انجمن

با چه نرم افزاری فایلهایی با پسوند mo. رو ویرایش کنم؟  (۲۵ نوشته)

• soooot

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۰
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۹ آذر ۱۳۸۶ - ۲۲:۰۲

سلام
    کسی میدونه فایلهایی با پسوند mo. رو در ویندوز با چه نرم افزاری میشه ویرایش کرد؟
    اگر ممکنه یکم در مورد ساختار این نوع فایلها توضیح بدید
    در لینوکس با چه نرم افزاری میشه این فایلها رو ویرایش کرد و آیا در لینوکس به صورت پیش فرض نرم افزاری برای ویرایش این نوع فایلها وجود داره؟
    مزیت این فایلها و دلیل استفاده اون در ورد پرس و بعضی از سیستم های دیگه در قسمت زبان نسبت به انواع دیگه چیه؟ این سوال رو به این دلیل میپرسم که معمولا ویرایش این فایلها درد سر زیادی داره در حالی که سیستم هایی که به نحو دیگه ای کار میکنن به راحتی میشه فایل زبانشون رو ویرایش کرد خب مزیت این نوع فایل ها نسبت به فایلهای دیگه چیه که به درد سر ویرایشش میرزه؟
    ممنون

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    alikhani98
  • بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹۹
    ۱۰ آذر ۱۳۸۶ - ۰۰:۰۸

من جواب یک سوالتو میدم ، با نرم افزار خاصی نمیشه فایل های mo رو ویرایش کرد. شما میتونی سورس کار یعنی فایل های po یا pot رو با نرم افزار poedit ویرایش کنی و خروجی mo بگیری. (البته اینا رو بر حسب تجربه گفتم نه علم...ممکنه غلط باشه!!!)

• soooot

آفلاین
    عضو
    ۱۰ آذر ۱۳۸۶ - ۰۰:۴۱

خب من حدود۳۰ تا فایل po. دارم که داخل یه فولدر هستن و مربوط به فایل های زبان فارسی یه نرم افزار میشن و داخل همین فولدر یه فولدر دیگه هست که یه فایل mo. توش هست، فایل های po. رو که به راحتی با نوت پد میشه ویرایش کرد ولی با ویرایش این فایل ها هیچ تغییری در نرم افزار بوجود نمیاد که احتمالا به دلیل این هست که فایل mo. هیچ تغییری نکرده، حالا چجوری باید فایل mo. رو تغییر بدم یا به هر صورت دیگه ای کاری کنم که به نتیجه ای که میخوام ( تغییر در ترجمه ها ) دست پیدا کنم؟
    ممنون میشم دوستانی که در این زمینه کار کردن و تجربه دارن ( که فکر میکنم تعدادشون هم اینجا کم نباشه ) بهم کمک کنن

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۱۰ آذر ۱۳۸۶ - ۰۷:۲۱

در مورد اینکه چرا از این سیستم استفاده شده و مزیت هاش چیه بهتره به آدرس زیر مراجعه کنید :
    http://forum.wp-persian.com/topic/428?replies=10#post-4323

شما برنامه poEdit رو گرفتید ؟ اگه گرفتید نصبش کنید و فایل po مورد نظرتون رو باهاش باز کنید. حالا فایلتون رو ویرایش کنید . بعد از ذخیره به صورت خودکار فایل mo نیز ساخته می شه. افزونه ها و پوسته ها برای خوندن فایل زبان فایل mo رو می خونن ولی برای ویرایش فایل زبان باید از فایل po استفاده کرد.

محمّد مهدی
  • soooot

آفلاین
    عضو
    ۱۰ آذر ۱۳۸۶ - ۱۶:۴۷

به به به به به به به به به به به
    سلام نوید جان، خوبی؟
    نوید، عصرونه دیگه، آره؟
    اتفاقا امروز یه مجله در رابطه با لینوکس میخوندم صفحه آخرش سه تا مقاله از عصرونه گذاشته بود کلی یادتون کردیم
    میگم خیلی کلاست بالا هست هاااا، چرا به ایمیلهات جواب نمیدی!
    نوید جان اگر ممکنه آیدی مسنجری، شماره تلفنی چیزی به ایمیلم بفرست یه خورده مشاوره در یه زمینه هایی ازت میخوام که انشالله شاید به همکاری هم منجر بشه
    اون poEdit رو هم رفتم که دانلود کنم...
    یه سوالهایی از همین الان داره تو سرم وول میخوره، مثلا اینکه خب مجموع حدود 30 فایل po. یک فایل mo. داشتن حالا اگر من یکی از این فایلهای po. رو ویرایش کنم و این برنامه یه فایل mo. برای این فایل po. بسازه اون موقع چجوری میشه... ، به هر حال میرم امتحانش میکنم و اگر به مشکلی برخوردم باز مزاحمتون میشم
    منتظرم ممنون
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    رفتم poEdit رو امتحان کردم ولی متاسفانه با همون مشکلی که فکر میکردم مواجه شدم
    من حدود 30 تا فایل po. داخل یه فولدر دارم و داخل همون فولدر یه فولدر دیگه دارم که یه فایل mo. داخلش هست که مال همه این فایل های po. هست حالا چیکار باید بکنم که یکی از این فایلهای po. رو ویرایش کنم به طوری که فایل mo. مربوط به اون فایل روی فایل mo. اصلی اور رایت بشه و مشکلی هم برای بقیه ترجمه ها پیش نیاد و فقط همون قسمتی که میخوام تغییر کنه؟

• soooot

آفلاین
    عضو
    ۱۱ آذر ۱۳۸۶ - ۲۲:۳۱

پس چرا هیچکی جواب نمیده؟ :(

• zxo003

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸۳
    ۱۲ آذر ۱۳۸۶ - ۱۶:۴۷

به نام حق

نمیدونم چرا معتاد این فورم شدم اما آنچه هست پادیار نیست !!

دوست عزیز من نمیدونم شما داری کدوم برنامه را سیخ میزنی اگر این بدونیم مشکل اندکی قابل فهم تر است اما برای ویرایش فایل های مورد نظرت با توجه به جمیع شرایط میت.ان یک راه حل کلی داد که عبارت است از :

اگر بر روی میومن شجاع هستی از ابزار قدرت مند زیر استفاده کن :
    https://translations.launchpad.net

اگر بر روی مک یا ویندوز هستی از ابزار زیر میتولانی استفاده کنی :
    http://www.poedit.net

اگر در محیط KDE هستی باید از ابزار زیر استفاده کنی :
    http://i18n.kde.org/tools/kbabel

اگر بر محیط GNU هستی باید از ابزار زیر استفاده کنی :
    http://www.gnu.org/software/gettext

کار با تمام این ها ساده است ، فقط باید بازی کرد !!

• zxo003

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸۳
    ۱۲ آذر ۱۳۸۶ - ۱۶:۵۰

گفته نوید هم مورد تایید است !!

"شما برنامه poEdit رو گرفتید ؟ اگه گرفتید نصبش کنید و فایل po مورد نظرتون رو باهاش باز کنید. حالا فایلتون رو ویرایش کنید . بعد از ذخیره به صورت خودکار فایل mo نیز ساخته می شه. "

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۱۲ آذر ۱۳۸۶ - ۱۸:۴۵

:D

نوید جان اگر ممکنه آیدی مسنجری، شماره تلفنی چیزی به ایمیلم بفرست یه خورده مشاوره در یه زمینه هایی ازت میخوام که انشالله شاید به همکاری هم منجر بشه

مشکلی یا سوالی هست همین جا لطفا :)

شما فولدری که توش .mo خست رو کلا پاک کن. این برنامه هر فایل po ای که باز کنی و تغییرات رو بدی و ذخیره کنی خودش یک فایل mo کنارش می سازه . zxo003 هم توضیحات خوب و کاملی داد فکر نمی کنم مشکل خاصی باشه . با برنامه ای مثل poedit فقط قسمتی که تغییر می دید تغییر می کنه بقیه قسمت ها مثل قبل می مونه ...

