انجمن

در مورد فارسی نویسی  (۲۶ نوشته)

• iransky

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۱۰ دی ۱۳۸۶ - ۱۲:۲۴

سلام
    با توجه به اینکه وردپ‍رس فارسی خیلی عوض شده من با نسخه انگلیسی راحت ترم ولی چه طور میتونم ورد‍پرس رو براي فارسي نويسي آماده كنم ولي نميخوام همه چيز فارسي بشه مثل نسخه قبلي فقط زبان فارسي و قالبها و افزونه هاي فارسي رو پشتيباني كنه؟
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۱۰ دی ۱۳۸۶ - ۱۳:۰۶

برای آماده شدن با فارسی کافیه افزونه وردپرس فارسی رو که داخل پک وردپرس فارسی هست نصب کنید.
    فارسی شدن افزونه ها که بعید می دونم به کار بیاد چون اگه محیط راست به چپ نباشه به هم می ریزه . برای پوسته ها کافیه محتویات فایل rtl.css رو آخر فایل style.css کپی کنید. ;-)

• mazdakam

آفلاین

تعداد نوشته‌ها: ۱۴۵۳
    ۱۴ دی ۱۳۸۶ - ۱۱:۴۹

iransky گفت:
    سلام
    با توجه به اینکه وردپ‍رس فارسی خیلی عوض شده من با نسخه انگلیسی راحت ترم ولی چه طور میتونم ورد‍پرس رو براي فارسي نويسي آماده كنم ولي نميخوام همه چيز فارسي بشه مثل نسخه قبلي فقط زبان فارسي و قالبها و افزونه هاي فارسي رو پشتيباني كنه؟
    ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

شرمنده که ربطی به موضع اصلی نداره...
    شما ویندوزتون xp هستش؟ و اگر آره چجوری داری با ي عربی می‌نویسی نوشته‌هات رو؟ ahift+x‌می‌گیری؟ یا اینکه معمولی که می‌نویسی و ی رو می‌زنی ي عربی می‌زنه؟!

• majidoneone

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۳
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۱:۳۱

سلام
    ممنون از راهنماییتون منم همین مشکل رو دارم !
    الان هم همین کارایی که گفتین رو انجام دادم تاریخ و عدد ها فارسی شده اما مهمترین مشکل من اینه الان سایت من با فایرفاکس هیچ مشکل نمایشی نداره اما وقتی با IE میخوام بازش کنم مشکل Unicode داره و باید از Western Europran به UTF-8 تبدیل کنم
    چیکاری باید انجام بدم که سایت من موقع نمایش تو IE مشکل فارسی نشون دادن نداشته باشه ؟؟

• بهرنگ

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۹۹
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۳:۳۴

navid گفت:
    ...برای پوسته ها کافیه محتویات فایل rtl.css رو آخر فایل style.css کپی کنید. ;-)

این کار گاهی اوقات برای پوسته مشکل ایجاد میکنه...چطور؟ زمانی که ما برای متناسب بودن ظاهر پوسته بعضی از عکس ها رو برای ظاهر فارسی عوض میکنیم. اون موقع اون عکس یا لود نمیشه یا اگه بشه اشتباهی اون اولیه لود میشه...و ظاهر پوسته میریزه به هم...

• majidoneone

آفلاین
    عضو
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۴:۱۷

یکی راه حلی برای مشکل فونت من چیزی به نظرش نمی رسه !؟؟؟

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۴:۲۶

majidoneone گفت:
    یکی راه حلی برای مشکل فونت من چیزی به نظرش نمی رسه !؟؟؟

آدرس لطفا بدید ...

• majidoneone

آفلاین
    عضو
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۵:۲۴

اوکی !
    ادرس سایت http://www.dailyfa.com

ممنون از لطفتون

• mazdakam

آفلاین

۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۶:۴۰

لطفا ی عربی ننویسید چون مجبور می‌شم پاک کنم نوشته‌هاتون رو

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۹:۴۳

فکر کنم مشکل از این باشه :
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=ISO-8859-1" />
    ISO-8859-1 نباید باشه . این مقدار رو روی UTF-8 تنظیم کنیم .

مزدک جان تا جایی که من می دونم ما حق پاک کردن هیچ مطلبی رو به این دلیل نداریم و نخواهیم داشت .

• علی ایرانی

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۷۸۶
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۱۹:۵۱

مزدک جان تا جایی که من می دونم ما حق پاک کردن هیچ مطلبی رو به این دلیل نداریم و نخواهیم داشت .

فکر نکنم اصلا کار درستی هم باشه

• majidoneone

آفلاین
    عضو
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۰:۰۵

نوید خان ممنون از راهنمایی که فرمودین اما من این خط دستور باید کجا پیدا کنم تا کنترل کنم
    من از تو قسمت Theme Editor قسمت های مختلف نگاه کردم چیز خاصی ندیدم تا تغییرش بدم !!!
    !
    بعدشم این جمله
    خداییش خیلی بد بود من خودم چندین چند بار نوشته هامو نگاه کردم تو همین تاپیک اما در هر صورت حرف بقیه دوستان یه کم از نگرانی من کم کرد ! جمله خیلی خشنی بود !!! اصلا جریان ی عربی نوشتن چیه ! مشکل خاصی داره !!! من تو قوانین جای خاصی چیزی ندیدم !
    من عضو یه فروم معتبر و معروف آمریکایی هستم اونجا اونا خیلی سخت گیری دارن یه فروم وارز هست اگه خطایی کسی می کنه با نشون دادن قوانین مربوطه بهش تذکر میدن ...
    هر چند زحماتی که شما اینجا دارین برای وردپرس انجام واقعا بسیار ارزشمنده و کمک بسیار بزرگی برای کسایی مثل من که اشنایی با وردپرس ندارن شد ه اما ...
    در هر صورت از لطف همه دوستانی که زحمت دارند میکشند ممنون و سپاسگذارم !

• majidoneone

آفلاین
    عضو
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۰:۰۸

یه چیز دیگه الان خیلی از دوستام و من می تونیم فارسی ببینیم !!!
    این می تونه علت خاصی داشته باشه !!!؟؟
    و یعنی مشکل حل شده‌!!!؟؟
    ممنون

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۰:۵۳

الان برای من هم مشکلی نیست. ولی به قسمت تنظیمات ( گزینه ها ) رقته . سپس به قسمت خواندن و اونجا در پایین صفحه انکودینگ سایت مشخص می شه . اونو روی UTF-8 قرار بدید ...

• zxo003

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸۳
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۱:۳۶

آقا کلا ربطی به موضوع نداره اما مزدک جان ما را با این صفحه کلید کشتی !!! :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

• majidoneone

آفلاین
    عضو
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۱:۴۲

نوید خان ممنون
    پیداش کردم همون UTF-8 بود
    امیدوارم مشکلی نباشه اگه بود بازم مزاحم خواهم شد
    سپاسگذار
    البته یکی دو تا اشکال کوچک دارم مثلا تو فهرست پرانتز عدد ها بد نمایش داده میشه اینا رو میشه اصلاح کرد یا نه ؟
    یا چون پوسته ام فارسی نیست این اشکالات هست
    ا

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۲:۴۳

سوال های مختلف خودتون رو توی موضوعات مختلف بنویسید ;-)

• mazdakam

آفلاین

۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۲:۵۲

navid گفت:
    فکر کنم مشکل از این باشه :
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=ISO-8859-1" />
    ISO-8859-1 نباید باشه . این مقدار رو روی UTF-8 تنظیم کنیم .

