انجمن

404 شدن برچسب به علت وجود کاراکترهای خاص در لینک برچسب  (۷ نوشته)

• User

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۹:۴۱

سلام
    امروز متوجه شدم که به علت وجود بعضی از کاراکترهای خاص مانند علامت " و خط تیره بزرگ و خیلی علائم دیگر در عنوان برچسب که در نتیجه در پیوند برچسب هم قرار میگیرد باعث 404 شدن اون برچسب می شود
    این مشکل در نگارش جدید وردپرس یعنی نگارش 3.3.1 وجود دارد که این مشکل باعث افزایش شدید 404 در سایت های وردپرسی شده
    لطفا این مشکل را به برنامه نویسان وردپرس ارجاع دهید تا هرچه زودتر حلش کنند
    به عنوان نمونه این پست را نگاه کنید :
    http://www.davoodonline.com/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D9%88%D9%84%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%E2%80%9D-%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%E2%80%9D-%D8%A8%D8%A7-%D8%B5%D8%AF%D8%A7/

در پست بالا برچسب زیر قرار داده شده است :
    مولودی و مداحی ” یدالله” با صدای نیکبختیان

همانطور که میبینید برچسب بالا در پست بالا قرار دارد ولی وقتی روی برچسب کلیک کنید با صفحه not fount مواجه میشوید
    این لینک برچسب می باشد
    http://www.davoodonline.com/tag/%d9%85%d9%88%d9%84%d9%88%d8%af%db%8c-%d9%88-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%ad%db%8c-%e2%80%9d-%db%8c%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87%e2%80%9d-%d8%a8%d8%a7-%d8%b5%d8%af%d8%a7%db%8c-%d9%86%db%8c%da%a9%d8%a8%d8%ae/

البته این لینک با عنوان نمونه می باشد و هزاران لینک دیگر وجود دارد که 404 شده و تمامی این صفحات 404 شامل برچسب هایی شده که کاراکترهای علامتی در لینک برچسب قرار گرفته
    خواهشا این مشکل را ارجاع دهید به مسئولین وردپرس تا برطرف شود
    این مشکل فقط در سایت بنده نیست
    من حدود 30 سایت دیگه را بررسی کردم و همشون این مشکل را دارن
    جالب اینجاست که تمامی سایت هایی که چک کردم این مشکل را داشتند
    این مشکل فقط برای من نیست و برای تمامی وردپرسی ها می باشد

• master AK

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۰
    ۱۹ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۶:۴۱

آقا لینک اولی که گذاشتید مشکلی نداشت (پیوند یکتا خود پست)
    اما لینک تگی که گذاشته بودید ارور 404 میده،
    من وقتی میخوام توی سایت خودم تگ رو با "" اضافه کنم همچین مشکلی نیست، عنوان اون تگ با "" میاد ولی در پیوند یکتا این کارکتر ها نمیاد

• User

آفلاین
    عضو
    ۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۵:۳۷

لینک نمونه برچسب 404 که در بالا گذاشتم رو درست کردم تا به سایتم لطمه نزنه

در ورژن های قبلی وردپرس وقتی برچسب به پست اصافه میکردین مثلا "دانلود وردپرس" ، لینک برچسب به این صورت بود: "دانلود--وردپرس" ، یعنی علامت خط فاصله – را داخل لینک برچسب با عنوان یک حرف و کاراکتر میشناخت و قرار میداد.

ولی در نسخه های جدیدتر وردپرس وقتی همچین برچسبی اضافه میکنیم اون علامت و کاراکتر که در بین اون دو کلمه بود رو در لینک برچسب قرار نمیدهد و همچین کاراکتری رو پشتیبانی نمیکنه ، یعنی برچسب هایی که قبلا در نسخه قدیمی داده بودیم در نسخه جدید 404 میشه (Not Found) و کسانی که در عنوان برچسب هاشون از این کاراکتر و برخی از کاراکترهای دیگر استفاده میکردند الان تمامی اون برچسب هاشون بصورت 404 هست.

برای اینکه برخی از این برچسب هارو در سایتتون پیدا کنید ابتدا وارد مدیریت سایت وردپرسی خود شوید و سپس لینک زیر را باز کنید :

http://www.yourdomain.com/wp-admin/edit-tags.php?taxonomy=post_tag&post_type=post&s=–

به جای yourdomain.com آدرس سایت خودتون رو بزارید و لینک رو باز کنید اگر برچسب هایی براتون نمایش داده شد یکی یکی چک کنید ببینید که 404 هست و یا نه ، تمامی برچسب های نمایش داده شده رو چک کنید مخصوصا برچسب های فارسی و به سادگی از کنارش نگذرید .

اگر برچسب 404 پیدا کردید یا باید برچسب رو حذف کنید و یا ویرایش کنید و اون کاراکتر رو از داخل لینک برچسب بردارید و برچسب رو ذخیره کنید.

از برنامه نویسان و پشتیبانان وردپرس هم انتظار میره که این مشکل رو بررسی و برطرف کنند تا بیشتر از این سایت های وردپرسی لطمه نبینند.

نویسنده و منبع : جهان سئو

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    master AK - emoradi
  • master AK

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۰
    ۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۶:۰۲

حرفتون درسته آقا داوود،
    منم الان چک کردم سایتم 9 تا تگ از همین موارد داشت که از ( _ ) استفاده کرده بودم و همشون ارور 404 میدادن

• User

آفلاین
    عضو
    ۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۰۶:۲۶

البته این مشکل فقط مربوط به کاراکتر ( _ ) نمیشه ، کاراکترای دیگه ای هم وجود داره که باعث 404 شدن برچسب ها میشن که باید گشت و پیدا کرد . . . ( از طریق 404 ها و ارورهای ثبت شده در وبمستر تولز گوگل میتوان پیداشون کرد)
    وجود لینک های 404 در سایت یعنی امتیاز منفی برای سایت (در موتورهای جستجو مانند گوگل و...)
    اخیرا مشکل دیگه ای رو پیدا کردم که مربوط به لینک مطالب و پست ها میشه
    پیوند یکتای برخی از پست ها بصورت علامت سوال (؟؟؟؟) و کاراکترهای خاص میشه که در نتیجه باعث تولید ارور سرور و ارورهای گوناگون در وبمستر تولز گوگل میشن که اگر به وبمستر تولز گوگل سایتتون مراجعه کنید و ارورها رو چک کنید حتما همچین لینک هایی رو پیدا خواهید کرد مگه اینکه شانس بیارید و چنین لینک هایی در سایتون تولید نشده باشه.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    master AK - emoradi
  • emoradi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۴
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۱۲ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۳

از من هیچ کدوم تگ هام نمیاد نه اینکه بعضیاش. البته منظورم فارسی هاست. کل تگ های فارسیم 404 هست. اگه ورژن وردپرس رو به عقب برگردونم مشکل حل میشه؟ چطور و چند تا ورژن باید برش گردوند؟

• khosrobomb

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۱۳ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۷

منم همین مشکل رو دارم نزدیک به 200 تا ارور 404 دارم؟
    آیا در نسخه بعدی این مشکل حل میشه؟
    لطفا دوستان پیگیری کنن
    iransoftmobile.com
    رتبه من تو گوگل خیلی اومده پایین
    لطفا این مشکل رو حل کنن