محمّد مهدی
  • soooot

آفلاین
    عضو
    ۱۲ آذر ۱۳۸۶ - ۲۳:۳۲

zxo003 گفت:
    به نام حق
    نمیدونم چرا معتاد این فورم شدم اما آنچه هست پادیار نیست !!
    دوست عزیز من نمیدونم شما داری کدوم برنامه را سیخ میزنی اگر این بدونیم مشکل اندکی قابل فهم تر است اما برای ویرایش فایل های مورد نظرت با توجه به جمیع شرایط میت.ان یک راه حل کلی داد که عبارت است از :
    اگر بر روی میومن شجاع هستی از ابزار قدرت مند زیر استفاده کن :
    https://translations.launchpad.net
    اگر بر روی مک یا ویندوز هستی از ابزار زیر میتولانی استفاده کنی :
    http://www.poedit.net
    اگر در محیط KDE هستی باید از ابزار زیر استفاده کنی :<، br />
    http://i18n.kde.org/tools/kbabel
    اگر بر محیط GNU هستی باید از ابزار زیر استفاده کنی :
    http://www.gnu.org/software/gettext
    کار با تمام این ها ساده است ، فقط باید بازی کرد !!

سلام
    اولا که ممنون از ‍پاشخگوئیتون دوما که منظورتون از اینکه دارم یه برنامه رو سیخ میزنم چیه! ! !
    سوما که من دارم فایلهای زبان مامبو فارسی رو ادیت میکنم، و چند ترجمه اشتباه رو تصحیح میکنم، این کار اشکالی داره؟ در ضمن سوالم رو در انجمن های مامبو لرن هم مطرح کردم که به دلیل برخورد بد مدیران عزیز مامبولرن و اینکه اعلام کردن که حاضر به آموزش در این مورد نیستن مجبور شدم در انجمن های دیگه دنبال جواب سوالم بگردم، قصدم هم فقط تصحیح ترجمه هست و نه برداشتن کپی رایت و غیره، برای صحت حرفهام هم میتونید به انجمن های مامبولرن مراجعه کنید و عکسهائی رو که از قسمتهای مختلف مامبو با ترجمه نادرست گرفتم رو مشاهده کنید

navid گفت:

:D

مشکلی یا سوالی هست همین جا لطفا :)
    شما فولدری که توش .mo خست رو کلا پاک کن. این برنامه هر فایل po ای که باز کنی و تغییرات رو بدی و ذخیره کنی خودش یک فایل mo کنارش می سازه . zxo003 هم توضیحات خوب و کاملی داد فکر نمی کنم مشکل خاصی باشه . با برنامه ای مثل poedit فقط قسمتی که تغییر می دید تغییر می کنه بقیه قسمت ها مثل قبل می مونه ...

سلام نوید جان، نه مشکلی هست و نه سوالی تنها چیزی که هست علاقه شخصی من برای همکاری با شماست
    نوید جان من به راحتی میتونم با برنامه پو ادیت فایلهای با پسوند po. رو ادیت کنم و بعد از ذخیره هم خود به خود یه فایل mo. ساخته میشه ولی همونطور که گفتم مشکل اینکه که من حدود 40 تا فایل po. دارم و تنها یک فایل mo. برای تمام اونها، میخوام بدونم چطور یکی از این فایلهای po. رو که ترجمه نادرست در اون هست رو ادیت و ذخیره کنم و به جای اینکه یه فایل mo. جدید ساخته بشه تنها همون فایل mo. واحد ادیت بشه و تغییرات در اون ذخیره بشه، بدون اینکه به فایلها و ترجمه های دیگه صدمه ای وارد بشه و یا نام فایل mo. عوض بشه و فایل mo. جدیدی هم ساخته نشه، البته اگر به قسمت زبان فارسی مامبو مراجعه کنید همه چیز رو متوجه خواهید شد
    ممنون میشم اگر درحل این مشکل بهم کمک کنید

• soooot

آفلاین
    عضو
    ۱۴ آذر ۱۳۸۶ - ۲۲:۲۹

بازم ‍پس چرا هیچکی جواب نمیده؟ :-(

• mazdakam

آفلاین

تعداد نوشته‌ها: ۱۴۵۳
    ۱۵ آذر ۱۳۸۶ - ۰۰:۵۵

ببین به ازای هر فایل po یک فایل mo ساخته می‌شه

محمّد مهدی
  • mazdakam

آفلاین

تعداد نوشته‌ها: ۱۴۵۳
    ۱۵ آذر ۱۳۸۶ - ۰۱:۰۵

بهترین کار برای این که یک فایل Mo داشته باشی این هستش که اول همه‌ی فایل‌های po رو یکی کنی بعد بری و ویرایش کنی
    اگر خواستی فایلهات رو بفرست من یکی می‌کنم می‌فرستم برات

فایل Mo ّم به هیچ عنوان ویرایش نمی‌شود یعنی از سرت بیرون کن ویرایش کردنش رو چون باینری هستش و کلا به زبان ماشین کد شده مگر اینکه یکی بر داره دیکدر براش نوشته باشه که کلا کار ملانصرالدینی میشه

• soooot

آفلاین
    عضو
    ۱۵ آذر ۱۳۸۶ - ۱۱:۱۴

من که گفتم دارم فایلهای زبان مامبو رو ویرایش میکنم، خب نمیشه که فایلها رو یکی کرد، اگر فایلها یکی بشه که دیگه مامبو نمیتونه بخونتش، ممنون میشم اگر خودتون اینجا توضیح بدید که چطور میشه این کار رو کرد، برای نمونه هم فولدر فایلهای زبان مامبو رو اینجا میگذارم، برسی کنید ببینید میتونید بفهمید چطوری این کار رو کردن
    لینک دانلود فایل زبان مامبو با پسوند زیپ و با حجم 552 کیلو بایت
    http://www.box.net/shared/1m6q36sps8
    لینک دانلود فایل زبان مامبو با پسوند 7 زیپ و با حجم 248 کیلو بایت
    http://www.box.net/shared/ud6l35emhj

• soooot

آفلاین
    عضو
    ۱۶ آذر ۱۳۸۶ - ۱۲:۴۷

بازم پس چرا هیچکی جواب نمیده؟

• soooot

آفلاین
    عضو
    ۱۸ آذر ۱۳۸۶ - ۲۱:۴۷

سلام @},-
    اولش که پس چرا بازم هیچکی جواب نمیده؟ :P
    دومشم اینکه فکر کنم اگر تمام فایلهای با پسوند po. رو بریزم تو یه فایل و اسم اون فایل رو به اسم اون فایل واحد با پسوند mo. تبدیل کنم و بعد وبرایش هایی رو که میخوام انجام بدم مشکل حل بشه
    ولی یه مشکل وجود داره، 16 تا از 42 تا فایلی که با پسوند po. دارم موقع ادیت و سیو کردن ارور میدن و تغییراتشون سیو نمیشه و فایل mo. هم نمیسازن
    من که هر کاری کردم نتونستم بفهمم ارور این 16 تا فایل از کجاست این 16 تا فایل رو زیپ کردم و آپلود کردم لینکش رو میگذارم اینجا، ممنون میشم کسی مشکلشون رو به همراه راه حل رفع مشکل بهم بگه
    لینک دانلود این فایل با پسوند زیپ و با حجم 298 کیلو بایت
    http://www.box.net/shared/ctbaqv3x93
    لینک دانلود این فایل با پسوند 7 زیپ و با حجم 155 کیلو بایت
    http://www.box.net/shared/dsv6d0tmll

• ايمان ملائي هرندي

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۱۴ آبان ۱۳۸۸ - ۱۵:۴۳

خوب دوستان درست ميگن ديگه دوستان ميگن چجوري ميشه فايل mo را ويرايش كرد
    حالا فهميدين
    حالا باز دوباره بگين وقتب فايل po را ذخيره ميگني mo هم ساخته ميشه !!!!!!!
    بابا فايل mo را چطوري ويرايش كنيم

• ايمان ملائي هرندي

آفلاین
    عضو
    ۱۴ آبان ۱۳۸۸ - ۱۵:۴۷

دوستان يه سوال ديگه دارم اينكه ادرس feed سايت من ديگه وجود نداره چيكارش كنم
    قبلا اين بود ولي حالا كار نميكنه http://parsitools.ir/feed
    اگه ميشه زود جواب بدين تو گوگل دارم از كار و كاسبي ميافتم ديگه كسي وارد سايتم نميشه
    و اینکه اگه کسی پو اديت را ميخواد اينم لينكشه دانلود كنيد لذت ببريد
    دانلود با حجم ۳ مگابایت از سرور قدرتمند parsitools.ir

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۱۴ آبان ۱۳۸۸ - ۲۰:۳۰

حالا باز دوباره بگين وقتب فايل po را ذخيره ميگني mo هم ساخته ميشه !!!!!!!
    بابا فايل mo را چطوري ويرايش كنيم

دوست عزیز پرونده‌های mo ٬ در واقع خروجی پرونده‌های po هستن و به همین دلیل هیچ‌کس نمیاد پرونده mo رو ویرایش کنه٬ همه می‌رن poش رو گیر میارن و اون رو ویرایش می‌کنن بی‌دردسر.

• ايمان ملائي هرندي

آفلاین
    عضو
    ۱۵ آبان ۱۳۸۸ - ۱۱:۴۵

Gonahkar گفت:

دوست عزیز پرونده‌های mo ٬ در واقع خروجی پرونده‌های po هستن و به همین دلیل هیچ‌کس نمیاد پرونده mo رو ویرایش کنه٬ همه می‌رن poش رو گیر میارن و اون رو ویرایش می‌کنن بی‌دردسر.

فهميدم چي گفتين و لي من با aritister.2 يك قالب براي سايتم درست كردم ولي انگليسيه ميخواهم فارسيش كنم كه فايل هاي متنش با mo هست حالا اگه راه حلي دارين بگين كه خيلي منتظرم

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۱۵ آبان ۱۳۸۸ - ۲۲:۵۷

فهميدم چي گفتين و لي من با aritister.2 يك قالب براي سايتم درست كردم ولي انگليسيه ميخواهم فارسيش كنم كه فايل هاي متنش با mo هست حالا اگه راه حلي دارين بگين كه خيلي منتظرم

برای ویرایش mo راه‌حلی ندارم.

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹۹
    ۱۵ آبان ۱۳۸۸ - ۲۳:۵۳

اگر پوسته استاندارد باشه می‌شه با استفاده از poEdit دوباره فایل mo رو ایجاد کرد .نحو کار توی بخش مستندات نوشته شده کافیه با برنامه یک بار فایل‌های پوست رو جستجو کنید تا فایل po رو براتون بسازه.

• ايمان ملائي هرندي

آفلاین
    عضو
    ۱۸ آبان ۱۳۸۸ - ۲۲:۴۷

عزيزان من يه برنامه با ويژوال بيسيك پيدا كردم كه فقط درصورتي كه مجموعه ي ويژوال استاديو را داريد ميتوني اين برنامه را باز كنيد و mo را ويرايش كنيد
    تشكر يادتون نره
    اینم لینک نوشته که به دلیل حمایت از نویسندش آدرس نوشته را گذاشتم که لینک دانلود تو نوشتشه
    ورود به نوشته مو ادیت

• حمید

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۷ مهر ۱۳۸۹ - ۱۳:۱۵

اولا ببخشید این تاپیک قدیمی رو میارم رو.

دوما یه درخواست دارم و اون هم معرفی یه برنامه خوش دست تر و بهتر از Poedit

سوما ظاهرا دوستان در تبدیل فایل mo به po مشکل داشتن. البته کمتر پیش میاد نیاز به این کار باشه ولی روش کار به این صورت هست:

ویرایش فایل mo مثل ویرایش یک فایل کامپایل شدست ! یعنی امکانش نیست. پس باید اول تبدیلش کنی.
    از دستور زیر استفاده کن:
    msgunfmt YourLanguage.mo > YourLanguage.po

: YourLanguage.mo
    فایل ورودی شما پا پسوند mo

YourLanguage.po
    فایل خروجی شما با پسوند po

توضیح بیشتر:
    باید با CMD وارد فولدری بشی که msgunfmt.exe قرارد داره. یعنی این مسیر:
    \Poedit\bin
    که در پوشه ای که برنامه Poedit نصب هست وجود داره.
    بعدش باید فایل های زبان رو توی مسیر فوق کپی کنی. (البته برای راحتی کار وگرنه می تونی دقیق آدرس فایل ورودی و فایل خروجی رو بنویسی !)

امیدوارم تونسته باشم منظورم رو بدرستی بیان کنم.

Mostafa - Choas - mjpt1
  • Choas

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۰
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۱۲ آذر ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۹

حمیدجان این روش آخری که گفتی رو تست کردم ولی جواب نمیده برادر (ویندوز 8 - 64بیت)
    ممکنه راهنمایی بیشتری بکنی؟
    مثلا یک فایل bat باسزی یا دستوری که خودت زدی و اجرا شده را بذاری برای من؟

باتشکر

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.