انجمن

وردپرس بی ثباتی یا تجربه  (۱۰ نوشته)

• WPFA

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۳
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۱۵ مهر ۱۳۸۹ - ۰۴:۳۹

سلام من مدتی است بر روی ورد پرس کار میکنم متاسفانه با مشکلی مواجه شدم که بسیار توی ذوق آدم می زنه و اون بی ثباتی است مثلاً اگه یک افزونه نصب کنی و بعد بفهمی که اون افزونه مشکل داره و پاکش کنی تاثیراتی که اون افزوه گذاشته دیگه حذف نمیشه و مشکلاتی را برای هسته اصلی برنامه ایجاد میکنه و یا حتی اگه یه کد بنویسی و یا ... با اینکه وردپرس رابطه کاربری بسیار گیرایی داره اما این مساله من رو کمی در مورد انتخابم به فکر فرو برده که آیا تنها به صرف آنکه این برنامه رابط کاربری خوبی داره انتخاب درستی است علاوه بر آنکه وردپرس بسیار محدود است.
    آیا باید از این برنامه تنها به عنوان یک برنامه مدیرت وبلاگ و سایت های استاتیک استفاده کرد؟
    با طرح مساله بالا از کاربران و بخصوص شخص مدیر سایت وردپرس فارسی خواهش میکنم نه به عنوان یکی از کاربران و یا پشتیبانان این برنامه بلکه به عنوان یک هموطن و یک حرفه ای دنیای وب این مساله را بیشتر بشکافند و از برنامه ها دیگر مدیریت محتوا نیز نام ببرند به جهت کمک به کاربران تا کمکی با شد به کاربران تا شما را نه تنها شما را به عنوان یک حامی وردپرس بلکه به عنوان یک حامی دلسوز جامعه متن باز بشناسیم.
    قبلاً ازتمامی شما کاربران کمال تشکر را دارم.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Mostafa
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۱۵ مهر ۱۳۸۹ - ۰۵:۲۷

بفهمی که اون افزونه مشکل داره و پاکش کنی تاثیراتی که اون افزوه گذاشته دیگه حذف نمیشه و مشکلاتی را برای هسته اصلی برنامه ایجاد میکنه و یا حتی اگه یه کد بنویسی و یا ...

مثلاً چه تاثیراتی؟

بهروز ازند
  • بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۱۹
    ۱۵ مهر ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۳

دلایل اصلی استفاده من از وردپرس استحکام ، امنیت ، انعطاف و سادگی در عین پیشرفتگی آن است

مثلاً اگه یک افزونه نصب کنی و بعد بفهمی که اون افزونه مشکل داره و پاکش کنی تاثیراتی که اون افزوه گذاشته دیگه حذف نمیشه و مشکلاتی را برای هسته اصلی برنامه ایجاد میکنه

من خودم جز کسایی هستم که همین الان تو کامپیوترم آرشیوی رو از cms های مختلف که تو ایران پشتیبانی میشن دارم و به خاطر وسواس دائما مشغول چک کردن ورژنهای جدید این سیسنمها و جستجوی رفع نیازهایم از آنها بوده و هستم ، مشکل اسیب پذبری رو در سیستم های دیگر بسیار مشهودتر یافتم چون در مواردی فقط با نصب یک ماژول یا کامپوننت سیستم دچار دگرگونی و آسیب میشد در ضمن مزایای این سیستم ها را نیز مورد مطالعه قرار داده و مقایسه نموده ام و
    تا به امروز سیستم وردپرس رو مناسبتر از دیگران دیده ام و این یک تعصب نیست
    ولی لطفا مثالهای خودتون رو بیارید تا پاسخ دوست بزرگوارمون گناهکار رو بشنوید مسلما ایشون از متخصصین این عرصه هستند و سنگ این سیستم رو فقط به خاطر اینکه مدیر تیم وردپرس فارسی هستند به سینه نمیزنند

مثلاً چه تاثیراتی؟

• AnimCentral

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۷
    ۱۵ مهر ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۲

Gonahkar گفت:

مثلاً چه تاثیراتی؟

تغییرات بیشتر درد Database هست که بعضی وقتا Table ها حذف نمیشوند و باید دستی پاک کنیم که برای یه کاربر تازه وارد خوب خطرناکه.

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۱۵ مهر ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۸

AnimCentral گفت:

تغییرات بیشتر درد Database هست که بعضی وقتا Table ها حذف نمیشوند و باید دستی پاک کنیم که برای یه کاربر تازه وارد خوب خطرناکه.

اکثر افزونه‌هایی که به پایگاه‌داده٬ جدول اضافه می‌کنن رو باید قبل از غیرفعال کردن٬ از طریق گزینه‌هایی که خودشون در اختیار کاربرها قرار می‌دن Uninstall کرد.

البته شاید افزونه‌هایی وجود داشته باشن که بر اثر بی‌توجهی نویسنده٬ این گزینه توشون پیش‌بینی نشده باشه؛ اما این‌کار (یعنی ماندن جداول افزونه در پایگاه‌داده بعد از غیرفعال کردن) ربطی به هسته‌ی وردپرس نداره و هیچ تاثیری توی کار وردپرس نمی‌ذاره٬ فقط روی حجم پایگاه‌داده تاثیر داره.

بهروز ازند - Mostafa - طراحان نوین
  • WPFA

آفلاین
    عضو
    ۱۶ مهر ۱۳۸۹ - ۰۰:۴۱

خوب نظرات شما را خوندم.
    اول اینکه جناب گناه کار شما کارت اینه و کد رو از سی ام اس کشیدی بیرون و قالباً مشکلات و نظری که دارید منظورم به همان کلمه (مثلاً چیه) شماست با ما کاربران متفاوت است و در واقع این کار شماست و دیگر در آن وارد شده اید.
    encaria من هم مانند شما سیستم های مدیریت محتوای زیادی را چک کرده ام و در آخر هم که سه برنامه معروف ماندند: 1.جوملا 2.وردپرس 3.دروپال:
    1.جوملا را که اصلاً به دلیل امنیت پایین ولش کن حالا بگذریم از رابط کاربری نه چندان دل چسب و حجم بالا و کندی و ... دیگر وارد مسایل فنی نمی شوم که جای بحث نیست.
    2.وردپرس که نه به دلیل امنیتی بودن و یا قدرت که به دلیل رابط کاربری بدجوری دل میبره و نمیتوان اون رو همیشه کنار دست نداشت این برنامه مانند کنسول وی ( wii ) میمونه که ریسش کفته بود ما وی رو برای رقابت با کنسولهای دیگه مانند پلی استیشن و ایکس باکس نساختیم و تنها ما وی رو طوری ساختیم که هرکس یکی از کنسولهای قدرتمند رو داره این کنسول رو هم کنار اون داشته باشه فکر کنم این بهترین مثالی بود که میتوان زد و حالا نمی تونم این برنامه رو کنار بگذارم.
    3.در آخر دروپال رو نام میبرم که مثل این میمونه که بخوای مثل یک پرنده پرواز یاد بگیری هم وحشتناکه به دلیل ارتفاع ( در دروپال به دلیل رابط کاربری خشک و دیسیپرین خاصش ) و هم لذت بخش که وقتی پرواز رو یاد می گیره از هر جا به جای دیگه میره بدون محدودیت ( و در دروپال نیز بعد از یه مدت چنین حسی به سراقتون میاد البته اگه یه مدت مثلاً دو هفته و یا بیشتر تمام برنامه ها رو کنار بگذاری و ذهنت رو از هرچی تاحالا از برنامه های دیگه یادگرفتی خالی کنی و فقط با اون کار کنی و یک بار دیگه برنامه مدیریت محتوا رو یاد بگیری )
    به شما هم توصیه اش میکنم که خودم هم با اون کار میکنم و راضیم.
    دروپال یه بستره یه سلول بنیادی که هرچی شما بخواین تبدیل میشه.
    ببخشید زیاده روی شد.
    اما برسیم سر بحث خودمون آقای گناه کار من نمی خوام مشکلی رو مطرح کنم چون میدونم شما از هرکس به نقاط قوت و ضعف برنامه واقفید تنها از شما یه کمک می خوام یه راهنمایی میدونید مدتها پیش که در رابطه با وردپرس تحقیق میکردم به دیدگاهی در انجمن برخورد کردم که به دلیل یک اشتباه کاربر که گمان میکرد بخاطر بیان ضعف وردپرس شما دیدگاهش رو حذف کردید و شما با یک جواب که اصلاً انتظارش رو نداشتم اون رو متوجه اشتباهش کردید و من بجای شما میخواستم به آن کاربر بدو بیراه بگم که حتی معذرت خواهی هم نکرد برعکس روالی که در انجمن دروپال داره اتفاق می افته و اگه یه انتقاد از دروپال بکنی و یا بخوای نقطه ضعفی رو که به دلیل تازه کار بودن بگی به سرعت حساب کاربری بسته میشه و معلوم نیست این برنامه افتاده دسته چه آدم و شرکت سود جو و منفعت طلب و کم خردی ببخشید اینا رو باید بهش میگفتم هرچند مستحق بدتر از این حرف هاست ، من در این انجمن تازه عضو شدم امیدوارم درانجمن شما اینطور نباشه و کاربران حق آزادی بیان داشته باشن.
    حالا از شما می خوام که من رو راهنمایی کنید که نمیخوام وردپرس رو کنار بگذارم در چه مواقعی و برای چکاری از اون استفاده کنم کما اینکه مشکلات عجیب قریب این برنامه کم نیست دو تا رو فقط میگم که در انجمن خودتون طرح شده و من هم این مشکل رو دارم تکرار نام سایت و دوم اگر بخوایم نام ورد پرس رو از سایتی که میخوام بسازیم حذف کنیم انرژی و مشکلات زیادی در بر داره و اسم ورد پرس همه جا هست انگار ورد پرس میخواد خودش رو معرفی کنه نه سایت رو به نمایش بگذاره مشکلات دیگر که در انجمن شما کم نیست.
    امیدوارم راهنمایی برادرانه شما حرفه ایها شامل حال من و کاربران دیگر بشه.

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۱۷ مهر ۱۳۸۹ - ۰۰:۰۳

من هم این مشکل رو دارم تکرار نام سایت

این‌جا گفتم که چی‌کار باید کرد واسه رفع این مشکل: http://forum.wp-persian.com/topic/7553

دوم اگر بخوایم نام ورد پرس رو از سایتی که میخوام بسازیم حذف کنیم انرژی و مشکلات زیادی در بر داره و اسم ورد پرس همه جا هست انگار ورد پرس میخواد خودش رو معرفی کنه نه سایت رو به نمایش بگذاره

اسم وردپرس رو از پوسته‌ی سایت که به‌راحتی می‌شه حذف کرد٬ اما اگه منظورتون نام وردپرس توی محیط مدیریتی‌ه که اون بحثش جداست؛ البته اونو هم می‌شه با دستکاری پرونده‌های اصلی وردپرس کاملاً حذف کرد که من توصیه نمی‌کنم.

بقیه‌ی مشکلاتی هم که در انجمن مطرح می‌شه عموماً مربوط به افزونه‌ها یا پوسته‌ها هستن و هسته‌ی وردپرس ایرادات زیادی نداره. تنها مشکلی که وردپرس در حال حاضر داره اینه که روی سرویس‌دهنده‌های ضعیف٬ موقع بازدید همزمان٬ مصرف منابع‌ش افزایش پیدا می‌کنه.
    بازدید همزمان منظور بازدید مثلاً ۱۰۰ نفر در یک لحظه هست٬ ولی اگه این ۱۰۰ نفر توی دو دقیقه سایت رو ببینین هیچ مشکلی پیش نمیاد؛ یعنی با بازدید زیاد مشکلی نداره.

در ضمن بهتره در مورد بقیه‌ی افراد و گروه‌های محترم٬ توی این انجمن صحبت نشه.

بهروز ازند
  • WPFA

آفلاین
    عضو
    ۲۲ مهر ۱۳۸۹ - ۰۲:۱۸

آقا ممنون اما بازم نگفتید ورد پرس برای چه کارهایی بهتره منظورم چطور سایتهایی من بیشتر منظورم اینه
    آیا باید از این برنامه تنها به عنوان یک برنامه مدیرت وبلاگ و سایت های استاتیک استفاده کرد؟
    بله درست میگید ولی دل پره دیگه گاهی وقتا ...

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۲۲ مهر ۱۳۸۹ - ۰۳:۵۷

وردپرس انعطاف خیلی زیادی داره و بسته به توانایی‌ه برنامه‌نویس می‌تونه واسه خیلی کارها استفاده بشه٬ اما معمولا برای راه‌اندازی وبلاگ‌ها و سایت‌های خبری استفاده می‌شه.

• AnimCentral

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۷
    ۲۵ مهر ۱۳۸۹ - ۰۵:۵۸

من با جملا و دروپال و وردپرس کار کردم، جملا رو که اصلا ولش کنید، اگه پلاگین هاش(که اکثرا هم پولی میشن بعد از مدتی) نبود اصلا به درد هیچی نمیخورد.
    دروپال، والاه من تو دروپال چیزی خیلی پیشرفته ای ندیدم که تو وردپرس بخصوص تو نسخه 3 نشه انجامش داد، فقط تو وردپرس بیشتر نیاز به برنامه نویسی پیدا میکنه که با هسته قوی و منعطفی که داره کار سختی نیست.
    دروپال به نظرم داره عقب میوفته با ورود Post type و Taxonomy و به زودی با یه سری امکانات جدیدی که wordpress داره ارائه میده یه سری نقاط ضعفش رو برطرف میکنه.
    به نظر من تنها نقطات ضعف باقی مونده وردپرس شامل:
    1: یه سیستم Role management قوی مثل دروپال رو کم داره
    2: یه Advanced Search واقعی تو هسته داشته باشه.
    3: امکان استفاده از کتابخانه مدیاش از خارج رو بده(الان واقعا ساختن بندانگشتی با برنامه نویسی تو وردپرس سخته)

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها