انجمن

مشکل تکراری فاصله ی بین خطوط (لطفا راهنمایی)  (۳ نوشته)

• mehrdad1

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۳ مهر ۱۳۹۰ - ۱۹:۴۹

سلام
    اقا من یه مشکل دارم
    می خوام فاصله نوشته هام کمتر بشه

مخصوصا مشکلم اینه که میخوام در نوشتم اول عنوان بزارم زیرش یه خط بزارم بعد برم توضیحات اون عنوان را زیر خط بزارم
    حالا مشکل اینجاس که وقتی خط میزارم فاصله بین عنوان و خط خیلی زیاد میشه

در حالت عادی هم وقتی ایننتر میزنم فاصله مد نظر من نیست ولی بالاخره اون را شیفت را میگیرم و اینتر میزنم فاصله مد نظرم به دست میاد

الان مشکل اصلی فاصله ی بین نوشته و خطی که زیرش میزارم است
    من میخوام خطم دقیقا نزدیک به نوشتم باشه مثل وقتی که شیفت را میگیریم و اینتر میزنیم

اینم با تصویر (در تصویر فاصله ای که میخوام کم بشه را * زدم قبلش)
    http://up98.org/upload/server1/01/t/yl8whpzzaz12frbi53t.jpg

در ضمن در style.css من دنبال line-height گشتم ولی 1 دونه 2 دونه پیدا نکردم چندتا پیدا کردم اینم نمیدونم چیکارش کنم

اینا را پیدا کردم

body { text-align: center; line-height: 21px; font-family: Arial, Verdana, sans-serif; font-size: 12px; color: #757474; min-height: 25px; }

h1, h2, h3, h4, h5, h6 { padding-bottom: 5px; color: #00b7f3; letter-spacing: -1px; line-height: 1em; font-weight: normal; font-family: Arial, sans-serif;}

p { padding-bottom: 10px; line-height: 24px; }

sub { height: 0; line-height: 1; position: relative; vertical-align: baseline; }

#p-menu-content ul.nav ul { line-height: 38px; }

.recent-cat .entry p {margin-top: -8px; color: #262626; line-height: 18px; }

.recent-cat .entry a.readmore span {padding-left: 14px; padding-right: 14px;line-height: 29px;

البته بازم پیدا کردم ولی همینا را اینجا گذاشتم

کسی میتونه به من کمکی کنه ؟
    از کجا باید بفهمم کودوم یکی از line-height ها را باید تغییر بدم ؟
    من هر کودوم را تغییر میدم فاصله مد نظرم تغییری نمیکنه یعنی کلا فاصله بین خطوط عوض نمیشه
    ممنون میشم
    سپاس

• garfield

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۹۲
    ۱۳ مهر ۱۳۹۰ - ۲۱:۴۳

وقتی shift رو نمی گیری enter می زنی پاراگراف <p> درست می شه. ولی وقتی shift + Enter می زنی فقط خط جدید
    ایجاد می شه ولی داخل همون پاراگراف. پس نمی تونی چنین کاری بکنی و فاصله ی مجزایی برای تگ
    تعیین کنی.

.content p {
    		padding-top:10px;
    		line-height:15px
    		}

padding فاصله پاراگرافها رو برات کم و زیاد می کنه، و line-height فاصله بین خطوط رو.

پ‏.ن: از firefox استفاده کن، پلاگین firebug رو نصب کن، realtime استایلها رو روی خود سایتت دستکاری کن.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    mehrdad1
  • mehrdad1

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷
    ۱۴ مهر ۱۳۹۰ - ۲۲:۲۴

garfield گفت:
    وقتی shift رو نمی گیری enter می زنی پاراگراف <p> درست می شه. ولی وقتی shift + Enter می زنی فقط خط جدید ایجاد می شه ولی داخل همون پاراگراف. پس نمی تونی چنین کاری بکنی و فاصله ی مجزایی برای تگ تعیین کنی.

.content p {
    		padding-top:10px;
    		line-height:15px
    		}

padding فاصله پاراگرافها رو برات کم و زیاد می کنه، و line-height فاصله بین خطوط رو.

پ‏.ن: از firefox استفاده کن، پلاگین firebug رو نصب کن، realtime استایلها رو روی خود سایتت دستکاری کن.

اقا خیلیییییییییییییییییییییییی خیلی از پاسختون متشکرم
    ولی یه سوال که هیچ ربطی به سوال قبلیم نداره
    تم من تو تنظیماتش دیدم تو PHP تازیخ را هم باید پایین پستم نشون بده ولی نشون نمیده دلیلش را شما نمیدونید

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    amirabar

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.