انجمن

فعال کردن GD Library ???  (۴ نوشته)

• mohamadreza85

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۴
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۲ مهر ۱۳۹۰ - ۲۲:۳۴

سلام
    من از یک پوسته استفاده میکنم که برای استفاده از تصاویر شاخص نوشته که باید از فعال بودن GD Library مطمئن باشید:
    "Make sure your host has PHP5 and GD library enabled."
    حالا میخواستم بفرمایید اساسا GD Library چیست و چگونه فعالش کنم...
    با تشکر

• silvercover

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۴۹۷
    ۲ مهر ۱۳۹۰ - ۲۳:۰۲

mohamadreza85 گفت:
    سلام
    من از یک پوسته استفاده میکنم که برای استفاده از تصاویر شاخص نوشته که باید از فعال بودن GD Library مطمئن باشید:
    "Make sure your host has PHP5 and GD library enabled."
    حالا میخواستم بفرمایید اساسا GD Library چیست و چگونه فعالش کنم...
    با تشکر

این مورد یکی از ماژول های گرافیکی مفسر PHP هست که باید به شرکت میزبانی خودتون بگید تا براتون فعالش کنن.

• mohamadreza85

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۴
    ۳ مهر ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۳

تشکر... ولی میتوانید توضیح دهید قبل از اینکه ازشون درخواست کنم چه جور میتوانم از فعال بودن یا نبودنش اطلاع پپیدا کنم؟؟؟
    در واقع من از یک پوسته استفاده میکنم که از اسکریپت Timthumb.php استفاده میکنه. ولی در نمایش تصاویر بندانگشتی مشکل دارم. نمایش داده نمیشه.

• silvercover

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۴۹۷
    ۳ مهر ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۷

mohamadreza85 گفت:
    تشکر... ولی میتوانید توضیح دهید قبل از اینکه ازشون درخواست کنم چه جور میتوانم از فعال بودن یا نبودنش اطلاع پپیدا کنم؟؟؟
    در واقع من از یک پوسته استفاده میکنم که از اسکریپت Timthumb.php استفاده میکنه. ولی در نمایش تصاویر بندانگشتی مشکل دارم. نمایش داده نمیشه.

یه فایل ساده php ایجاد کنید و داخلش کد زیر رو بذاریند و بعد از روی سرور اجراش کنید و از جداول نمایشی دنبال بخش GD بگردین که آیا فعال هست یا خیر.

<?php
    echo phpinfo();
    ?>

البته بعضی از شرکت ها تابع بالا رو هم غیر فعال کردن که در این صورت دیگه باید با خود شرکت میزبانی صحبت کنید.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها