انجمن

قالب اجرایی در www.yourname.com/category/...  (۴ نوشته)

• iman30v

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۵
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۱:۴۷

سلام.
    سوالم ایکه که موقعی که روی یک دسته بندی خاص کلیک میکنیم تا پست های مربوط به اون بیاد، کدوم یکی از فایل های قالب اجرا میشه؟
    index.php?
    page.php?
    اصلا page.php واسه چه صفحه هایی اجرا میشه؟

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۲۹
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۸

درود بر شما .

index.php که معلومه ماله قالب صفحه ی اصلی وردپرس هست . همچنین برای صفحه بندی سایت (site.ir/page/2) هم از این فایل استفاده میشه .

page.php برای صفحات جداگانه استفاده میشه . مثلا شما در پیشخوان یک برگه ی تبلیغات ایجاد کنید ، برای نمایش اون برگه در سایت شما از این فایل استفاده میشه .

category.php هم برای دسته ها و موضوعات هست . اگر وجود نداشته باشه از index.php استفاده میشه .

tag.php هم برای نمایش قسمت برچسب ها استفاده میشه . اگر روی یکی از برچسب های مطلبی کلیک کنید ، برای نمایش اون قسمت از این فایل استفاده میشه .

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    iman30v
  • iman30v

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۵
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۳

ممنونم. خیلی خوب و واضح توضیح دادید.
    یعنی اگر من فایل category.php رو بسازم، کافیه؟ کار دیگه ای نباید بکنم؟ خود وردپرس متوجه میشه؟

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۲۹
    ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۳:۲۵

iman30v گفت:
    ممنونم. خیلی خوب و واضح توضیح دادید.
    یعنی اگر من فایل category.php رو بسازم، کافیه؟ کار دیگه ای نباید بکنم؟ خود وردپرس متوجه میشه؟

خواهش میکنم .

علاوه بر اینکه این فایل رو می سازید باید داخلش کدهای php مربوط به قالبتون رو قرار بدین .

اکثرا کدهای index.php رو کپی میکنند و در این فایل قرار میدن . شما هم میتونید همین کارو انجام بدین :)

موفق باشید .

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    iman30v

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.