انجمن

حداکثر چند افزونه نصب کنیم ؟  (۳ نوشته)

• 7min

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۳
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۰۵:۰۲

سلام
    من چند روزی هست که با وردپرس آشنا شدم و ازش اطلاعات زیادی ندارم .
    تو سایت رو کامل گشتم اما نکته ایی در مورد اینکه معمولا برای نصب افزونه ها حد یقفی وجود داره یا خیر چیزی پیدا نکردم .
    مثلا من چند روز پیش افزونه wp-grins رو نصب کردم و واقعا لود شدن صفحه رو طولانی کرده بود برای همین پاکش کردم !
    الان با مطالعه بیشتر سایت متوجه شدم که برای افزایش امنیت سایت باید افزونه های امنیتی رو نصب کنم . مثلا تو قسمت سیاره رو که گشتم چندین و چند افزونه امنیتی پیدا کردم که به نظرم نصب همشون مفید هست اما آیا نصب این همه افزونه روی لود شدن صفحات تاثیر نمیذاره ؟ و اصولا نصب افزونه هایی با کاربرد تقریبا مشابه ممکن هست روی عملکرد هم اثر منفی داشته باشن ؟ و اینکه برای نصب افزونه ها مرزی وجود داره یا خیر
    متشکرم

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۰۵:۴۷

برای نصب افزونه هیچ سقفی وجود نداره.

برخی افزونه‌ها هستن که با توجه به کارکردشون روی زمان بارگذاری سایت تاثیر می‌ذارن و برخی دیگه چون اصلن کاری به محتویات نمایشی سایت ندارن هیچ تاثیری توی اون زمان نمی‌ذارن.

در کل نصب افزونه با کارکرد مشابه پیشنهاد نمی‌شه و بهتره از افزونه‌های غیرضروری کمتر استفاده بشه.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    7min - aparsas
  • بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۱۹
    ۳ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۹

من هم با نظر دوست عزیزم "گناهکار" موافقم. افزونه ها می توانند بر سرعت سایت شما موثر باشند در ضمن بدون آشنایی قبلی (نصب روی لوکال ، جستجو در انجمن و...) اقدام به نصب پلاگین روی سایت خود نکنید چون پلاگینه بعد از حذف خود اثرشان را روی Database باقی می گذارند که پس از مدتی شما تعداد زیادی table بی استفاده و حجیم در دیتابیستان هستید که اگر با دیتابیس اشنا نباشید برای حذف آنها با دردسر روبرو خواهید شد. نکته دیگر اینکه افزونه های ناشناس می تواند وردپرس شما را شکننده و آسیب پذیر سازد پس بهتر است تا تک تک در هر زمینه ای که مد نظرتان است دنبال بهترین ها باشید و افزونه ای که تازه ساخته شده بهتر است شما جزء اولین کاربران نباشید و بگذارید تا بعد از مدتی تا چند بروزرسانی که اکثر اشکالات رفع شده جزء کاربران ان باشید.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    7min - aparsas

درباره‌ی این موضوع