انجمن

موضوع جامع بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO)  (۲۰۶۷ نوشته)

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۶۷
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۲۲ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۸:۳۸

من گفتم پیوند یکتا اونطوری باشه بهتره ولی قبلش هم گفتم که قبل از زدن یک سایت تمام مسائل رو کنار هم بچینید تا مشکلی پیش نیاد.
    صفحاتی که به این طریق 404 میشن رو اولا باید ریدایرکت کنید بعدشم خود صفحات 404 سایتتون باید صفحاتی باشند که نتایجی خوب و همسو با همون صفحه رو به کاربر برگردونه که دوتا افزونه ای که توی همین تایپیک گفتم این کار رو انجام میده.
    حالا اگه کسی از طریق گوگل وارد بشه و بصفحات 404 بخوره خیلی بده و باید متناسب با کلمه ای که توی گوگل جستجو کرده پستهای مشابه بهش نشون داده بشه که اینکار رو میتونید از طریق افزونه search on search انجام بدید.
    یادتون نره که باید ابزارک search on search رو در یکی از ساید بارهاتون قرار بدید.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    asz - بهروز ازند - doctorbeta - aliqq - miladmasiha
  • noleek

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۳
    ۲۲ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۰:۳۲

آقا من هنوز با اضافه کردن CSS به W3 Total Cache مشکل دارم !

وقتی همه CSS را وارد می کنم ، پلاگین یک فایل CSS یکپارچه می سازه و من برای بار اول که با مرورگر مشاهده می کنم درست باز میشه ولی همون را اگر رفرش کنم با وجود فایل CSS صفحه را بدون CSS نشان می دهد یعنی وقتی سورس را باز می کنم می بینم که یک فایل CSS هست و آدرسش را که چک می کنم ، می بینم سالمه و CSS وجود داره!؟

البته در قسمت Minify Setting وقتی تیک گزینه Rewrite URL structure را بر می دارم درست میشه ولی این بار فایل یک تیکه نمی سازه! حالا باید چکار کنم ، کلی سایت خارجی زیر رو رو کردم ، پرمیشن ها را چک کردم و ... بازم به نتیجه نرسیدم ، کسی هست که این کار را کرده باشه و بلد باشه که مشکل از کجاست؟

• asz

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۱
    ۲۴ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۷:۳۹

یک سوال عمل ماسک زدن لینک های خروجی که توسط این افزونه WP No External Links انجام میشه چه مزایایی داره
    برای SEO خوبه یا نه و اینکه با اینکار آیا لازمه لینک های خروجی رو به صورت nofollow کرد یا نه؟

miladmasiha
  • noleek

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۳
    ۲۴ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۵۴

آقا کسی نبود ما را راهنمایی کنند ، بزرگان انجمن آقای گناهکار ، انکاریا ، مطهری ، مهدی و .... بابا یکی بگه چکار کنم من این مشکل را در سایت دیگرم ندارم ولی در این سایت جدیدم این مشکل هست و جالب اینکه من هر تنظیمی در سایت قبلی داشتم در سایت جدید هم اعمال کردم ولی مشکل حل نشد به هاستینگ هم گفتم باز هم نشد که نشد!

miladmasiha
  • vincent

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۸
    ۲۴ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۰:۵۹

noleek گفت:
    آقا کسی نبود ما را راهنمایی کنند ، بزرگان انجمن آقای گناهکار ، انکاریا ، مطهری ، مهدی و .... بابا یکی بگه چکار کنم من این مشکل را در سایت دیگرم ندارم ولی در این سایت جدیدم این مشکل هست و جالب اینکه من هر تنظیمی در سایت قبلی داشتم در سایت جدید هم اعمال کردم ولی مشکل حل نشد به هاستینگ هم گفتم باز هم نشد که نشد!

سلام
    مشکل شما مربوط به افزونه است و ارتباطی با این تاپیک نداره. برای اینکه به جواب برسین بهتره یه تاپیک برای این موضوع در قسمت افزونه ها مطرح کنین و توضیحات لازمه رو بگین مثلا چه گزینه هایی رو در minify فعال کردین

motahharinasab - بهروز ازند - aliqq
  • The Arrivals

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۹
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۰:۲۲

سلام الان تو گوگل وبمستر دیدم که لینک های ورودی از سایت های دیگه به سایت من با عنوان
    Links to your site
    رو زده
    No data available
    قضیه چی؟؟؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۱:۱۵

یک سوال عمل ماسک زدن لینک های خروجی که توسط این افزونه WP No External Links انجام میشه چه مزایایی داره
    برای SEO خوبه یا نه و اینکه با اینکار آیا لازمه لینک های خروجی رو به صورت nofollow کرد یا نه؟

بله خوبه و قبلا هم توی همین تایپیک توضیح داده شده

سلام الان تو گوگل وبمستر دیدم که لینک های ورودی از سایت های دیگه به سایت من با عنوان
    Links to your site
    رو زده
    No data available
    قضیه چی؟؟؟

خب لینکی به سایتتون وجود نداره و یا لینکهای ورودی به سایتتون nofollow شده

بهروز ازند
  • The Arrivals

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۹
    ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۱:۴۱

نه اقا لینک ها نوفلو نیستن خودم در سایتها دیدم و من همیشه سورس قالب رو نگاه میکنم تا مطمپن شم نوفلو نیست

• saeli

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۴۳
    ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ - ۰۰:۰۶

این فایل switch.js چیه؟من داخل پوسته همچین فایلی را ندارم
    و وقتی سرعت سایت را در سایت http://gtmetrix.com تست میکنم در قسمت timeline برای این فایل ارور 404 میده

امین
  • عبدالماجد شه بخش ( ایجباری )

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۳۱
    ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ - ۰۶:۴۷

این فایل switch.js چیه؟من داخل پوسته همچین فایلی را ندارم
    و وقتی سرعت سایت را در سایت http://gtmetrix.com تست میکنم در قسمت timeline برای این فایل ارور 404 میده

خوب معنی اش اینه که این فایل وجود نداره یا درست آدرس دهی نشده . به header قالبت برو اگه خاستی خط مربوط به این فایلو بردار . در ضمن این یه فایل جاوا اسکریپته .

بهروز ازند - saeli - motahharinasab - امین
  • hamid_hosseini

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۴
    ۲۶ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۱:۰۶

سلام.
    یکی از دوستان هست که من چند تا سوال برای همین تاپیک بپرسم؟!

اگه هست به آی دی من پی ام بده ممنونش میشم، جبران می کنم

patoghp30@yahoo.com

امین
  • iroooni.com

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۱
    ۳۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۲:۱۵

سلام به همه
    مطالب عالی گذاشتید که من همشو خوندم
    تمامی مراحل گفته شده را که از اول مطلب تا اینجا خوندم و عمل کردم
    اما نمیدونم چرا نتیجه نداد و برعکس بازدیدم افت کرد
    ایراد کارم کجاست؟؟
    http://www.iroooni.com

امین
  • iroooni.com

آفلاین
    عضو
    ۲ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۴

از دوستان کسی نیست کمک کنه

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۵ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۲

مطالب عالی گذاشتید که من همشو خوندم
    تمامی مراحل گفته شده را که از اول مطلب تا اینجا خوندم و عمل کردم
    اما نمیدونم چرا نتیجه نداد و برعکس بازدیدم افت کرد
    ایراد کارم کجاست؟؟

راستش من اگه اینجا مطلبی مینویسم اول خودم بهش ایمان دارم و بهشون برای سایتهای خودم عمل میکنم بعد اینجا مینویسم.
    من هم یکهفته ای هست که افت بازدید دارم ولی این بخاطر مشکلات سرعت اینترنت هست که حدود یک هفته ای هست اینطوری شده.

بهروز ازند - doctorbeta - pishva
  • بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۱۹
    ۵ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۲

منم با مطهری نصب موافقم مشکل افت بازدید از جای دیگس
    تکنیکایی که گفته واقعا عالی هستن و من هم بهشون ایمان دارم من تکتکشونو امتحان کردم خیلی موثرن
    و ازش خواهش میکنم تا به کارش ادامه بده چون اگه همه به نکته ها توجه کنن کلاس سایتای فارسی روز به روز افزایش پیدا میکنه که این آرزوی منه
    باز هم از لطفش سپاسگذاری میکنم

motahharinasab - doctorbeta
  • Reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۵
    ۵ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۳

سلام خسته نباشید
    من یه سوال داشتم ،من در حال ساخت یه قالب برای سایت خودم هستم حالا می خواستم بدونم قرار دادن برچسب هر نوشته زیر نوشته ی مربوطه چه تاثیری داره ؟ یا اصلا فرق نداره!!

• iroooni.com

آفلاین
    عضو
    ۵ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۶:۵۳

منظورم مطالب شما نبود
    گفتم ایا ایراد از کار من هست؟
    اگر ممکنه سایت منو چک کنید ببنید ایا ایراد اساسی دارد؟ ممنون میشم
    و
    راجب به افزونه all in one seo توضیح دهید یعنی چطور تنظیمش کنیم بهتر عمل میکند

• S-ARM

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۱
    ۵ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۷

دوستان شرمنده تونم
    والا من یکم قاطی کردم
    این سایت مپ از مقدمه که چه شکلی باید برای سایتم درست کنم و استفاده کنم و کلا چیکار کنم جایی هست؟
    شرمنده و مرسی

• ahangha88

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۸
    ۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۱

میخوام سایتم رو به شکلی درست کنم که آدرسها به این طریق هم در گوگل ثبت بشن
    http://www.domainname.com/tag/download nod32/
    باید افزونه ای خاص بریزم یا صفحه ای خاص با کدی خاص بسازم یا با افزونه all one seo درست کنم؟
    درضمن سایت بنده یه سایت تفریحی هست میخوام مثل سایت دانلودها که هرچی توی گوگل درباره دانلود جستجو میکنی به تگهای ایشون میخوره سایتم رو درست کنم
    ......
    درضمن من دوستم یه سایتی داشت که توی گوگل خیلی صفحه ایندکس داشت بعد ایشون با کد ریدایرکت در فایل htaccess تمام آدرسهاش رو به سایت بنده منتقل کرد و وقتی روی لینک ایشون کلیک میکنن به صفحه اصلی من منتقل میشه یعنی به عبارتی به صفحه notfound سایت من منتقل میشه که من صفحه اصلی قرار دادم میشه بگید اینکار در سئو تاثیر داره یا خیر؟
    .....
    سایتم رو در http://validator.w3.org چک کردم 155 تا خطا و 2 وارنینگ داد!!!
    که وارنینگش اینه
    Byte-Order Mark found in UTF-8 File.

The Unicode Byte-Order Mark (BOM) in UTF-8 encoded files is known to cause problems for some text editors and older browsers. You may want to consider avoiding its use until it is better supported.
    و تمام خطاهاش هم به طریق زیر هست
    document type does not allow element "li" here; missing one of "ul", "ol" start-tag

• The mentioned element is not allowed to appear in the context in which you've placed it; the other mentioned elements are the only ones that are both allowed there and can contain the element mentioned. This might mean that you need a containing element, or possibly that you've forgotten to close a previous element.

One possible cause for this message is that you have attempted to put a block-level element (such as "<p>" or "<table>") inside an inline element (such as "", "<span>", or "<font>").
    اینا چیه؟ باید چیکار کرد؟ من که تمامش رو بستم مشکلی نداره پس مشکل از کجاست؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۳:۳۷

r.j گفت:
    سلام خسته نباشید
    من یه سوال داشتم ،من در حال ساخت یه قالب برای سایت خودم هستم حالا می خواستم بدونم قرار دادن برچسب هر نوشته زیر نوشته ی مربوطه چه تاثیری داره ؟ یا اصلا فرق نداره!!

باید قرار بگیره تا کلمات کلیدی بعنوان اسپم نباشه ولی در تعدادشون زیاده روی نکنید.

اگر ممکنه سایت منو چک کنید ببنید ایا ایراد اساسی دارد؟ ممنون میشم

سایتت دیر بالا میاد
    css ها خیلی نامرتب هستند و باید براشون فایلهای جدا تعریف کرد
    gzip و browser cach رو فعال کن

راجب به افزونه all in one seo توضیح دهید یعنی چطور تنظیمش کنیم بهتر عمل میکند

قبلا مفصل توضیح داده شده فقط یه نکته هست که باید طوری تنظیمش کنید که کمترین تعداد نتایج تکراری رو داشته باشید.

این سایت مپ از مقدمه که چه شکلی باید برای سایتم درست کنم و استفاده کنم و کلا چیکار کنم جایی هست؟

سایت مپ رو افزونه های زیادی در وردپرس درست میکنند که در صفحات قبلی این تایپیک گفته شده.

میخوام سایتم رو به شکلی درست کنم که آدرسها به این طریق هم در گوگل ثبت بشن
    http://www.domainname.com/tag/download nod32/
    باید افزونه ای خاص بریزم یا صفحه ای خاص با کدی خاص بسازم یا با افزونه all one seo درست کنم؟

این قسمت رو بیشتر توضیح بده

درضمن سایت بنده یه سایت تفریحی هست میخوام مثل سایت دانلودها که هرچی توی گوگل درباره دانلود جستجو میکنی به تگهای ایشون میخوره سایتم رو درست کنم

یه سایت وقتی برای یک کلمه مرجع میشه هر کلمه ای که توی گوگل سرچ بشه که همراه با کلمه مرجع یک سایت باشه و توی اون سایت مطلبی هم در مورد سرچ باشه یکی از نتایج میشه همون سایت.
    البته این مشکل گوگل هست که بین گرامر فارسی و انگلیسی فرقی نمیذاره و اهمیت کلمات آخر رو بیشتر قرار میده.
    بعدن راجع به این مورد توضیح میدم.

درضمن من دوستم یه سایتی داشت که توی گوگل خیلی صفحه ایندکس داشت بعد ایشون با کد ریدایرکت در فایل htaccess تمام آدرسهاش رو به سایت بنده منتقل کرد و وقتی روی لینک ایشون کلیک میکنن به صفحه اصلی من منتقل میشه یعنی به عبارتی به صفحه notfound سایت من منتقل میشه که من صفحه اصلی قرار دادم میشه بگید اینکار در سئو تاثیر داره یا خیر؟

برای شما تاثیر نداره ولی برای دوستتون چرا.

سایتم رو در http://validator.w3.org چک کردم 155 تا خطا و 2 وارنینگ داد!!!
    که وارنینگش اینه
    Byte-Order Mark found in UTF-8 File.

The Unicode Byte-Order Mark (BOM) in UTF-8 encoded files is known to cause problems for some text editors and older browsers. You may want to consider avoiding its use until it is better supported

احتمالا یکی یا چند تا از فایلهای تمتون بد ذخیره شده و کلا BOM مشکل داره مخصوصا با UTF 8
    با برنامه های مختلف میتونید این حالت رو بردارید و دوباره بدون BOM فایلهاتون رو ذخیره کنین.
    بقیه خطاهایی هم که میده مشخصه مثلا هر UL باید داخلش LI بکار رفته باشه و باید دنبال کنید از کجاها داره این خطاها بوجود میاد.

ahangha88 - Reza - iroooni.com - بهروز ازند - pishva
  • S-ARM

آفلاین
    عضو
    ۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۳:۴۹

سلام
    مرسی دوست عزیز
    یه سوالی داشتم
    من قالب فروشگاهی دارم و تگ ها پنهانه
    آیا این بده؟
    باید تگ ها پیدا باشند؟

• ahangha88

آفلاین
    عضو
    ۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۰

مثلا کلمه دانلود نود32 رو جستجو میکنیم یکی از آدرسهایی که گوگل پیشنهاد میده این هست
    http://www.downloadha.com/tag/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-nod32-update-generator/
    میخوام بدونم چطور میتونم به این صورت در گوگل آدرس ثبت کنم؟ چون من دقت کردم تمام آدرسهایی که دانلودها در گوگل داره به این شکل هست و به همین دلیل تعداد صفحات ایندکسش زیاده و رتبه خوبی هم دارن
    .....
    درباره ریدایرکت چی تاثیری در سایت دوستم داره؟
    .....
    آیا برنامه ای هست که خطاهای پی اچ پی رو بگیره؟ اگه هست لطفا معرفی کنید و یا لینک دانلود بدید
    ممنون

• iroooni.com

آفلاین
    عضو
    ۸ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۱:۳۹

دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما
    من gzip را فعال کردم اما browser cach را نمیدونم چطور فعال کنم هم تو گوگل و هم تو انجمن گشتم اما چیزی ننوشته بود
    یه راهنمایی میکنید؟
    ایا این امکان هست که در مورد سایتم در محیط دیگری ( مثلا یاهو) از شما مشاوره بگیرم (از خجالت شما هم در میایم)

• asz

آفلاین
    عضو
    ۹ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۱

آقای مطهری اگخ امکانش هست یک توضیح در مورد تنضیمات افزونه yoast seo بدین
    در ضمن یک سوال: nofollow کردن لینک های خروجی بهنره یا ماسک زدن اونها یا هر دو با هم باشه
    ممنون

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۸:۱۴

من قالب فروشگاهی دارم و تگ ها پنهانه
    آیا این بده؟
    باید تگ ها پیدا باشند؟

اگه از تگهات بصورت اسپم استفاده میکنی باید نشون بدی تا صفحه رو بعنوان اسپم نشناسه، البته تعداد زیاد استفاده نکن.

مثلا کلمه دانلود نود32 رو جستجو میکنیم یکی از آدرسهایی که گوگل پیشنهاد میده این هست
    http://www.downloadha.com/tag/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-nod32-update-generator/
    میخوام بدونم چطور میتونم به این صورت در گوگل آدرس ثبت کنم؟ چون من دقت کردم تمام آدرسهایی که دانلودها در گوگل داره به این شکل هست و به همین دلیل تعداد صفحات ایندکسش زیاده و رتبه خوبی هم دارن

1- اسم سایت دانلود ها هست.
    2- نود 32 یکی از پستهاش هست که کلمه دانلود هم داخلش آورده.
    شما برای این کار باید:
    1- پستهای زیادی برای دانلود داشته باشید.
    2- عنوان سایتتون شامل دانلود هم باشه.
    3 - از هر پست 1 لینک با کلمه دانلود به صفحه اصلی بدید.
    4- کلمه "دانلود نود 32" رو به پست مورد نظر داشته باشین(پستهای مرتبط هم اینکار رو انجام میدن)
    5- کلمه دانلود نود 32 درون اون پست باشه و افکت فونت بگیره.
    6- داخل پست مسائل سئو رعایت بشه.

درباره ریدایرکت چی تاثیری در سایت دوستم داره؟

سئوی اون سایت رو خراب میکنه حتی با ریدایرکت 301

آیا برنامه ای هست که خطاهای پی اچ پی رو بگیره؟ اگه هست لطفا معرفی کنید و یا لینک دانلود بدید
    ممنون

برنامه php designer

من gzip را فعال کردم اما browser cach را نمیدونم چطور فعال کنم هم تو گوگل و هم تو انجمن گشتم اما چیزی ننوشته بود
    یه راهنمایی میکنید؟

توی همین تایپیک در مورد تنظیمات افزونه w3 total cache آمده.

ایا این امکان هست که در مورد سایتم در محیط دیگری ( مثلا یاهو) از شما مشاوره بگیرم (از خجالت شما هم در میایم)

فعلا خیلی سرم شلوغه و فقط توی همینجا جواب میدم ولی توی عید یکاریش میکنم.

در ضمن یک سوال: nofollow کردن لینک های خروجی بهنره یا ماسک زدن اونها یا هر دو با هم باشه

ماسک چی هست؟

آقای مطهری اگخ امکانش هست یک توضیح در مورد تنضیمات افزونه yoast seo بدین

با عرض معذرت باید قبلا اینکار رو میکردم ولی جمعه توضیحات کامل رو قرار میدم.

asz - بهروز ازند - doctorbeta - pishva
  • ahangha88

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۲

جناب motahharinasab متاسفانه شما اصلا متوجه منظور بنده نشدید من مسائل سئو رو میدونم اما چون به تازگی به وردپرس اومدم زیاد با افزونه ها و امکانات سئوش آشنایی ندارم من منظروم نوع ادرس دهی دانلودها بود این آدرس که نوشتم یک مثال بود منظور این هست که چطور آدرسها به یک تگ ختم میشه؟ من داخل all-one-seo تیک nofollow tag رو هم برداشتم اما تگهای سایتم ایندکس نمیشه مثل سایت نمونه ای که گفتم لطفا راهنمایی کنید
    ....
    درضمن ممنون میشم سریعتر درباره افزونه yoast seo توضیحی بدید و بگید آیا افزونه سئوی قویتر از all-one-seo هم وجود داره یا خیر؟

• asz

آفلاین
    عضو
    ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۲۵

ماسک چی هست؟

آقای مطهری ماسک زدن میاد مثلا لینک http://www.yahoo.com خروجی از سایت من رو به این صورت درمیاره

http://www.link2ni.com/goto/http://www.yahoo.com که افزونه WP No External Links اینکارو اتومات انجام میده

این صفحه از سایت من ببینید خوب متوجه میشید.

حالا می خوام بدونم nofollow کردن لینک ها بهتره یا ماسک زدن آنها یا هر دو باهم؟

• majidhenry

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۹
    ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۹:۳۱

سلام استاد
    شرمنده من افزونه SEOpressor رو نصب کردم ، ولی وقتی فارسی پشت میزنم اصلا امتیاز نمیده ، ولی با لاتین مشکلی نداره
    میتونین لینک بم بدین ؟
    ممنون میشم

• milad200

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸۵
    ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۳:۰۵

سلام دوستان توی قسمت وبمستر آدرس سایت رو باید به چه شکلی ثبت کنیم
    خودش زده به اینصورت http://www.you.com
    اما اگر در بخش همگانی وردپرس آدرس رو به اینصورت وارد کرده باشیم http://you.com
    در وبمستر باید به چه شکل آدرس رو وارد کنیم
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۰:۱۱

جناب motahharinasab متاسفانه شما اصلا متوجه منظور بنده نشدید من مسائل سئو رو میدونم اما چون به تازگی به وردپرس اومدم زیاد با افزونه ها و امکانات سئوش آشنایی ندارم من منظروم نوع ادرس دهی دانلودها بود این آدرس که نوشتم یک مثال بود منظور این هست که چطور آدرسها به یک تگ ختم میشه؟ من داخل all-one-seo تیک nofollow tag رو هم برداشتم اما تگهای سایتم ایندکس نمیشه مثل سایت نمونه ای که گفتم لطفا راهنمایی کنید

اگه درست متوجه شده باشم باید با پیوند یکتا Url هاتون رو درست کنید.
    توی سورس صفحه تگهاتون ببینید که meta robots هم هست و اگر هست noindex نشده واگر شده باید ببینید که کدام افزونه این تگ رو ساخته که اجازه نمیده تگهاتون ایندکس بشن.

درضمن ممنون میشم سریعتر درباره افزونه yoast seo توضیحی بدید و بگید آیا افزونه سئوی قویتر از all-one-seo هم وجود داره یا خیر؟

به روی چشم .
    در مورد افزونه بهتر:
    http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-seo/

حالا می خوام بدونم nofollow کردن لینک ها بهتره یا ماسک زدن آنها یا هر دو باهم؟

خوب ماسک زدن یه مشکل بزرگ رو بوجود میاره و اون خطای 404 در زمانهایی که سرور مورد نظر در دسترس نباشه و بهتره از همون nofollow استفاده کنید.

شرمنده من افزونه SEOpressor رو نصب کردم ، ولی وقتی فارسی پشت میزنم اصلا امتیاز نمیده ، ولی با لاتین مشکلی نداره

آره با فارسی مشکل داره و کار زیادی هم انجام نمیده. چرا خودتون فاکتورهای مناسب سئو رو قرار نمیدین.
    بهترین امتیاز سئو برای سایتها ترافیک ورودی از موتورهای جستجوست.

سلام دوستان توی قسمت وبمستر آدرس سایت رو باید به چه شکلی ثبت کنیم
    خودش زده به اینصورت http://www.you.com
    اما اگر در بخش همگانی وردپرس آدرس رو به اینصورت وارد کرده باشیم http://you.com
    در وبمستر باید به چه شکل آدرس رو وارد کنیم

به همون شکلی که به وردپرستون آدرس دادید.

asz - milad200 - ahangha88 - بهروز ازند - ahmad-s
  • milad200

آفلاین
    عضو
    ۱۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۲:۴۲

سلام
    ببخشید بهترین پیوند یکتا از نظر سئو چی هست
    این پیوند یکتا خوبه؟
    /%postname%.html
  • majidhenry

آفلاین
    عضو
    ۱۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۲:۵۶

درسته که میگن در روز حداقل باید 5 پست بزنی؟
    در مورد تعداد پست زدن هم اگه توضیح بدین ممنونتون میشم

یک وال دیگه هم که داشتم ، اینه که من میخوام یه مطلب در مورد ورزش بزارم ، هر چی که میخواستم برای عنوان پست بزارم ، سرچ کردم ، قبلا گذاسته بودن ، بعد رفتم مث سایت ویکیپدیا گذاستم ، یعنی اینجوری : ورزش - تک تحقیق

آیا به نظرتون این عنوان خوبه و جواب میده ؟

• ahangha88

آفلاین
    عضو
    ۱۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۰

من دو ماه هست سایتم فعالیت مستمر داره صفحات نسبتا زیادی هم ایندکس شده اگه بخوام پیوند یکتا رو تغییر بدم تمام صفحات not found میشه سئوی سایتم خراب میشه ریدایرکت هم فکر میکنم باز روی سئو تاثیر میذاره راه دیگه ای نداره؟ آخه همونطور که گفتم سایتم قبلا ایندکسهاش هم بدون تغییر پیوند یکتا ایندکس میشد اما بعد از نو ایندکس کردن دیگه ایندکس نمیشد الان میخوام ایندکس بشه دیگه نمیکنه هیچ راهی نداره به گوگل بفهمونم پشیمون پشیمون!!؟

• S-ARM

آفلاین
    عضو
    ۱۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۶

شرمنده اینجا این سوال رو میپرسم
    میشه بگیر متغیر یا کد نمایش تگ چیه ؟
    مرسی

• بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    ۱۲ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۶:۵۱

شرمنده اینجا این سوال رو میپرسم
    میشه بگیر متغیر یا کد نمایش تگ چیه ؟
    مرسی

خواهش میکنم آره درسته اینجا جاش نبود ولی این کدشه

<?php the_tags( $before, $separator, $after ); ?>
    پارامترهاش
    $before
        (string) Text to display before the actual tags are displayed. Defaults to Tags:
    $separator
        (string) Text or character to display between each tag link. The default is a comma (,) between each tag.
    $after
        (string) Text to display after the last tag. The default is to display nothing.

اینم یه تیکه از codex وردپرس که برات گذاشتم
    اینم یه مثال:
    <?php the_tags('Tagged with: ',' • ','<br />'); ?>

motahharinasab - doctorbeta - OneWhiteBelt - pishva
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۷:۵۱

milad200 گفت:
    سلام
    ببخشید بهترین پیوند یکتا از نظر سئو چی هست
    این پیوند یکتا خوبه؟
    /%postname%.html
    آره آخرش اینطوری باشه خوبه ولی اگه نام دسته هات رو خوب انتخاب کردی قبلش نام دسته رو هم بیار.

درسته که میگن در روز حداقل باید 5 پست بزنی؟
    در مورد تعداد پست زدن هم اگه توضیح بدین ممنونتون میشم

نه هیچ وقت این مساله صادق نیست و اصلا هیچ وقت سایتت رو آپدیت نکن ولی این مساله مهمه که زمان آپدیت سایتت باید منظم باشه و هر چه سریعتر باشه بهتره برای مثال اگه روز اول که سایتت رو ساختی 10 تا پست زدی روز دوم هم 10 تا زدی روز سوم هم همین عدد رو تکرار کن. ولی اگه روز اول 10 تا و هفته بعد 10 تا پست زدی لازمه که توی هفته سوم هم این تعداد رو تکرار کنی و در سایت مپ هم سرعت ایندکس صفحه اصلی رو متناسب قرار بدی.

یک وال دیگه هم که داشتم ، اینه که من میخوام یه مطلب در مورد ورزش بزارم ، هر چی که میخواستم برای عنوان پست بزارم ، سرچ کردم ، قبلا گذاسته بودن ، بعد رفتم مث سایت ویکیپدیا گذاستم ، یعنی اینجوری : ورزش - تک تحقیق

نه این عنوانها خوب نیست.
    جالبه اولین نفری هستی که به کمبود عنوان برمیخوری.
    توی انتخاب عنوان باید کلمه کلیدیت رو جاسازی کنی و یک جمله بسازی ولی لازم نیست تک باشه. قبلا گفته بودم تک بودن بهتره ولی وقتی روی کلمه کلیدی رقابت شدید بود کار سختتر هست.
    مثال
    همین ورزش که خودت گفتی اصلا پست خوبی نیست نه عنوان خوبی چون برای ورزش رقابت خیلی سنگینه ولی باید شکافته بشه برای مثال نقش یک رشته رو در ورزش بنویس -- مثال ورزش یوگا
    حالا این عنوان "نقش ورزش یوگا در سلامتی قلب"
    این عنوان خوبه ولی گوگل برای جستجوهای "ورزش" - "یوگا" - "سلامتی" - ومخصوصا "قلب" پستت رو توی نتایجش نمایش میده و چون احتمالا این عنوان چیزی نیست که طرف دنبالشه CTR پائین میاد و پستت هر روز به صفحات قبلی میره. حالا با متا تگ کلمات کلیدی باید جلوی این کار رو بگیری و کلمه کلیدی رو میذاری "ورزش یوگا سلامتی قلب"
    حالا دیگه با هر جستجویی پستت نمایش داده نمیشه تا فقط روزهای اول ورودی خوبی بگیره و یک روند ملایم و همیشگی رو میگیره.
    2 تا اشکال در عنوان پست بالا هست:
    1- عنوان کوتاهه
    2- کلمه کلیدی در آخر عنوان نیست
    پس اصلاح میکنیم:
    عنوان "بدست آوردن سلامتی برای قلب با ورزش محبوب یوگا"

من دو ماه هست سایتم فعالیت مستمر داره صفحات نسبتا زیادی هم ایندکس شده اگه بخوام پیوند یکتا رو تغییر بدم تمام صفحات not found میشه سئوی سایتم خراب میشه ریدایرکت هم فکر میکنم باز روی سئو تاثیر میذاره راه دیگه ای نداره؟ آخه همونطور که گفتم سایتم قبلا ایندکسهاش هم بدون تغییر پیوند یکتا ایندکس میشد اما بعد از نو ایندکس کردن دیگه ایندکس نمیشد الان میخوام ایندکس بشه دیگه نمیکنه هیچ راهی نداره به گوگل بفهمونم پشیمون پشیمون!!؟

قبلا هم گفتم که اول تصمیم بگیرید.
    ولی در وردپرس افزونه های زیادی هست که ریدایرکت 301 رو درست میکنه واین تاثیری در سئو نمیزاره.
    برای صفحات notfound هم باید یک صفحه درست کنی که نتایج مشابه از سایتت رو بذاره و یا به اونها ریدایرکت بشه برای مثال افزونه search on search برای نتایج خوبه.

asz - milad200 - بهروز ازند - doctorbeta
  • majidhenry

آفلاین
    عضو
    ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۹:۰۹

آخه مهندس من یک سایت مقاله و تحقیق دارم و کم کم دارم \ست هارو میزارم
    این پست ورزش هم میشه مادر دسته ورزش ، و اولین پست تو این دسته هست و حتما باید میزاشتمش
    به نظر شما هیچ عنوانی نمیخوره ؟ یا مثلا برای کامپیوتر که میشه مادر دسته کامپیوتر
    اگه راهنمائیم کننی ممنونتون میشم

• milad200

آفلاین
    عضو
    ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۸

سلام
    جناب motahharinasab تشکر برای تمامی زحماتتون
    عذر می خوام من اگر از دو دامنه استفاده کنم چه کارهای خاصی برای سئو بهتر انجام بدم
    و اینکه اگر از ساب دامین استفاده کنیم چه کارهای باید انجام بدیم
    برای ثبت نام دامنه سایت به غیر از گوگل کجا مراجعه کنیم
  • majidhenry

آفلاین
    عضو
    ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۶

جناب motahharinasab من اگه title قالب رو عوضش کنم ، مشکلی داره ؟
    الان 5600 تا لینک ایندکس شدن ، عیبی داره؟

• ahangha88

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۰:۳۱

ممنون بابت پاسخگوییتون
    من افزونه ای که گفتید رو جستجو کردم اما پیدا نکردم منظورم افزونه search on search اگه میشه لینک بدید من خیلی نیاز دارم سایتم به تازگی هک شده الآن تعدادی از صفحات داخل بکاپ نبود و توی گوگل هست میخوام اینا ریدایرکت بشن به صفحات مشابهشون لطفا ادرس افزونه رو بدید

• asz

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۱:۰۰

آقای مطهری جمعه هم تموم شد و تنظیمات wordpress yoast seo رو نذاشتین
    کماکان منتظرم.
    ممنون

• mehrdadvs

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۰
    ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۲:۳۰

با عرض سلام خدمت همه ی دوستان و اللخصوص جناب آقای مطهری!
    یه سوال داشتم خدمت آقای مطهری!
    من در بعضی جاها دیدم که سئو کار میکنن،یعنی میگن که بهینه سازی سئو میکنیمو آمار رو میبریم بالا و از این حرفها..
    میخواستم بدونم کار این افراد چیه؟؟
    یعنی همون چیزایی که در پست اول این تاپیک گفتید رو انجام میدن؟
    یا کار دیگه که افراد معمولی مثل من نمیتونن انجام بدنو انجام میدن؟
    با تشکر

• asz

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۰۷:۴۳

google search
    چرا همه پست هام توی گوگل به این صورت ایندکس میشن اول نامش میزنه دریای اطلاعات> blog archive به لینک بالا یک نگاه بکنید منظورم متوجه میشید. چطوری میتونم درستش کنم می خوام فقط نام پست باشه

دوستان به این تاپیک هم یک سری بزنید ببینید می تونید کمکم کنید چند روزه منتظرم خبری نمیشه!!

پیشاپیش ممنون از کمکتون

• بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۰

google search
    چرا همه پست هام توی گوگل به این صورت ایندکس میشن اول نامش میزنه دریای اطلاعات> blog archive به لینک بالا یک نگاه بکنید منظورم متوجه میشید. چطوری میتونم درستش کنم می خوام فقط نام پست باشه

دنبال یه همچین کدی در فایل header.php باش بین تگهای title
    <?php bloginfo('name'); ?> « <?php wp_title(); ?>
    و به این صورت تغییرش بده
    <?php wp_title(); ?>
    البته اکثر افزونه های سئو این حالت رو پیشنهاد میکنن چون اسم سایت کلمه کلیدی اصلی شما و باید وقتی اسم سایت جستجو میشه اول سایت شما نمایش داده بشه این تکرار اسم سایت در عنوان چگالی این کلمه رو در سایت شما افزایش میده که بد نیست

asz - doctorbeta - motahharinasab
  • bazarkade.ir

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۲
    ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۳

سلام. خدمت همه دوستان
    من تازه عضو شدم و خیلی خوشحالم که با این انجمن آشنا شدم
    من حدود یه ماهه که فروشگاه رو راه اندازی کردم و تو این یه ماه نه فروش داشتم و نه بازدید درست و حسابی
    و اینم بگم که در زمینه وردپرس و سئو مبتدی هستم
    من روزای اول که سایتم رو راه اندازی کرده بودم بعضی از محصولام توی صفحه های 2 یا 3 گوگل بود ولی رفتم متن رو یه چند جمله بهش اضاف کردم و همچنین کلمات کلیدی همون محصولات رو از توی سایتهای دیگه کپی کردم
    و اینو بگم که متن محصولام کپیه و فقط من چند جمله بهش اضاف کردم و محصولات سایتم هم مال خودم نیست یعنی همکاری در فروشه
    از بچه های با تجربه وردپرس و سئو میخوام که اگه امکان داره یه سر به سایت من بزنن و بگن که چرا اینقدر بازدیدم کمه و چرا محصولاتم تو گوگل اصلا نمیان

و اینکه ایا ارزش داره واسه همکاری در فروش بدم سایتم رو سئو کنند؟

ببخشید که زیاد حرف زدم
    این هم سایت من http://www.bazarkade.ir

miladmasiha
  • asz

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۲۲

دنبال یه همچین کدی در فایل header.php باش بین تگهای title
    <?php bloginfo('name'); ?> « <?php wp_title(); ?>
    و به این صورت تغییرش بده
    <?php wp_title(); ?>
    البته اکثر افزونه های سئو این حالت رو پیشنهاد میکنن چون اسم سایت کلمه کلیدی اصلی شما و باید وقتی اسم سایت جستجو میشه اول سایت شما نمایش داده بشه این تکرار اسم سایت در عنوان چگالی این کلمه رو در سایت شما افزایش میده که بد نیست

خوب به خاطر seo می خوام دریای اطلاعات باشه اما کلمه bloge archive رو می خوام پاک کنم کدم الان به صورت زیر هستش :

<title><?php bloginfo('name'); ?> <?php if ( is_single() ) { ?> &raquo; Blog Archive <?php } ?> <?php wp_title(); ?></title>

به این صورت تغییر بدم درست میشه ؟؟؟

<title><?php bloginfo('name'); ?>  <?php wp_title(); ?></title>

در ضمن میشه راجب این قسمت که پاکش کردم یک کوچولو توضیح بدین پاک کردنش مشکلی پیش نمیاره؟؟
    <?php if ( is_single() ) { ?> &raquo; Blog Archive <?php } ?>

• ahangha88

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۲

bazarkade.ir گفت:
    سلام. خدمت همه دوستان
    من تازه عضو شدم و خیلی خوشحالم که با این انجمن آشنا شدم
    من حدود یه ماهه که فروشگاه رو راه اندازی کردم و تو این یه ماه نه فروش داشتم و نه بازدید درست و حسابی
    و اینم بگم که در زمینه وردپرس و سئو مبتدی هستم
    من روزای اول که سایتم رو راه اندازی کرده بودم بعضی از محصولام توی صفحه های 2 یا 3 گوگل بود ولی رفتم متن رو یه چند جمله بهش اضاف کردم و همچنین کلمات کلیدی همون محصولات رو از توی سایتهای دیگه کپی کردم
    و اینو بگم که متن محصولام کپیه و فقط من چند جمله بهش اضاف کردم و محصولات سایتم هم مال خودم نیست یعنی همکاری در فروشه
    از بچه های با تجربه وردپرس و سئو میخوام که اگه امکان داره یه سر به سایت من بزنن و بگن که چرا اینقدر بازدیدم کمه و چرا محصولاتم تو گوگل اصلا نمیان

ببخشید که زیاد حرف زدم
    این هم سایت من http://www.bazarkade.ir

سلام دوست عزیز
    عنوان سایتتون رو کوتاهتر در حد 60 تا 70 کاراکتر بذارید
    فایل robots.txt رو حتما برای سایتتون تعریف کنید
    سعی کنید برای تصاویر سایتتون هم توضیحات مناسبی درج کنید
    برای محصولاتتون خودتون توضیح بنویسید و از جایی کپی نکنید
    افزونه all-one-seo رو حتما نصب و تنظیم کنید(توضیحات در همین انجمن هست)
    برای تبادل لینک با سایتهای با رنکینگ بالا خودتون اقدام کنید چون هیچ وقت اونا به شما که تازه کار هستید پیشنهاد نمیدون درضمن با سایتهای آگهی سعی کنید تبادل نکنید چون اکثرا لینکهای این سایتها nofollow هست و تاثیری نداره
    متاتگهای سایتتون رو به این صورت تعریف کردید:
    فروش بهترین مجموعه های آموزشی, روانشناسی ,ورزشی , هنری , علمی , مستند , کارتون,محصولات خانوم ها , زیورآلات با گارانتی تعویض و کیفیت بال
    ...
    لزومی نداره در متا تگ تمام جزئیات ذکر بشه فقط در حد چند کلمه مثلا به این صورت:
    فروشگاه اینترنتی,بازارکده,فیلم,کارتون,آرایشگری,ایروبیک
    سعی کنید کوتاه ذکر کنید نه در اندازه 240 کاراکتر!

بهروز ازند - motahharinasab
  • بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۰:۰۷

خوب به خاطر seo می خوام دریای اطلاعات باشه اما کلمه bloge archive رو می خوام پاک کنم کدم الان به صورت زیر هستش :

اره درست حذفش کردی
    کد خاصی نیست میگه اگه پست بود این » Blog Archive رو به عنوان اضافه کن
    همین!

asz
  • bazarkade.ir

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۲
    ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۰:۱۹

ahangha88 گفت:

سلام دوست عزیز
    عنوان سایتتون رو کوتاهتر در حد 60 تا 70 کاراکتر بذارید
    فایل robots.txt رو حتما برای سایتتون تعریف کنید
    سعی کنید برای تصاویر سایتتون هم توضیحات مناسبی درج کنید
    برای محصولاتتون خودتون توضیح بنویسید و از جایی کپی نکنید
    افزونه all-one-seo رو حتما نصب و تنظیم کنید(توضیحات در همین انجمن هست)
    برای تبادل لینک با سایتهای با رنکینگ بالا خودتون اقدام کنید چون هیچ وقت اونا به شما که تازه کار هستید پیشنهاد نمیدون درضمن با سایتهای آگهی سعی کنید تبادل نکنید چون اکثرا لینکهای این سایتها nofollow هست و تاثیری نداره
    متاتگهای سایتتون رو به این صورت تعریف کردید:
    فروش بهترین مجموعه های آموزشی, روانشناسی ,ورزشی , هنری , علمی , مستند , کارتون,محصولات خانوم ها , زیورآلات با گارانتی تعویض و کیفیت بال
    ...
    لزومی نداره در متا تگ تمام جزئیات ذکر بشه فقط در حد چند کلمه مثلا به این صورت:
    فروشگاه اینترنتی,بازارکده,فیلم,کارتون,آرایشگری,ایروبیک
    سعی کنید کوتاه ذکر کنید نه در اندازه 240 کاراکتر!

ممنون که جواب دادید
    من که نمیدونم برای محصولات چه توضیحی بنویسم چون محصولات مال خودم نیست و نمیدونم محتوای محصول چی هست و توی متن اصلی هم زیاد توضیحی ننوشته. خب باید چیکار کنم
    و اینکه سوال دومم و سومم رو جواب نداید

از همه دوستان با تجربه میخوام که بهم کمک کنند
    ممنون

• عبدالماجد شه بخش ( ایجباری )

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۳۱
    ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۲:۰۶

دوست عزیز من برای مشارکت در فروش از دامنه ی رایگان co.cc استفاده کردم . بهترین راه براتون اینه که مطالب و عکسهای جالب بزارید توی سایتتون یعنی یه مطلب و یه محصول تا از این طریق مشتری ها بهتر سراغ سایت بیان . چون سایتی که فروشگاهی هست خیلی از کاربرا اصلا طرفش نمیاند . شما باید کاربرا رو جذب سایتتون کنید .

بهروز ازند - pishva
  • درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

۱891042