انجمن

موضوع جامع بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO)  (۲۰۶۷ نوشته)

• python

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۸۶
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۰:۴۱

پس در این حالت اصلا شما سایتت رو توی وبمستر بینگ ثبت نکردی.

چرا اتفاقا سایتمو ثبت کردم تگشم توی سایتم قرار دادم و وریفای کردم اما نمیدونم چشه؟

• saeli

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۴۳
    ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۱:۲۱

قبل از اینکه سوالم را مطرح کنم از مطهری عزیز تشکر میکنم
    در بعضی از پوسته های وردپرس کلمه فارسی مستقیم در پوسته قرار داده شده ولی در بعضی از پوسته ها که ترجمه شده کلمات در فایل جداگانه به صورت fa_IR قرار داده شده و در داخل پوسته از کدهایی مانند <?php _e('Home','Value'); ?> استفاده شده
    1- به نظر شما کدام یک از اینها صحیح است؟
    2- در حالت دوم چون هر کلمه باید از فایل fa_IR فراخوانی بشه به سرور فشار اضافی وارد نمی کنه؟
    3- کدام مورد در سئو تاثیر خوبی داره؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۶۷
    ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۸

چند تا سوال شخصی برای من پیش اومده که ممنون میشم جواب بدید.

خوبه که فقط چند تا سوال بود.

1- من بشخصه با چند تا سایت معتبر خارجی در مورد سئو کار کردم ولی حتی تکنیکهایی که خودشون هم برای مطالبشون بکار میبرن توسط شما کشف و در همین تایپیک لو داده شد در صورتی که قبلا هیچ سایت خارجی هم اونها رو نمیدونست. چطور این مسائل رو پیدا کردید؟

من بجای خوندن صفحاتشون توی چیدمانشون ریز بین شدم وخیلی زمان نبرد.

2- اگه میشه درباره هکهای گوگلی هم توضیح بدید؟

هکهای گوگلی یعنی همون کارهایی که باعث میشه گوگل رو هک کرد برای مثال در بعضی از سایتهای ایرانی سرچ گوگل رو بخودش تحویل میدن که نمونه بارزش میهن ربوت بود ولی الان همون میهن ربوت رو تیکه میکنند و در سایتشون استفاده میکنند فقط مشکل اینجاست بدلیل تراکم بالا اکثر این سایتها ترافیک خوبی میگیرن اما رنک نمیگیرن. در این حالت گوگل براحتی با عوض کردن چیدمان صفحه نمایش سرچ خودش به عوض شدن محتوای این نوع سایتها پی میبره و اونها رو در لیست اسپم قرار میده که به معنی تمام شدن همه چیز هست. در سایتهای خارجی هم با انواع کارهای مختلف مانند استفاده از علامتهای ممنوعه اینکار رو انجام میدن که در این حالت مدت زمان اسپم شدن خیلی طولانی تر میشه. ولی در هر حالت این کار هیچ سودی برای سایتها نداره و چون فرد به اشتباه وارد این سایتها میشه یا اون رو به گوگل سفارش میده ویا اینکه یه ضربه به اون سایت به طرق مختلف میزنه برای مثال جنسی رو سفارش پستی میده و از گرفتنش خودداری میکنه. در مجموع بهترین حالت کار کردن و گرفتن ترافیک همون تلاش برای ارائه محتوای برتر هست.

- با این همه اطلاعات چرا وردپرس رو انتخاب کردید و آیا منافعی برای شما داره؟

وردپرس یک سیستم کامله و احتیاجی به تبلیغ امثال من نداره و به هیچ کس برای یک محصول خوب باج نمیدن. دلیل انتخاب من بدلیل سرعت بالا و انعطاف در ساخت وبسایت بود به طوری که میتونید از مخزن افزونه های وردپرس استفاده کنید و یا در چند گام کوچک یک افزونه بنویسید و بعد میتونید یک سایت متفاوت در کوتاهترین زمان داشته باشید. در ضمن هسته وردپرس هم بینظیره.

4- شما سایت شخصی با زبان انگلیسی هم دارین و کلا این سایتها رو چطور میبینین و آیا ترجمه به زبانهای دیگه هم اینکار رو انجام میده؟

من فعلا ندارم ولی این سایتها بدلیل تراکم جمعیتی خیلی عالیه. در زبان فارسی شما فقط روی قسمتی از جمعیت فارسی زبان دنیا کار میکنین که اگه فعالاشون رو توی اینترنت بخوایم پیدا کنیم به یک درصد از انگلیسی زبانان نمیرسه.
    در مورد افزونه های ترجمه هم بگم گرچه امکان داره ترافیکی هم از دیگر زبانها پیدا کنید ولی بازهم اون چیزی نخواهد شد که انتظار دارین. این شاید بدلیل ضعف ترجمه باشه بطوری که ترجمه از زبان آلمانی به انگلیسی خیلی بینقص تر از فارسی به دیگر زبانهاست. اگر بازار هدف شما دیگر زبانها هستند از همون زبان استفاده کنین.اگر خودتون هم نگاه کنید یک فارسی زبان کمتر بدنبال ترجمه میره و بیشتر ترجیح میده احتیاجاتش رو از روی وبسایتهای فارسی پیدا کنه.
    از دید دیگه هم موتورهای جستجو کمتر از ترجمه سایتها استفاده میکنن و بیشتر ترجیح میدن سرچ ها رو از روی همون زبان ارائه بدن.

5- آیا شما با مدیران گوگل در ارتباط هستین؟

کاملا رد میکنم.

6- آیا کار سئو برای سایت هم انجام میدید البته اگه هزینه ای باشه بروی چشم تقدیم میکنیم؟

راستش اصلا وقت ندارم ولی بهتون پیشنهاد میدم بجای صرف هزینه و نتیجه نگرفتن خودتون اقدام کنید.

7- یه جایی توی همین تایپیک درباره سایتهایی که یک گروه هدایتشون میکنن گفتید و اینکه خودتون الان همچین سایتی دارین و آیا دوست دارین همچین سایتی راه بندازید؟

خودم که الان همچین سایتی ندارم ولی واقعا موفقیت کار گروهی خیلی بهتره از انفرادیه. در زمانهایی که روی سئوی بعضی از سایتهای کار میکردم بعینه این مسائل رو دیدم. در مورد بند دوم سوالتون بگم اگه چند نفر فعال پیدا کنم بدم نمیاد همچین سایتی راه اندازی بشه.برای اینکار میتونید با ایمیل با من در تماس باشید تا یک گروه خوب جمع بشه: Info@subdownload.com

8- اگه من بخوام به اطلاعات شما برسم چه راههایی رو باید طی کنم چون من تابحال توی خیلی از کلاسهایی که برای سئو میذارن شرکت کردم ولی چیزایی که توی کلاسها و کنفرانسها گفته میشه با واقعیت تداخل داره در صورتی که به عینه بازخورد حرفهای شما رو توی اینترنت میبینم؟

بیشتر بصورت تجربی و صبر به این مسائل میرسید. نگاه کردن به واکنش موتور جستجو به یک پست بهترین کاری هست که میتونید انجام بدین.

برای متا ربوت از این افزونه استفاده کنم خوبه
    http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-meta-robots/
    راستش نمیدونم کار این افزونه چیه فقط میدونم noindex, follow و ...برای این چیزاست ؟

همون افزونه های سئو و مخصوصا yoast اینکار رو به بهترین نحو انجام میدن ولی بطور کاملتر افزونه GD press tools اینکار رو بهتر انجام میده.
    http://wordpress.org/extend/plugins/gd-press-tools/

و من چنتا پست دادم که خوب بازدید داشتن و تو صفحه اول هم هستن دلیلش چیه که اینا اینطوری شدن اینا هستن :
    http://www.center4dl.com/1390/01/دانلود-جديدترين-نسخه-ي-opera-web-browser-11-50-build.html
    http://www.center4dl.com/1390/01/جديدترين-نسخه‌ي-نرم-افزار-معروف-winrar-4-00-نس.html
    http://www.center4dl.com/1390/01/نسخه-جديد-پلير-معروف-kmplayer-3-0-0-1440-نسخه-قابل-حمل.html
    اینا چرا بالا رفتن آیا چون همگانین یعنی زیاد جستجو میشن؟ اگه اینطوریه چرا این همه سایت هست ما تو صفحه اولیم
    میشه ببینید برچسب هاشون درستن یعنی چگالی دارن

بخاطر اینکه سئوشون از بقیه مطالبت بهتره و CTR گرفتن.

الان ما عنوان رو تغییر بدیم مشکل پیش نمی یاد

شاید برای زمان کمی ولی بمرور زمان بهتر میشید.

اگه اینطوری پیش بره و مشکل حل نشه سایت رو با دیتالایف بالا میاریم

اگه فکر میکنی دیتالایف بهتر برات ترافیک میاره یه لحظه هم تعلل نکن ولی تجربه من چیز دیگه ای رو میگه. مشکل از وردپرس نیست و مشکل بزرگتر اینجاست که مطالبت کوتاه هستند و باید توضیحات جامع تری رو برای هر نوشتت بیاری اگه خواستی یک نوشته رو درست کن ولی انتشارش نده و فقط پیش نویس باشه و همه لینکهای دانلودش رو هم مرتب کن انوقت من برات ویرایشش میکنم و انتشارش میدم اونوقت میتونی تصمیم بهتری بگیری.

شما برای سایت ما عنوانی سراغ ندارین

دانلود رایگان نرم افزار

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Reza - python - OneWhiteBelt - بهروز ازند - farsmob.org - H.t.M - pishva
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۶

با سلام
    فكر ميكنم سايت مپم مشكل داره آدرسش اينه
    http://www.negar-mobile.ir/sitemap.xml
    توي تنظيماتش دوتا ارور دارم
    There was a problem writing your zipped sitemap file. Make sure the file exists and is writable
    و
    There was a problem while notifying Bing
    كه قرمز رنگ درج شده....
    در مورد پيغام اولي حق دسترسي فايل gzip مگر 777 نبايد باشه؟؟؟
    در ضمن چرا هركاري ميكنم اينجا
    Limit the number of posts in the sitemap: (Newer posts will be included first)
    عدد 20 رو وارد ميكنم بازهم تمامي ارسالها و... رو نشون ميده
    ممنون

شما باید فایل sitemap.xml.gz رو بسازید و پرمیشن مناسب بهش بدید و در مورد بقیه مسائل هم قبلا توضیح داده شده.

چرا اتفاقا سایتمو ثبت کردم تگشم توی سایتم قرار دادم و وریفای کردم اما نمیدونم چشه؟

توی همون وبمستر بینگ آدرس سایت مپ رو وارد نکردید.

در بعضی از پوسته های وردپرس کلمه فارسی مستقیم در پوسته قرار داده شده ولی در بعضی از پوسته ها که ترجمه شده کلمات در فایل جداگانه به صورت fa_IR قرار داده شده و در داخل پوسته از کدهایی مانند
    <?php _e('Home','Value'); ?>
    استفاده شده
    1- به نظر شما کدام یک از اینها صحیح است؟
    2- در حالت دوم چون هر کلمه باید از فایل fa_IR فراخوانی بشه به سرور فشار اضافی وارد نمی کنه؟
    3- کدام مورد در سئو تاثیر خوبی داره؟

اون که اون فایل ترجمه رو قرار میدن بخاطر استاندارد ترجمه کردن پوسته هست وفشار آنچنانی به سرور نمیاره و میشه با یک افزونه کش فشار رو برداشت. از نظر سئو هم فرقی نمیکنه چون سئو به خروجی Html کار داره و فایلهای Php توسط موتورهای جستجو دیده نمیشن.
    فقط توی استاندارد سازی پوسته یه مساله ای هست اونهم فایل استایل راست به چپ هست و چون 2 تا CSS ایجاد میشه مشکل داره که اونهم با Minify حل میشه پس در مجموع با یک افزونه کش مثل w3 cache همه چی بطور طبیعی برمیگرده.

python - بهروز ازند - H.t.M - pishva
  • Reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۵
    ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۰

ممنون
    الان به یک نتیجه ای رسیدم نمی دونم درست یانه الان هرپستی رو که برچسب براش کم زدم سریع ایندکس شده و توی صفحات اول جستجو هستش آیا درسته این قضیه که کم کردن برچسب ها هم می تونه مفید باشه؟

قت من برات ویرایشش میکنم و انتشارش میدم اونوقت میتونی تصمیم بهتری بگیری.

خیلی ممنون از لطفتون ، ایمیل یاهویی چیزی ندارین در ارتباط باشیم؟
    ممنون

• Reza

آفلاین
    عضو
    ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۵

ببخشید قصد اسپم ندارم

مشکل بزرگتر اینجاست که مطالبت کوتاه هستند و باید توضیحات جامع تری رو برای هر نوشتت بیاری

ما پستهامون رو ترجمه میکنیم یعنی مترجم داریم اما برای بازی های ساده و یا عکس و این چیزا خودمون یک چیزی میگیم در کل نرم افزارها رو توضیحشون رو سعی میکنیم بیشتر کنیم ممنون

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۶

الان به یک نتیجه ای رسیدم نمی دونم درست یانه الان هرپستی رو که برچسب براش کم زدم سریع ایندکس شده و توی صفحات اول جستجو هستش آیا درسته این قضیه که کم کردن برچسب ها هم می تونه مفید باشه؟

خسته نباشید اینهمه گفتم اصلا تگها ایندکس نشن تا رتبه خود پست پائین نیاد.

خیلی ممنون از لطفتون ، ایمیل یاهویی چیزی ندارین در ارتباط باشیم؟

ایمیل من Info@subdownload.com

ما پستهامون رو ترجمه میکنیم یعنی مترجم داریم اما برای بازی های ساده و یا عکس و این چیزا خودمون یک چیزی میگیم در کل نرم افزارها رو توضیحشون رو سعی میکنیم بیشتر کنیم ممنون

هر چی توضیحات بیشتر باشه پستت جامع تر میشه و اون پست از نظر گوگل یه مرجع بحساب میاد.

بهروز ازند - H.t.M - pishva
  • python

آفلاین
    عضو
    ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۷:۳۶

توی همون وبمستر بینگ آدرس سایت مپ رو وارد نکردید.

سایت مپمو هم با فرمت xml هم با فرمت xml.gz ثبت کردم اما درست بشو نیست

• The Arrivals

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۹
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۸:۵۲

الان تو وبمستر گوگل دیدم که جلو /sitemap.xml.gz ughlj ضربدر زده چرا اینطوری شده قبلا تیک سبز داشت چه طوری درستش کنم؟؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۵

الان تو وبمستر گوگل دیدم که جلو /sitemap.xml.gz ughlj ضربدر زده چرا اینطوری شده قبلا تیک سبز داشت چه طوری درستش کنم؟؟

شاید سایت مپ فشرده وجو نداره ولی اگه مطمئنی دوباره REsubmit رو بزن.

بهروز ازند - H.t.M
  • DigiTirTash

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸۴
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۶

سلام دوست عزیز خسته نباشید
    من چندتا سوال داشتم
    1- با این که طبق آموزش شما (صفحه 7 و 8) همین تاپیک افزونه w3 cache
    رو فعال کردم ولی بازم تو سایت
    http://www.woorank.com/en/www/rastgarworld.ir#top
    نوشته : gzip no
    گوگل آنالیز no
    دایرکتوری یاهو no

گوگل آنالیز رو چطور میشه نصب کرد؟
    آیا یاهو دایرکتوری همون Web Master Tool ?
    اگه هست من توش ثبت نام کردم چطور میشه که نوشته نه؟

2- آیا سایتی هست که ک.ل سورس سایت خودم رو بشه از توش به طور یک جا در آورد
    برای این می خوام که توی این قسمت های که خطا نوشته
    http://validator.w3.org/check?uri=http://rastgarworld.ir/&charset=(detect+automatically)&doctype=Inline&group=0

نوشته line 1298
    نمی دونم چطور این خط رو پیدا کنم تا بتونم خطاش رو در بیارم

با تشکر فراوان

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۹

استراتژیهای جدید
    اونطور که از حرکات گوگل میشه حدس زد یک یا چند معیار برای سئوی پستها اضافه کرده. البته این نظرات منه و میتونید از این مطلب رد بشید.
    توی تغییراتی که توی پستهایی که به نسبت CTR خوبی دارن میشه نتیجه گیری کرد که گوگل الان براش سایتهای دو طرفه و بدون سردرگمی کاربر اولویت پیدا کرده.
    سایتهای دو طرفه سایتهایی هستند که به کاربر احترام میذارن و براش ارزش قائل میشن.
    1- اولین احترام به کاربر بازگذاشتن بخش نظراته که کاربر بتونه نظرش رو اعلام کنه حالا جالب اینجاست که وقتی یه پستی نظراتش بسته میشه، بعد از چند روز رتبش هم توی لیست سرچ گوگل پائین میاد. پس گوگل دوست نداره با جمله "نظرات بسته شده است" در حرف و عمل برخورد کنه.
    2- یکسری پستها هستند که در 2 سایت متفاوت هیچ تفاوتی با هم ندارن و فقط یکی این امکان رو گذاشته که کاربر بتونه به اون پست امتیاز بده. برای من جالب بود که این پستها داره رفته رفته رتبشون بهتر میشه.
    3- ساختار سریع یک وبسایت که کاربر بتونه خیلی سریع به اونچه میخواد برسه. البته اینو قبلا خود گوگل هم گفته بود ولی در عمل براش فرق نمیکرد گوگل ربوت پست رو در کجا پیدا کنه ولی الان بنظر میاد داره این موارد اعمال میشه. گوگل در مثالش گفته بود که نباید غذا رو روی هود آشپزخانه پیدا کرد و این مثال رو هم برای وبسایتها زده بود که با چند بارگزاری صفحه، کاربر به اون مطلبش میرسه ولی الان دقیقا داره اجرا میشه. برای مثال ساده تر قبلا اگه از ادامه مطلب استفاده میکردید سرچتون برای سایت شما 2 تا نتیجه رو میاورد ولی چند وقته که خبری نیست و از طرفی، جدیدا سایتهایی بوجو اومدن (حتی توی سایتهای ایرانی) که کلمات کلیدی رو لیست میکنن و با ورود کاربر ازش میخوان به ادامه مطلب بره، از الان فاتحه این سایتها خونده میشه.
    4- این مورد رو توی یه سایت سئو بوک خوندم که نوشته بود موتورهای جستجو استراتژی رو قرار دادن که تا 75 پست از هر وبسایت رو در صدر نتایج قرار میدن تا اگه این سایتها از هکهای گوگلی استفاده کرده باشن دیگه به اون نتیجه مورد نظر نرسن. البته تا الان که همچین چیزی ندیدم.
    5- همین سایت نوشته بود که اولین کاربر که روی نتیجه سرچ کلیک میکنه، خیلی برای گوگل مهمه و زمانی رو که کاربر در اون پست صرف میکنه برای رتبه سنج سئو استفاده میکنه برای همین هم گوگل آنالیتیک شده یکی از معیار های سئو. البته اون سایت گفته از این به بعد ولی از زمانی که گوگل گفته بود گوگل آنالیتیک یکی از معیارهای سئو هست میشد اینو حدس زد که گوگل، بدنبال زمانی که کاربر توی هر صفحه صرف میکنه میگرده و شاید از چند وقت پیش از این الگوریتم، تبعیت میکنه.
    قبلا CTR خیلی توی سئو مطرح بود و کاربرا با کلیک هاشون روی نتایج، اونها رو در سرچ گوگل جابجا میکردن که نتیجش بوجود آمدن میلیونها سایت اسپم شد ولی با این کار وقتی وارد یه سایت اسپم بشید و سریع بیرون بیاید، بدترین حالت رو برای این سایتها بوجود آوردید.
    6- علایق مردم - گوگل نشون داده که بدنبال لیستی از مناسبتها در زمانهای متفاوته، که مثال المپیک و نوروز رو یادتون میاد که اوایل سال توی همین تایپیک گفتم. حالا مساله جدیدی که ایجاد شده علایق مردم هست. جالب اینجاست که اگه حتی در صدر نتایج باشید ولی علایق کلی جستجو کننده ها چیز دیگه ای باشه به نتایج بعدی نمیرید بلکه به صفحات بعدی و حتی آخر میرید. بزارید یه مثال بزنم تا بهتر این مساله رو درک کنید:
    کلمه آبگرمکن رو توی گوگل سرچ کنید:
    اگه سال گذشته این کلمه رو سرچ میکردید اولین نتایج مربوط به آبگرمکن های گازی بود اما الان اولویت با آبگرمکن دیواری هست وبعد خورشیدی.
    فکر میکنید در ماههای بعدی نتایج چطوری میشه. بله آبگرمکن های خورشیدی، چون از علایق مردم هستند و بیشتر سرچ میشن با جستجوی کلمه آبگرمکن در ماههای بعد الویت با آبگرمکن های خورشیدی میشه و همین آبگرمکن های دیواری که تقریبا الان توی صدر نتایجه به صفحات آخر میره.
    اشتباه نکنید وقتی کسی "آبگرمکن دیواری" رو در چند ماه بعد جستجو کنه نتایج آبگرمکن خورشیدی براش لیست نمیشه ولی آبگرمکن بصورت تک کلمه ای این نتیجه رو براش در بر داره.
    چون بعضی از دوستان اینجا سایت دانلود دارن بگم که در ماههای بعدی تک کلمه "دانلود" لیست سایتهایی رو نشون خواهد داد که اکثر پستهاشون با توجه به علایق مردم چیده شده باشه.
    البته اینو هم در نظر داشته باشین توی این مورد، جستجو های محلی هم لحاظ میشه.
    7- رنکینگ - گفته میشه رنک گوگل از این به بعد با توجه به لینک ورودی بعلاوه زمان کاربر در صفحه بر حجم صفحه اندازه گیری خواهد شد. قبلا رنگ فقط از روی لینکهای ورودی تعین میشد.
    8- جستجوهای ساعتی- بر اساس ساعت ،روز، هفته ، ماه و سال چه نتیجه هایی از سرچ گوگل بیشترین کلیک را داشتند و نتایج برای دفعه بعد از روی همینها چینده بشه. واقعا این گوگل آدمو دیونه میکنه، من که کم آوردم.

Reza - OneWhiteBelt - بهروز ازند - نگار موبايل - H.t.M - milad200 - pishva - arsol76
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۴

- با این که طبق آموزش شما (صفحه 7 و 8) همین تاپیک افزونه w3 cache
    رو فعال کردم ولی بازم تو سایت
    http://www.woorank.com/en/www/rastgarworld.ir#top

نوشته : gzip no
    گوگل آنالیز no
    دایرکتوری یاهو no

چون صفحه اصلیت از چند جا داره چینده میشه نمیتونه gzip رو بسازه.
    همراه صفحه اصلی فایلهای server.php و new3.htm هم داره فراخوانی میشه.

آیا یاهو دایرکتوری همون Web Master Tool ?

نه منظور دایرکتوری سایتهای یاهو هست نه گوگل:
    http://dir.yahoo.com/

- آیا سایتی هست که ک.ل سورس سایت خودم رو بشه از توش به طور یک جا در آورد
    برای این می خوام که توی این قسمت های که خطا نوشته
    http://validator.w3.org/check?uri=http://rastgarworld.ir/&charset=(detect+automatically)&doctype=Inline&group=0

نوشته line 1298
    نمی دونم چطور این خط رو پیدا کنم تا بتونم خطاش رو در بیارم

باید تیکها رو میزدی حالا روی لینک زیر کلیک کن و هر خطی که مشکل داشته باشه رو روش کلیک کن تا به اون خط بری:
    http://validator.w3.org/check?uri=http://rastgarworld.ir/&charset=(detect+automatically)&doctype=Inline&ss=1&outline=1&group=0&No200=1&verbose=1&st=1&user-agent=W3C_Validator/1.2

DigiTirTash - بهروز ازند - H.t.M - milad200
  • DigiTirTash

آفلاین
    عضو
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۵

چون صفحه اصلیت از چند جا داره چینده میشه نمیتونه gzip رو بسازه.
    همراه صفحه اصلی فایلهای server.php و new3.htm هم داره فراخوانی میشه.

