انجمن

مهاجرت از جوملا به ورد‍پرس  (۱۷ نوشته)

• ahmad037

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۳
    # نوشته شده: ۱۶ سال پیش
    ۳ اسفند ۱۳۸۶ - ۲۳:۳۵

سلام دوستان عزیز وردپرس باز
    همون طور که از عنوانم پیداست سوالم اینه که من یه سایت دارم با جوملا درست کردم و دیتابیسش خیلی عظیم و مهمه .
    مشکل اینجاست که میخواهم اطلاعات اون جوملا رو بیارم به وردپرس . اما چه گونه ؟؟؟؟

میخواهم فقط نظرات و مقالاتم بیاد فقط همین دو داخل پرانتز بگم که قسمت نظرات جوملا با یه کامپونت راه میوفته یعنی از اول قسمت نظرات توش نیست !

• navid

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۱۸
    ۴ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۹:۱۴

بعید می دونم بصورت آماده بتونید پیدا کنید....

• l2ra2

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴
    ۶ اسفند ۱۳۸۶ - ۰۰:۲۸

علتش رو میشه بگید
    چرا از جوملا به وردپرس می خواید بیاید ؟ (البته ببخشید)

• ahmad037

آفلاین
    عضو
    ۶ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۱:۰۶

l2ra2 گفت:
    علتش رو میشه بگید
    چرا از جوملا به وردپرس می خواید بیاید ؟ (البته ببخشید)

من یه سایت دارم با ۳۰۰ مقاله و ۲۰۰۰ نظر که با جوملا ساخته شده .یکی از مشکلاتی که داشت این بود که هرچند وقت یک سایت غیر فعال می شد یا باید بک آپ برمی گردوندی یا از اول نصب می کردی که این مشکل از طرف ما بود. اما مشکل اصلی اینه که جوملا خیلی وسیعه و خیلی از امکاناتش به درد ما نمی خوره و در کل برنامش خیلی سنگینه و نسبتا دیر بالا میاد !!
    تصمیم گرفتیم مقالات رو بدون خون ریزی همراه با نظراتش به وردپرس انتقال بدیم.
    می شود از ار اس اس جوملا را دانلود و با قسمت ایمپورت وردپرس اطلاعات را انتقال داد ولی مقالات ناقص منتقل می شود بدون نظرات.

متاسفانه تیم پشتیبانی وردپرس فارسی خیلی ضعیف عمل می کنند در مقابل موببل تایپ و تیم جوملا !

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۶ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۲:۰۵

متاسفانه تیم پشتیبانی وردپرس فارسی خیلی ضعیف عمل می کنند در مقابل موببل تایپ و تیم جوملا !

اگر لطف کنید و ضعف های مارو گوشزد کنید یک کادوی خوب به ما دادید. ما سعیمون بر اینه که کاربران راضی باشند ولی بدون انتقادات و پیشنهادات سازنده پیمودن این راه سخته.

ممنون

• گناهکار

آفلاین
    کلیددار
    تعداد نوشته‌ها: ۳۵۳۵
    ۶ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۲:۲۹

دوست عزیز شما می‌تونین با استفاده از این روش مطالبتون رو از جوملا وارد وردپرس کنین.

همچنین ما مشتاقانه منتظر انتقادات سازنده‌ی شما هستیم.
    موفق باشین.

• l2ra2

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴
    ۶ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۵:۰۸

با سپاس از تمامی عزیزان که در این سایت زحمت می کشند .
    من موافق با نظر دوستمون نیستم ، میدونی دوست عزیز از وردپرس باید در حد خودش توقع داشت نه بیشتر ، هر چند که واقعا وردپرس از حد خودش هم فراتر رفته و واقعا خودش رو داره در حد یک CMS مطرح می کنه
    ولی از ابتدا وردپرس برای ساخت وبلاگ مورد نظر بوده ، ولی الان می بینیم سایت های خوبی با وردپرس ساخته میشه .
    باز هم جا داره از تمامی عزیزان و زحمت کشان تشکر کنم @},-

• ahmad037

آفلاین
    عضو
    ۹ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۲:۱۹

بنده قصد ندارم زحمات شما را در حال حاضر نادیده بگیرم !
    اما باید بدانید سی ام اس وردپرس می تواند در میان فارسی زبان ها بهترین سی ام اس باشد !!! متاسفانه برخی امکانات مانند لینکدونی !!! - فروشگاه - نداشتن یک آمارگیر ارژینال (دقیق-شمارش گر پست ها-شمارش گر بازدید ها-شمارش گر بازدید صفحات-نمایش خلاصه آمار در صفحه اول) - نیاز مبرم یک سایت است و تا هنوز یا بصورت فارسی در نیامده ! یا نسخه فارسی دارای معایبی است !
    در سایت ها و فروم ها افزونه های زیادی در مورد وردپرس یافت می شود اما باید در وردپرس فارسی باید همه انها منسجم آورده شود .

در مورد سایت وردپرس : بخش بندی ، گرافیک بخش فروم هم اصلا خوب نیست !!! اگر یک ویبولتین یا بی بی نصب کنید و یک طراحی خیلی ساده روی گرافیک آن کنید با استقبال زیادی رو به رو خواهید شد !! اگر از لحاظ مالی مشکل دارید می توانید فعلا نول بزارید .

واقعا جایگاه وردپرس در کشور ما این نیست !! مطمئن باشید اگر کمی کار ها را گسترده تر کنید استقبال زیادی می شود !!!! آن موقع می توانید از اسپونسر ها هم استفاده کنید !

اگر نگاهی به تیم پشتیبانی جوملا مامبو میترا جومفا بیندازید خیلی گسترده کار می کنند . تا به نحوی اکثر نیاز های فردی که در آغاز شروع به نصب جوملا می کند را تامین کند.
    اما بخش افزونه های سایت فقط 5 تا افزونه دارد ! مقداری هم افزونه دراین طرف و آن طرف سیاره است . این نیاز های یک کاربر که تازه با وردپرس آشنا شده است را اشباع نمی کند !!

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۹ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۷:۵۰

حق با شماست. اینکه خیلی خوب کار نشده درسته ولی حجم کارها زیاده. خیلی از وقت بچه ها جاهایی گرفته می شه که شاید در ظاهر اصلا به چشم نیاد.
    حالا قراره تا قبل از عید یه خونه تکونی انجام بدیم ;-)

• bsi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۳
    ۱۷ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۳:۳۱

ببخشید یک سوال برای من پیش آمده
    با وردپرس میتوان یک سایت راه اندازی کرد؟ یعنی از نظر مدیریت سایت وردپرس یا جوملا کدام قوی تر هستند؟
    لطفاْ این پاسخ را از روی اینکه شما طرفدار جوملا یا وردپرس هستید ندهید!!

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۱۷ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۵:۰۴

ببخشید یک سوال برای من پیش آمده
    با وردپرس میتوان یک سایت راه اندازی کرد؟ یعنی از نظر مدیریت سایت وردپرس یا جوملا کدام قوی تر هستند؟
    لطفاْ این پاسخ را از روی اینکه شما طرفدار جوملا یا وردپرس هستید ندهید!!

بستگی کامل به این داره که منظورتون از سایت چی باشه. یاهو سایته - یه صفحه اچ تی ام ال استاتیک هم سایته...
    کلا دسته بندی وردپرس با جوملا فرق می کنه یعنی جوملا CMS هست و وردپرس ابزاری برای انتشار مطالب.
    کاملتر بودن خود سیستم از مشخصه های CMS نسبت به ابزارهای انتشار مطلب هست ولی سادگی و سریعی این ابزار ها رو ندارند.
    حالا به این علت که وردپرس از هسته قوی برخوردار هست افزونه های زیادی برای ساخته شده که قابلیت هاش رو در حد یک CMS مطرح می کنه.
    موضوع اصلی اینه. باید شما ببینید چی برای چه کاری بهتره. یعنی کدوم کارو در مدت زمان کمتر با بازده بهتر انجام می ده ;-)

• bsi

آفلاین
    عضو
    ۱۷ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۹:۱۲

من منظورتونو از جوملا CMS هست نفهمیدم.CMS یعنی چی؟
    منظورمم از سایت یک سایتی در حد متوسط به بالا یعنی سایتی که اطلاعات و اخبار روزانه بگذارد.
    یک سایتی که در مدت طولانی با سیستمی که ازش استفاده میکنه و حجم بالای اطلاعاتی که باید مدیریت کنه مشکلی نداشته باشه
    با این وجود که وردپرس که حجم پایینی داره و از هسته قوی برخورداره قابلیت مدیریت اطلاعات زیاد را دارد؟

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۱۷ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۹:۱۵

http://en.wikipedia.org/wiki/Content_management_system

----
    وردپرس مشکلی در بالا رفتن حجم اطلاعات نداره. نمونه ایرانیش رو می شه به سایت دودردو خدابیامرز اشاره کرد که روزانه شاید بیش از ده ها و صد ها مطلب واردش می شد و مشکلی نداشت حتی با توجه به اینکه روی وردپرس ۱.۵ بود !

• bsi

آفلاین
    عضو
    ۱۷ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۹:۲۲

ممنون از توضیحتون پس از لحاظ افزایش اطلاعات میشه به وردپرس اعتماد کرد.
    ولی اگر یه توضیح کوچیک درباره CMS میدادید بهتر بود چون توضیح ویکی انگلیسی بود.

• navid

آفلاین
    ناظم
    ۱۷ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۹:۲۸

CMS به زبان ساده به سیستمی گفته می شه که می شه یه سایت باهاش راه اندازی کرد :-) چیز پیچیده ای نیست یه اصطلاحه ...

• 6khoorde

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳
    ۲۴ اسفند ۱۳۸۶ - ۰۵:۰۵

آقایون حالا که بحثش پیش اومده و برای این که الکی یه موضوع جدید هم باز نکرده باشم، یه سوال؛
    برای راه اندازی یه پرتال برای یک شرکت تولیدی (صنایع پلاستیک) کدام سیستم مدیریت را از بین همه سیستم ها پیشنهاد می کنید؟ (توضیح هم این که فعلا فقط با وردپرس کار کرده ام.)

• enik

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۷۷
    # نوشته شده: ۱۴ سال پیش
    ۱۷ بهمن ۱۳۸۸ - ۲۳:۲۸

سلام
    آیا این روش در مامبو جواب میده ؟
    من سیستم مامبو دارم، می تونم با اون هم همین کار رو بکنم :

ممنون

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها