انجمن

ساخت قدم به قدم پوسته های وردپرس  (۹ نوشته)

• tohid

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۶ تیر ۱۳۸۸ - ۲۱:۰۲

در این قسمت قدم به قدم برای ساختن قالب وردپرس پیش خواهیم رفت

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
  • tohid

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    ۶ تیر ۱۳۸۸ - ۲۱:۱۷

اولین قدم برای طراحی قالب های وردپرس دانستن تئوری های آن است .حالا کار را شروع میکنیم ;-) اول باید بدانید که یک قالب وردپرس از چند قسمت فایل php ساخته شده است که به ترتیب عبارتند از :
    Style.css--Index.php--Comments.php و چند فایل دیگر که در بین آن ها دو فایل style.css و Index.php خیلی ضروری و مهم هستند و قالب وردپرس بدون این دو فایل کار نمیکند . حالا این فایل ها چه هستند ؟؟
    1.(style.Css) : اين فايل القوي قالب هست و با اين فايل ميتوانيد ظاهر قالب خود از قبیل(فونت ،اندازه ی آن ، طرز قرار گرفتن منو ها و غیره را تائین کنید) . به عبارتی بقیه ی فایل ها از این فایل تبعیت میکنند و ظاهر خود را از این فایل میگیرند.
    2.(Index.php) اين فايل مطالب وبلاگ شما را نشان میدهد برای مثال اگر شما مطلبی را از طریق وردپرس ارسال کنید آن مطلب را این فایل شناسایی و در وبلاگ نمایش میدهد
    ~O) ~O) ~O) ~O) ~O) ~O) ~O) ~O) ~O) ~O) ~O) ~O) ~O) ~O) ~O)
    پـــــــــــــــــــــــــــــایــــــــــــان ایـــــــــن جـــــلســــــــــــــــــــه

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Savant
  • condol

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۴۰
    ۶ تیر ۱۳۸۸ - ۲۲:۴۰

سلام خسته نباشید یکی از مهمترین مشکلات افراد ورد پرسی همین پوسته است خوشبختانه افراد زیادی هم اقدام به نوشتن مطالبی در این ارتباط نمودند خواهشمندم سریعتر حرکت کنید و در صورت امکان مطالب رابه صورت پی دی اف و یک جا قرار دهید تا کامل آنها را دریافت نماییم از شما هم تشکر می کنم

• siavashh

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۷
    ۷ تیر ۱۳۸۸ - ۰۰:۴۷

مرسی، موفق باشید!
    http://www.tenet.ir هم یه کارایی داره میکنه! :D یعنی میکنم! به خدا خواستم کمک کنم نه تبلیغ! اگه خواستین پاک کنین.

• condol

آفلاین
    عضو
    ۷ تیر ۱۳۸۸ - ۰۸:۳۶

سلام مجدد من خیلی وقته از مطالب آموزشی siavashh استفاده می کنم به نظر من عالی است البته فکر کنم هر کسی خودش مراجعه کند بهتر است و سپس تصمیم بگیرد من از همه تشکر می کنم

• mummified

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۶۹
    ۷ تیر ۱۳۸۸ - ۱۴:۱۲

condol گفت:
    سلام مجدد من خیلی وقته از مطالب آموزشی siavashh استفاده می کنم به نظر من عالی است البته فکر کنم هر کسی خودش مراجعه کند بهتر است و سپس تصمیم بگیرد من از همه تشکر می کنم

ببخشید اما تعداد پست های کم سیاوش و حمایت ناگهانی شما از اون آدم رو به شک میندازه. :-?

• aghahamidgol

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۳
    ۷ تیر ۱۳۸۸ - ۱۴:۵۲

من برای اولین بار این آدرس را دیدم http://www.tenet.ir/tutorial-list و به نظر جالب می آمد و وقت زیادی روی آن گذاشته شده است ولی به نظرم اگر تیمی جمع شویم و آموزش ها رو پویا تر و به سمت ویدئو کردن ببریم خیلی سود دهی آن بیشتر می شود برای علاقه مندان که البته این کار ها به نظرم زمان زیادی می برد و بدون حمایت مالی خیلی خیلی سخت است

این آموزش هایی هم که tohid جان شروع نموده اید امیدوارم مفید واقع شود و استفاده کنیم @},-

• condol

آفلاین
    عضو
    ۷ تیر ۱۳۸۸ - ۱۹:۲۸

جناب aghahamidgol خواهش می کنم شک نکنید ......چه حاجت به بیان است

در دنیای فن آوری خوشبختانه می تونیم به راحتی ببینیم و سپس قضاوت کنیم این مطلب خیلی سهل شده من از همه کسانی که در امر آموزش قدم برمی دارند نهایت تشکر را دارم از پیشنهاد جناب aghahamidgol استقبال می کنم این مطلب یعنی طراحی پوسته یکی از مهمترین دغدغه های بچه های ورد پرسی است که امیدوارم با همت بلند همین بچه ها این مطلب حل بشه .

• alighatta

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۶۳
    ۱۸ تیر ۱۳۸۸ - ۲۰:۱۵

آقای توحید جان برای ادامه آموزشت چقدر دیگه باید صبر کرد؟ اینایی که اون بالا گفتی رو تقریبا همه میدونن، برو جلوتر ببینیم به کجا میرسیم...

درباره‌ی این موضوع