خیلی خیلی ممنون حالا واسه حل این مشکلات بالا باید چه کار کنم دوست عزیز

راهی برای ثبت سایت در دایرکتوری یاهو هست یا خود سایت باید ثبت بشه

• python

آفلاین
    عضو
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۷

یکسری پستها هستند که در 2 سایت متفاوت هیچ تفاوتی با هم ندارن و فقط یکی این امکان رو گذاشته که کاربر بتونه به اون پست امتیاز بده. برای من جالب بود که این پستها داره رفته رفته رتبشون بهتر میشه.

یعنی اگه از افزونه های امتیاز دهی به پست ها استفاده کنیم بهتره یا اینکه نه؟

• OneWhiteBelt

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۰

سلام.
    این سوالی که می خوام بپرسم قبلا خیلی کوتاه بهش اشاره شده بود. اگر لطف کنید و یه توضیح جامع بفرمایید فکر کنم به درد خیلی ها بخوره.
    قبلا گفتید که افکت فونت خیلی تاثیر داره مانند رنگی کردن و بلد کردن و غیره. همچنین گفتید که افزونه هایی هم هست.
    خواستم یه توضیح جامع بدید که چطور باید افکت فونت رو ایجاد کنیم (بدون افزونه) منظورم اینه که یه توضیح در مورد ماهیت این مسئله داده بشه تا بعد بدونیم چقدر استفاده از افزونه ها می تونه کمکمون کنه.

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۹:۲۷

خیلی خیلی ممنون حالا واسه حل این مشکلات بالا باید چه کار کنم دوست عزیز

این دیگه کار خودتونه که تمتون رو کاری کنید از اون فایلها لود نداشته باشه.

راهی برای ثبت سایت در دایرکتوری یاهو هست یا خود سایت باید ثبت بشه

دایرکتوریها ربوت ندارن که خودشون اتومات ثبت بشن و باید به صورت دستی خودتون به آدرس دایرکتوری برید و سایتتون رو توی جای مناسب ثبت کنین

یعنی اگه از افزونه های امتیاز دهی به پست ها استفاده کنیم بهتره یا اینکه نه؟

اینطور که معلومه گوگل دوست داره امتیاز کاربرا رو نسبت به اون پست بدونه. میتونید چند وقتی این افزونه رو نصب کنین و خودتون ببینیند توی زبان فارسی هم تاثیری داره یا نه.

این سوالی که می خوام بپرسم قبلا خیلی کوتاه بهش اشاره شده بود. اگر لطف کنید و یه توضیح جامع بفرمایید فکر کنم به درد خیلی ها بخوره.
    قبلا گفتید که افکت فونت خیلی تاثیر داره مانند رنگی کردن و بلد کردن و غیره. همچنین گفتید که افزونه هایی هم هست.
    خواستم یه توضیح جامع بدید که چطور باید افکت فونت رو ایجاد کنیم (بدون افزونه) منظورم اینه که یه توضیح در مورد ماهیت این مسئله داده بشه تا بعد بدونیم چقدر استفاده از افزونه ها می تونه کمکمون کنه.

فکر کنم توضیحات قبلی که دادم کافی باشه ولی بازم چشم.
    در مورد رنگی کردن خیلی مسائل زیاده ولی مهمترین مساله اینه که اینکار بصورت حرفه ای انجام بشه چون احتمال اسپم شدن سایت وجود داره. رنگهایی که به واسطه رنگ زمینه سایتتون امکان داره کمرنگ نشون دارده بشه.
    اما در مورد بلد و غیره
    ببینین یکی از چیزهایی که بغیر از چگالی کلمات کلیدی موتورهای جستجو میتونن مشخص کنن اون پست ماهیتش چیه همین افکتهای فونت هستند که بحث سر این هست که کدوم یکی مهمتر هستند و کدوم یکی کم اهمیت تر. یکی میگه Bold از همه مهمتره و یکی میگه Strong و یکی دیگه یه چیزای دیگه میگه. اینکه در عوض کردن الگوریتمهای گوگل (رقص گوگلی) همیشه جای اینها عوض شده هیچ شکی نیست ولی یک مساله مهم هست اونهم اینکه همیشه این افکتهای فونت برای گوگل مهم بوده. حالا چی رو کجا باید استفاده کنید الان میگم:
    یک نکته مهم رو قبلش بگم که خیلی ها رعایت نمیکنن. دقیقا باید خود کلمه رو هایلایت کنید و بهش افکت فونت بدید نه با فضاهای خالیش. برای مثال "سئو" نه "سئو " که فرقشون یه فاصله خالیه.
    در پست بعدیم مفصل درباره هر کدوم توضیح میدم.

python - DigiTirTash - OneWhiteBelt - بهروز ازند - H.t.M - milad200 - pishva
  • python

آفلاین
    عضو
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۰:۳۸

اینطور که معلومه گوگل دوست داره امتیاز کاربرا رو نسبت به اون پست بدونه. میتونید چند وقتی این افزونه رو نصب کنین و خودتون ببینیند توی زبان فارسی هم تاثیری داره یا نه.

این کارو کردم انشالا که جواب میده.
    راستی آقای مطهری سایت من به علت تعویق در تمدید دامین رفته بود روی صفحه سرچ
    در واقع آدرس اصلی سایتم رو که میزدی به یه جایی ریدایرکت میشد که به قول معروف عرب نی انداخت
    این مسئله حدود 4 روز طول کشید و سایتم امروز داره یواش یواش راه می افته
    سوالم اینکه ای مسئله چقدر باعث افت رتبه ام توی گوگل میشه؟
    یا راهکاری هست که بازم برگردم به روزای قبل چون ورودی گوگلم خیلی کم شده
    ممنون 

• DigiTirTash

آفلاین
    عضو
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۳:۳۶

دستت درد نکنه آقای مطهری
    ببخشید سرتون رو درد میارم
    این گوگل آنالیز چیه و چطور میه باهاش کار کرد
    و اگر میشه یه راهنمای برای این که این دو موردی که گفتید از تمم داره لود میشه
    بگید که چطور میتونم این ها رو رفع کنم

یعنی این فایل ها کجان و چطوری میشه لینک بین این ها رو برید.

• M.Abooali

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۵
    ۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۰:۰۲

یک مطلب کوتاه اما شاید پاسخ سوالات نسبتا تکراری برخی دوستان در اینجا:

1. رنک مربوط به صفحات وب است نه یک سایت . بنابراین ممکن است صفحات مختلف یک سایت رنک متفاوتی در گوگل داشته باشند.

2. الکسا رنکینگ ندارد بلکه تنها یک جدول نسبت است که سهم شما از اینترنت را به نسبت کل موجودی آن فاکتور بیان میکند و در برخی موارد میانیگینی از آمار شما. به عبارت دیگر الکسا به محتوای صفحات کار ندارد و کار اصلیش بررسی میزان حضور و پویش صفحات کل یک دامنه است. بنابراین کل صفحات که هیچ کل زیر دامنه های Sub Domain یک سایت رتبه الکسای یکسان دارند.

3. نسبت رنک الکسا به گوگل، تقریباً به هم بی ارتباط هستند و هیچ یک از این دو سایت جایگاه شما در سایت دیگر را در رتبه دهی یا رنکیگ شما اثر نخواهند داد.

4. فرمول رنکیگ گوگل آخرین بار که بنده در موردش پژوهش داشتم چیزی بالغ بر 500 میلیون مورد را شامل بود که برخی از این موارد خودشون متاثر از عوامل خارجی بودند. مثل تبادل لینک که خودش متاثر از جایگاه وب سایت لینک دهنده پشتی شما بود.

5. باز در همان آخرین پژوهش در چند منبع نسبتاً رسمی خواندم که گوگل برای هر مورد (از اون 500 میلیون) چند شرط تعریف کرده است که شرط مشترک میان این فاکتورها توازن است. توازن یعنی وجود یک رابطه منطقی آماری در مورد اون صفحه وب. مثلا وجود تعداد کلید واژه های زیاد تر در یک صفحه به نسبت کلید واژه های موجود کل اون سایت! که عملا یک نوع فریب است. یا مثلا ورود 100 کاربر از یک سایت به صفحه وب مورد نظر در حالی که این آمار در سایتی با بازدید بالاتر به صورت چشمگیر کم باشد.

6. شرط ها در 3 سطح هستند، یک افزایش دهنده ضریب، کاهش دهنده ضریب و البته 0 کننده ضریب. اگر شرطها یک مورد مشکوک پیدا کننده با توجه به پیش فرض ها ضریب اون مورد را کاهش میدهند. مثلا شما 500 لینک دارید اما شرطها خروجیشان این است که شما ممکن است تقلب کرده باشید یا مشکلی در کار باشد و مثلا اگر سهم این 500 لینک 5% از رنکیگ شما است، آن را به 4% کاهش خواهد داد و آن 1% باقی مانده را روی باقی فاکتورها (از همان 500 میلیون مورد) تقسیم خواهد کرد! به این ترتیب اگر شما تقلب کرده باشید شانستان کم شده اگر هم تقلب نکرده باشید قطعا آن 1% در دیگرفاکتورها جبران خواهد شد و شما متضرر نخواهید بود. شرط افزایشی هم وجود دارد که جالب ترین هاش استفاده از ssl استاندارد بودن w3 یا حتی تاریخ انقضا دامنه شما و مدت باقی مانده از اعتبار آن است. شرط های 0 کننده هم مواردی هست که روشن کند شما قطعا تقلب کرده اید. البته اینجا شما وارد بلک لیست نخواهید شد و تنها در هنگام رنکیگ صفحه شما از فاکتورهای با ضریب 0 چشم پوشی خواهد شد!

7. رنک گوگل دقیقا بیان گر جایگاه صفحه وب شما در نتایج جستجو نیست! اما مهمترین فاکتور در این مورد است. به این معنا که رنکیگ گوگل بر خلاف رتبه دهی الکسا جنبه رقابتی ندارد. و ممکن است در گوگل یک صفحه با رنک بالاتر در نتایج جستجو بعد از صفحه ای با رنک پایین تر نمایش داده شود!

8. از رنک 6 به بالا فاکتورهای گوگل بسیار متفاوت میشود، در حقیقت انتظارهایی که از صفحه وب شما میرود کاملا متفاوت خواهد بود و برخی از مواردی که قبل از این رنکینگ حسن بوده پس از آن یک عیب به شمار خواهد آمد!

اگر دوستان سوالی داشتند، آماده راهنمایی و پاسخ گویی بیشتر هستم. توصیه مطالعه مطالب زیر در همین رابطه را نیز دارم:

مدیریت موتورهای جستجو ویژه گوگل - Google SEO

DigiTirTash - عبدالماجد شه بخش ( ایجباری ) - python - OneWhiteBelt - motahharinasab - بهروز ازند - نگار موبايل - H.t.M - pishva
  • دانلود نرم افزار

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵
    ۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۶

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای مطهری عزیز من می خواستم از شما درخواست کنم که در صورت امکان یک بررسی اجمالی از لحاظ سئو بر روی سایت من داشته باشید و نقاط قوت و ضعفش را بگید تا بر طرف کنم البته من قبلاً این تاپیک را خواندم و تا آنجا که می تونستم اصلاحات را انجام دادم ولی می خوام اگر نکته ای از قلم افتاده شما بگید تا اصلاح کنم . ممنون

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۲

راستی آقای مطهری سایت من به علت تعویق در تمدید دامین رفته بود روی صفحه سرچ
    در واقع آدرس اصلی سایتم رو که میزدی به یه جایی ریدایرکت میشد که به قول معروف عرب نی انداخت
    این مسئله حدود 4 روز طول کشید و سایتم امروز داره یواش یواش راه می افته
    سوالم اینکه ای مسئله چقدر باعث افت رتبه ام توی گوگل میشه؟
    یا راهکاری هست که بازم برگردم به روزای قبل چون ورودی گوگلم خیلی کم شده

این که میگی یعنی افتضاح. باور کن اگه بخوای رتبه یک سایت رو برای سایت دیگه بگیری بهترین راهش همین ریدایرکت هست و خیلی زمان میبره تا دوباره به روال عادی برگردی.

این گوگل آنالیز چیه و چطور میه باهاش کار کرد

منظور من همون آمار سایت گوگله که با قرار دادن کد داخل سایتت میتونی اطلاعات خوبی از بازدیدکننده ها کسب کنی. در وردپرس افزونه برای اینکار هم زیاده که میتونی با نصب یکی از اونها کدها رو داخل افزونه وارد کنی.

و اگر میشه یه راهنمای برای این که این دو موردی که گفتید از تمم داره لود میشه
    بگید که چطور میتونم این ها رو رفع کنم

یعنی این فایل ها کجان و چطوری میشه لینک بین این ها رو برید.

ببین من میتونم سورس صفحاتت رو ببینم و اینکه از کجا این فایلها دارن لود میشن رو خودت میتونی با برسی تمت بدست بیاری.

1. رنک مربوط به صفحات وب است نه یک سایت . بنابراین ممکن است صفحات مختلف یک سایت رنک متفاوتی در گوگل داشته باشند.

درسته اما ممکنه یک صفحه با کلمات متفاوت رنکهای متفاوتی داشته باشه.

3. نسبت رنک الکسا به گوگل، تقریباً به هم بی ارتباط هستند و هیچ یک از این دو سایت جایگاه شما در سایت دیگر را در رتبه دهی یا رنکیگ شما اثر نخواهند داد.

رنک گوگل از الکسا تاثیر نمیگیره ولی رنک گوگل بدلیل لینک الکسا به اون سایت امکان داره تاثیر ناچیزی بگیره.

4. فرمول رنکیگ گوگل آخرین بار که بنده در موردش پژوهش داشتم چیزی بالغ بر 500 میلیون مورد را شامل بود که برخی از این موارد خودشون متاثر از عوامل خارجی بودند. مثل تبادل لینک که خودش متاثر از جایگاه وب سایت لینک دهنده پشتی شما بود.

فرمول رنکینگ مربوط به گوگل نیست و یک فرمول ریاضی هست که موتورهای جستجو از اون استفاده میکنند و اون عددی که گفتید نمیدونم از کجا اومده ولی در حالت کلی فرمول رنکینگ بصورت زیر هست:
    http://en.wikipedia.org/wiki/PageRank

7. رنک گوگل دقیقا بیان گر جایگاه صفحه وب شما در نتایج جستجو نیست! اما مهمترین فاکتور در این مورد است. به این معنا که رنکیگ گوگل بر خلاف رتبه دهی الکسا جنبه رقابتی ندارد. و ممکن است در گوگل یک صفحه با رنک بالاتر در نتایج جستجو بعد از صفحه ای با رنک پایین تر نمایش داده شود!

ببین این حرفت اشتباهه. گوگل به صفحات وقتی رنک میده که همون میانگین 5 رنک متفاوت هست از اون رنک میانگین برای لیست کردن نتایج جستجو زمانی استفاده میکنه که دو سایت کاملا در رنک لنگر لینک یکسان باشند. اگه بخوام این موضوع رو برات باز کنم به این صورت میشه که گوگل از هر صفحه 5 کلمه کلیدی که چگالی بالایی دارند رو درمیاره و به هر کدوم یک رنک میده و بعد میانگین رنک اون صفحه رو هم حساب میکنه.در آخر میانگین رنک کل صفحات حساب شده و به صفحه اصلی اختصاص داده میشه حالا وقتی کسی جستجویی میکنه اولین نتایج مربوط به صفحاتی هست که رنک اون کلمشون بالاست. بعد اگه رنک کلمه با هم مساوی بود از رنک صفحه و در نهایت اگر بازهم رنک صفحات هم با هم مساوی بود از رنک اصلی استفاده میکنه. رنک هر کلمه از دو چیز هست که تاثیر میگیره: 1- لنگر متن لینک و 2 - تاثیر روی CTR پس بازهم رنک مشخص میکنه که کدوم صفحه در نتایج بالاتر باشه ولی نه رنک اصلی سایت بلکه رنک اون کلمه در اون صفحه.

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای مطهری عزیز من می خواستم از شما درخواست کنم که در صورت امکان یک بررسی اجمالی از لحاظ سئو بر روی سایت من داشته باشید و نقاط قوت و ضعفش را بگید تا بر طرف کنم البته من قبلاً این تاپیک را خواندم و تا آنجا که می تونستم اصلاحات را انجام دادم ولی می خوام اگر نکته ای از قلم افتاده شما بگید تا اصلاح کنم . ممنون

راستش دوستان وقتش رسیده که یکمی پویاتر بشید تا مبحث سئو سریعتر پیش بره. در اکثر این سوالات و درخواستهای نقاط ضعف و قوت هنوز هم مشکلات Gzip و کش گرفته تا مشکلات CSS ها وجود داره و این مشکلات بزرگترین ضربه رو به سایتتون وارد میکنه. از طرف دیگه نبود پستهای جامع توی سایتها بیداد میکنه و اگه قراره 100 پست در روز بزنید بهتون پیشنهاد میدم یک پست جامع بزنید که ترافیکش خیلی بهتر از اون صد تا پست تکراریه.

بهروز ازند - Reza - M.Abooali - python - H.t.M - pishva
  • abolfazl-yakuza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۲
    ۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۸

سلام

اول جا داره از شما دوست عزیز آقای مطهری تشکر ویژه داشته باشم که وقت خودتون رو برای کمک به دیگران میذارید.

حالا با اجازه یه چند تا سوال ازتون میپرسم

من قصد دارم که یک سایت بزنم و هاست و دامین هم جوره ولی آخرای کار منو یه چیزی میترسونه.
    سوالم اینه که به نظر شما سایت من در چه موضوعی باشه بهتره؟ منظورم اینه که کاربر با چه نوع سایتی حال میکنه ( دانلود , آهنگ , تفریحی , ........ )

سوال دومم هم اینه که منظور شما از بک لینک گرفتن از شبکه های اجتماعی و ویکی پدیا چیه؟
    مثلا من میتونم برای بک لینک گرفتن از فیس بوک یه مطلب به اشتراک بزارم و منبع رو سایت خودم معرفی کنم؟
    یا باید طور دیگه ای عمل کنم؟

فعلا همین سوالا رو دارم و همچنین اگه تو پست های قبلی جواب چنین سوالاتی رو دادید معذرت میخوام آخه انقدر حجم تاپیک زیاده مخم هنگ میکنه همشو بخونم ( تا الان 7 صفحه رو خوندم )

بازم ازتون تشکر میکنم

در پناه خدا

• Reza

آفلاین
    عضو
    ۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۰

سلام
    افای مطهری نسب سایت ما مشکلاتش رفع شد کی می تونید واسه اون پیش نویس بیاید؟
    با تشکر

• M.Abooali

آفلاین
    عضو
    ۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۰:۰۵

رنک اصلی سایت بلکه رنک اون کلمه در اون صفحه.

شما که قبول دارید رنک مربوط به سایت نیست، البته فکر کنم گذری گفتید رنک سایت.

فرمول رنکینگ مربوط به گوگل نیست و یک فرمول ریاضی هست که موتورهای جستجو از اون استفاده میکنند و اون عددی که گفتید نمیدونم از کجا اومده ولی در حالت کلی فرمول رنکینگ بصورت زیر هست:

در مورد فرمول حق با شماست و رابطه ریاضیاتی در بین است. اما خط اول همان لینکی که دادید به صراحت گفته این سیستم مربوط به گوگل است!

PageRank is a link analysis algorithm, named after Larry Page[1] and used by the Google Internet search engine, that assigns a numerical weighting to each element of a hyperlinked set of documents, such as the World Wide Web, with the purpose of "measuring" its relative importance within the set.

در حقیقت این فرمول در موتورهای جستجو مختلف متفاوت میباشد و البته گوگل اولین موتور جستجویی بود که تصمیم گرفت از چنین سیستمی استفاده نماید. ضمناً مقصود بنده از رنکیگ دقیقاً جایگاه ارزشی یک صفحه وب نزد گوگل است نه رتبه ای که در پاشنه 10 قسمتی به صورت نمادین نمایش داده میشود. چنان که مطالب 24 ساعت گذشته خودشان سهم زیادی در رنکیگ یک صفحه در گوگل دارد اما همانطور که میدانید رنک (پاشنه 10 قسمتی) به روز شدنش به این سرعت نیست!

این موضوع فرای تفاوت در کلیدواژه جستجو شده است. یعنی برای یک کلید واژه مشترک صفحه وب 2 جایگاه دارد! یکی رنک در همان پاشنه (نوار رنکیگ یا همان رنک ایستا) و دیگری رنک حقیقی گوگل که در برخی سایت های مدیریت seo میتوان آن را بدست آورد و در بیشتر موارد کمی بیشتر از رنک پاشنه یک صفحه خواهد بود(البته به جز صفحات کهنه و قدیمی) و تا 2 رقم اعشار بیان میشود.

H.t.M - motahharinasab
  • DigiTirTash

آفلاین
    عضو
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۱:۳۳

سلام خدمت همه دوستان

<خواستن توانستن>

من امروز بعد از ظهر تا حالا که ساعت 2 نصب شب
    روی http://validator.w3.org/check?uri=http://rastgarworld.ir/&charset=(detect+automatically)&doctype=Inline&ss=1&outline=1&group=0&No200=1&verbose=1&st=1&user-agent=W3C_Validator/1.2
    کار کردم
    و خطا های سایتم رو از 58 به یکی رسوندم
    ولی یه مشکلی هست اونم اینه که نمیدونم
    این 1 خطا رو چطوری برطرف کنم

اگر شما دوستان کسی جواب این یک مشکل رو داره حتما بهم بگه
    با تشکر فراوان

• M.Abooali

آفلاین
    عضو
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۵:۰۴

جهان رستگار،

البته فکر کنم بعد از رفع این خطا باز خطهای شما 0 نشده و این بار عدد 3 یا 5 را مشاهده کنید!

اما در مورد مشکلتون، مسئله ساده است، شما از تگ استایل در خارج از محدوده مجاز استفاده کرده اید. دقت کنید تگ استایل باید حتما پیش از بسته شدن تگ head قرار داشته باشد و نمی توان از این تگ در زیر یک تگ مثل div یا جدول و ... استفاده کرد.

اگر بخواهیم در تگ body یک صفحه استایلی را مشخص کنیم باید در خصیصه همان شی به شرح استایل بپردازیم و دیگر قدرت تعریف یک استایل کلی قابل فرخوانی به شکل کلاس و id را نداریم.

شما باید این قسمت کد خود را به پیش از تگ head منتقل کنید:

<style type="text/css" media="all">#avatar_footer{display:none}</style>

H.t.M
  • python

آفلاین
    عضو
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۹:۰۱

خطا های سایتم رو از 58 به یکی رسوندم
    ولی یه مشکلی هست اونم اینه که نمیدونم

یکم در موردش توضیح بدین دیگه که چطور خطاها رو حل میکردین

• DigiTirTash

آفلاین
    عضو
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۳

شما باید این قسمت کد خود را به پیش از تگ head منتقل کنید:

دوست عزیز ممنون از پاسختون
    ولی من نمی تونم این خط کد رو به جای منتقل کنم

چون این خط کد از متن قالب دقیقا بعد آخر پوسته اصلی و اول پانوشت قرار داره یعنی روی <هوا>

من نتونستم ببینمش وگر نه حذف میکردم چون به نظر من این طور که کدش رو خوندم کاری برای
    پوسته انجام نمیده
    این خود کو هست که درون پسته من وجود داره
    قسمت انتهای پوسته اصلی
    <div class="Clear"></div>

قسمتی که من پیداش نکردم حتا کد معادل php رو
    <div class="Clear"></div><style type="text/css" media="all">#avatar_footer{display:none}</style><div id="avatar_footer">Avatars by <a href="http://www.sterling-adventures.co.uk/blog/">Sterling Adventures</a></div>

قسمت اول پانوشت
    <div id="FooterMenu">

• طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۱۱
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۳

سلام
    کسی نمیدونه پیج رنک قراره کی ابدیت بشه
    یکی از دوستان میگفت هفته پیش باید ابدیت میشد ولی نشده البته چند تا سایت بود که میگفتن رنک گرفتن ولی از بقسه سایت ها خبری نیست

• DigiTirTash

آفلاین
    عضو
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۶

یکم در موردش توضیح بدین دیگه که چطور خطاها رو حل میکردین

دوست عزیز همونطور که دوست عزیزمون خطا سایت من رو معرفی کرد و گفت که باید این کار رو انجام بدی تا رفع به
    همین طور هم برای سایت شما تمام این معرفی ها و رفع اشکال ها وجود داره فقط یه کم ... می خواد که تا آخرش پاش وایستی
    اولش خسته کنندس
    ولی بهت قول میدم 80%
    ارور ها تکراری
    ار یکی رو حل کنی باور کن بالای 10 تا رو حل کردی پشت سرش

• farsmob.org

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۰
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۰

zarmob گفت:
    سلام
    کسی نمیدونه پیج رنک قراره کی ابدیت بشه
    یکی از دوستان میگفت هفته پیش باید ابدیت میشد ولی نشده البته چند تا سایت بود که میگفتن رنک گرفتن ولی از بقسه سایت ها خبری نیست

هیچ کس نمی دونه که کی گوگل رنک ها رو اپدیت می کنه !
    بله هفته پیش گوگل رنک چندتا از سایت ها رو کم کرده که اگه یادتون باشه دفعه قبل هم گوگل یه ماه قبلش رنک همه یکی کم کرده بود که احتمال میده گوگل دوباره اینکارو بکنه !

• DigiTirTash

آفلاین
    عضو
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۶

سلام دوستان بالاخره گیر کار رو پیدا کردم

به این کد گیر میده
    <?php get_footer(); ?>
    این کد رو به این شکر مینویسه
    <style type="text/css" media="all">#avatar_footer{display:none}</style><div id="avatar_footer">Avatars by <a href="http://www.sterling-adventures.co.uk/blog/">Sterling Adventures</a></div>

و میگه باید اینطوری بشه

<div id="avatar_footer">Avatars by <a href="http://www.sterling-adventures.co.uk/blog/">Sterling Adventures</a></div>

این طور که من فهمیدم این تکه کد رابط پوسته اصلی با پانوشت
    دوستان کسی میدونه چطور میشه این کد ر تغییر داد
    من که دیگه قفل کردم

و یک سوال دیگه مختص آقای مطهری داشتم
    من از افزونه Yoast WordPress SEO
    استفاده میکنم
    باید از کجا بفهمم که تگ هام ایندکس نمیشن
    با تشکر فراوان

H.t.M
  • H.t.M

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۱:۰۲

درود و خسته نباشید به آقای مطهری عزیز و دیگر دوستان گرامی...

من برای بهینه سازی کدهای قالبم به این سایت http://validator.w3.org رفتم ، منتها 146 ارور و 50 وارنینگ دریافت کردم! واقعا" سر در نمیارم چطوری باید خطاهاشون رو گرفت! دو نمونه از این خطاها را اینجا قرار میدم ، ممنون میشم کمکم کنید .

1 -

Warning Line 1, Column 356: NET-enabling start-tag requires SHORTTAG YES

…="generator" content="WordPress 3.1.2" /><meta name="keywords" content="گالری …

✉

The sequence <FOO /> can be interpreted in at least two different ways, depending on the DOCTYPE of the document. For HTML 4.01 Strict, the '/' terminates the tag <FOO (with an implied '>'). However, since many browsers don't interpret it this way, even in the presence of an HTML 4.01 Strict DOCTYPE, it is best to avoid it completely in pure HTML documents and reserve its use solely for those written in XHTML.

2 -

Error Line 1, Column 2340: document type does not allow element "LINK" here

…le.css" type="text/css" media="screen" /> <script type="text/javascript">var _…

✉

The element named above was found in a context where it is not allowed. This could mean that you have incorrectly nested elements -- such as a "style" element in the "body" section instead of inside "head" -- or two elements that overlap (which is not allowed).

One common cause for this error is the use of XHTML syntax in HTML documents. Due to HTML's rules of implicitly closed elements, this error can create cascading effects. For instance, using XHTML's "self-closing" tags for "meta" and "link" in the "head" section of a HTML document may cause the parser to infer the end of the "head" section and the beginning of the "body" section (where "link" and "meta" are not allowed; hence the reported error).

اکثر وارنینگ ها هم با این عنوان هستند :
    document type does not allow element "META" here
    document type does not allow element "LINK" here
    document type does not allow element "STYLE" here
    document type does not allow element "DIV" here

خیلی ممنونم.

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۳:۰۵

سوال دومم هم اینه که منظور شما از بک لینک گرفتن از شبکه های اجتماعی و ویکی پدیا چیه؟
    مثلا من میتونم برای بک لینک گرفتن از فیس بوک یه مطلب به اشتراک بزارم و منبع رو سایت خودم معرفی کنم؟
    یا باید طور دیگه ای عمل کنم؟

با یکسری سایتها مثل ping.fm میتونید اینکار رو انجام بدید. در ضمن افزونه های زیادی در وردپرس برای کار این وبسایت هست.

و یک سوال دیگه مختص آقای مطهری داشتم
    من از افزونه Yoast WordPress SEO
    استفاده میکنم
    باید از کجا بفهمم که تگ هام ایندکس نمیشن

هر وقت وارد صفحه اون تگ شدی سورس اون صفحه رو بیار و باید کد زیر داخل اون صفحه باشه:
    <meta name="robots" content="noindex,follow" />

من برای بهینه سازی کدهای قالبم به این سایت http://validator.w3.org رفتم ، منتها 146 ارور و 50 وارنینگ دریافت کردم! واقعا" سر در نمیارم چطوری باید خطاهاشون رو گرفت! دو نمونه از این خطاها را اینجا قرار میدم ، ممنون میشم کمکم کنید .

دوستان اول اینکه اینجا جای تصحیح کد نیست و دوم اینکه باید اول یک پستتون رو درست کنید بعد برید سراغ صفحه اصلی. امکان داره با درست کردن یک خطای کوچیک تعداد زیادی خطا برداشته بشه. اکثر خطاها هم واضح توضیح داده شده و کافیه یکم Html بلد باشین همین.

بهروز ازند - H.t.M - DigiTirTash - pishva
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۱

کوتاه کننده های لینک هم در سئو موثر هستند و بهترین سرویسها کدامند؟
    این سوالی بود که دوستی در ایمیلم از من پرسیده بود و چون دیدم شاید بدرد شما هم بخوره گفتم توی انجمن بهش جواب بدم.
    در حقیقت هر چه لینک کوتاهتر باشد یا لینکی کوتاه کننده به پست بدید برای موتورهای جستجو جذابه. البته فقط لینکهای کوتاه کننده ای که ریدایرکت 301 شده باشند.
    اما بهترین سرویسهایی که این امکان رو میدن:
    Goo.gl
    این سرویس رو میتونید در آدرس goo.gl که مخصوص خود گوگل هست پیدا کنید.
    البته وردپرسیها برای راحتی کار میتونن از افزونهای زیر استفاده کنند:
    http://wordpress.org/extend/plugins/googl/
    http://wordpress.org/extend/plugins/googl-shortlinks/
    http://wordpress.org/extend/plugins/googl-url-shortener-for-wordpress/
    http://wordpress.org/extend/plugins/wp-googl/
    http://wordpress.org/extend/plugins/googl-generator/
    Bit.ly
    آدرس دوم برای bit.ly هست که اونهم برای شما لینک کوتاه با ریدایرکت 301 درست میکنه.
    و اما برای وردپرسیها افزونه های زیر خیلی سریع کارتون رو راه میندازه:
    http://wordpress.org/extend/plugins/bitly-service/
    http://wordpress.org/extend/plugins/wp-bitly/
    http://wordpress.org/extend/plugins/bitly-shortlinks/
    TinyURL
    سرویس TinyURL هم که از اون سرویسهای قدیمی و خوب بوده.
    اما افزونش:
    http://wordpress.org/extend/plugins/tinyurl-service/
    دو تا افزونه هم هست که برای چندتا سرویس کوتاه کننده درست میکنه:
    http://wordpress.org/extend/plugins/url-shortener/
    http://wordpress.org/extend/plugins/leenkme/
    موفق باشید.

python - بهروز ازند - H.t.M
  • python

آفلاین
    عضو
    ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۹

سلام آقای مطهری
    یه سوال برام پیش اومده
    اونطور که من فهمیدم و شما گفتین افزونه WordPress SEO بهتر از All in One SEO Pack میتونه باشه
    و اینو میشه از امکانات و گستردگی و بروز رسانی های مرتب افزونه WordPress SEO میشه فهمید
    اما سوالم اینه یا شایدم یه نوع کنجکاوی باشه که چرا اکثر سایت های بزرگ وردپرسی از افزونه All in One SEO Pack استفاده میکنن؟در صورتی که این افزونه خیلی وقته که بروز نشده
    آیا دلیلش میتونه این باشه که حجمش کمه و کار باهاش راحته؟یا نه؟
    ممنون

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۴:۳۳

اونطور که من فهمیدم و شما گفتین افزونه WordPress SEO بهتر از All in One SEO Pack میتونه باشه
    و اینو میشه از امکانات و گستردگی و بروز رسانی های مرتب افزونه WordPress SEO میشه فهمید
    اما سوالم اینه یا شایدم یه نوع کنجکاوی باشه که چرا اکثر سایت های بزرگ وردپرسی از افزونه All in One SEO Pack استفاده میکنن؟در صورتی که این افزونه خیلی وقته که بروز نشده
    آیا دلیلش میتونه این باشه که حجمش کمه و کار باهاش راحته؟یا نه؟

راستش برای شروع یک وبسایت WordPress SEO خوبه چون اکثر کارهای سئو رو انجام میده ولی بمرور زمان شما احتیاج دارید از چند تا افزونه ترکیبی برای گرفتن امکانات بیشتر استفاده کنید. البته تضمین افزونه WORDPRESS SEO سایت YOAST هست که خودش از افزونه خودش استفاده میکنه و رنک 8 گوگل رو داره. از نظر من وقتی این تیم با افزونه خودشون رنک 8 میگیرن یعنی اینکه کاملا با موتورهای جستجو مثل گوگل هماهنگی دارن و اکثر مواردی هم که بکار میبرن برای گوگل خوشایندتره. برای مثال یکی از کارهایی که افزونه yoast انجام میده ساخت سایت مپ هست که برام جالب بود اینقدر روی کدهاش کار کردن که سرعت ایندکسش توی گوگل خیلی بیشتر از افزونه google xml sitemap هست.
    مساله اینجاست که اگه کارتون بالا بگیره شاید دیگه نتونید از همین افزونه ها هم استفاده کنید و باید خودتون برای قسمتهای مختلف افزونه بنویسید ولی یکی از چیزهایی که وردپرس رو خیلی جلو انداخته وجود افزونه هایی مثل همین wordpress seo هست که تقریبا مطابق گوگل بروز میشه و آپدیت منظم داره و در زمانهایی که من انتظار داشتم خیلی سریع آپدیت شده. البته اینو قبول دارم که هر افزونه سئو توی وردپرس یک نقاط ضعف و قوت داره ولی نمیدونم چرا خیلی از سایتها روی all in one seo زوم کردن در صورتی که افزونه های سئوی پیشرفته تری هم وجود داره، حدس میزنم بدلیل سادگی کار با این افزونه هست که این افزونه خیلی طرفدار داشته.

python - Reza - بهروز ازند - H.t.M - S-ARM - pishva
  • python

آفلاین
    عضو
    ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۱۱

پس با این حساب هنگام استفاده از افزونه Yoast میشه افزونه google xml sitemap رو غیر فعال کرد یا نه؟

• Reza

آفلاین
    عضو
    ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۵

سلام ، آقای مطهری نسب همه چیز آماده شد پست رو انتشار بدیم؟
    ممنون

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۹ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۱:۵۷

پس با این حساب هنگام استفاده از افزونه Yoast میشه افزونه google xml sitemap رو غیر فعال کرد یا نه؟

آره دیگه احتیاجی به افزونه سایت مپ نیست و خودش بر اساس بهترین تنظیمات سایت مپ رو میسازه.

سلام ، آقای مطهری نسب همه چیز آماده شد پست رو انتشار بدیم؟
    ممنون

آقا اینجا چت روم که نیست که این اطلاعات رو میذاری ایمیل برای همین کاراست.

H.t.M - Reza - بهروز ازند - pishva
  • DigiTirTash

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۲

هر وقت وارد صفحه اون تگ شدی سورس اون صفحه رو بیار و باید کد زیر داخل اون صفحه باشه:

دوست عزیز من تو این صفحه دنبال این کدی که شما گفتید
    http://rastgarworld.ir/tags/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8

تو قسمت <head/><head>

گشتم ولی پیدا نکردم باید چه کار کنم
    با تشکر فراوان

• DigiTirTash

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۰:۳۹

• majidhenry

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۹
    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۱:۳۹

سلام
    جناب مطهری شرمنده امکانش هست تنظیمات کامل افزونه WordPress SEO رو برای من آماتور بگین؟
    ممنون

• saeli

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۴۳
    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۵

من سایتهای بزرگ دانلود مثل میهن دانلود و یا دانلودها را در سایت http://validator.w3.org/ تست کردم پر بود از خطا و اخطار ولی با این حال بیشترین بازدید را دارند و همچنین بیشترین ورودی را هم از گوگل دارند !!!!!!!!!!!

• S-ARM

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۱
    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۳

سلام آقای مطهری
    والا خوندن این 760 تا پست سخته
    شرمنده میدونم این سوالم تکراریه

1-بهترین و جدیدترین افزونه برای سایت مپ درست کردن چیه ؟
    2- بهترین افزونه برای سئو سایت رو میشه معرفی کنید ؟
    من فکر کنم all in one seo pack زیاد توپ هم نباشه
    مرسی

• majidhenry

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۹
    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۹:۱۳

majidhenry گفت:
    سلام
    جناب مطهری شرمنده امکانش هست تنظیمات کامل افزونه WordPress SEO رو برای من آماتور بگین؟
    ممنون

شرمنده از عزیزان ، جملم کامل نشده بود ، جناب مطهری منظورم بخش title افزونه wordpress SEO هست ، من فقط همونجا گیرم
    بازم معذرت میخوام

• نگار موبايل

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۲
    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۰:۲۳

با سلام.
    توي يك مقاله اي خوندم كه در هنگام ارسال پست 2 نكته رو خيلي توجه كنيم
    1: تعداد كلمات كليدي همون تگهاي هر مطلب از 15 تا بيشتر نباشه و اعداد هم در تگ ها بكار نبريم.
    2:اگه از افزونه all in one seo pack استفاده ميكنيد به هيچ وجه گزينه اي تايتل و ...مربوط رو در هنگام ارسال پست پر نكنيد اين كاركترها خودشون بايد ساخته بشن.
    خواستم ببينم درستي اين مطالب رو جناب مطهري نسب تائيد ميكنيد؟؟؟؟

• python

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۲۳:۰۷

سلام
    آقای مطهری وقتی میخوام با افزونه WordPress SEO نقشه سایت رو بسازم یه مشکلی که داره اینه که نمیشه تعداد مطالب ثبت شده در سایت مپ رو محدود کرد یعنی هر چندتا که مطالب ارسال میکنی توش درج میشه و خیلی طول میکشه تا سایت مپ لود بشه
    راهی هست که بشه محدود کرد؟
    ممنون

• Seo

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۷۰
    ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۰۸:۳۰

سلام دوستان ایا راهی هست که موقع برچسب نوشتن بتونیم اون برچسب های که پربازدید هست انتخاب کنیم پلاگین یا سایت هست که کلمات پر بازدید برای پست ها پیشنهاد بده ؟ ممنون میشم کمک کنید

درباره‌ی این موضوع