انجمن

چند سوال بسیار مهم  (۲۶ نوشته)

• m3ysam

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵۱
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۲۲ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۴:۱۰

با سلام خدمت مدیران و همکاران محترم سایت

ما قبلا از نیوک استفاده میکردیم و حالا قصد داریم ؛ اگه وردپرس این امکانات مد نظر منو داشته باشد ، به خانواده بزرگ وردپرس بپیوندیم .

خوب سوالاتم را شروع می میکنم :

1- آیا در وردپرس امکان نمایش آمار بازدید هر پست وجود دارد ؟ این آمار در صفحه اصلی باشد در پایین پست باشد نه در داشبورد . مانند ام تی و نیوک

2- آیا وردپرس پلاگینی دارد که بشود گالری تصاویری درست کرد که تصاویر را که در آن قرار می دهی ابتدا به صورت خودکار کوچک کند به اندازه داده شده یعنی سایز هر تصویر را به 2 قسمت کوچک و بزرگ تقسیم کند . کاربر که وارد گالری تصاویر شد ابتدا تصاویر کوچک را ببیند و برای دیدن تصویر بزرگ روی هر تصویر کلیک کند .
    نمی دونم توانستم منظورمو برسانم یا نه ؟
    اگه متوجه نشدید حتما اعلام کنید .

3- آیا امکان import کردن مطالب نیوک را دارد . با استفاده از rss یا هر نحو دیگه

4- پلاگینی برای مدیریت و ساخت بلوک در وردپرس . یا به عبارتی بشود وردپرس را مانند نیوک و مامبو و .. دارای بلوک کرد و در آن براحتی بشود بلوک ساخت و مدیریت کرد

5- من میخواهم یک وبلاگ اصلی بسازم مانند admin سپس مثلا 10 تا وبلاگ هم در کنار آن بسازم
    Admin\weblog1
    Admin\weblog2
    ,………..
    برایم فرق نمی کند که با وردپرس بسازم یا مولتی بلاگ وردپرس . سپس آخرین مطالب 10 وبلاگ ساخته شده را به صورت بلوک یا منویی هایی در وبلاگ مدیر به نمایش بگذارم . و مطالب وبلاگ مدیر را هم به صورت لینک به نمایش بگذارم.
    همیچنین می خواهم بدانم با wordpress همچین کاری بهتر است یا با wordpress-mu .
    و آیا نمی شود پلاگینی در ورد پرس معمولی نصب کرد که بشود در آن چند تا وبلاگ ساخت ، مانند ام تی .

6- آیا آمار بازدید کلی دارد ؟ مانند : بازدید امروز ، بازدید دیروز ، بازدید کل و ..
    همچنین اطلاعاتی مانند کل مطالب ، کل نظرها و..

و آمارکل تعداد مطالب و نظرات وبلاگ های دیگر را برای قسمت Admin داشت . مانند :
    بازدید امروز :آمار تمام وبلاگها برای قسمت مدیر
    بازدید دیروز : آمار تمام وبلاگها برای قسمت مدیر
    بازدید کل : آمار تمام وبلاگها برای قسمت مدیر
    کل مطالب : کل مطالب در واقع کل مطالب تمام وبلاگ ها باشد نه فقط مطالب وبلاگ مدیر
    کل نظرات : کل نظرات در واقع کل مطالب تمام وبلاگ ها باشد نه فقط نظرات وبلاگ مدیر

7- ورد پرس دات کام چیست ؟ قیمت تجاری وردپرس چقدر است ؟ و خریدن آن چه مزایایی دارد؟

8- آیا ورد پرس را میشود با برنامه های ساخت تالار گفتگویی مانند : VB , Smf , phbb , IPB , سازگار کرد ؟

9- آیا می توان بلوک هایی یا به عبارتی قسمت هایی به سایت اضافه کرد که پربیننده ترین مطالب ، محبوب ترین مطالب ( از نظرتعداد نظرات بیشتر ) و...

10 – بتوان در آن به راحتی بنرهای تبلیغاتی قرار داد بدون نیاز به قرار دادن آن به صورت دستی ( ویرایش قالب )

11- پلاگینی که بتوان موضوعات را به صورت پله ای قرار داد وهم چنین تصویری کوچک در کنار قرار داد

12- تبدیل یک وبلاگ به لینک باکس . به طریقی که تعداد کلیک ها نمایش داده شود .

13- قرار دادن تصویر یا آواتور یا لوگو برای هر موضوع مانند سایت خودم
    http://www.persianboys.ir

• underline

آفلاین

تعداد نوشته‌ها: ۴۸۹
    ۲۲ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۴:۲۵

یک ) بله در وردپرس افزونه ای وجود دارد که این امکان را به شما میدهد .
    لینک : http://plugins.wp-persian.com/wp-postviews/

دو ) در زمینه گالری عکس افزونه های زیادی وجود دارد که برخی از آنها هم به فارسی ترجمه شده اند .
    لینک : http://wordpress.org/extend/plugins/tags/images

سه ) این امکان وجود دارد اما باید امتحان کنید و شاید نیازمند تغییراتی هم باشد .
    ( یک نسخه از فایل برون بری شده را اینجا بگذارید تا تست شود یا خودتان امتحان کنید )

چهار ) بله

پنج ) شما باید از نسخه muwordpress استفاده نمائید .
    لینک : http://mu.wordpress.org/

شش ) این ابزار هم در وردپرس وجود دارد .
    لینک : http://wordpress.org/extend/plugins/stats/

هفت ) وردپرس دات کام زیر مجموعه از شرکت Akl میباشد که سرویس وبلاگ رایگان با سیستم وردپرس در اختیار کاربران قرار میدهد ، خود سیستم وردپرس رایگان است و هیچ قیمتی ندارد اما اگر بخواهید از سرویس وردپرس دات کام استفاده کنید و امکاناتی بیش از امکانات رایگان وردپرس دات کام داشته باشید باید هزینه هر سرویس را پرداخت نمائید .

هشت ) بله ، همچنین سیستم bbpress که سیستم فلی مدیریتی این انجمن میباشد هم با وردپرس سازگار است .

نه ) بله ، برای چنین بخش های ابزارک های وجود دارد که در سایدبار قرار میگرد و حتی میتوانید برای آن صفحات جداگانه ای نیز در نظر بگیرید .

ده ) افزونه هایی در مورد تبلیغات برای وردپرس وجود دارد که این امکان را به شما میدهد .

یازده ) چنین چیزی در خود وردپرس وجود دارد و نیازی به افزونه نیست و تنها باید از تگ های آن استفاده کرد .

دوازده ) در وردپرس افزونه قدرمتندی برای این زمینه وجود دارد که میتوانید یک لینک باکس بسیار قدرتمند داشته باشید .

سیزده ) بله ، چنین چیزی هم امکان پذیر است .

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    7min
  • m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۲۲ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۵:۲۷

با سلام
    ممنون دوست عزیز پس به زودی کارم را با وردپرس شروع میکنم و همچنین پلاگینهای مربوطه را دریافت و امتحان خواهم کرد
    با تشکر

• underline

آفلاین

۲۲ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۵:۲۸

m3ysam گفت:
    با سلام
    ممنون دوست عزیز پس به زودی کارم را با وردپرس شروع میکنم و همچنین پلاگینهای مربوطه را دریافت و امتحان خواهم کرد
    با تشکر

پیشاپیش ورودتان را به خانواده وردپرس تبریک میگویم ... .
    موفق باشید ... .

• محمد پشت کوهی

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۵
    ۲۳ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۱:۲۹

البته دوست من فراموش نکن ورد پرس برای وبلاگ نویسی طراحی شده نه سایت سازی! هرچند می شه با هاش سایت هم ساخت!
    ولی فکر می کنم اگر کارت وسیع باشه بهتر از یه سی ام اس استفاده کنی ، البته مهارت و دنگ فنگ بیشتری هم داره

• underline

آفلاین

۲۳ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۳:۴۱

sarsabz گفت:
    البته دوست من فراموش نکن ورد پرس برای وبلاگ نویسی طراحی شده نه سایت سازی! هرچند می شه با هاش سایت هم ساخت!
    ولی فکر می کنم اگر کارت وسیع باشه بهتر از یه سی ام اس استفاده کنی ، البته مهارت و دنگ فنگ بیشتری هم داره

دوست عزیز وقتی سیستم قدرت کاری را داره دیگه نگاه کردن برای اینکه واسه چه کار ساخته شده عجیبه ! اما وردپرس یک سکوی انتشار هست حالا این سکو میتونه یک سایت هم باشه :-)

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۲۴ بهمن ۱۳۸۶ - ۰۰:۴۲

underline گفت:

sarsabz گفت:

دوست عزیز وقتی سیستم قدرت کاری را داره دیگه نگاه کردن برای اینکه واسه چه کار ساخته شده عجیبه ! اما وردپرس یک سکوی انتشار هست حالا این سکو میتونه یک سایت هم باشه :-)

دقیقا ! نیاز ها باید مشخص بشه بعد اگه جواب داد که داده دیگه :D
    من خودم شخصا در سایت هایی که می زنم سعی می کنم تا حد ممکن از وردپرس استفاده کنم چون بهترین بازده رو در کوتاهترین مدت زمان داره و خیلی راحت و سریع نیاز رو برطرف می کنه مگه اینکه نیاز در حدی باشه که وردپرس جوابگو نباشه و یه سیستمی بهتر از اون جواب بده که اونوفت عقل شرط می کنه که آدم از اون سیستم استفاده کنه ;-)

• m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۲۴ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۴:۵۸

navid گفت:

underline گفت:

sarsabz گفت:

دقیقا ! نیاز ها باید مشخص بشه بعد اگه جواب داد که داده دیگه :D
    من خودم شخصا در سایت هایی که می زنم سعی می کنم تا حد ممکن از وردپرس استفاده کنم چون بهترین بازده رو در کوتاهترین مدت زمان داره و خیلی راحت و سریع نیاز رو برطرف می کنه مگه اینکه نیاز در حدی باشه که وردپرس جوابگو نباشه و یه سیستمی بهتر از اون جواب بده که اونوفت عقل شرط می کنه که آدم از اون سیستم استفاده کنه ;-)

با سلام مجدد به دوستان
    دوستان عزیز من از آجا نیوک که یه سی ام اس عالی برای وب سایت است استفاده میکنم و در آن سایت هم یکی از مدیران هستم . اما این پرتال برای سایت من کمی سنگین است چون مطالب من بسیار زیاد است و همچنین برای ساخت 10 سایت دیگه نمی شود از این پرتال در کنار هم مانند وبلاگ استفاده کرد در نتیجه تصمیم گرفتم سیستم وبلاگ دهی مثل وردپرس و یا ام تی را انتخاب کنم . که فعلا دارم بررسی میکنم تا ببینم کدام یک از اینها نیاز من را بر طرف میکنه . تا مراحل ساخت وب سایت جدید را شروع کنم و تا 2-5 ماه دیگر آن را به اتمام برسونم.
    الان هم به این دلیل وردپرس را انتخاب کرده ام که سرعت لودش زیاد و سبک میباشد. امیدوارم بتوانم سایتم را با وردپرس بسازم.

راستی یک مشکل هم برایم پیش آمد و اون اینکه وردپرس مولتی یوزر را نمی توانم نصب کنم اگه شما میتونید منو راهنمایی کنید تا نصبش کنم. در ضمن آیا وردپرس مولتی یوزر مانند ام تی است که به راحتی بشود برای خود وبلاگهای متعددی ساخت یا مانند یه سیستم وبلاگ دهی مانند بلاگفا میباشد؟

• underline

آفلاین

۲۴ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۷:۰۱

راستی یک مشکل هم برایم پیش آمد و اون اینکه وردپرس مولتی یوزر را نمی توانم نصب کنم اگه شما میتونید منو راهنمایی کنید تا نصبش کنم. در ضمن آیا وردپرس مولتی یوزر مانند ام تی است که به راحتی بشود برای خود وبلاگهای متعددی ساخت یا مانند یه سیستم وبلاگ دهی مانند بلاگفا میباشد؟

تجربه شخصی که با وردپرس مولتی یوزر دارم اینه که انعطاف پذیری خود وردپرس معمولی رو نداره و خیلی باید باهاش کار کنید تا همه چیز دستتون بیاد ، این نسخه از وردپرس یک سیستم وبلاگ دهی است اما به سادگی بلاگفا هم نیست ... .
    مشکل شما در نصب چیست ؟! آن را در انجمن مطرح کردید ؟

• m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۵:۴۶

underline گفت:

تجربه شخصی که با وردپرس مولتی یوزر دارم اینه که انعطاف پذیری خود وردپرس معمولی رو نداره و خیلی باید باهاش کار کنید تا همه چیز دستتون بیاد ، این نسخه از وردپرس یک سیستم وبلاگ دهی است اما به سادگی بلاگفا هم نیست ... .
    مشکل شما در نصب چیست ؟! آن را در انجمن مطرح کردید ؟

با سلام
    دوست من مثل اینکه منظور منو خوب متوجه نشدید ! منظور من این بود که آیا وردپرس مولتی یوزر مانند ام تی فقط میشود برای خود وبلاگ ساخت یا اینکه مثل سیستم وبلاگ دهی بلاگفا ، وبلاگ به کاربران داد .
    در مورد وردپرس مولتی یوزر هم مشکلم اینجاست که فایل کانفیگ را هم تنظیم میکنم ولی نصب نمی شود . اگر میشود آموزش نصبش را در انجمن قرار دهید !
    یا اینکه اگر میشود من چند وبلاگ را با همین وردپرس معمولی نصب کنم و برایم فرق نمی کند که با وردپرس بسازم یا مولتی بلاگ وردپرس . سپس آخرین مطالب وبلاگهای ساخته شده دیگر را به صورت بلوک یا منویی هایی در وبلاگ مدیر به نمایش بگذارم .
    مثلا وبلاگی در روت اصلی بسازم و 10 تا وبلاگ دیگر هم در فولدرهای جدا بسازم و آخرین مطالب و ارسالهای وبلاگها را در وبلاگهای دیگر به نمایش بگذارم این برای من خیلی مهم میباشد .
    با تشکر از شما

• underline

آفلاین

۲۵ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۸:۴۸

سلام

دوست من مثل اینکه منظور منو خوب متوجه نشدید ! منظور من این بود که آیا وردپرس مولتی یوزر مانند ام تی فقط میشود برای خود وبلاگ ساخت یا اینکه مثل سیستم وبلاگ دهی بلاگفا ، وبلاگ به کاربران داد .

با وردپرس مولتی یوزر هم میتوانید خودتان بلاگ ایجاد کنید و هم سرویس وبلاگ بدهید .
    - فکر کنم موبیل تایپ هم به واسطه افزودن افزونه هایی چنین امکانی رو پیدا میکنه که سرویس وبلاگ بدهید .

در مورد وردپرس مولتی یوزر هم مشکلم اینجاست که فایل کانفیگ را هم تنظیم میکنم ولی نصب نمی شود . اگر میشود آموزش نصبش را در انجمن قرار دهید !

خوب ، خطا میدهید ؟! چه مشکلی دارد . راهنماهای نصب درو سایت را دیدید ؟

یا اینکه اگر میشود من چند وبلاگ را با همین وردپرس معمولی نصب کنم و برایم فرق نمی کند که با وردپرس بسازم یا مولتی بلاگ وردپرس . سپس آخرین مطالب وبلاگهای ساخته شده دیگر را به صورت بلوک یا منویی هایی در وبلاگ مدیر به نمایش بگذارم
    .

اگر درست متوجه شده باشم میخواهید مثلا" 3 وبلاگ داشته باشید و آخرین مطالب آنها را در وبلاگ اصلی نمایش دهید ، اگر اینطور است بله چنین چیزی امکان دارد اما مدیریت چندین وبلاگ اینطوری سخت میشود ، منظور بروزرسانی و ... .

• m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۲۶ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۷:۵۷

underline گفت:
    سلام

با وردپرس مولتی یوزر هم میتوانید خودتان بلاگ ایجاد کنید و هم سرویس وبلاگ بدهید .
    - فکر کنم موبیل تایپ هم به واسطه افزودن افزونه هایی چنین امکانی رو پیدا میکنه که سرویس وبلاگ بدهید .

خوب ، خطا میدهید ؟! چه مشکلی دارد . راهنماهای نصب درو سایت را دیدید ؟

یا اینکه اگر میشود من چند وبلاگ را با همین وردپرس معمولی نصب کنم و برایم فرق نمی کند که با وردپرس بسازم یا مولتی بلاگ وردپرس . سپس آخرین مطالب وبلاگهای ساخته شده دیگر را به صورت بلوک یا منویی هایی در وبلاگ مدیر به نمایش بگذارم
    .

اگر درست متوجه شده باشم میخواهید مثلا" 3 وبلاگ داشته باشید و آخرین مطالب آنها را در وبلاگ اصلی نمایش دهید ، اگر اینطور است بله چنین چیزی امکان دارد اما مدیریت چندین وبلاگ اینطوری سخت میشود ، منظور بروزرسانی و ... .

با سلام و تشکر
    دوست من ممنون که وقت می گذاری به جوابهای من پاسخ میدی . من نه تونستم وردپرس مولتی یوزر را در لوکال و نه در هاستم نصب کنم . این راهنمای نصب سایتم پیدا نکردم اگه آدرسشو لطف کنی ممنون میشم .
    در ضمن آیا با پلاگینی معمولی میشه همین وردپرس ساده را تبدیل به وردپرسی کرد که با اون بشه در بخش مدیریت چند وبلاگ ساخت درست مانند ام تی ، به نظرم اگه این جوری بشه خیلی عالی میشه .
    منتظر پاسخت هستم .
    با تشکر

• m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۲۸ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۵:۳۴

کسی پاسخگوی ما نیست؟؟ :-(

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۲۸ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۵:۳۸

در مورد نصب وردپرس مولتی یوزر چیزی توی سایت خودمون نداریم باید از منابع انگلیسی استفاده کنید .
    من یادمه چند ماهه پیش یه پلاگینی دیده بودم که این کارو می کرد ولی الان هرچی می گردم چیزی پیدا نمی کنم ....

• underline

آفلاین

۲۸ بهمن ۱۳۸۶ - ۲۲:۰۳

m3ysam گفت:
    کسی پاسخگوی ما نیست؟؟ :-(

دوست عزیز دقیقا" چه خطایی میدهد ؟!
    اینجا رو ببینید : http://forum.wp-persian.com/topic/856?replies=6#post-7672

• m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۲۹ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۶:۱۶

با سلام
    نوید خان تو رو خدا کمی به خاطر ما کمی بیشتر جستجو کن @},- اگه همچین ‍‍پلاگینی باشه که من دیگه وردپرس مولتی یوزر نصب نمیکنم *-:)
    اگه این پلاگین رو پیدا کنی نوید خان هر طور شده جبران میکنم و از خجالتت در میام ;-) من فعلا وقت دارم میتونم صبر کنم .

underline خان عزیز
    اگه نوید خان نتونست پلاگین مربوطه رو پیدا کنه مجبور میشم :-( از مولتی یوزر استفاده کنم و اگه براتون زحمتی نیست یوزر و پس هاستمو بهتون میدم شما برایم زحمت نصبشو بکش @},-‍‍‍‍

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۲۹ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۶:۳۹

اینجا رو کامل بخونید :
    http://codex.wordpress.org/Installing_Multiple_Blogs

• m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۳۰ بهمن ۱۳۸۶ - ۱۹:۳۷

سلام داش نوید
    بابا من انگلیسیم خوب نیست هر کاری کردم درست و حسابی نفهمیدم چی میگفت ! همه ماشالله مثل شما انگلیسیشون فول نیست .
    لطف کن خودت یه توضیحی بده
    ازت ممنون میشم . با تشکر

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۳۰ بهمن ۱۳۸۶ - ۲۰:۰۷

چندین راه معرفی کرده. یه سری افزونه هم معرفی کرده. تستشون کنید ...

• m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۳۰ بهمن ۱۳۸۶ - ۲۰:۲۷

این جور که من فهمیدم کله قضیه درباره این بود که با یک دیتابیس چند وبلاگ ساخت ! که خوب این هیچ ربطی به ساخت چند وبلاگ در مدیریت وردپرس نداره درست مانند ام تی .
    من کلا بی خیال این قضیه شدم و شاید در آینده چنین امکانی به وردپرس اضافه شد .
    حالا به نظرتون من وبلاگهایی که میخوام بسازم مثلا 10 تا در یک دیتابیس بسازم یا در دیتابیس های مختلف ؟ به چه دلیلی ؟
    با تشکر

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۳۰ بهمن ۱۳۸۶ - ۲۰:۴۷

http://lyceum.ibiblio.org/

• m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۲ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۷:۰۵

با سلام و خسته نباشید
    من این فایل و دریافت و در لوکال آزمایش کردم ولی جواب نداد و این خطا را زد :
    Fatal error: Cannot redeclare printr() (previously declared in c:\program files\easyphp1-8\www\wp\wp-includes\compat.php:38) in c:\program files\easyphp1-8\www\wp\wp-includes\functions-compat.php on line 38

نمی دونم کجا را اشتباه انجام دادم داش نوید میشه یه توضیح بدید که این lyceum به طور دقیق چطوری نصب و چطوری باید تنظیمش کرد ؟ من متن انگلیسیش در این آدرس http://wiki.lyceum.ibiblio.org/index.php/Installation_Guide را هم خوندم ولی چیزی درست و حسابی نفهمیدم خودت لطف کن و با توضیحت این بحث ما رو ختمه به خیر کن
    با تشکر

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۲ اسفند ۱۳۸۶ - ۲۰:۱۵

من هیچ تجربه ای با وردپرس مولتی یوزر و این افزونه ندارم . الان سرم شلوغه. شاید کسه دیگه تونست راهنماییت کنه ...

• m3ysam

آفلاین
    عضو
    ۳ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۸:۰۱

با سلام
    داش نوید بیخیال وردپرس مولتی یوزر شدم و با همان وردپرس معمولی وبلاگهامو درست میکنم . آیا به نظرت چند تا وبلاگی که میخوام درست کنم در یک دیتابیس باشه یا در چند تا؟
    با تشکر ;-)

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۳ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۸:۱۴

اگه محدودیت دیتابیس نداری جدا بهتره ...

• m3ysam

آفلاین
    عضو