توی بخش هماهنگی‌ها روش صحبت می‌کنیم هنوز قانونی برای این کار وجود نداره

• mazdakam

آفلاین

۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۲:۵۴

Ali گفت:

فکر نکنم اصلا کار درستی هم باشه

توی بخش هماهنگی‌ها درباره‌اش صحبت می‌کنیم
    کلا محتوایی که استاندارد تولید نشه فاقد ارزش با دید جست‌وجوگری هستش که همونطور که گفتم سرش صحبت می‌کنیم

• mazdakam

آفلاین

۱۶ دی ۱۳۸۶ - ۲۲:۵۸

majidoneone گفت:
    نوید خان ممنون از راهنمایی که فرمودین اما من این خط دستور باید کجا پیدا کنم تا کنترل کنم
    من از تو قسمت Theme Editor قسمت های مختلف نگاه کردم چیز خاصی ندیدم تا تغییرش بدم !!!
    !
    بعدشم این جمله
    خداییش خیلی بد بود من خودم چندین چند بار نوشته هامو نگاه کردم تو همین تاپیک اما در هر صورت حرف بقیه دوستان یه کم از نگرانی من کم کرد ! جمله خیلی خشنی بود !!! اصلا جریان ی عربی نوشتن چیه ! مشکل خاصی داره !!! من تو قوانین جای خاصی چیزی ندیدم !
    من عضو یه فروم معتبر و معروف آمریکایی هستم اونجا اونا خیلی سخت گیری دارن یه فروم وارز هست اگه خطایی کسی می کنه با نشون دادن قوانین مربوطه بهش تذکر میدن ...
    هر چند زحماتی که شما اینجا دارین برای وردپرس انجام واقعا بسیار ارزشمنده و کمک بسیار بزرگی برای کسایی مثل من که اشنایی با وردپرس ندارن شد ه اما ...
    در هر صورت از لطف همه دوستانی که زحمت دارند میکشند ممنون و سپاسگذارم !

درسته قانونی برای این کار وجود نداره و من خشن نوشتم ولی اکیدا فعلا پیشنهاد می‌کنم که از ي عربی و ك عربی استفاده نکنی و اگر به هر دلیل صفحه کلیدت ایردای داره یا نمی‌خواهی دستش بزنی از فارسی‌ساز خود انجمن استفاده کن روشش هم اینه که بدون این‌که زبان سیستم عامل رو عوض کنی خودش فارسی می‌نویسه یعنی (alt+shift) نگیر
    با این کار هم به من هم به خودت و همه به دیگرانی که بعدا میان و جست‌وجو می‌کنند لطف کردی
    برای اینکه عمق فاجعه رو هم بفهمی می‌تونی این‌جا رو بخونی:

http://www.mazdakam.com/weblog/1386/01/05/review-the-history-of-persian-ye-and-ke-problems-for-finding-a-soloution/

• مانی

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۶۹۶
    ۱۷ دی ۱۳۸۶ - ۰۱:۳۷

مزدک جان به نظر من کمی تند رفتی ...

در مورد مشکل این دوستمون هم ... الان که وبلاگشون کلا به هم ریخته ... ۲ تا نکته رو باید درست کنید دوست من ...

۱. فایل header.php پوسته رو باز کنید و اون خطی رو که نوید گفت توش اصلاح کنید.
    ۲. برای ادیت کردن فایل ها از نرم افزاری استفاده کنید که از یونیکد پشتیبانی کنه ... بنه نظر می آد شما الان خود فایل ها رو هم به صورت لاتین ذخیره کردید.

• majidoneone

آفلاین
    عضو
    ۱۷ دی ۱۳۸۶ - ۱۱:۱۶

استاد mazdakam
    من از راهنمای هاتون در پست های قبلی و مطالب گذشته استفاده های زیادی کردم ! که از شما ممنونم
    اما تو جوابی که برای من نوشتین بازم منظورتون رو نامفهوم رسوندین البته من اون مقاله ای که گفتین رو خوندم و نگرانی شما رو ار کل ماجرا درک کردم اما راه حلی که برای من بیان کردین دارای غلط املایی و ... (اگر به هر دلیل صفحه کلیدت ایردای داره یا نمی ]واهی دستش بزنی از فارسی‌ساز خود انجمن استفاده کن ) در هر صورت من نمی خوام این بحث رو اینجا با شما ادامه بدم اگه جایی دیگه ای هست که اونجا میشه رفع مشکل کرد من حاضر اونجا ادامه بدم !
    اما من دوست دارم فروم به این خوبی و انقدر فعال یه قوانین کلی هم براش تعریف بشه واقعا حیفه ! ممنون

نوید جان :
    من فکر کردم سوالهای بعدیم مربوط به مشکل فارسی نوشتن برای همین اینجا مطرح کردم کلا با این اوضاع حتی ترس باز کردن یه موضوع جدید هست !

mani جان :
    اون فایلی که گفتین دیدم و اصلاحات رو انجام دادم

ممنون از همه شما دوستان !‌
    ببخشید اگه با حرفام کسی ناراحت شد
    امیدوارم همیشه موفق باشید !

• mazdakam

آفلاین

۱۷ دی ۱۳۸۶ - ۱۲:۴۲

استاد mazdakam
    من از راهنمای هاتون در پست های قبلی و مطالب گذشته استفاده های زیادی کردم ! که از شما ممنونم
    اما تو جوابی که برای من نوشتین بازم منظورتون رو نامفهوم رسوندین البته من اون مقاله ای که گفتین رو خوندم و نگرانی شما رو ار کل ماجرا درک کردم اما راه حلی که برای من بیان کردین دارای غلط املایی و ... (اگر به هر دلیل صفحه کلیدت ایردای داره یا نمی ]واهی دستش بزنی از فارسی‌ساز خود انجمن استفاده کن ) در هر صورت من نمی خوام این بحث رو اینجا با شما ادامه بدم اگه جایی دیگه ای هست که اونجا میشه رفع مشکل کرد من حاضر اونجا ادامه بدم !
    اما من دوست دارم فروم به این خوبی و انقدر فعال یه قوانین کلی هم براش تعریف بشه واقعا حیفه ! ممنون

نه نترس باباب جان من یک چیزی گفتم که جدی بگیریش چون واقعا قانونی وجود نداره که من الان بخواهم نوشته‌ی تو رو پاک کنم :) من یک جایی درست می‌کنم توش کامل مشکل رو توضیح می‌دهم درست کردم پیوندش رو اینجا می‌گذارم.... الان هم که نوشته‌هات درسته فکر کنم از ویرایشگر انجمن کمک گرفته باشی. بهتره برگردیم به موضوع اصلی و مشکلت

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۱۷ دی ۱۳۸۶ - ۲۲:۰۱

البته مشکلی که مزدک در مورد جستجو عنوان کرده براحتی با یکی ۲ خط کد قابل حله . ;-)

• mazdakam

آفلاین

۱۹ دی ۱۳۸۶ - ۱۰:۴۲

navid گفت:
    البته مشکلی که مزدک در مورد جستجو عنوان کرده براحتی با یکی ۲ خط کد قابل حله . ;-)

خیلی عالی!
    خوب اون دو تا خط کد می‌شه بگی قرار چیکار کنه؟ که توی راه‌حل‌هایی کهhttp://www.mazdakam.com/weblog/1386/01/05/review-the-history-of-persian-ye-and-ke-problems-for-finding-a-soloution/
    این‌جا نوشتم نیست؟
    یعنی یک چیز جدیدیه
    که با دو خط کد همه‌ی مشکلاتی رو که من عنوان شده رو می‌پوشونه؟ یکمی توضیح بده برام جالب شدش
    اگر دو خط کد هست خوب بسم ا...

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۱۹ دی ۱۳۸۶ - ۱۱:۲۰

مکانیزم کارش سخت نیست. با استفاده از یک تابع php یا جاوااسکریپت می شه گفت مثلا یک حرف رو مثل ی عربی رو تبدیل کن به ی فارسی بعد جستجو رو انجام بده.

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.