انجمن

انجمن کمرنگ وردپرس  (۶۷ نوشته)

• sun_sunset

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۴
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۱۳ آبان ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۴

سلام دوستان ... مدتها پیش من تو یه سایتی عضو بودم به اسم tuningtalk البته الان هم هستم انجمن در مورد ماشین هست ، شاد و پر جوش و پر از بچه های پایه که میان و میرند و بعضی ها رو هم دیدم یعنی حتی نمودش زیاد شده و به دنیای واقعی هم راه پیدا کرده. حالا ...
    مدتیه که وردپرس دارم انجمن هم راه افتاده چند وقته منتها هرچه تو انجمن سوال گذاشتم و یا حرفی رو مطرح کردم بی پاسخ موند. چون جزو قوانین هم هست نیومدم اضافه کنم که پاسخ بدید و غیره ... دوستان میدونم که تعداد کاردرستها کمه و دلیلی نداره وقت بزارند پاسخ بدند منتها پیشنهادی دارم
    اگر براتون رشد و پویایی انجمن مهمه یه سر به سایت تیونینگ تالک بزنید به نظر من یک انجمن موفقه و ببینید چه راههایی هست که افرادی که تجربه دارند و الان هر کدوم دارند تو وبلاگهای خودشون زحمت میکشند رو به اینجا جذب کنید تا تعداد افراد وارد زیاد بشه بحث مطرح بشه
    در حال حاظر به نظر من انجمن شده محل پاسخ مدیران به افرادی که به نوعی میشناسند چون آی دی ها محدوده. همچنین اگر کسی داد و بیدادش در بیاد که بابا سه هفتس یه سوال کوچک مطرح کردم ، گناهکار میاد و ضمن چشم غره رفتن به طرف ، پاسخشو میده. دوستان من برای دادن این نظر بیشتر از یکماه صبر کردم امیدوارم اثری واقعی داشته باشه شما با همه تلاش و زحمتی که میکشید دارید درجا میزنید. و اگر یک روز در بمونید همه ما وردپرسی ها بی سرپرست میمونیم.

• Venux

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶
    ۱۵ آبان ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۶

کم و بیش با شما موافق هستم... ضمن اینکه کاش در کنار انتقاد راه حلی هم پیشنهاد می کردید تا بلکه در تصمیم گیری کمکی شده باشه.

این انجمن به نظر من هم از نظر دیداری قابل ارتقا هست و هم از نظر واسط کاربری... ضمن اینکه اینجا اکثرا مواقعی مورد استفاده قرار می گیره که کسی به مشکل برخورده و فقط جواب خودش رو می خواد بگیره... بعدش هم تعلق خاطر خاصی به اینجا پیدا نمی کنه...

به عنوان یک نظر مطرح می کنم: شاید بد نباشد این انجمن را در دل یک انجمن دیگر جا داد، انجمنی مثل برنامه نویس دات ارگ ... با هماهنگی بین مدیران دو انجمن میشه تالاری رو برای وردپرس در آن راه اندازی کرد...

پ.ن. این فقط یک نظر است (مثل یک تئوری) که ممکن است امکان عملیاتی شدن نداشته باشد و من به این نکته واقفم!

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    ~> Mr.vAhiD.DI <~ - Mostafa - تورتک - Saeed Fard - گناهکار - hadisoft - امین - amirsaam - eshahnazi - amirabar
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۶۴۹
    ۱۷ آبان ۱۳۸۹ - ۱۸:۱۰

درود;

sun_sunset، دوست من کاملاً حق با شماست، ولی از طرفی هم مقایسه انجمن تخصصی وردپرس فارسی با یه انجمن ماشین که فردی با هر معلوماتی می‌تونه در اون پست ارسال کنه 380 درجه تفاوت داره. برای این موضوع بحث‌های زیادی شده که متأسفانه دلایل مختلفی هم دست به دست هم دادن و باعث این اتفاق شدن. البته قضاوت یک‌طرفه هم بدترین کار ممکن هست و باید از چند بُعد به مسئله پرداخت. توی بخش درخواست‌ها و بازخوردها هم کاربران نظرات واقعاً سازنده‌ای دادن که اگه به آرشیو نگاه کنیم به این موضوع پی می‌بریم.
    البته به شخصه ( به عنوان عضو کوچیک وردپرس فارسی ) یه گله دارم از مدیران ( منظورم فرد خاصی نیست ) و اون اینه که هرچی پیشنهاد داده شده تا الان متأسفانه به اکثر اونها توجه‌ای نشده و این نظرات و انتقادها و پیشنهادهای کاربران به راحتی نادیده گرفته می‌شه.
    اگه یه نگاه به آرشیو بندازین می‌بینین که اوایل کار تعداد پرسشی که کاربران می‌پرسیدن کم بود و همینطور روز به روز بر تعداد کاربران وردپرس و سوالات و شبه‌های آنها افزوده شد که این همون دلیل محبوبیت wp هست. اگه باز هم بطور دقیقتر نگاه کنیم می‌بینیم که مثلاً استاد عزیز جناب گناهکار اون زمان صبر و حوصله‌ی بیشتری برای پاسخ به سوالات داشتن. البته 100% حق با ایشون هست. چرا؟ چون جزء کسایی هستن که بوطر پیوسته و مداوم در انجمن بودن و هستن و ایشالله خواهند بود.
    من دوست نداشتم و ندارم مطلب‌هایی که منتشر می‌کنم طولانی باشه اما این دفعه مطلبم طولانی هست. چون این موضوع اهمیتش خیلی بالاء و براحتی نمیشه از کنارش گذشت و یه حقیقت تلخ هست که باید جدی گرفته بشه. من اینجا یه سری از عنواین و پیشنهادهایی که شاید هر کدوم علت کوچیکی داشته باشه که اکثر کاربرا نمی‌یان و فعالیت نمی‌کنن و حجم تاپیک‌ها هم بالا میره رو می‌گم و خوشحال می‌شم دوستان دیگه هم نظر خودشونو بگن.
    1. بخش FAQ یا همان پرسش پاسخ هنوز راه نیفتاده که البته این کار باید قبلاً و از پیش انجام می‌شده. توی این بخش هم باید مطالب ابتدایی درج بشه که باور کنید از پاسخ به این تاپیک‌ها همه خسته شده‌اند.
    2. افراد آنلاین + افراد در حال دیدن موضوع در انجمن گذاشته شود. این خودش می‌تونه به طرقی از ارسال اسپم جسلوگیری کنه.
    3. برای هر بخش یک مدیر شناخته شود و اون مدیر در اون بخش پاسخگوی جواب‌های کاربران باشه.
    4. اعطای امتیاز به کاربران فعال و افرادی که در جهت پاسخگویی به کاربران بدون هیج چشمداشتی کوشش می‌کنن.
    5. فعال کردن امضاء کاربران ( یکی از دلایل میل فعالیت‌های کاربران باور کنید همین هست، این حرف من نیست بلکه حرف افراد با تجربه هست)
    6. فعال کردن ضمیمه. برای مثال یه نگاه به تاپیک‌هایی که کاربران محتوای پوسته‌شان را میگذارند را ببینید درمی‌یابید که منظورم از این جمله چیه.
    7. فعال کردن بخش پیام خصوصی. دلایل خاص خودش رو داره که میتونه مفید واقع بشه.
    8. اضافه کردن درجات کاربری نظیر کابر رسمی، کابر فعال، کاربر خیلی فعال، کاربر حرفه‌ای سایت، مدیر بخش، همکار انجمن و ...
    9. درست کردن مجله‌ی وردپرس که البته حالا حالاها وقتش نیست :)

دوستان، اساتید، کاربران و همه‌ی کسانی که دوست دارین وردپرس پیشرفت کنه نظرشونو اینجا بگن. خواهش می‌کنم، دوباره می‌گم خواهش می‌کنم دیگه از این تاپیک مثل بقیه نگذرین. منت بذارین و یه ذره توجه کنید. منتظر هستم ... راستی تمامی حرف‌هایی که اینجا زدم حرف دلم بود و تمنا می‌کنم برداشت بدی نکنید :)

شاد باشید @};-

Mostafa - sun_sunset - بهروز ازند - تورتک - Saeed Fard - گناهکار - محسن غیاثی - hadisoft - amirsaam - مرتضی نظری - eshahnazi
  • Mostafa

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲۷۶
    ۱۷ آبان ۱۳۸۹ - ۲۳:۳۰

البته به شخصه ( به عنوان عضو کوچیک وردپرس فارسی ) یه گله دارم از مدیران ( منظورم فرد خاصی نیست ) و اون اینه که هرچی پیشنهاد داده شده تا الان متأسفانه به اکثر اونها توجه‌ای نشده و این نظرات و انتقادها و پیشنهادهای کاربران به راحتی نادیده گرفته می‌شه

سلام, جزء به جزء همه پیشنهادات و انتقادات توسط مدیران و ناظمان خونده می شه.

دوباره می‌گم خواهش می‌کنم دیگه از این تاپیک مثل بقیه نگذرین.

ببینید اگر دقت داشته باشید همه ایده ها و نظرها و.... جمع می شه و در آخر سر یه تغییراتی به عنوان نسخه جدید ارائه می شه. مثلا همین نسخه جدید انجمن که شاهد چندین امکان متفاوت درآن شدیم.

~> Mr.vAhiD.DI <~ - milad200 - تورتک - Saeed Fard - گناهکار - پدرام - محسن غیاثی - hadisoft - Omid Sh - amirsaam - مرتضی نظری - eshahnazi - amirabar
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۱۸ آبان ۱۳۸۹ - ۰۰:۰۴

ببینید اگر دقت داشته باشید همه ایده ها و نظرها و.... جمع می شه و در آخر سر یه تغییراتی به عنوان نسخه جدید ارائه می شه. مثلا همین نسخه جدید انجمن که شاهد چندین امکان متفاوت درآن شدیم.

ممنونم آقا مصطفی که اینقدر احساس مسئولیت می‌کنید. از شرایطتون باخبرم. ولی بازم جای تقدیر و تشکر داره. انصافاً خیلی برای این انجمن زحمت می‌کشید. امیدوارم که هر چی سریع‌تر این تغییرات اعمال بشه.
    در ضمن دوستان دیگه‌ای که پیشنهاد یا انتقادی دارن ما رو بی نصیب نذارن. ممنون

Mostafa - تورتک - Saeed Fard - گناهکار - محسن غیاثی - hadisoft - amirsaam - eshahnazi - amirabar
  • sun_sunset

آفلاین
    عضو
    ۱۸ آبان ۱۳۸۹ - ۱۹:۳۴

سلام چه عجب بالاخره من از یک جای این انجمن متوجه شدم که آدم زنده هم توی سایت رفت و آمد میکنه ، ببینید دوستان ... در مورد مقایسه انجمن ماشین من یک مطلبی رو بگم ، من در مورد ماشین اطلاعاتم صفر صفره خوب؟ منتها وقتی میبینم انجمن شاد و سر حاله ملت میان و میرن افراد آنلاین نشون داده میشه و به سوالاتم پاسخ میدن، شده که سر راهم دیدم یک مطلبی رو و چون در موردش تحقیق کردم به طرف پاسخ هم دادم. چرا نشه مقایسه کرد؟ مطالبی که اشاره شده از جمله طبقه بندی کاربر و مشخص شدن مدیر مبحث و خلاصه همه چیزایی که شما اشاره کردی در اون انجمن رعایت شده.
    ضمنا درسته که اینجا سعی شده تم اصلی وردپرس حفظ بشه ولی خداییش اطلاعاتی که انجمن در اختیار کاربر قرار میده و کلا رابط کاربرش چند درجه باید کاملتر از رابط کاربر بچه های ماشین باز باشه یا نه؟ بابا اونجا من میبینم همه دارند اطلاعاتشون رو به اشتراک میزارن ولی من کلی با فلان پلاگین سر و کله زدم رغبت میکنم بیام اینجا به یک نفر دیگه راهنمایی کنم؟
    در مورد پیشنهاد اصلا کل متنی که نوشتم پیشنهاده و شما هم که بخش مهمی رو روشن تر بیان کردید. یه چیزی رو بگم اگر انجمن و تیم تهیه کننده رو دوست نداشتم و نمیخواستم پیشرفتی داشته باشه محال بود چیزی بنویسم. منتها پیشنهاد من اینه که آستینها بالا زده بشه و موارد کم کم اضافه بشه ... خصوصا اینکه بر و بچه ها همه استادن اینجا.
    مشکلات مدیران هم گفته بشه ، شاید شما هم مشکل من رو دارید که دست تنهام و انتفاعی از سایتم ندارم و واسه دلخوشیم دارم کار میکنم و انتظار بیشتری دارم از اینهمه استفاده کننده ای که هر روز میان و میرن و از هر 500 نفر یکی نظر میده ... من مطمئنم اگر مدیران سایت از بچه ها کمکی بخوان همه با آغوش باز کمک کنند و حتی من که کارم ساختمونه بیام اینجا چیزایی رو که احساس کنم مفیده رو بنویسم ... ممنونم از پیگیری دوستان خداییش دیگه داشتم میپکیدم باید میگفتم این حرفها رو.
    ضمنا از نظراتی که دو دوستمون دادند : رابط کاربری و امکانات انجمن میشه شروع کرد به همین سادگی.
    ممنون از همگی

~> Mr.vAhiD.DI <~ - Mostafa - تورتک - Saeed Fard - گناهکار - hadisoft - amirsaam - eshahnazi
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۱۸ آبان ۱۳۸۹ - ۲۲:۲۲

سلام. کاملاً تمامی حرف‌هاتون رو درک می‌کنم.

سلام چه عجب بالاخره من از یک جای این انجمن متوجه شدم که آدم زنده هم توی سایت رفت و آمد میکنه

باور کنید همه‌ی این دلایل دست به دست هم دادن و اگه دقت کنید افرادی که قبلاً توی انجمن فعالیت داشتن دیگه به اینجا سر نمی‌زنن. خب انصافاً بعضی اوقات با شور اشتیاق فعالیت می‌کنیم و یهو دلسرد می‌شیم.

من در مورد ماشین اطلاعاتم صفر صفره خوب؟ منتها وقتی میبینم انجمن شاد و سر حاله ملت میان و میرن افراد آنلاین نشون داده میشه و به سوالاتم پاسخ میدن، شده که سر راهم دیدم یک مطلبی رو و چون در موردش تحقیق کردم به طرف پاسخ هم دادم. چرا نشه مقایسه کرد؟ مطالبی که اشاره شده از جمله طبقه بندی کاربر و مشخص شدن مدیر مبحث و خلاصه همه چیزایی که شما اشاره کردی در اون انجمن رعایت شده.

بله. من هم بخاطر همین دلایل می‌گم. البته اینا فقط نظر من بودنو نظر دوستان دیگه هم جمع بشه عالی میشه.

یه چیزی رو بگم اگر انجمن و تیم تهیه کننده رو دوست نداشتم و نمیخواستم پیشرفتی داشته باشه محال بود چیزی بنویسم. منتها پیشنهاد من اینه که آستینها بالا زده بشه و موارد کم کم اضافه بشه ... خصوصا اینکه بر و بچه ها همه استادن اینجا.

این جمله شما هم لطفتون نسبت به وردپرس و مدیران رو نشون می‌ده. باور کنید من هم به همین خاطر می‌گم. من از مشغله‌های این دوستان باخبرم. خودم هم اون اوایل خیلی اذیشتون کردم که همینجا عذر می‌خوام. ولی می‌خوام دیگه بحث‌های ناشیانه توی انجمن وجود نداشته باشه.

مشکلات مدیران هم گفته بشه ، ممنونم از پیگیری دوستان خداییش دیگه داشتم میپکیدم باید میگفتم این حرفها رو.

کاملاً با این حرفتون موافقم. مدیران بیان مشکلاتشونو بگن، آیا با این پیشنهادها موافقن؟؟؟ اگه آره یا علی بگیم و انجامش بدیم. اگه هم نه دلیلشونو بگن. ما کاملاً استقبال می‌کنیم و تا جایی که در توان داشته باشیم دنبال راه‌حل بگردیم. فقط مثل قبلاً بی‌تفاوت از کنار این نظرات و پیشنهادات نگذرن.

فقط باز هم عاجزانه تقاضا دارم » این یکی تاپیک رو جدی بگیرید. خواهشاً از این دیگه نگذرید. خواهش می‌کنم.

شاد باشید @};-

Mostafa - تورتک - Saeed Fard - گناهکار - پدرام - محسن غیاثی - hadisoft - Omid Sh - amirsaam - eshahnazi
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۱۸ آبان ۱۳۸۹ - ۲۳:۰۹

من دارم این موضوع رو دنبال می‌کنم و از تمام پیشنهادات‌تون استقبال می‌کنم٬ اما الان به دلیل مشغله‌ای که دارم نمی‌تونم وارد بحث بشم.

خوشحال می‌شم بقیه‌ی کاربران هم نظرات‌شون رو مطرح کنن.

Mostafa - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - milad200 - تورتک - Saeed Fard - محسن غیاثی - hadisoft - arix - amirsaam - eshahnazi
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۱۹ آبان ۱۳۸۹ - ۰۱:۰۶

بله، جناب گناهکار کاملاً با مشغله و کارتون آشنا هستم، کاملاً. هر موقع که وقت داشتین سر فرصت ما رو مطلع کنید.

فقط یه گله داشتم که الان واقعاً دارم از نزدیک این مسئله رو حس می‌کنم : دوستان و کاربران دیگه یعنی هیچ نظری ندارن؟؟؟ انصافاً دوست دارین کارتون راه بیفته و برین؟؟؟ باور کنید این روش صحیح نیست :|

milad200 - تورتک - Saeed Fard - گناهکار - پدرام - محسن غیاثی - hadisoft - amirsaam - eshahnazi - amirabar
  • امین

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۴۷
    ۱۹ آبان ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۹

تقریبا دوستان نظرات خوب و مفیدی دادن که اگه همینها هم اعمال بشه فکر میکنم انجمن خیلی بیشتر را ه میافته
    در ضمن فکر میکنم اینجا لازم باشه یه کم توی انجمن بگردیم چون تاپیک های مشابه این تاپیک هم زیادن و ممکنه نظرات خوبی توی اونا باشه و بشه ازشون استفاده کرد اما امیدوارم سرنوشت این تاپیک مثل اونا نشه
    http://forum.wp-persian.com/topic/8853
    http://forum.wp-persian.com/topic/7379
    ممنون از همه
    به امید تغییر

~> Mr.vAhiD.DI <~ - Mostafa - تورتک - Saeed Fard - گناهکار - hadisoft - amirsaam - eshahnazi - amirabar
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۲۰ آبان ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۱

دوستان یه پیشنهاد دیگه هم همین الان به ذهنم رسید و اینه که توی انجمن برای بخش سرچ، وقتی رو گزینه جستجو کلیک میشه از سرچ گوگل استفاده بشه. چون خیلی استانداردتر و بهینه‌شده تر هستش. منظورم اینه که دیگه از جستجوی انجمن استفاده نشه.

مثلاً من برای www می‌خواستم تاپیک‌ها رو ببینم با سرچ خود انجمن به نتیجه‌ی جالبی نرسیدم ولی با سرچ گوگل خیلی راحت‌تر به نتیجه رسیدم. البته اینو فقط برای مثال گفتم و نمونه های بسیار دیگهای برام پیش اومده بود.

امیدوارم این پیشنهاد هم لحاظ بشه :)

Mostafa - بهروز ازند - تورتک - گناهکار - محسن غیاثی - hadisoft - Saeed Fard - amirsaam - eshahnazi - amirabar
  • milad200

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸۵
    ۲۱ آبان ۱۳۸۹ - ۰۲:۰۸

سلام
    دوستان خسته نباشید
    من چند روزیه چند پست زدم ولی در کمال تعجب به هیچ کدوم رسیدگی نشده این پست و http://forum.wp-persian.com/topic/9206 و http://forum.wp-persian.com/topic/9225 و http://forum.wp-persian.com/topic/9248
    می دونم که مدیران مسئولیتی در پاسخگویی ندارند ولی چه خوبه برای بالابردن پاسخگویی فکری بشه
    خیلی از دوستان هر وقت خودشون به مشکل بر می خورن میان و سوالشون رو مطرح می کنن و می رن.
    من پیشنهاد می کنم مدیران محترم راهکاری به کار ببندن که به طور مثال از ساعت 8 صبح تا 12 یک نفر مسئول پاسخگویی باشه و ساعات دیگر هم به همین ترتیب تقسیم بندی بشه . البته این علاوه بر کمکیست که اعضا به هم انجم می دن.
    اگر دوستان هم پیشنهادهای دیگری دارند مطرح کنند تا شاید کمکی به مدیران محترم سایت شود.
    ~> Mr.vAhiD.DI <~ - تورتک - Mostafa - Saeed Fard - گناهکار - پدرام - amirsaam
  • reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۶
    ۲۱ آبان ۱۳۸۹ - ۰۶:۳۸

من فکر می‌کنم که بهتره بقول ما دهاتی‌ها « کمی خر وردپرس را درازتر ببندیم» و فوری یک «بی‌ربط با وردپرس» نچسبانند به پیشانی گفتگوها. بالاخره این جماعت وردپرس اینجا با هم آشنا شده‌اند و ترجیح می‌دهند اگر مشکلی مثلاً در دامنه یا دیتابیسشان پیش آمده است، همینجا از دوستانی که با هم حشر و نشر داشته‌اند و تا حدی به هم اعتماد پیدا کرده‌اند، بپرسند. وقتی اینها را بیرون بیندازند، اینها سلندر این انجمن‌های عجیب و غریب می‌شوند و یک وقتی زبانم لال، چشم و گوششان بیشتر باز می‌شود و از صراط مستقیم وردپرس منحرف می‌شوند.

~> Mr.vAhiD.DI <~ - تورتک - Mostafa - Saeed Fard - گناهکار - amirsaam - eshahnazi
  • Andres

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۱
    ۲۱ آبان ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۸

بله یکی این بحثی که دوستمون مطرح کردن یعنی بی ربط بودن به وردپرس و دیگری اینکه منت سرچ نکردن
    من خودم واسه یکی از مباحثم خیلی سرچ انجام دادم ولی خوب نتیجه مفیدی در بر نداشت اومدم اینجا پست گذاشتم باز هم دوستان لطف کردن و بجای اینکه راهنمایی کنن گفتن اگر سرچ میکردید میفهمیدید و جواب خاصی هم ندادن و برام هم اخطار اومد که اگه تکرار بشه ...
    واقعا این قضیه خیلی رو بازدیدکننده اثر منفی میزاره و تکرار نمیشه هرچند ما پوست کلفتیم ;)

~> Mr.vAhiD.DI <~ - تورتک - Mostafa - Saeed Fard - گناهکار - محسن غیاثی - Omid Sh - amirsaam - eshahnazi
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۲۲ آبان ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۶

سر قضیه بی‌ربط بودن، مدیران واقعاً حق دارند دیگه. این دیگه بی‌انصافیه. مثلاً یه آقای محترمی سر سایتش جوملا نصب می‌کنه میاد اینجا می‌پرسه چیکار کنم! ولی بحث سرچ و جستجو رو قبول دارم که دو نکته‌ای که گفتم : 1. ایجاد بخش FAQ و 2. عوض کردن بخش جستجو ، می‌تونه برای این مبحث مفید واقع بشه.

چند تا پیشنهاد دیگه اینجا اضافه می‌کنم :
    10. یه امکان بد بدیگه‌ای که وجود داره اینه که کاربر نمی‌تونه پست خودش رو بعد از چد ساعت از گذشت ارسال، ویرایش کنه که واقعاً اذیت می‌کنه. مثلاً همین الان می‌خواستم اون پست رو ویرایش کنم و نمی‌شد. این قابلیت رو غیر فعال کنید.

11. به انجمن چند تا شکلک اضافه بشه.انصافاً دیگه بدجور انجمن رسمی و خشک شده. برای شکلک‌ها از این سایت میشه استفاده کرد.

12. بخش آخرین ارسال‌ها دوباره راه‌اندازی شود.دلایل زیادی می‌تونه داشته باشه. مثلاً خود من اکثر اوقات یا بهتر هست بگم همیشه وارد این صفحه می‌شم و سوال‌ها رو می‌بینم. برای اینکه از تاپیک‌های دیگه که به نحوی سوال نیستند و جدیداً پستی در آنها ارسال شده می‌خوام با خبر بشم نمی‌شه. البته لزومی هم نداره که این فهرست آخرین ارسال‌ها در صفحه اصلی انجمن گنجانده بشه. در یک صفحه دیگه‌ای مثل همون فهرست حل نشد‌ها گذاشته بشه بهتر می‌شه و بقول جناب گناهکار از ارسال جفنگ هم جلوگیری می‌کنه.

دوستان و اساتید گرامی 4 روز گذشت. البته حق می‌دم گرفتارین ولی یه ذره بیشتر توجه کنید. من دوست ندارم دوباره خاطره تلخ پارسال تکرار بشه.

به امید تغییر ، شاد باشید @};-

تورتک - Mostafa - Saeed Fard - گناهکار - محسن غیاثی - amirsaam - مرتضی نظری - eshahnazi
  • تورتک

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۶
    ۲۲ آبان ۱۳۸۹ - ۱۹:۳۵

به نظر من همینی که هست عالیه و اینروزا با گشترش استفاده از از شبکه های اجتماعی همه جا دیگه کمتر تو انجمن ها و تالارهای گفتگو کاربران بحث می کنند و تبادل اطلاعات ولی انجمن وردپرس فارسی انصافاً که انجمن های فعالی هست و اگر سوالی جواب داده نمی شود معمولاً به این دلیل هست که یا خیلی بی ربطه به وردپرس و یا سوال هایی هست که راهنمای کامل آن در قسمت مستندات وجود دارد.
    بخش آخرین ارسال‌ها دوباره راه‌اندازی شود خیلی موافقم باهاش که به صورت کلی توی کل انجمن رو آمار بدهد ( درسته که آخرین تغییرات تاپیک هایی که در آن شرکت کرده ایم توی صفحه پروفایل نمایش داده می شود ولی ... ) چون خیلی ساده تر کسانی که تجربه دارند می تونند به تمامی سوالات پاسخ بدهند و دیگر نیازی نیست که بگردند برای اینکه مشکلات دیگر کاربران رو پیدا و برطرف کنند !

Mostafa - Saeed Fard - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - گناهکار - محسن غیاثی - amirsaam - eshahnazi
  • Mostafa

آفلاین
    ناظم
    ۲۲ آبان ۱۳۸۹ - ۱۹:۵۷

11. به انجمن چند تا شکلک اضافه بشه.انصافاً دیگه بدجور انجمن رسمی و خشک شده. برای شکلک‌ها از این سایت میشه استفاده کرد.

توی نسخه قبلی فروم شکلک های یاهو فعال بود! و فکر کنم غیرفعال شدنش هم حتما دلیلی داشته!

Saeed Fard - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - تورتک - گناهکار - محسن غیاثی - amirsaam - مرتضی نظری - eshahnazi
  • Saeed Fard

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۹۸۲
    ۲۲ آبان ۱۳۸۹ - ۲۰:۲۲

سلام دوستان عزيز ..
    من فكر نميكردم انجمن وردپرس فارسي با همچنين مشكله بزرگي روبه رو باشه..ولي يكم كه بيشتر فكر ميكنم ميبينم دوستان واقعا راست ميگن و از كسايي كه اين تاپيك رو راه انداختن صميمانه تشكر ميكنم..

من مدت زيادي نيست كه تو اين انجمن فعاليت ميكنم . ولي تو اين مدت كم علاقه ي خاصي به اين انجمن پيدا كردم به طوري كه هر روز چند بار سر ميزنم و در هر بار چند ساعتي آنلاين ميمونم..

دوستان نظراتي كاملا مفيد و خوب ارائه دادند..مخصوصا آقا وحيد عزيز..
    ولي تمامه اين ها در صورتي محقق ميشه و مفيد ميشه و ميتونه كاراييه خودش رو نشون بده كه به اونها عمل بشه .
    و ما هر چقدر هم كه بگيم ولي از طرف بالا حمايت نشيم هيچ فايده اي نخواهد داشت..
    اميدوارم مديران انجمن پيگير اين مسئله باشند.و مثله دفعه هاي قبلي به حاله خودش رها نشه و واقعا عملي بشه...واقعا اميدوارم..
    استفاده از انجمن به فرهنگ و علاقه ي كاربرانش هم خيلي بستگي داره..

دوستان بايد دقت كنند كه انجمن وردپس فارسي تنها چيزيه كه ما داريم و اگه نباشه واقعا يه طرف كاره خيلي ها ( با اونایی که حرفه ای هستند کاری نداریم.چون بیشتره کاربران انجمن رو افراد معمولی تشکیل میدن) لنگ ميشه..مثله اون دوراني كه به طور موقت تعطيل شده بود..

من همه ي نظرات دوستاني كه در مورد انجمن وردپس احساس مسئوليت ميكنن رو خوندم و با اكثرشون موافقم و سازنده اند و از دوستان ممنونم..
    به نظر من انجمن وردپرس بهتره كه به قسمت هاي بيشتري با موضوعات بيشتري تقسيم بشه..
    همون طور كه خودتون ميدونيد فقط تو دو موضوع اولي فعاليت مي شه و در قسمت هاي ديگر به ندرت مطلبي ارسال مي شه..و تعداد افراد آنلاين در هر بخش كه آفا وحيد هم عرض كردند ميتونه خيلي مفيد باشه..

به هر حال ما به اميد تغيير دنبال ميكنيم.. و من خودم به عنوان كوچكترين عضو وردپرس هر كاري از دستم بر بياد واسش انجام ميكنم و به قول زبانه محاوره همه جوره پايه هستم..

~> Mr.vAhiD.DI <~ - Mostafa - تورتک - گناهکار - بهروز ازند - amirsaam - مرتضی نظری
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۲۲ آبان ۱۳۸۹ - ۲۱:۰۹

تشکر می‌کنم ازتون جناب سعیدی فرد، جناب itgasht و مصطفی خان. واقعاً همین جوابی که میدین یک امیدی خودش داره که آدم می‌فهمه به جز افرادی که فقط پی مسائل کاری و مشکلات خودشون هستن و مشکلشون برطف و حل میشه و دیگه پشت سر خودشون رو هم نیگاه نمی‌کنن، افراد دیگه‌ای هم هستن که از ته دل برای این انجمن فعالیت می‌کنن.

یه جمله هم گفتین اینجا:

استفاده از انجمن به فرهنگ و علاقه ي كاربرانش هم خيلي بستگي داره.

که این جمله واقعاً قابل تأمل هست. متأسفانه هنوز این فرهنگ کاملاً جا نیفتاده و یاد این جمله‌ی استاد گناهکار افتادم که می‌گفت : خیلی مونده تا ما به وردپرس خارجی برسیم. برای مثلاً همین این تاپیک رو ببینید:
    rahnamee bara behtarin ghaleb wp چی بگم دیگه، من دقیقاً همین جمله رو توی بهنویس نوشتم دقیقاً فارسیشو بهم تحویل داد.

راستش هدف من فقط و فقط تحقق این جمله استاد گناهکار که جزء قوانین هم شده، است.

مدیران انجمن فقط مسئول حفظ نظم انجمن هستند و هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال پاسخگویی به مشکلات کاربران ندارند. اعضای انجمن٬ خود باید به یکدیگر کمک کنند.

ببینید هیچکس دوست نداره انجمن فقط رو دوش چند نفر باشه، مثلاً اون زمان ما 3zar (که به من حقیر خیلی کمک کرد) man4toman، اروین و بقیه دوستان که الان یادم نیست. که حالا فعلاً بیشتر رو دوش آقا مصطفی و سایر کاربرای فعال هست که واقعاً نسبت به ما آماتورها لطف خاصی داشتن و دارن. من همیشه دوست دارم و داشتم میل کاربرا به پاسخ و کمک دیگر کاربران بیشتر بشه. البته استاد گناهکار همونطور که گفتن مشغله دارن و بزودی میان. ما همچنان برای تغییر منتظریم.

باز هم از کسایی که نظر دادن کمال تشکر رو دارم. دوباره روحیه‌ای به انجمن دادین :)

Mostafa - تورتک - گناهکار - بهروز ازند - Saeed Fard - amirsaam - eshahnazi
  • Andres

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۱
    ۲۲ آبان ۱۳۸۹ - ۲۱:۵۴

من هم موافقم این انجمن فوق العاده خشکه
    و حتی با بازدیدکننده در خیلی از موارد به تندی برخورد میشه

~> Mr.vAhiD.DI <~ - Mostafa - تورتک - گناهکار - Saeed Fard - amirsaam - eshahnazi
  • mahan-123

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶
    ۲۲ آبان ۱۳۸۹ - ۲۳:۰۶

البته من تازه کاربر وردپرس و انجمنش شدم .
    فکر میکنم این مشکل کلی خیلی از انجمنهاست ، منتها اینجا تقریبا یه جوری باید با بقیه انجمنها فرق کنه .
    من خودم اولین سوالی رو که اینجا مطرح کردم با کمک دوستانم تونستم حل کنم و خب فکر میکنم که حداقل کاری که میتونم انجام بدم اینه که به تاپیکهای دیگه هم سر بزنم و اگه ، اگه تونستم مشکلشون رو حل کنم و یا حداقل چیزهائی رو که یاد گرفتم رو برای دیگران هم عنوان کنم .
    امیدوارم این سردی که منظور دوستان هست زودتر از بین بره و سایرین هم تلاششون رو بیشتر کنن

Mostafa - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - تورتک - گناهکار - بهروز ازند - Saeed Fard - amirsaam - مرتضی نظری
  • sun_sunset

آفلاین
    عضو
    ۲۳ آبان ۱۳۸۹ - ۰۰:۰۲

دوستان خوشحالم ... از این پیگیری شما و خصوصا جناب ~> Mr.vAhiD.DI <~
    یه سوال واسم مطرح شده و اینکه تا اینجا اگر جمع بندی کنیم کم و بیش همه با این مطلب که یک تغییری نیاز هست موافقند. حتی استاد گناهکارمون هم پیگیر مطلب هست.
    نظرات سازنده ای هم داده شده خصوصا با جمعبندی هایی که جناب ~> Mr.vAhiD.DI <~ کردند. بقیه هم که پایه اند منتها اون سوال ... چه کسی یا کسانی باید وقت بزارند و اینها رو جمع بندی کنند؟ ما که میتونیم با نظراتمون و خواسته هامون حالا حالاها پیش بریم ولی چه کسی قراره وقت بزاره و اینهمه کار رو ( البته اگر مورد تایید باشه) انجام بده ؟ مگر غیر از اینه که سیستم غیر انتفاعیه؟
    تا الان من یک ناظم دیدم که آقا مصطفی است و یک کلید دار که گناهکار و گرفتار هستش. خوب این حرفها رو زدی پیشنهادت چیه ، پیشنهاد هم دارم اگر فکر میکنید لازمه بگم و اگر فکر میکنید حرف پرتی زدم ...
    باز هم از همگی ممنون

~> Mr.vAhiD.DI <~ - تورتک - گناهکار - Mostafa - بهروز ازند - amirsaam
  • sun_sunset

آفلاین
    عضو
    ۲۳ آبان ۱۳۸۹ - ۰۰:۱۶

itgasht گفت:
    اگر سوالی جواب داده نمی شود معمولاً به این دلیل هست که یا خیلی بی ربطه به وردپرس و یا سوال هایی هست که راهنمای کامل آن در قسمت مستندات وجود دارد.

ممنونم دوست من از این لطفت ولی من به جرات میتونم بگم سوالایی که پرسیدم بی ربط نبودند ، یکی رو خودم جواب دادم که میتونید برید ببینید دومی رو رفتم توی یک انجمن دیگه (فک کنم فارسی پرس بود) و مدیر انجمن زحمت کشید و راهنمایی کرد جونم داشت بالا میومد و مشکلم حل شد نفس راحتی کشیدم بقیه رو هم که میشه دید. چرا اونجا کسی نگفت مشکلت بی ربطه؟ اصلا من مبتدیم همونطور که تو انجمن ماشین بودم. وقتی همه از باکس و کیفیت صدا و امورات خفن صوتی تصویری ماشین میگفتند من سوالم فقط این بود که چه ضبطی بخرم خوبه. چیکار کنم صدای خش خش نشنوم. شما بیا پای سوال من بنویس "بی ربط"

~> Mr.vAhiD.DI <~ - تورتک - گناهکار - Mostafa - بهروز ازند - Saeed Fard - amirsaam
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۲۳ آبان ۱۳۸۹ - ۰۰:۲۷

جناب sun_sunset عزیز، شما همه‌ی پیشنهادهایی که داری لطف کن به ما هم بگو. همونطور که آقای گناهکار هم گفتند :

خوشحال می‌شم بقیه‌ی کاربران هم نظرات‌شون رو مطرح کنن.

sun_sunset گفت:

ممنونم دوست من از این لطفت ولی من به جرات میتونم بگم سوالایی که پرسیدم بی ربط نبودند ، یکی رو خودم جواب دادم که میتونید برید ببینید دومی رو رفتم توی یک انجمن دیگه (فک کنم فارسی پرس بود) و مدیر انجمن زحمت کشید و راهنمایی کرد جونم داشت بالا میومد و مشکلم حل شد نفس راحتی کشیدم بقیه رو هم که میشه دید. چرا اونجا کسی نگفت مشکلت بی ربطه؟ اصلا من مبتدیم همونطور که تو انجمن ماشین بودم. وقتی همه از باکس و کیفیت صدا و امورات خفن صوتی تصویری ماشین میگفتند من سوالم فقط این بود که چه ضبطی بخرم خوبه. چیکار کنم صدای خش خش نشنوم. شما بیا پای سوال من بنویس "بی ربط"

نه. نمیشه صفت بی‌ربط رو تاپیک‌ها داد. خوشبختانه اکثر تاپیک‌ها به وردپرس مربوط می‌شوند و مشکل از جای دیگری است.

تورتک - گناهکار - Mostafa - Saeed Fard - بهروز ازند - amirsaam
  • تورتک

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۶
    ۲۳ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۲۶

آقا شرمنده دوباره پست زدم اینجا ولی باید می گفتم :
    کاملاً حق با شماست sun_sunset عزیز چون کار کردن با وردپرس درسته که در طراحی اون خیلی سعی شده سیستم Simple to use ! ساخته بشه ولی مثلاً برای کار کردن و شخصی سازی اون 60 70 درصد نیاز به کمی آشنایی با HTML , PHP ,... دارد و کاربر نمی تونه تو انجمن دیگه ای مثلاً سوال کنه که چطوری تو هدرم عکس نشون بدم چون اونجا نمی پذیرند چون فکر می کنند که یه مبحث تخصصی وردپرسی است و اینجا هم که مدیران چون اصل سوال درباره HTML است شاید زیاد داغش نکنند.
    خوب نظری که من دارم اینه که (البته شاید خیلی مقدماتی و از نظر من مفید باشه ) انجمن وردپرس کلاً از این حالت بی بی پرس تبدیل بشه به یک سیستم سوال و پاسخ مثل Answer یاهو. دلایل هم زیاده و مدیران خودشون بیشتر از من با این سیستم ها آشنایی دارند ولی خوب مثلاً رای دادن به یک مطلب نوشته شده در اینگونه سیستم ها خیلی قوی تر از فقط یک افزونه برای بی بی پرس مثل همین "تشکر" است و جواب ها با سیستم های قوی تری ارزیابی می شوند. یا مثلاً دلیل دیگرم اینه که مثلاً یک فرد تو این انجمن الان رتبه اش ناظم چون دو سال پیش تو این انجمن فعالیت می کرده ( که البته وقتی آرشیو ها را می خونید متوجه می شوید همان ها چقدر برای این وردپرس فارسی زحمت کشیده اند ) ولی خوب الان اصلاً فعالیتی ندارد و کاربری که فقط می یاد اینجا سوال می پرسه خیلی از اون برای تولید محتوا در وب برای وردپرس فارسی مفید تره ولی کو تا اینجا یک رتبه ای بگیرد و در اون سیستم ها این کار به صورت اتوماتیک و خیلی عادلانه تر انجام می شود. یک دلیل دیگر اینکه پیدا کردن سوال جواب ها در اون سیستم ها خیلی راحت تر است و .....

پ ن : نمونه فارسی سازی شده نمونه ای از سیستم های سوال و پاسخ رو سایت داناترین ازش استفاده می کند که یکدوم از مزایاش استفاده از Openid است.
    پ ن : شاید همین بی بی پرس هم با استفاده از افزونه های مختلف بشه اونجوریش کرد !

~> Mr.vAhiD.DI <~ - گناهکار - Mostafa - Saeed Fard - بهروز ازند - amirsaam
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۲۴ آبان ۱۳۸۹ - ۰۰:۵۵

با تشکر از همه‌ی عزیزانی که نظرات‌شون رو مطرح کردن، تا اون‌جایی که تونستم نظرات مختلف رو جمع‌آوری کردم و بهشون پاسخ دادم. این چند روز درگیر کارهای بخش افزونه‌ها بودم که دیشب راه‌اندازی شد.

و اما نظرات:

شاید بد نباشد این انجمن را در دل یک انجمن دیگر جا داد، انجمنی مثل برنامه نویس دات ارگ ... با هماهنگی بین مدیران دو انجمن میشه تالاری رو برای وردپرس در آن راه اندازی کرد...

ما ترجیح می‌دیم مستقل بمونیم.

بخش FAQ یا همان پرسش پاسخ هنوز راه نیفتاده که البته این کار باید قبلاً و از پیش انجام می‌شده. توی این بخش هم باید مطالب ابتدایی درج بشه که باور کنید از پاسخ به این تاپیک‌ها همه خسته شده‌اند.

بخش مستندات رو برای همین ساختیم و ساختارش رو هم تغییر دادیم که کاربرپسندتر باشه. اما هنوز اون‌طوری که انتظار داشتم فعال نشده، قدم بعدی پروبال دادن به مستندات هست.

افراد آنلاین + افراد در حال دیدن موضوع در انجمن گذاشته شود. این خودش می‌تونه به طرقی از ارسال اسپم جلوگیری کنه.

تعداد افراد آنلاین و در حال دیدن یک موضوع چطور می‌تونه از ارسال جفنگ جلوگیری کنه؟

برای هر بخش یک مدیر شناخته شود و اون مدیر در اون بخش پاسخگوی جواب‌های کاربران باشه.

خوبه، موافقم.

اعطای امتیاز به کاربران فعال و افرادی که در جهت پاسخگویی به کاربران بدون هیج چشمداشتی کوشش می‌کنن.
    اضافه کردن درجات کاربری نظیر کابر رسمی، کابر فعال، کاربر خیلی فعال، کاربر حرفه‌ای سایت، مدیر بخش، همکار انجمن و...

خوبه، موافقم.

فعال کردن امضاء کاربران ( یکی از دلایل میل فعالیت‌های کاربران باور کنید همین هست، این حرف من نیست بلکه حرف افراد با تجربه هست)

به چه دلیل باعث افزایش فعالیت [مفید] می‌شه؟

فعال کردن ضمیمه. برای مثال یه نگاه به تاپیک‌هایی که کاربران محتوای پوسته‌شان را میگذارند را ببینید درمی‌یابید که منظورم از این جمله چیه.

در حال حاضر با یک سری محدودیت‌های امنیتی مواجه هستیم برای این موضوع. همچنین این امر مستلزم داشتن یه ناظم تمام‌وقت هست تا از گذاشتن پرونده‌های ناقض کپی‌رایت و... جلوگیری کنه.

فعال کردن بخش پیام خصوصی. دلایل خاص خودش رو داره که میتونه مفید واقع بشه.

چه دلایلی؟

درست کردن مجله‌ی وردپرس که البته حالا حالاها وقتش نیست :)

پیشنهاد خوبیه.

دوستان یه پیشنهاد دیگه هم همین الان به ذهنم رسید و اینه که توی انجمن برای بخش سرچ، وقتی رو گزینه جستجو کلیک میشه از سرچ گوگل استفاده بشه. چون خیلی استانداردتر و بهینه‌شده تر هستش. منظورم اینه که دیگه از جستجوی انجمن استفاده نشه.

وقتی از جستجوی انجمن استفاده کنین، اون پایین پیونده مربوط به جستجوی گوگل هم هست.

من پیشنهاد می کنم مدیران محترم راهکاری به کار ببندن که به طور مثال از ساعت 8 صبح تا 12 یک نفر مسئول پاسخگویی باشه و ساعات دیگر هم به همین ترتیب تقسیم بندی بشه . البته این علاوه بر کمکیست که اعضا به هم انجم می دن

دوست عزیز باید این رو هم در نظر گرفت که ممکنه مدیران از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ خودشون سر کار باشن!

وقتی اینها را بیرون بیندازند، اینها سلندر این انجمن‌های عجیب و غریب می‌شوند و یک وقتی زبانم لال، چشم و گوششان بیشتر باز می‌شود و از صراط مستقیم وردپرس منحرف می‌شوند

ما هیچ‌کس رو از انجمن اخراج نمی‌کنیم. هرچند اگر صراطی مستقیم‌تر از وردپرس وجود داشته باشه، مانع از رفتن کاربران به سمتش نمی‌شیم.

من خودم واسه یکی از مباحثم خیلی سرچ انجام دادم ولی خوب نتیجه مفیدی در بر نداشت اومدم اینجا پست گذاشتم باز هم دوستان لطف کردن و بجای اینکه راهنمایی کنن گفتن اگر سرچ میکردید میفهمیدید و جواب خاصی هم ندادن و برام هم اخطار اومد که اگه تکرار بشه ...
    واقعا این قضیه خیلی رو بازدیدکننده اثر منفی میزاره و تکرار نمیشه هرچند ما پوست کلفتیم ;)

تا اون‌جایی که یادم میاد مدیران و ناظم‌های انجمن هروقت صحبت جستجو کردن رو پیش کشیدن، پیوند مربوط به موضوعات جستجوشده رو هم قرار دادن.

یه امکان بد بدیگه‌ای که وجود داره اینه که کاربر نمی‌تونه پست خودش رو بعد از چد ساعت از گذشت ارسال، ویرایش کنه که واقعاً اذیت می‌کنه. مثلاً همین الان می‌خواستم اون پست رو ویرایش کنم و نمی‌شد. این قابلیت رو غیر فعال کنید.

این یه مورد عادی توی اکثر انجمن‌ها هست. الان vb هم به‌صورت پیش‌فرض به همین صورت هست.

بخش آخرین ارسال‌ها دوباره راه‌اندازی شود.دلایل زیادی می‌تونه داشته باشه. مثلاً خود من اکثر اوقات یا بهتر هست بگم همیشه وارد این صفحه می‌شم و سوال‌ها رو می‌بینم. برای اینکه از تاپیک‌های دیگه که به نحوی سوال نیستند و جدیداً پستی در آنها ارسال شده می‌خوام با خبر بشم نمی‌شه. البته لزومی هم نداره که این فهرست آخرین ارسال‌ها در صفحه اصلی انجمن گنجانده بشه

به‌صورت یک بخش جدا خوبه و موافقم. البته اگه باعث بالا رفتن جفنگ‌ها شد مجبور می‌شیم لغوش کنیم دوباره.

من هم موافقم این انجمن فوق العاده خشکه
    و حتی با بازدیدکننده در خیلی از موارد به تندی برخورد میشه

از جانب ناظم‌ها؟ مثال بزنید.

خوب این حرفها رو زدی پیشنهادت چیه ، پیشنهاد هم دارم اگر فکر میکنید لازمه بگم

پیشنهاداتتون رو بفرمایین.

انجمن وردپرس کلاً از این حالت بی بی پرس تبدیل بشه به یک سیستم سوال و پاسخ مثل Answer یاهو. دلایل هم زیاده.

پرسش و پاسخ با ایرادیابی و رفع اشکال خیلی فرق می‌کنه. ما نمی‌تونیم از پرسش و پاسخ استفاده کنیم چون اکثر مواقع در طی یک روند هست که مشکلات کاربران رفع می‌شن. پرسش و پاسخ برای موضوعاتی خوبه که فقط با یک پاسخ، کاربر جوابش رو بگیره، اما توی رفع اشکال نمی‌شه به این‌صورت برخورد کرد.

تورتک - reza - Mostafa - Saeed Fard - sun_sunset - بهروز ازند - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - امین - hadisoft - amirsaam - مرتضی نظری - mohmon
  • sun_sunset

آفلاین
    عضو
    ۲۴ آبان ۱۳۸۹ - ۲۰:۵۷

sun_sunset گفت:
    سوال ... چه کسی یا کسانی باید وقت بزارند و اینها رو جمع بندی کنند؟ ما که میتونیم با نظراتمون و خواسته هامون حالا حالاها پیش بریم ولی چه کسی قراره وقت بزاره و اینهمه کار رو ( البته اگر مورد تایید باشه) انجام بده ؟ مگر غیر از اینه که سیستم غیر انتفاعیه؟
    تا الان من یک ناظم دیدم که آقا مصطفی است و یک کلید دار که گناهکار و گرفتار هستش. خوب این حرفها رو زدی پیشنهادت چیه ، پیشنهاد هم دارم اگر فکر میکنید لازمه بگم

خلاصه میکنم پیشنهادم رو و با این توضیح که جناب گناهکار زحمت کشید و یک جمعبندی کرد ( چون بند اول پیشنهاد این بود که یک نفر جمعبندی کنه پیشنهادات رو) ولی اگر تا آخر هفته باز هم پیشنهاداتی باشه میشه در موردشون فکر کرد. بعد از اون

پیشنهاد من اینه که برای انجام این کار ها و با صلاحدید مدیران ، یه تیمی تشکیل بشه که مسئولیت این کار رو داشته باشه ، برنامه ریزی کنه و اجرایی کنه کار رو. ممکنه جناب گناهکار بگه برو پی کارت من همین که بگم یه چیزی باشه یا نباشه دو دقیقه دیگه هم خودم اجراییش میکنم. خوب در این صورت پیشنهاد منتفیه منتها ما یک کار گروهی غیر انتفاعی میخواستیم حالت انجمن تو تخصص خودمون راه بندازیم من دیدم همه میگند این بشه اون بشه کسی نیست کارا رو انجام بده میگم اینجا اونطوری نشه خلاصه.
    منظورم اینه که همه بارها رو دوش مدیرا نباشه.
    تیم میتونه از افراد داوطلبی باشه که در یک فراخوان کوتاه مثلا از طریق سیاره که تو پیشخوان همه سایتهای مبتنی بر وردپرس میاد صورت بگیره و بعد مدیرا انتخاب کنن. طبیعتا این افراد بعد ها میتونند اون طبقه بندی اعضا که گناهکار هم موافقش بود رو تشکیل بدند و خلاصه افراد اینطوری کم کم زیاد بشه. که اگر هر کدوم هفته ای دو تا نیم ساعت هم وقت بزارند بتونند حضور مداوم یک کاربر مدیر رو ایجاد کنند.

Mostafa - بهروز ازند - گناهکار - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - hadisoft - Saeed Fard - amirsaam
  • بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۱۹
    ۲۶ آبان ۱۳۸۹ - ۲۳:۰۸

واقعا بهت زده شدم چه دل پری دارن دوستان
    دوستای من چرا همش فکر میکنید که باید یه مدیر بیاد و مشکل ما رو حل کنه حل مشکل به واسطه مشارکت دوستانی که تجربه ای در آن مشکل دارن رخ میده و این توقع از مدیران و ناظمان انجمن به نظر زیاده ( این یجور سوتفاهمه)
    حس من اینه که بعضی کاربرا بجای اینکه خودشون دست به کار شن توقع دارن دیگران حتی یه تم کامل برایشان بنویسند ، افزونه ها رو فارسی کنن حتی ویرایش کنن و کمی زحمت به خودشان نمی دهند تا مطالعه بیشتری در مورد مشکلشان داشته باشن یا کمی هم در راستای مشکلشون تلاش کنن ( جالبه هی اسپم می فرستن که چرا جواب نمیدی، این چه انجمنیه و...) ( این یجور فرهنگ نوینه که مال ما ایرانیاست)
    دوستای دیگری هم هستند که میان جنتا سوال میپرسن و حتی برنمیگردن ببینن سرنوشت سوالشون چی شده! ( حل شده های حل نشده )
    بعضی دوستان هم هستند که فقط وقتی حالی از بقیه دوستاشون میپرسن که به مشکل بر خوردن عزیزان فکر کنید همه بروبچه های کوچه وردپرس فارسی همینطوری بودن اونوقت آیا شما مشکلت حل میشد یا نه ( متاسفانه این یه جور فرهنگ اصیل ایرانیه)
    قضیه "بی ربطی" بعضی موقع آزار دهنده میشه رعایت نکردنش اوضاع انجمن رو خنده دار میکنه تو طولانی مدت میبینید که حتی راجع به پنچری چرخ هم عزیزان بحث میکنن ( جالب اینجاست که به جواب هم میرسن ) فکر کنم اینجا با هدف پشتیبانی وردپرس راه اندازی شده ( درسته یا من اشتباه فکر میکم !)
    مورد دیر پاسخ دادن هم میتونه دلایل زیادی داشته باشه ( 1 - سوال شما خیلی خاصه؟ پس باید زیاد منتظر باشین تا یه جواب خواص هم بشنوین. 2 - سوال شما خیلی تکراریه؟ پس منتظر جواب تکراریه "لطفا جستجو کنید" باشید.
    3 - سوال شما پیچیدس و افراد کم و خاصی به جواب اون آگاهن ؟ خوب باید صبر کنید تا اون افراد خاص یه سری به سایت بزنن و سوال شما رو ببینن . و....) تو همه اینا صبر مهمه
    راستی چرا به http://codex.wordpress.org/Main_Page سر نمیزنید خودش به تنهایی خیلی از مشکلات رو حل میکنه
    گناهکارجان کاش به جای فعال کردن بخش افزونه های فارسی یه دستی به این بخش دست و پا شکسته "مستندات" میزدید که وقتی این بخش رو میبینید واقعا باید اعتراف کرد سایت wp-persian.com راه زیادی تا سایت
    wordpress.org داره
    از بابت خشکی هم درسته منم حس میکنم این انجمن بعد از بازگشایی مثل اون انجمن قبل از تعطیلی نیست بار انجمن به دوش عزیزانی مثل مصطفی و گناهکار افتاده و از بقیه خبری نیست بعید میدونم بسته شدن انجمن به خاطر دلایلی که گناهکار میگفت ( عدم همکاری کاربرا و اسپمینگ ) بوده باشه که اینم از اسراره مدیراست.
    در پایان اعتراف میکنم که خیلی خوشحالم که عضوی از خونواده با فرهنگ وردپرس هستم

Mostafa - گناهکار - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - محسن غیاثی - hadisoft - amirsaam - مرتضی نظری
  • Mostafa

آفلاین
    ناظم
    ۲۷ آبان ۱۳۸۹ - ۰۱:۰۹

حس من اینه که بعضی کاربرا بجای اینکه خودشون دست به کار شن توقع دارن دیگران حتی یه تم کامل برایشان بنویسند ، افزونه ها رو فارسی کنن حتی ویرایش کنن و کمی زحمت به خودشان نمی دهند تا مطالعه بیشتری در مورد مشکلشان داشته باشن یا کمی هم در راستای مشکلشون تلاش کنن ( جالبه هی اسپم می فرستن که چرا جواب نمیدی، این چه انجمنیه و...) ( این یجور فرهنگ نوینه که مال ما ایرانیاست)

حرف قشنگی زدی encaria جان, مشکل اینجاست اگر یه پوسته اختصاصی و غیر‌رایگان بیاد و بین دوستان پخش بشه, فکر کنم پشتیبانی اون پوسته رو اینجا باید قبول کنه!

بنظرم پوسته هایی که فقط در قسمت پوسته‌های وردپرس فارسی مطرح می‌شن و اونهایی که رایگان هستند دارای پشتیبانی باشند. چون یه جورایی کمک به طراحان پوسته می‌شه و از پخش اون پوسته هم تا حدودی جلوگیری می‌شه.

reza - گناهکار - بهروز ازند - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - hadisoft - Saeed Fard - amirsaam - مرتضی نظری
  • reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۶
    ۲۷ آبان ۱۳۸۹ - ۰۱:۳۸

آقای مصطفای عزیز، بنده ضمن تشکر از زحمات بی‌دریغ شما، اجازه می‌خواهم به عنوان نخودی جمع شما جمع یک نظری بدهم. ببینید هر چقدر محدودیت‌ها و شرط و شروط‌ها در هر کاری بیشتر شود، موجب تضعیف می‌شود. از طرف دیگر، لابد دوستان توجه دارند که مدیران یا «وظیفه» جوابگویی دارند و یا ندارند. اگر وظیفه دارند که جواب بدهند، بدیهی است که می‌توانند محدودیت‌ها را گسترش دهند. و اگر وظیفه جوابگویی ندارند (که گفته شده ندارند) پس علی‌القاعده نمی‌توان چنین محدودیت‌هایی که بدان اشاره کردید را وضع نمود.
    از طرف دیگر بنده تصور می‌کنم که به هیچکس نمی‌توان بخاطر پرسشش خرده گرفت که چرا سؤال ابتدایی می‌کند و چرا نمی‌رود یاد بگیرد. تا آنجا که من دیده‌ام، موضوع اصلی وبلاگ‌های بسیاری از آقایانی که در انجمن فعال هستند، وردپرس است. یعنی وردپرس ابزاری برای مقصود دیگری نیست. بلکه خودش که در اصل یک ابزار است تبدیل به هدف و مقصود شده است. البته هیچ عیبی در این نیست و خیلی هم خوب است. ولی خیلی‌ها هستند (از جمله خودم) که وردپرس برایشان فقط ابزار است. در نتیجه اینگونه اشخاص تمایلی به یادگیری مسائل فنی آنرا ندارند و ای بسا اصلاً نمی‌توانند یاد بگیرند. چون نه علاقه‌اش را دارند و نه دانش مقدماتی‌اش را. خب حالا این عده می‌آیند و سؤالی پیش می‌کشند که به زعم شما حرفه‌ای‌ها، ابتدایی است. خب باشد. چه اشکالی دارد. شاید کسی پیدا شد و جوابی داد. اینگونه سؤال و جواب‌ها اصلاً جای کسی را تنگ نمی‌کند. بخصوص که مدیران هم به درستی اعلام کرده‌اند که وظیفه جواب دادن ندارند.
    ببخشید که درازگویی کردم. موفق باشید.

Mostafa - گناهکار - بهروز ازند - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - hadisoft - Saeed Fard - amirsaam - مرتضی نظری
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۲۷ آبان ۱۳۸۹ - ۰۳:۰۲

مدیران یا «وظیفه» جوابگویی دارند و یا ندارند. اگر وظیفه دارند که جواب بدهند، بدیهی است که می‌توانند محدودیت‌ها را گسترش دهند. و اگر وظیفه جوابگویی ندارند (که گفته شده ندارند) پس علی‌القاعده نمی‌توان چنین محدودیت‌هایی که بدان اشاره کردید را وضع نمود.

«پاسخ‌گویی به کاربران» و «مدیریت انجمن» لازم و ملزوم نیستن که اگه ما اولی رو نپذیرفتیم، دومی هم خود به‌خود ازمون گرفته بشه. مثل این می‌مونه که بگیم چون مدیر مدرسه نمیاد سر کلاس به سوالات همه‌ی افراد پاسخ بده، پس حق مدیریت مدرسه رو نداره و نمی‌تونه قوانین خاص خودش رو برای مدرسه تصویب کنه.
    اصلا وظیفه‌ی مدیر این نیست که بیاد به سوالات جواب بده، مدیر باید بستر مناسب برای پرسش و پاسخ رو فراهم کنه، اگه هم بعضی اوقات میاد سوالی رو جواب می‌ده، به عنوان یک کاربر این کار رو انجام می‌ده، نه به این خاطر که مدیر هست.

حالا این عده می‌آیند و سؤالی پیش می‌کشند که به زعم شما حرفه‌ای‌ها، ابتدایی است. خب باشد. چه اشکالی دارد. شاید کسی پیدا شد و جوابی داد. اینگونه سؤال و جواب‌ها اصلاً جای کسی را تنگ نمی‌کند. بخصوص که مدیران هم به درستی اعلام کرده‌اند که وظیفه جواب دادن ندارند.

من تا به‌حال به‌خاطر نمیارم که به کسی که سوال‌های ابتدایی پرسیده باشه ایراد گرفته باشم «که چرا سوال شما این‌قدر مقدماتی هست»، بیشتر ایرادی که ما به سوالات کاربران می‌گیریم ناشی از مطرح شدن مشابه همین سوالات در گذشته و عدم جستجوی کاربران جدید، یا بی‌ارتباط بودن سوالات به وردپرس هست، وگرنه ما هیچ‌وقت موضوعی رو به‌خاطر مقدماتی بودن سوال قفل نکردیم و نخواهیم کرد.

بهروز ازند - reza - Mostafa - Saeed Fard - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - محسن غیاثی - hadisoft - Farshad MC - amirsaam - مرتضی نظری
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۳۰ آبان ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۵

درود;
    اولاً شرمنده، چند روزی نبودم و نتونستم سر موقع جواب بدم و ثانیاً ممنونم که استقبال خوبی کردین. حدس می‌زدم روی بخش افزونه‌ها کار می‌کنید :) چون گفته بودین بزودی تکمیل می‌شه و الان که این بخش رو دیدم واقعاً عالی شده. خیلی مفید هست و از نظر من فعلاً چیزی کم نداره. ما هم اینجا سعی می‌کنیم تا مسئله رو بازتر کنیم.
    1. افراد آنلاین یا افراد درحال دیدن موضوع به این طریق مثلاً وقتی که کاربر توی انجمن سوال می‌پرسه وقتی می‌بینه مدیران یا افراد دیگه توی انجمن آنلاین هستند دیگه جفنگ ارسال نمی‌کنه و منتظر جواب می‌مونه. البته شاید با تعداد محدودی افراد مواجه شیم که که بگن "این همه آنلاین کسی جواب نمی‌ده" ( که البته مختص عده‌ی انگشت شماری هست که قوانین رو زیر پا می‌گذارن ) ولی باز با همون جفنگ عادی فرق نمی‌کنه. این مسئله روی خود من و دوستام که خیلی توی سایر انجمن‌ها تأثیر داشت و یه چیز ثابت شده‌ست.
    2. درباره امضاء دوست ندارم این حرف رو بزنم ولی مجبورم بگم، چون یه حقیقت هست و حقیقت هم همیشه تلخه شاید درک و قبول این موضوع یکم سخت باشه که البته برای من هم همینطور هست. ببینید فعال کردن امضاء می‌تونه به طریقی باعث تبلیغ وبگاه کاربر بشه و کاربرای میل بیشتری به فعالیت داشته باشن، چیزی که دقیقاً در انجمن‌های بزرگ و پشتیبانی CMSها (نظیر نیوک) به خوبی قابل لمس هست. یا از جهات دیگه‌ای کاربر می‌تونه وضعیت خودش رو بگه. مثلاً: " من تا سه یا شاید چهار روز نیستم، دارم می‌رم مسافرت" (دقیقاً مثل خود من که چند روزی نبودم) یا " در حال فارسی سازی قالب فلان" . نمی‌دونم تا چه حد تونستم مفهومم رو برسونم اما امیدوارم درک درستی از این موضوع داشته باشین و نگین بخاطر خودش می‌گه :)
    3. درباره ضمیمه با چه نوع مشکل‌های امنیتی مواجه هستین؟؟ میشه بگین؟؟
    درباره پیگیری مسائل کاپی‌رایت خب اشکال نداره، یکی یا چند تا از ناظمان یا کاربران این مسئولیت رو قبول می‌کنه.
    4. در مورد فعال کردن پیام خصوصی باید خدممتون عرض کنم که به نظر من یه چیز کاملاً عادی و جا افتاده هست و کمتر انجمنی رو می‌بینیم که این قابلیت رو نداشته باشه و نیازی به توجیه نداره. با فعال کردم این بخش مثلاً کاربرا بیشتر با هم می‌تونن ارتباط داشته باشن و... ( البته شاید شاهد ارسال‌های زیادی از سوی کاربران شوید ولی یه امری کاملاً عادی هست).
    5. در مورد مجله وردپرس باید یه تیم درست درمون داشته باشیم که مارو تنها نذارن :)
    6. در مورد جستجو منظورم این بود که دیگه از جستجوی bbpress استفاده نشه و یک راست بره وارد جستجوی گوگل بشه. یعنی وقتی در رابطه با یه کلمه سرچ شد یکسره وارد جستجوی گوگل بشه. یا مثلاً اگه بشه دو ردیفی کرد که عالی میشه (البته این همین الان به ذهنم رسید). مثلاً :
    جستجو توسط گوگــل » (------------------) جستجو
    جستجو توسط انجمن » (------------------) جستجو
    این طوری بشه بهتر می‌شه. چون اگه مشاهده کنید بیشتر سایت‌های خارجی رو به جستجوی گوگل آوردن چرا؟ چون واقعاً بهینه شدست. البته بازم سرچ بی‌بی‌پرس جای شکر داره ولی VB دیگه داغونه...
    7. در مورد ویرایش پست بله. این مورد حق با شماست.
    8. در مورد این بخش آخرین ارسال‌ها من اکیداً پافشاری می‌کنم که ایجاد بشه. شما حق دارین، اگه صفحه اصلی بیاد باعث ارسال اسپم می‌شه ولی در صفحه جدا بعید می‌دونم. اگر هم دیدین باعث ارسال جفگ شد و می‌خواین حذفش کنید حداقل لینکش رو در اختیار عده‌ای که مایلند قرار بدین. من سر این مسئله واقعاً پافشاری می‌کنم چون خیلی بعضی مواقع اذیت می‌کنه.

-------------------------*-------------------*----------*-------------------*----------------------
    اما در مورد حرف encariaی عزیز:

دوستای من چرا همش فکر میکنید که باید یه مدیر بیاد و مشکل ما رو حل کنه حل مشکل به واسطه مشارکت دوستانی که تجربه ای در آن مشکل دارن رخ میده و این توقع از مدیران و ناظمان انجمن به نظر زیاده ( این یجور سوتفاهمه)

بله. کاملاً موافقم.

بهروز جان نمی‌شه این رو تغییر داد. این روش حالا حالاها ادامه داره :)
    با بقیه حرفاتون هم کاملاً موافقم. مخصوصاً این:

گناهکارجان کاش به جای فعال کردن بخش افزونه های فارسی یه دستی به این بخش دست و پا شکسته "مستندات" میزدید که وقتی این بخش رو میبینید واقعا باید اعتراف کرد سایت wp-persian.com راه زیادی تا سایت
    wordpress.org داره

از بابت خشکی هم درسته منم حس میکنم این انجمن بعد از بازگشایی مثل اون انجمن قبل از تعطیلی نیست بار انجمن به دوش عزیزانی مثل مصطفی و گناهکار افتاده و از بقیه خبری نیست

ما هم به همین خاطر داریم خودمونو به در و دیوار می‌زنیم تا تغییری ببینیم.
    -------------------------*-------------------*----------*-------------------*----------------------
    در مورد حرف آقا مصطفی:

بنظرم پوسته هایی که فقط در قسمت پوسته‌های وردپرس فارسی مطرح می‌شن و اونهایی که رایگان هستند دارای پشتیبانی باشند. چون یه جورایی کمک به طراحان پوسته می‌شه و از پخش اون پوسته هم تا حدودی جلوگیری می‌شه.

این رو هم بعید می‌دونم که عملی بشه.
    با حرف‌های جناب گناهکار در مورد «پاسخ‌گویی به کاربران» و «مدیریت انجمن» هم کاملاً موافقم.
    اما بعد از این‌ها با اجازه چند پیشنهاد دیگه هم می‌گم:
    1. در بخش‌های حل نشده‌ها و... لینک‌هایی که از اونها بازدید نشده بصورت Bold و لینک‌های بازدید شده بصورت عادی باشند. این قابلیت توی بقیه بخش‌ها فعاله که واقعاً خیلی مفیده ولی توی این بخش فعال نیست.
    2. بخش‌های حل نشده‌ها و... صفحه بندی شود. دقیقاً مثل سایر بخش‌ها نظیر پوسته‌ها و ... .

در پایان از طولانی شدن واقعاً پوزش می‌طلبم. چون بحث واقعاً مهمه و با چند خط نمی‌شه روی هم آوردش.

شاد باشید @};-

reza - Saeed Fard - Mostafa - بهروز ازند - گناهکار - hadisoft - amirsaam
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۰

جناب گناهکار از دست ما ناراحت شدین مگه؟؟کماکان منتظریم. البته فکر نکنین این پست جفنگه‌ها .!!! نه، نه. فقط می‌خواستم یادآوری کنم :)

Mostafa - hadisoft - Saeed Fard
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۷:۰۷

خب یه سری از تغییراتی که گفته شده رو توی نگارش بعدی انجمن اعمال می‌کنیم تا انجمن کاربرپسندتر بشه، اما در حال حاضر اولویت ما انتشار وردپرس فارسی ۳.۱ ، نگارش جدید افزونه جلالی و بازسازی محتوای مستندات هست. بعد از این نوبت به انجمن می‌رسه.

اگه کسی مایل به همکاری باشه هم استقبال می‌کنیم :)

~> Mr.vAhiD.DI <~ - محسن غیاثی - Mostafa - Saeed Fard - Farshad MC - amirsaam
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۷ آذر ۱۳۸۹ - ۲۰:۲۴

Gonahkar گفت:
    خب یه سری از تغییراتی که گفته شده رو توی نگارش بعدی انجمن اعمال می‌کنیم تا انجمن کاربرپسندتر بشه، اما در حال حاضر اولویت ما انتشار وردپرس فارسی ۳.۱ ، نگارش جدید افزونه جلالی و بازسازی محتوای مستندات هست. بعد از این نوبت به انجمن می‌رسه.

اگه کسی مایل به همکاری باشه هم استقبال می‌کنیم :)

بله. در مورد وردپرس نسخه 3.1 شنیده بودم. حق با شماست. بالاخره ببخشید دیگه، ما اطلاعی نداریم و هی مزاحم میشیم. :-P. در مورد همکاری هم چشم. شما یه فراخوان بزنین بطوری که تقریباً همه ببینن. ما هم تا جایی که در توان داریم همکاری می‌کنیم. :)

شاد باشید @};-

Mostafa - گناهکار - hadisoft - Saeed Fard
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۱۷ دی ۱۳۸۹ - ۲۱:۴۶

درود بر همه‌ی دوستان;
    شرمنده باز هم مزاحم شدیم. ولی یه ایراد بزرگ دیدم که همین الان بهش برخوردم و اونم اینه که RSS سایت اصلاً کار نمی‌کنه. درخواستم از جناب گناهکار اینه که لطفاً این بخش رو هم درست کنه تا کسانی که از خوراک پیگیری می‌کنن به مشکل برنخورن...متشکرم ..

شاد باشید @}:-

Moeini - hadisoft - Mostafa - Saeed Fard - amirsaam
  • عبدالماجد شه بخش ( ایجباری )

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۳۱
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۸

با سلام ، بحث ها خوب داغ شده و کاربرا یه سری درخواست دارند . من هم در خواست هایی داشتم
    http://forum.wp-persian.com/topic/10312
    این هم هست
    http://forum.wp-persian.com/topic/10335
    در مورد همکاری هم ما حاضریم همکاری بکنیم چون خودمون یه چیزایی میدونیم و یه چیزایی از کاربرای دیگه یاد میگیریم .
    عقیده من : هر آن چیزی رو که میدونیم اگه با دیگران به اشتراک بگذاریم چیزی از دانسته هایمان کم نمی شود بلکه به آن ها اضافه میشود .
    حالا نمی دونم اینو از جایی شنیدم یا از خودم در آوردم خلاصه ما برای همکاری در انجمن و بخش های دیگر سایت از جمله سیاره حاضریم . چون خودم پلاگینی رونوشتم که لینکش بالا هست و علاقه دارم به کمک اون و سیاره وردپرس فراگیر بشه .
    خطاب به گناهکار : مت مولنوگ خودش حالا پشتیبانی رو انجام نمیده بلکه یه تیم هستن که با هم یه جا جمع شدن و دارن پشتیبانی میکنن اگه شما دوباره یه تیم قوی درست کنین شرط میبندم میتونیم خودمونو با اونا مقایسه کنیم .

~> Mr.vAhiD.DI <~ - hadisoft - Mostafa - Saeed Fard - amirsaam
  • hadisoft

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۱
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۳

سلام
    همه یه نظری دادن گفتم منم یه نظری بدم
    نظر من اینه که این انجمن رو از bbpress به vb یا mybb تبدیل کنید چون این انجمن امکاناتش خیلی کم هست چون این انجمن حیفه خیلی کار راه اندازه. وقتی مثلا می خوایم تاپیکی رو مشاهده کنیم بفهمیم که همزمان چه کسی داره این تاپیک رو مشاهده می کنه خیلی خوب می شه
    ببخشیدا ولی این انجمن مثل یه کلاس خشک می مونه انگار یه معلم داره به دانش آموزاش درس می ده اگه بشه قالب این سایت را عوض کرد به کاربران درجه داده شود بشه امضا گذاشت ولی خیلی های دیگه ...
    در این سایت خیلی آقای گناهکار و مصطفی زحمت میکشن امیدوارم کاری کنند که این انجمن بهتر از اینها بشود
    خیلی ممنون اینم نظرمن که امیدوارم رسیدگی بشه .

یا علی

Mostafa - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - Saeed Fard - arix - amirsaam
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۲۳:۱۹

خدا رو شکر بعد این همه مدت دو نفر اومدن و یه نظری دادن و خاک خوردگی این تاپیک رو از بین بردن :D
    ایده‌های خوبی بود هادی جان، ولی انتقال رو بعید می‌دونم گناهکار موافق باشه ... ولی کلاً ایده ی خوبیه.... چون bb نسبت به vb خیلی امکانات کمی داره ...

البته باید دید گناهکار عزیز نظرش چیه ... :)

Mostafa - hadisoft - Saeed Fard - arix
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۲۳:۴۶

نه ما در حال حاضر با بی‌بی‌پرس راحت هستیم و قصد تغییر سیستم نداریم.

سعی می‌کنیم هر امکانی هم احتیاج داشت خودمون واسه‌ش بنویسیم. مثل همین افزونه تشکر و اخطاری که الان استفاده می‌کنیم.

~> Mr.vAhiD.DI <~ - Mostafa - محسن غیاثی - hadisoft - Saeed Fard - Morteza - amirsaam
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۰۰:۲۶

Gonahkar گفت:
    نه ما در حال حاضر با بی‌بی‌پرس راحت هستیم و قصد تغییر سیستم نداریم.

سعی می‌کنیم هر امکانی هم احتیاج داشت خودمون واسه‌ش بنویسیم. مثل همین افزونه تشکر و اخطاری که الان استفاده می‌کنیم.

عالیه ..... ! استاد گناهکار نسخه‌ی جدید انجمن حدوداً چند روز دیگه رونمایی میشه؟؟؟ فقط یه حدوداً میخواستم بدونم ... :)

Mostafa - محسن غیاثی - hadisoft - Saeed Fard
  • Mostafa

آفلاین
    ناظم
    ۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۲

در این سایت خیلی آقای گناهکار و مصطفی زحمت میکشن امیدوارم کاری کنند که این انجمن بهتر از اینها بشود

در این انجمن افراد زیاد دیگری هم هستند که زحمت می‌کشند و اسم آن‌ها برای دریافت ارتقا به گناهکار ارسال شد.

~> Mr.vAhiD.DI <~ - محسن غیاثی - Moeini - hadisoft - Saeed Fard - amirsaam - عبدالماجد شه بخش ( ایجباری )
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۲۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۷:۴۴

باز هم درود به همه‌ی زحمت کشان وردپرس فارسی;
    اولاً بالا رفتن رنک سایت رو به همه‌ی کاربران و مخصوصاً به مدیران عزیز و کاربران فعالی که برای انجمن زحمت میکشند تبریک می‌گم و آرزوی پیشرفت روزبه‌روز رو برای وردپرس فارسی دارم..... دوماً هم شرمنده که باز مزاحم شدم،چند تا عرض کوچیک بود که خدمتتون می‌گم.

راستش این چند وقت که داشتم تاپیک‌ها رو یه بازبینی‌ای می‌کردم دیدم یه سری از تاپیک‌ها افراد سوالی پرسیدن و دیگه اصلاً نیومدن ببینن سرنوشت تاپیک چی شده !! ببینید این کار که ما یه گزینه مثل انجمن وردپرس انگلیسی درست کنیم که بشه با انتخاب اون گزینه هر جوای که زین پس به تاپیک مربوطه ارسال بشه رو مشاهده کرد ... برای مثال همون چیزی که توی بخش پوسته‌های سایت به کار برده شده.... البته بشه کاربر خودش این قالبیت رو در بخش پروفایل خودش کنترل کنه ... و همچنین بصورت پیشفرض این گزینه فعال باشه و اگه کاربری خواست به شخصه خودش غیرفعالش کنه

البته من زیاد با bbPress کار نکردم ... نمی‌دونم این پلاگین می‌تونه مفید باشه یا نه ... ولی به هر حال این یکی از مواردی بود که متأسفانه من ندیدم کسی اشاره کنه و جای همچین امتیازی توی انجمن واقعاً خالیه.... راستش دلم نمیومد که اینو نگم واسه همین بعد از مدتی دوباره متن ارسال کردم ... یه مورد دیگه هم که توی بعضی انجمن‌ها دیده بودم فعال شدن نسخه موبایل هست که نمی‌تونه زیاد زیاد ضروری باشه ولی میتونه مفید باشه برای افرادی که یکسره با موبایل کار می‌کنند مثل خود بنده :D

ولی اون مورد اشتراک شدن تاپیک (و فعال بودن اون بصورت پیشفرض) خیلی خیلی ضروریه ... از نظر من باید مدیران عزیز خیلی سریع به فکر فعال شدنش بیفتن...

باز هم ببخشید که مزاحم وقت شریفتون شدم ... ما نظراتمونو دادیم ... دیگه فکر نمی‌کنم موضوع خاصی بوده باشه که گفته نشده ... اکثر مواردی که ضروری بودن یا توسط بنده یا توسط کاربران عزیز جهت بهبود رشد این انجمن ذکر شد ... البته باز هم موردی یادمون اومد ارسال می‌کنیم .... فقط فعلاً متتظر نسخه جدید انجمن هستیم ... شاهد یک تغییر بزرگ .... :)

امیدوارم همیشه شاد باشید @};-

Saeed Fard - Mostafa - amirsaam
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۲۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۷:۵۴

ولی اون مورد اشتراک شدن تاپیک (و فعال بودن اون بصورت پیشفرض) خیلی خیلی ضروریه ... از نظر من باید مدیران عزیز خیلی سریع به فکر فعال شدنش بیفتن...

این مورد الان توی انجمن وجود داره، هر موضوعی که به علاقه‌مندی‌های کاربر اضافه بشه، مطالب جدیدش با ایمیل به کاربر ارسال می‌شه. موقع نوشتن مطلب جدید می‌تونین تیک‌ش رو پایین کادر نوشتن بزنین.

~> Mr.vAhiD.DI <~ - Saeed Fard - Mostafa
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۲۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۱

ممنون گناهکار جان که جواب دادی ... راستش برای بنده که ایمیلی نمیاد... برای مثال همین موضوع

این موضوع یکی از علاقه‌مندی‌های شماست

ولی ایمیلی برای بنده نمیاد ...! :(

Saeed Fard
  • گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    ۲۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۸:۱۶

باید توی شناسنامه‌تون هم تیک‌ش رو فعال کرده باشین: آگاه‌سازی به‌وسیله‌ی رایانامه (ایمیل)

milad200 - Saeed Fard - ~> Mr.vAhiD.DI <~
  • ~> Mr.vAhiD.DI <~

آفلاین
    عضو فعال
    ۳۰ دی ۱۳۸۹ - ۰۰:۳۱

بله .... باور میکنید تا بحال ندیده بودم ؟ :D جناب گناهکار چه بهتر می‌شد اینو هنگام ارسال پست دقیقاً انجمن انگلیسی وردپرس... اینطوری که خیلی بهتره ....

http://013.img98.net/out.php/i32300_Untitled.png

خیلی ها به اونجا هیچ سری نمیزننن .... اینو قبول کنین ... یا اگه اینکارو نمیکنین حداقل اون گزینه رو بوطر پیشفرض فعال کنین ... که این نمیتونه قابل قبول باشه چون برای خیلی از کاربرها همون غیر فعال میمونه .... اگه همون مثل انجمن انگلیسی وردپرس بشه خیلی خیلی عالی تر میشه .... متشکرم ...

Saeed Fard - گناهکار - Mostafa - amirsaam
  • Saeed Fard

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۹۸۲
    ۳۰ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۴

با سلام خدمت همه‌ي دوستان..
    همين طور كه ميبينم دوستان نظرات خوب و سازنده اي دادند و واقعا از همشون تشكر ميكنم كه به فكر اين انجمن هستند..و همچنين از استاد گناهكار عزيز كه پيگيري كردن و دنبال كارها هستند تشكر ويژه اي دارم..

به نظر من فرهنگسازي در انجمن از هر چيزي مهمتره ،، درسته كه اين جا ايرانه و اين جور چيزا عاديه ، ولي بلاخره از يه جايي بايد شروع كرد..
    الان اكثره افرادي كه به تازگي در انجمن عضو ميشن به خودشون زحمت نميدن كه بخوان قوانين انجمن كه چند خط بيشتر نيست رو مطالعه كنند ...
    كه اين باعث ميشه ادم بعضي وقتا با تاپيك هايي مواجه بشه كه واقعا شاخ در مياره..
    همون طور كه قبلا هم گفتم فعاليت توي انجمن به فرهنگ كاربراش بستگي داره و همين مهمترين چيز هستش..
    encaria عزيز هم در اين مورد حرف خيلي خوبي زد..
    به نظر من بهتره كه با يه اطلاع رساني خوب و قوي اين موضوع رو براي كاربران انجمن به خصوص افرادي كه به تازگي در انجمن عضو ميشن جا بياندازيم ، همچنين مسئله ي جستوجو در انجمن رو.. البته هر وقتي كه نوبت به انجمن وردپرس فارسي رسيد../..( ما كه هميشه براي جا افتادن اين مسائل تلاش مي كنيم )..

در مورد ظاهر انجمن هم من كه خودم به شخصه خيلي دوستش دارم و هر چقدرساده و خلوت باشه قشنگ تره .
    فكر ميكنم نظر سايردوستان هم همين باشه..
    ولي خوب براي اينكه بتونيم قدرت وردپرس فارسي رو نشون بديم بايد پيشرفت كنيم و سعي كنيم بهتر باشيم و درجا نزنيم..

ما هميشه ، بدون هيچ گونه انتظاري و فقط براي حل مشكلات دوستان وردپرسي مون در اين انجمن فعاليت ميكنيم و فعاليت خواهيم كرد .. آدم در رابطه با كاري كه انجام ميده نبايد انتظاري داشته باشه و من خودم به اين صورت بودم و خواهم بود..
    و خدارو شكر اين انجمن كاربران خيلي گلي داره كه آدم مجذوبشون ميشه و نمي تونه ازشون دل بكنه..
    بازم از همتون متشكرم..//.

سر بلند و موفق باشيد../.

گناهکار - Mostafa - ~> Mr.vAhiD.DI <~ - محسن غیاثی - amirsaam
  • عبدالماجد شه بخش ( ایجباری )

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۱۰۳۱
    ۱۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۰۵

آقا این انجمن یه چیز هم کم داره . اونم فید هست . شاید تعجب بکنید ولی اکثر کاربرای این انجمن نیمه حرفه ای هستند و به خودشون زحمت نمیدن هر روز چندین سایت رو ببینن فقط از طریق فید از آپدیت اونا با خبر میشن . اگه فید اضافه بشه سعی میکنم یه پلاگین بنویسم که هرکی بخواد اختیاری اونو نصب کنه و توی پیشخوان از آخرین های انجمن مطلع بشه و در صورت تمایل بیاد و جواب بده و تو بحث ها شرکت کنه .

~> Mr.vAhiD.DI <~ - Mostafa - بهروز ازند - amirsaam - مرتضی نظری
  • محسن غیاثی

آفلاین
    عضو فعال
    تعداد نوشته‌ها: ۹۲۷
    ۱۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۵۶

آقا این انجمن یه چیز هم کم داره . اونم فید هست .

داره قربان:
    http://forum.wp-persian.com/rss

~> Mr.vAhiD.DI <~ - Mostafa - Saeed Fard - بهروز ازند