انجمن

موضوع جامع بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO)  (۲۰۶۷ نوشته)

• miladmasiha

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۵
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۱۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۹:۳۱

سلام
    جدا تشکر میکنم از آقای motahharinasab
    واقعا خیلی سخته که کسی مثل شما رو بشه پیدا کرد.

2 تا درخواست :
    1. اسم سایت خودتون اینه ؟ shz.ir ؟
    2. لطف کن نگاهی به این سایت بنداز و ببین مشکل من چیه؟
    سایت مپ ساختم، ثبتش کردم اما اصلا به ایندکسام اضافه نمیشه. پست خیلی زدم . درسته که پست ها ممکن کپی باشه اما اگه کپی هم هست ، ماله خودم بوده که از میهن بلاگ نامرد انتقال دادم. اگه بتونی کمکم کنی حتما جبران میکنم
    راستی هاست من free هست

http://www.irandok.ir
    http://www.hollyday.50gigs.net

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Faal - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۱۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۹:۳۶

zarmob گفت:
    سلام در بعضي از سايت ها از اسكريپتي استفاده كردن كه جستوجو گوگل رو قرار داده در سايت و با وارد كردن كلمه مورد نظر براي جستجو تمام نوشته هاي سايت رو كه درباره اون كلمه باشه از طريق گوگل پيدا ميكنه و فكر كنم اين كار خيلي به نفع پيج رنك و رتبه الكسا باشه چون انگار بازديد كننده از گوگل وارد سايت ما شده درسته؟اگه ممكنه كدي رو كه با اون بشه جستوجو گوگل رو به سايتم مثل اين سايت که جستجو گوگل در این سایت زیر قسمت سایت های مفید هست اضافه كنم رو قرار بديد ممنون

با اجازه فکر میکنم منظور شما اینه ...

http://pichak.net/blogcod/google

pishva - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۶۷
    ۱۷ آذر ۱۳۸۹ - ۲۰:۲۰

2 تا درخواست

10 تا بگو

. اسم سایت خودتون اینه ؟ shz.ir ؟

نه

سایت مپ ساختم، ثبتش کردم اما اصلا به ایندکسام اضافه نمیشه. پست خیلی زدم . درسته که پست ها ممکن کپی باشه اما اگه کپی هم هست ، ماله خودم بوده که از میهن بلاگ نامرد انتقال دادم. اگه بتونی کمکم کنی حتما جبران میکنم
    راستی هاست من free هست

http://www.irandok.ir
    http://www.hollyday.50gigs.net

سایت مپت رو که فقط بصورت فشرده و sitemap.xml.gz ساختی که فکر کنم بهتره غیر فشرده رو هم بسازی تا بتونیم اشکالاتش رو بگیریم.
    در مورد ایندکس هم چند تا مساله هست:
    حتما یک جای کارت میلنگه که پیشنهاد میکنم اولین مطلب این پست رو بخونی.
    احتمالا گوگل با ورود به هر آدرست با کلی لینک مواجه شده و الان داره بدنبال اونها میگرده.
    پیشنهاد میدم یه سایت مپ با پسوند XML بساز و از سایت قبلیت بهش لینک بده.
    کار دیگه باید در قسمت وبمستر گوگل (Change of address) آدرس سایت قبلی رو به سایت جدیدت وصل کنی تا از قافله عقب نباشی.
    و آخرین چیزی که الان به ذهنم میرسه اینه که چند تا مطلبت که تک هست و برای بقیه هم بدرد بخوره توی رسانه های اجتماعی ویا سرویس بلاگر منتشر کنی چون این لینکها گوگل رو دیونه میکنه.

miladmasiha - H.t.M - aliqq - mili - amir - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۱۷ آذر ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۴

ممنون
    راستش من سایت مپ رو به هر دو روش ساختم با افزونه xml sitmap ، هم فشرده هم xml اینم آدرسش
    http://hollyday.50gigs.net/sitemap.xml
    یه نکته هم بگم : وقتی اینو میدم (http://irandok.ir/sitemap.xml) ارور میده

دامنه http://www.irandok.ir به مدت یک سال روی یک وبلاگ از میهن بلاگ بود که خیلی سریع در حد دقیقه ایندکس میشد اما بعد از اینکه میهن بلاگ ویلاگم رو مسدود کرد، منم این دامنه رو به هاست free پارک کردم اما نمیتونم سایت مپ برای ایران داک بسازم، فقط برای ساب دامین همون هاست ( http://hollyday.50gigs.net ) میشه مپ ساخت نمیدونم چرا؟

آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۱۷ آذر ۱۳۸۹ - ۲۰:۵۲

صفحات سایتم اصلا لینک ندارن میتونی یه نگاهی بندازی

سایت قبلی من این بوده hollyday.mihanblog.com (وبلاگ بود) و چون مسدود شده نمیتونم از اون لینک بدم و اصلا اگه بدم بد میشه...

روی میهن بلاگ که بودم کافی بود فقط چندتا پست میزدم، آمار بازدید اون رو ز میرفت روی 2 تا 3 هزار نفر
    اما وقتی اومدم رو هاست و dns هارو تغییر دادم اوضاع خیلی بد شده

• miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۱۷ آذر ۱۳۸۹ - ۲۱:۰۱

motahharinasab گفت:

کار دیگه باید در قسمت وبمستر گوگل (Change of address) آدرس سایت قبلی رو به سایت جدیدت وصل کنی تا از قافله عقب نباشی.

لطفا اینو توضیح بده. من برای میهن بلاگ مپ نداشتم اصلا نمیدونم میشه یا نه؟
    اما الان دارم چون هاست دارم، change adres l لازمه؟؟

• miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۱۷ آذر ۱۳۸۹ - ۲۱:۱۱

من تازه با وردپرس شروع کردم
    قیلا با مدیریت محتوای e107 هم کار کردم اما پرس واقعا انعطاف پذیره...
    استاد مطهری اگه جایی نیاز به پسورد داشتی که چک کنی اوضاع چجوریه بهم بگو تا ارسال کنم... فقط لطفا کمک کن...
    اگه بتونم بازدید سایتم رو مثل همون میهن بلاگم کنم خیلی لی لیلی یلیلیلی لی یلی ممنون میشم

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۷ آذر ۱۳۸۹ - ۲۱:۴۴

اولا اسپم نکن و یه جا حرفاتو بزن

دامنه http://www.irandok.ir به مدت یک سال روی یک وبلاگ از میهن بلاگ بود که خیلی سریع در حد دقیقه ایندکس میشد اما بعد از اینکه میهن بلاگ ویلاگم رو مسدود کرد، منم این دامنه رو به هاست free پارک کردم اما نمیتونم سایت مپ برای ایران داک بسازم، فقط برای ساب دامین همون هاست ( http://hollyday.50gigs.net ) میشه مپ ساخت نمیدونم چرا؟

چرا که بدلیل هاست رایگانه
    در ضمن این هاست رایگان کار دستت میده چون گوگل اصلا علاقه ای به هاستهای رایگان نداره چون خیلی وقتا سرعت بشدت میاد پائین.
    برای فهمیدن اینکه سرعت گوگل در هاست چقدره یه راه ساده هست اونهم زمانی که سایت مپ رو معرفی میکنی اگه علامت ساعت بزنه یعنی سرعت کمه و هر چقدر هم که صفحه رو ریفرش کنی و ساعت هنوز باقی باشه معلومه که سرور هاستت هم سرعت پائینی داره و هم از نزدیکترین سرور گوگل دوره و توی ایندکس به مشکل میخوری.

صفحات سایتم اصلا لینک ندارن میتونی یه نگاهی بندازی

نگاه کردم و پیشنهاد میدم که قسمت ابر واژه رو فعلا از صفحاتت پاک کنی تا زمانی که ایندکس سایتت بالا رفت بعد دوباره بذارشون.

سایت قبلی من این بوده hollyday.mihanblog.com (وبلاگ بود) و چون مسدود شده نمیتونم از اون لینک بدم و اصلا اگه بدم بد میشه

حداقل از همین سایت جدیدت لینک بده

روی میهن بلاگ که بودم کافی بود فقط چندتا پست میزدم، آمار بازدید اون رو ز میرفت روی 2 تا 3 هزار نفر
    اما وقتی اومدم رو هاست و dns هارو تغییر دادم اوضاع خیلی بد شده

توی سایت قبلی رنک گرفتی و این باعث سریعتر شدن ایندکس میشه اما یه نکته هست اونهم اینه اگر فرض رو بر این بگیریم که سایتی یک صفحه ایندکس توی گوگل داره و 2 روز زمان میبره تا صفحه دوم ایندکس بشه با ایندکس صفحه دوم زمان به 1 روز و همینطور بصورت تصاعدی الی آخر.
    یکی از سایتهای من چون ایندکسش توی گوگل زیاده اگه 500 تا پست هم اضافه کنم به ساعت نمیکشه که ایندکس میشه ولی همین سایت روز اول یه پست رو بعد دو روز ایندکس میکرد.
    دلیل سریع ایندکس شدن توی گوگل به خاطر لینکهای ورودی و لینکهای ایندکس شده و سرعت سایت هست.
    البته این رو هم بگم وقتی یه صفحت ایندکس شد میتونی با کلمات کلیدی متفاوت توی گوگل بدنبالش بگردی و روش کلیک کنی و چند لحظه ای توی سایتت باقی بمونی.
    با این کار گوگل اون صفحه و کلمه کلیدی رو توی لیست ری ایندکس خودش قرار میده و سرعت ایندکس لینکهای خروجی اون صفحه هم بالا میره.

لطفا اینو توضیح بده. من برای میهن بلاگ مپ نداشتم اصلا نمیدونم میشه یا نه؟
    اما الان دارم چون هاست دارم، change adres l لازمه؟؟

اگه دسترسی به وبمستر گوگل داری (سایت قبلیت رو وریفای کردی) و این سایتت رو هم وریفای کردی در قسمت Setting میتونی آدرس قبلی رو روی آدرس جدیدت قرار بدی تا ترافیک جستجو برای سایت جدیدت فرستاده بشه

من تازه با وردپرس شروع کردم

ورودت رو به برترین سیستم وبلاگ نویسی خوش آمد میگم

قیلا با مدیریت محتوای e107 هم کار کردم اما پرس واقعا انعطاف پذیره...

مگه توی e107 میشه محتوا رو مدیریت هم کرد!!!!!

اگه بتونم بازدید سایتم رو مثل همون میهن بلاگم کنم خیلی لی لیلی یلیلیلی لی یلی ممنون میشم

شما اسپم نده و کارها رو انجام بده وصبر کن ما ممنونت میشیم

miladmasiha - H.t.M - aliqq - amir - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۱۷ آذر ۱۳۸۹ - ۲۲:۰۹

motahharinasab گفت:
    اولا اسپم نکن و یه جا حرفاتو بزن

چشم رییس...
    (آخه یکم یکم یادم میاد)

motahharinasab گفت:

چرا که بدلیل هاست رایگانه
    در ضمن این هاست رایگان کار دستت میده چون گوگل اصلا علاقه ای به هاستهای رایگان نداره چون خیلی وقتا سرعت بشدت میاد پائین.

اگه یه هاست بخرم، میتونم همه rOOt رو جوری انتقال بدم که هرکسی از هر جایی روی hollyday.50gigs.net و irandok.ir و صفحات ایندکس شده جدید ( نه سایت قبلی ) کلیک کنه وارده هاست جدیدم بشه؟ خلاصه ( میخوام این همه آگهی دادم و پست زدم از بین نره و همین چندتا صفحه هم که ایندکس شده نابود نشه)

motahharinasab گفت:

برای فهمیدن اینکه سرعت گوگل در هاست چقدره یه راه ساده هست اونهم زمانی که سایت مپ رو معرفی میکنی اگه علامت ساعت بزنه یعنی سرعت کمه و هر چقدر هم که صفحه رو ریفرش کنی و ساعت هنوز باقی باشه معلومه که سرور هاستت هم سرعت پائینی داره و هم از نزدیکترین سرور گوگل دوره و توی ایندکس به مشکل میخوری.

(بد نیست با رفرش اول ok میده)

motahharinasab گفت:

نگاه کردم و پیشنهاد میدم که قسمت ابر واژه رو فعلا از صفحاتت پاک کنی تا زمانی که ایندکس سایتت بالا رفت بعد دوباره بذارشون.

(اینکارو کردم)

motahharinasab گفت:

(نفهمیدم، یعنی از این پست به اون پست لینک بدم؟)

motahharinasab گفت:

توی سایت قبلی رنک گرفتی و این باعث سریعتر شدن ایندکس میشه اما یه نکته هست اونهم اینه اگر فرض رو بر این بگیریم که سایتی یک صفحه ایندکس توی گوگل داره و 2 روز زمان میبره تا صفحه دوم ایندکس بشه با ایندکس صفحه دوم زمان به 1 روز و همینطور بصورت تصاعدی الی آخر.
    یکی از سایتهای من چون ایندکسش توی گوگل زیاده اگه 500 تا پست هم اضافه کنم به ساعت نمیکشه که ایندکس میشه ولی همین سایت روز اول یه پست رو بعد دو روز ایندکس میکرد.
    دلیل سریع ایندکس شدن توی گوگل به خاطر لینکهای ورودی و لینکهای ایندکس شده و سرعت سایت هست.
    البته این رو هم بگم وقتی یه صفحت ایندکس شد میتونی با کلمات کلیدی متفاوت توی گوگل بدنبالش بگردی و روش کلیک کنی و چند لحظه ای توی سایتت باقی بمونی.
    با این کار گوگل اون صفحه و کلمه کلیدی رو توی لیست ری ایندکس خودش قرار میده و سرعت ایندکس لینکهای خروجی اون صفحه هم بالا میره.

(عالی بود)

motahharinasab گفت:
    اگه دسترسی به وبمستر گوگل داری (سایت قبلیت رو وریفای کردی) و این سایتت رو هم وریفای کردی در قسمت Setting میتونی آدرس قبلی رو روی آدرس جدیدت قرار بدی تا ترافیک جستجو برای سایت جدیدت فرستاده بشه

برای قبلی که میهن بلاگ بود اطلا مپ نداشتم اما برا این یکی دارم.

motahharinasab گفت:

ورودت رو به برترین سیستم وبلاگ نویسی خوش آمد میگم

دمت گرم ( به قول ما ابادانیااا )

motahharinasab گفت:

مگه توی e107 میشه محتوا رو مدیریت هم کرد!!!!!

(این سایت من با e107 هست http://www.dezbme.com )

motahharinasab گفت:

شما اسپم نده و کارها رو انجام بده وصبر کن ما ممنونت میشیم

آقا یه چیزی بگم؟ حتما میگی بگو...
    خوب میگم : خیلی با حالی....

در گوگل وبمستر هم ایرانداک دات ای ار و هم هالیدی 50 گیگ رو add کردم، مپ رو برای ایرانداک xml قرار دادم که 743 url داره اما 10 تا فقط ایندکس شده

برای hollyday.50gigs.net هم مپ فشرده قرار دادم که اونم 237 url داره اما هیچیش ایندکس نشده.
    ارور هم ندارم ، همه چیز ok هست در وبمستر

یه چیزه دیگه هم خیلی اذیتم میکنه
    site:irandok.ir

همه لینک های وبلاگ قدیمیم که مسدود شده رو میده...
    چندتاشو با وبمستر گوگل remove کردم اما زیاد هستند چیکارشون کنم؟

• طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۱۱
    ۱۸ آذر ۱۳۸۹ - ۰۶:۰۹

اگه اشتباه ميكنم بگيد
    وقتي ساختار سئو سايت درست باشه و سايت پيج رنك بالايي داشته باشه در تمام نتايج جسنجو مرتبط با موضوع سايت در موتورهاي جستجو مثل گوگل در صفحه اول قرار ميگيره؟حالا اگه پيج رنك بالا باشه گزينه اول مال سايت ماست؟
    دليل اينكه سايت هاي بزرگ دانلود رايگان در اكثر مارد جزو نتايج اول جستجو نيستن حتي با داشتن پيج رنك بالا سئو نبودن ادرس پست هاي اونها ميباشد درسته ؟فقط عنوان و متن داخل پست سئو شدن ولي ادرس نه ادرس مثلا به شكل زير هست
    http://yoursite.com/2010/12/A-Traveler%27s-Guide-to-the-Planets.php
    چون ما ميخواهيم فارسي زبانان اين سايت رو ببينن پس بايد فارسي و داراي كلمات كليدي باشه مثل اين
    http://yoursite.com/2010/12/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D9%81%D9%88%D9%82-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AC%D8%B0%D8%A7%D8%A8-Legend-of-Guardians-2010-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C%D8%AA-R5.php

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۸ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۶

(نفهمیدم، یعنی از این پست به اون پست لینک بدم؟)

دقیقا همین کار رو بکن تا تمام صفحاتت به هم لینک شده باشند

در گوگل وبمستر هم ایرانداک دات ای ار و هم هالیدی 50 گیگ رو add کردم، مپ رو برای ایرانداک xml قرار دادم که 743 url داره اما 10 تا فقط ایندکس شده

برای hollyday.50gigs.net هم مپ فشرده قرار دادم که اونم 237 url داره اما هیچیش ایندکس نشده.
    ارور هم ندارم ، همه چیز ok هست در وبمستر

کمی باید صبر کنی تا لینکها رو گوگل دنبال کنه چون گوگل رسمش اینه که یه سایت رو تا وقتی همه لینکهاش رو چک نکنه توی نتایج جستجو ایندکس نمیکنه و یه روز صبح پا میشی میبینی لیست ایندکسهات از 20 رسیده به 200 .

یه چیزه دیگه هم خیلی اذیتم میکنه
    site:irandok.ir

همه لینک های وبلاگ قدیمیم که مسدود شده رو میده...
    چندتاشو با وبمستر گوگل remove کردم اما زیاد هستند چیکارشون کنم؟

احتیاجی به هیچ کاری نداری و اگر از هر ایندکس صفحه 180 روز بگذره حتی اگه درخواست ری ایندکس فرستاده نشده باشه گوگل دوباره چک میکنه و صفحات بازسازی میشن.
    پس فقط صبر کن.

zarmob گفت:
    اگه اشتباه ميكنم بگيد
    وقتي ساختار سئو سايت درست باشه و سايت پيج رنك بالايي داشته باشه در تمام نتايج جسنجو مرتبط با موضوع سايت در موتورهاي جستجو مثل گوگل در صفحه اول قرار ميگيره؟حالا اگه پيج رنك بالا باشه گزينه اول مال سايت ماست؟
    دليل اينكه سايت هاي بزرگ دانلود رايگان در اكثر مارد جزو نتايج اول جستجو نيستن حتي با داشتن پيج رنك بالا سئو نبودن ادرس پست هاي اونها ميباشد درسته ؟فقط عنوان و متن داخل پست سئو شدن ولي ادرس نه ادرس مثلا به شكل زير هست
    http://yoursite.com/2010/12/A-Traveler%27s-Guide-to-the-Planets.php
    چون ما ميخواهيم فارسي زبانان اين سايت رو ببينن پس بايد فارسي و داراي كلمات كليدي باشه مثل اين
    http://yoursite.com/2010/12/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D9%81%D9%88%D9%82-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AC%D8%B0%D8%A7%D8%A8-Legend-of-Guardians-2010-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C%D8%AA-R5.php

قطعی صحبت کردی.
    چرا باید سایتهای دانلود در بالای نتایج جستجو باشند.
    مگر کار یک سایت دانلود برسی و تحلیل نرم افزار ، فیلم و هر چیزی که برای دانلود باشه نیست پس چه ربطی داره به اس ام اس و جوک و اخبار و خیلی از موضوعات دیگه.
    مساله رنک در موردی هست که دو صفحه از سایتهای دانلود موجود باشند که شبیه هم هستند در اینجاست که گوگل از رنک برای نتایج بالاتر و پائینتر استفاده میکنه.
    کلا رنک وقتی بدست میاد که شما ترافیک خوبی داشته باشین و همه صفحاتتون هم بازید خوبی داشته باشه و از صفحات مختلف به هم لینک بدید برای مثال صفحه a به b و الی آخر.
    حالا هر چقدر تعداد صفحاتتون زیادتر هم که باشه سریعتر رنکتون بالا میره.
    اما تا حد رنک 6 به لینکهای ورودی برمیگرده و بقیه عوامل مختلفی هستند که گوگل رو وادار میکنند حتی بعضی وقتها بصورت دستی هم رنک بده.
    برای مثال با نزدیک شدن به جام جهانی تمام سایتهایی که در چگالی کلمات کلیدیشون جام جهانی تکرار شده باشه
    یک شماره رنکشون بطور موقت تا پایان این بازیها بالا میره (حالا میفهمید با وجود ترافیک کم سایت CNN چرا رنکش بالاست)
    برای مثال بعدی هم یه زمانی تفننی یه سایتی زدم که چند تا از محصولات سیستم تبلیغاتی ایران مارکت رو روش بزارم و چند تا افزونه هم نصب کردم تا لینک مرتب داشته باشم عنوان سایت رو هم گذاشتم خرید و این سایت شده نتیجه اول سرچ کلمه "خرید"

miladmasiha - H.t.M - aliqq - mili - pishva - amir - tasvirsazan - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۱۸ آذر ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۱

سلام
    امروز انگار بهتر شده، چندتا لینک ایندکس شده اما توی گوگل وبمستر نشونشون نمیده فقط اینجا site:hollyday.50gigs.net نشون میده، قبلا چک کرده بودم تعدادشون کمتر بود، الان داره بیشتر میشه

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۸ آذر ۱۳۸۹ - ۱۹:۳۴

پوسته ها در سئو
    یکی از چیزهایی که خیلی برای موتورهای جستجو اهمیت دارد کدهای Html است.
    کدهای اچ تی ام ال در وردپرس با هر پوسته تغییر میکنه و تعویض هر پوسته ممکنه که شما را کمی توی نتایج بالا و پائین ببره.
    البته این مساله رو هم فراموش نکنید که گاهی وجود کدهای مخرب در پوسته ممکن است کل نتیجه جستجو برای سایت شما را به فنا بدهد.
    یک مساله که باید به آن خیلی دقت بشه تعداد خطاهای هر پوسته در اعتبار سنج Html است.
    اینکه هر پوسته چقدر خطا داشته باشد چیزی است که هم روی نتایج جستجو و هم روی سرور شما تاثیر میگذاره.
    مساله بعدی که باید مورد نظر قرار بدین خروجی کدهای Html برای هر صفحه و لود کردن ساید بار و تبلیغات وبقیه چیزها بعد از لود کامل صفحه است.
    موتورهای جستجو یکی از چیزهایی که برایشان مهمه اینه که کلمه کلیدی در 100 کلمه اول کد html چند بار تکرار شده که اگر content بعد از ساید بار لود بشه این مزیت را برای آن سایت وردپرس خط میزنند.
    یادم میاد زمانی یه تغییرات کوچیک توی افزونه content only داده بودم و همه صفحاتم یک لینک به صفحه بدون تم اون مطلب داشتن و برای اینکه توی سئو مشکلی نداشته باشه یه لینک از اون مطلب بدون تم به مطلب با تم میدادم.
    برای اینکه گیج نشید اینجا کلیک کنید و در صفحه باز شده روی content only کلیک کنید.
    جالب اینجاست که ورودی به صفحه content only خیلی بیشتر از صفحه با تم بود و توی نتایج جستجو هم همینطور بود چون دیگه کلمات متفرقه منوها ، تبلیغات ، فوتر و هیچ چیز وجود نداشت و اونجا بود که فهمیدم تم همینطور که میتونه سئو رو بالا ببره چقدر هم میتونه برعکس عمل کنه.
    2 چگالی برای گوگل معتبره:
    1- چگالی کلمات کلیدی در صفحات متنی (تم)
    2- چگالی در صفحات Html

اگه فرض رو بر این بگیریم که مهمترین چیز برای سایت ما ترافیکی هست که از موتورهای جستجو بدست میاد (که همینطوره) شاید با تمام سادگی ، تنها تمی که چیزهای الکی نداره وتقریبا میشه گفت سئو شده ، تم پیشفرض وردپرس هست.
    اینکه ساید بار شما تیتر ها و منوهای داخلش رو چطوری نشون میده
    اینکه در هدر شما بخوبی موارد سئو رعایت شده
    اینکه صفحات شما چطوری لود میشه
    اینکه در فوتر و صفحات جستجوی سایت شما چه میگذره
    وخیلی از موارد دیگه فقط به تم وردپرس شما مربوط میشه
    وردپرس شاید دهها برابر تمام سیستمهای وبلاگدهی تم داره ولی باید تمی رو انتخاب کنید که:
    1- با فارسی مشکلی نداشته باشه
    2- سبک باشه
    3- سریع لود بشه
    4- زیبایی رو هم به سایتتون بیاره

یک مورد که در اینجا جای خوبیه که بگم درباره وریفای وبمستر موتورهای جستجو هست که در خیلی از سایتهای وردپرسی دیدم که در همه صفحات لود میشه که اصلا خوب نیست.
    وریفای گوگل رو باید فقط در صفحه اصلی سایتتون لود کنید و برای اینکار میتونید از قسمتهایی که افزونه های سئو برای اینکار دارند استفاده کنید.

miladmasiha - H.t.M - porsesh - Alikhobeh - amir - bi3da136 - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۱۸ آذر ۱۳۸۹ - ۱۹:۴۷

برا من خیلی بده؟

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fhollyday.50gigs.net%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0&user-agent=W3C_Validator%2F1.1

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۸ آذر ۱۳۸۹ - ۲۱:۳۴

اتفاقا خیلی هم خوبه چون فقط 5 تا مشکل داشتی که اونهم خیلی سادست.
    یکمی کار کن و خطاها رو بگیر و در آخر هم که همه رو درست کردی یک کد رو میده که میتونی داخل سایتت قرار بدی.

miladmasiha - H.t.M - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۱۹ آذر ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۶

سلام

ممنون میشه بگی چطوری خطاها رو برطرف کنم؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۷

اولویت در ایندکس برای گوگل
    یکی از چیزهایی که توی برنامه نویسی مهمه و فرا میگیرید اولویت عملگرها مثل +-()*/ و غیره هست.اونجا یاد میگیرید که زبانهای مختلف برنامه نویسی برای مثال در ریاضی اول داخل پرانتز رو حساب میکنند و بعد بسته به زبان برنامه نویسی مورد نظر بقیه رو محاسبه میکنند.
    گوگل هم برای ایندکس کردن یه سری اولویتها داره که خوب دیدم در اینجا مطرح کنم.
    1- زمان نوشته
    چه زمانی این نوشته ایجاد شده و هر چقدر یک نوشته در وبسایت شما سریعتر از بقیه سایتها منتشر بشه یک امتیاز خوب رو برای سئو بدست آورده.
    2- زبان نوشته
    زبان نوشته در الگوریتم گوگل برمیگرده به جستجو ها در ماه قبل و هر زبانی که توی جستجو بیشتر بکار رفته باشه اولویت داره و چون عمدتا زبان انگلیسی بیشترین جستجو رو داره ، گوگل اول در سایت شما بدنبال نوشته هایی میگرده که عنوان نوشته انگلیسی هست و اول این نوشته ها ایندکس میشن.
    ولی یه بحث هم هست برای ترکیب دو زبان که وقتی شما انگلیسی و فارسی رو مخلوط میکنید وتیتر میزنید چطوری پیش میره؟؟؟
    اولویت در این سایتها به صورت زیر هست:
    الف - پستی که عنوانش انگلیسی هست
    ب - پستی که عنوانش مخلوطی از انگلیسی و فارسی هست
    ج - پستی که عنوانش فارسی هست
    پس میشه نتیجه گرفت که اگه هزار مطلب در یک روز وارد سایت شما بشه گوگل اول عنوانهای انگلیسی رو دنبال و ایندکس میکنه.
    بحث به اینجا ختم نمیشه و گوگل اینقدر منتظر میمونه تا دیگه نوشته انگلیسی نباشه و بعد شروع میکنه به ایندکس بقیه زبانها در سایت شما.
    اینجا یه مساله هست و اونهم دسته های سایته و بخاطر لینک ورودی که دسته ها در همه صفحات دارند اولویت اونها فرق میکنه.
    3- همون لینکهای ورودی
    وقتی توی سایت وردپرس بدنبال افزونه ها میگردید هموشون خیلی تاکید دارن روی لینک دهی داخلی چون این مساله خیلی مهمه.
    نوشته ای که بیشترین لینک رو داشته باشه زودتر ایندکس میشه و این پیشنهاد رو از من بپذیرید که اگه یک سایتی زدید که با RSS آپدیت میشه و هنوز ایندکسی توی گوگل ندارید ده هزار تا مطب زدید به هیچ وجه از افزونه نوشته های مشابه استفاده نکنید چون با اینکار در روزهای اول موتورهای جستجو رو بدنبال نخود سیاه فرستادید و رنک اون مطلب رو ازش گرفتید.
    یک صفحه بدون رنک خیلی فرق داره با یه صفحه رنک صفر و این اشتباهه که بعضی ها میگن سایتمون رنک نداره پس رنکینگ سایت ما صفر هست.
    بزارید یه مثال بزنم چون این اشتباه خیلی رایج شده:
    صفحه A و B با هم ساخته شدن.
    حالا قبل از اینکه اصلا ایندکس بشن به هم لینک بدن که فاجعست چون رنکشون میشه صفر و این تازه بشرطی هست که هنوز توی صفحه اصلی باشن تا صفحه اصلی هم به اونها لینک بده.(حالا بماند دسته ها)
    اگه بعد از ایندکس شدن به هم لینک بدن چون لینک خروجی ندارن گوگل رنک (0.15) رو براشون در نظر میگیره و اگه حالا بهم لینک بدن رنکشون میشه 1.

miladmasiha - Abolfazl.E - H.t.M - aliqq - porsesh - amir - bi3da136 - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۴

لینکهای داخلی یا لینکهای خارجی و تاثیر روی رنکینگ
    توی لینک دادن و گرفتن چند تا مساله مطرحه:
    1- لینک خروجی از یک صفحه سایتمون به یک صفحه دیگه سایتمون
    2- لینک خروجی از یک صفحه سایتمون به یه سایت دیگه
    3- لینک ورودی از یک صفحه سایت دیگه به سایت ما
    رنکینگ گوگل همه صفحات رو هم حداقل رنک 0.15 در نظر میگیریم (البته گوگل رند کرده و 0 نشون میده)
    برای بهتر متوجه شدن با مثال جلو میریم:
    صفحه A و B رو در سایت خودمون و صفحه C رو در یک سایت دیگه در نظر میگیریم
    در این حالت صفحه A و B به هم لینک بدن رنک گوگل برای این دو صفحه به این صورته:
    A=1.0
    B=1.0
    اگر فقط A به B لینک بده:
    A=0.15
    B=0.27
    برعکسش هم همینطوری میشه .
    پس تا اینجا میفهمیم که همه صفحات باید به هم لینک بدن تا رنک همشون بالا بره.
    خوشبختانه اینقدر وردپرس در این زمینه افزونه داره که کیج میشید کدومشون رو نصب کنید.
    اگر A و B به هم لینک بدن و هر دوتا هم بدون اینکه لینک از C داشته باشن به C لینک بدن.
    A=0.26
    B=0.26
    اگر A و B به هم لینک بدن و هر دوتا هم از C هم لینک بگیرن و هم لینک بدن
    A=0.37
    B=0.37
    میبینید که چطوری رنک A و B خراب میشه
    اگر A و B به هم لینک بدن و هر دوتا هم از C هم لینک بگیرن بدون اینکه لینک خروجی به C داشته باشن.
    A=1.42
    B=1.42
    در اینجا یک مساله خوب اتفاق میفته البته اینکار شدنی نیست مگر با مطلب خوب و تک
    اگر A و B به هم لینک نداشته باشن و هر دوتا هم از C هم لینک بگیرن بدون اینکه لینک خروجی به C داشته باشن.
    A=0.22
    B=0.22
    شاید کمی کیج بشید ولی تا زمانی که این مساله رو بخوبی نفهمید نمیتونید رنک و ترافیک خوبی کسب کنید.
    باید طوری صفحات رو بسازید که همه به هم لینک داشته باشن زمانی که همه صفحاتتون به هم لینک داشته باشن رنک بالایی برای صفحاتتون بدست میاد و چون در هر صفحه یک لینک هم به صفحه اصلی هست ، صفحه اصلی شما هم از رنک بالا بی نصیب نمیمونه.
    جالب اینجاست که اگه فرمول رنک رو شبیه سازی کنید که من برای 24 صفحه اینکار رو کردم و از 4 صفحه از سایت خارجی با رنک 10 هم لینک گرفتم به صفحه A و همه صفحات رو به هم لینک دادم و از صفحه A هم هیچ لینکی خارج نشده بود ولی رنک صفحه A در نهایت شد 8 از 10 که باید ببینیم 2 رنک دیگه از کجا میاد که اگه فهمیدید به من هم بگید.

miladmasiha - Abolfazl.E - بهروز ازند - H.t.M - aliqq - mili - vahid1391 - bi3da136 - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۴

مثل همیشه عالییی بود استاد

اوضاع من داره بهتر میشه ممنون...

چطوری میشه سایت های رنک بالا رو پیدا کرد؟

• Abolfazl.E

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۸
    ۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۱۸:۳۲

آقای مطهری واقعا ممنون از تاپیک فوق العادتون! واقعا لذت بردم. تاپیک رو کامل مطالعه کردم. یه چند سوال دارمو همینطور چند تا کار کردم که کلا واستون می نویسم اگر دربارشون نظر بدین و سوال ها رو پاسخ بدید ممنونتون میشم.

1. من از اون اول اکثر جاها ، سایت ها و گوگل سایتم بدون www لینک شده؛ حالا این خوبه یا بده؟ لینک ها و سایتم با www هم میاد حالا مطالب تکراری ایجاد نمیشه؟ با این اوصاف چیکار کنم؟ همینجوری پیش برم یا چیز دیگه؟
    2. من ابرتگ ها رو از سایدبار برداشتم و تگ های نوشته ها رو هم تو صفحه اصلی ورداشتم و کلا همرو ریختم تو برگه. (با ساختن فایل tags.php و ... ) نظرتون چیه؟
    3. من اون اولا قبل از اینکه افزونه all in seo pack رو نصب کنم ورودی گوگلم خیلی هاش از تگ ها بود ولی الان یه ماهه اصلا ورودی از تگ ها ندارم و نتایج مطالبم همون لینک مستقیم مطلبه. قضیه چیه؟ ضمن اینکه من بخش کلمات کلیدی این افزونه (که زیر هر پست وجود داره) رو پر نمی کنم و عوضش تو تنظیمات تیک گزینه use meta tags for keywords رو زدم.
    4. تو این تاپیک در مورد nofollow بحث شد ولی آخرش نفهمیدم که بالاخره لینک هایی که تو مطالب به دیگران میدیم رو nofollow کنم یا نه؟ اگه با nofollow به یه وبلاگ وردپرسی لینک بدم براش بازتاب ارسال میشه؟
    5. من فایل robots.txt ای که تو صفحه اول تاپیک گفتین رو ساختم؛ حالا باید تگ خاصی رو تو index.php قرار بدم؟
    6. تو اینجا چک کردم و فقط 4 تا ارور داشتم. ارورهای مسخره ای هم بود مثلا نبستن تگ و ... که خب تبعا xhtml کلا خیلی گیر میده. ولی بعضی هاشون درسته و الکی انگار نوشته مشکله! حالا کلا در مورد این ارورها چه کنم؟
    7. این آدرس وبلاگمه: http://web360.ir . اگه میشه یه سر بزنین و نظرتون رو بگین. مشکل خاصی داره یا نه و ...
    8. سایت مت رو هم ساختم و به تازگی تو گوگل وبمستر ثبت کردم (البته سایت مپ رو همون اول کار ساخته بودم.) . بقیه موارد (Search queries ، Keywords و ... ) تو گوگل وبمستر می نویسه no data. مشکل چیه؟
    9. یه اشتباهی که از اول کردم این بود که برای عکس ها alt رو پر نکردم. حالا خیلی بده؟

باتشکر از شما و اینکه اطلاعاتتون رو رایگان در اختیار دیگران قرار می دید.

miladmasiha - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۰

چطوری میشه سایت های رنک بالا رو پیدا کرد؟

برای سایتهای با رنک بالا میتونید Page rank هر سایت رو با ابزارهای مختلف حساب کنید که بهترین اونها این هست.

1. من از اون اول اکثر جاها ، سایت ها و گوگل سایتم بدون www لینک شده؛ حالا این خوبه یا بده؟ لینک ها و سایتم با www هم میاد حالا مطالب تکراری ایجاد نمیشه؟ با این اوصاف چیکار کنم؟ همینجوری پیش برم یا چیز دیگه؟

چون پسوند دامنه ir هست همینطوری بهتره چون رتبه خوبی توی بازدیدهای ایران کسب میکنید و صفحه تکراری هم با WWW و بدونش پیش نمیاد.

2. من ابرتگ ها رو از سایدبار برداشتم و تگ های نوشته ها رو هم تو صفحه اصلی ورداشتم و کلا همرو ریختم تو برگه. (با ساختن فایل tags.php و ... ) نظرتون چیه؟

این مساله خوبه ولی برای سایتهای مختلف فرق میکنه.
    اگه سایتتون همه نوع مطلبی داره همینطوری پیش بره بهتره ولی اگه یه زمانی خواستین تخصصی کار کنین و درباره موضوعات تخصصی بنویسین که ابرچسب ها تقریبا با هم یکی شدن انوقت داخل ساید بار قرار بگیره بهتره چون چگالی کلمات کلیدی مربوط به هر پست با ابر برچسب ها یکی میشن.

من اون اولا قبل از اینکه افزونه all in seo pack رو نصب کنم ورودی گوگلم خیلی هاش از تگ ها بود ولی الان یه ماهه اصلا ورودی از تگ ها ندارم و نتایج مطالبم همون لینک مستقیم مطلبه. قضیه چیه؟ ضمن اینکه من بخش کلمات کلیدی این افزونه (که زیر هر پست وجود داره) رو پر نمی کنم و عوضش تو تنظیمات تیک گزینه use meta tags for keywords رو زدم.

یه جورایی میشه گفت که بایدم اینطوری باشه چون الان دیگه گوگل داره بطرف برداشتن تگ Keyword میره و بغیر از All in one seo pack بقیه افزونه ها تگ کلمات کلیدی رو برداشتن که پیشنهاد میکنم شما هم این تگ رو بردارین .
    گوگل جدیدا خودش کلمات کلیدی رو از روی چگالی و لینکهای ورودی به هر صفحه تشخیص میده.

تو این تاپیک در مورد nofollow بحث شد ولی آخرش نفهمیدم که بالاخره لینک هایی که تو مطالب به دیگران میدیم رو nofollow کنم یا نه؟ اگه با nofollow به یه وبلاگ وردپرسی لینک بدم براش بازتاب ارسال میشه؟

بازتاب رو که بهتره از گناهکار بپرسید چون کدهای وردپرس رو حفظه.
    ولی اگه لینک میدن به مطلب بیرون از سایت حتما Nofollow رو در لینکهاتون قرار بدین.

من فایل robots.txt ای که تو صفحه اول تاپیک گفتین رو ساختم؛ حالا باید تگ خاصی رو تو index.php قرار بدم؟

نه فقط باید این فایل رو در روت سرور آپلود کنین و خود گوگل اون رو دانلود میکنه.
    البته باید دقت کنین که محتویات این فایل با تنظیمات افزونه های سئو تون یکی باشه.

تو اینجا چک کردم و فقط 4 تا ارور داشتم. ارورهای مسخره ای هم بود مثلا نبستن تگ و ... که خب تبعا xhtml کلا خیلی گیر میده. ولی بعضی هاشون درسته و الکی انگار نوشته مشکله! حالا کلا در مورد این ارورها چه کنم؟

چهار تا خطا که چیزی نیست ولی خیلی هم خوب شد اینجا رو چک کردید.
    خطایی که از شما میگیره در مورد استفاده از کدهای هگزا دسیمال توی وبلاگ شماست . این کدها رو به فارسی تبدیل کنین چون گوگل خودش هم از اینها استفاده میکنه و بانکهای اطلاعاتیش با هگزا دسیمال ایندکس میشه.

این آدرس وبلاگمه: http://web360.ir . اگه میشه یه سر بزنین و نظرتون رو بگین. مشکل خاصی داره یا نه و ...

هگزا دسیمال اولین مشکل وبلاگته .
    پست هات هم خیلی کوتاه هستند و اینطوری شانسی برای رقابت نداری.
    گوگل علاقمند به پستهای مرجع هست.برای مثال وقتی یه پست برای معرفی بازی زده بشه که علاوه بر مطلب خوب و پر محتوا چند تا عکس و فیلم و موسیقی هم از اون بازی داشته باشه یعنی SERP کامل از اون بازی.
    صدها بار گفتم یک پست خوب و مرجع بهتر از 1000 تا پست کوتاه ترافیک ایجاد میکنه.

سایت مت رو هم ساختم و به تازگی تو گوگل وبمستر ثبت کردم (البته سایت مپ رو همون اول کار ساخته بودم.) . بقیه موارد (Search queries ، Keywords و ... ) تو گوگل وبمستر می نویسه no data. مشکل چیه؟

این قسمت گوگل بمرور زمان آپدیت میشه و حداقل هر 4 ماه گزارش میگیره . (البته اگه ترافیکت خوب باشه)
    اگه میخوای گزارشات این قسمت سریع آپدیت بشن باید google analytic رو برای سایتت فعال کنی تا اطلاعات از اونجا توی وبمستر خونده بشه.

یه اشتباهی که از اول کردم این بود که برای عکس ها alt رو پر نکردم. حالا خیلی بده؟

این مساله برای موتورهای جستجو خیلی مهمه چون اونها نمیتونن عکسها رو تشخیص بدن و از روی alt میفهمن یک عکس چی هست.
    میتونی عنوان پستت رو برای عکسهای داخلش قرار بدی و چیزی که زیاده افزونه

Abolfazl.E - H.t.M - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • Abolfazl.E

آفلاین
    عضو
    ۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۲۰:۱۳

استاد ممنون از جوای های کاملت. کلا پس مشکل اصلیم هگزادسیماله.

خطایی که از شما میگیره در مورد استفاده از کدهای هگزا دسیمال توی وبلاگ شماست . این کدها رو به فارسی تبدیل کنین چون گوگل خودش هم از اینها استفاده میکنه و بانکهای اطلاعاتیش با هگزا دسیمال ایندکس میشه.

هگزا دسیمال اولین مشکل وبلاگته .

خب حالا کجاهارو باید ویرایش کنم؟ منظورم اینه اون فایلی که تو صفحه ولیدیت محتواش رو نشون داده کدوم فایله؟ راستش الان یه یکی دو روزه به طرز عجیبی کدهای که استفاده می کنم تو مطالبم (با افزونه هایلایتر) علامت های خاص مثل کوتیشن و < و ... به هگزادسیمال تبدیل میشه مثلا میشه &tmp; و از اینجور چیزا. نمی دونم قضیه چیه.

راستی من امسال تا تابستون کلا به خاطر کنکور و درس نمی تونم وبلاگمو بروز کنم و یا کلا دیر بروز می کنم. تا تابستون حالا پیشرفت رو نخواستیم، پسرفت هم می کنه سایتم؟
    باتشکر

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۲۱:۳۱

هگزا دسیمال رو احتمالا یکی از افزونه ها میسازه
    چک کن ببین اون خط رو کدوم فایل یا افزونه داره میسازه و هر وقت افزونه رو پیدا کردی باید یه سری به بانک اطلاعاتی وردپرس بزنی و اون جداولی رو که افزونه ساخته به دقت مرور کنی تا ببینی فرمتش UTF8 هست یا نه.
    ولی حدس میزنم که فرمت بانک اطلاعاتیت درست باشه چون باید ؟؟؟؟ میزد احتمالا تابعی هست که داره فرمت هگزا میسازه.
    پیشنهادم اینه که اون افزونه هایی که میگی برای هایلایت جدیدا نصب کردی پاک کنی و یا اگه PHP بلدی کدهاش رو مرور کن.

H.t.M - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • Abolfazl.E

آفلاین
    عضو
    ۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۲۲:۰۸

motahharinasab گفت:
    هگزا دسیمال رو احتمالا یکی از افزونه ها میسازه
    چک کن ببین اون خط رو کدوم فایل یا افزونه داره میسازه و هر وقت افزونه رو پیدا کردی باید یه سری به بانک اطلاعاتی وردپرس بزنی و اون جداولی رو که افزونه ساخته به دقت مرور کنی تا ببینی فرمتش UTF8 هست یا نه.
    ولی حدس میزنم که فرمت بانک اطلاعاتیت درست باشه چون باید ؟؟؟؟ میزد احتمالا تابعی هست که داره فرمت هگزا میسازه.
    پیشنهادم اینه که اون افزونه هایی که میگی برای هایلایت جدیدا نصب کردی پاک کنی و یا اگه PHP بلدی کدهاش رو مرور کن.

راستش این افزونه رو تازه نصب نکردم . قبلا بود و درست هم کار می کرد. پلاگین جدیدی که نصب کردم Post-Plugin Library ؛ Popular Posts و Random Posts widget هستش. نمی دونم به نظر نمیاد کار اینا باشه.
    آقای مطهری امکانش هست واستون پسورد و یوزرمو بفرستم خودتون یه نگاهی بکنید؟
    راستی سوال آخرمو جواب نداید.
    باتشکر

• طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۲۲:۱۹

سلام یه نرم افزار پيدا كردم مرتبط با سئو فكر كنم محتوي صفحه رو بهش ميديو خودش سئو شو درست ميكنه؟ اگه ميخواهيد نرم افزار رو بزارم شايد معجزه كرد؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۰ آذر ۱۳۸۹ - ۲۳:۰۷

راستی من امسال تا تابستون کلا به خاطر کنکور و درس نمی تونم وبلاگمو بروز کنم و یا کلا دیر بروز می کنم. تا تابستون حالا پیشرفت رو نخواستیم، پسرفت هم می کنه سایتم؟

اینکه سایت آپدیت نشه خیلی بده چون برای موتورهای جستجو بوی مرگ میگیره.
    میتونی الان چند تا پست زمان دار ایجاد کنی تا حداقل ماهی دو بار سایتت آپدیت بشه

info@subdownload.com ایمیل منه قول نمیدم ولی سعی میکنم درست بشه

سلام یه نرم افزار پيدا كردم مرتبط با سئو فكر كنم محتوي صفحه رو بهش ميديو خودش سئو شو درست ميكنه؟ اگه ميخواهيد نرم افزار رو بزارم شايد معجزه كرد؟

بزار ولی خوب بود که اسمشم همونجا میگفتی

Abolfazl.E - H.t.M - miladmasiha - aliqq - mili - pishva - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • H.t.M

آفلاین
    عضو
    ۲۱ آذر ۱۳۸۹ - ۲۰:۳۲

درود جناب طاهری عزیز ، و دوستان گرامی

ممنون ازتون که من ایمیل دادم و کمکم کردید ، چند سوال دیگم رو هم اینجا میپرسم...

همونطور که گفتم سایت من یک سایت عکس هستش : http://www.2daypix.com
    با عنوان بـهترین عـکسها | 2DayPix

شما گفتید :

خداییش خودت با این عنوان توی گوگل بدنبال عکسها میگردی
    یه عنوان تخصصی تر بذار و به عنوانت توی نوشته هات به صفحه اصلی سایتت لینک بده تا گوگل بفهمه سایت تو مثلا برای جدیدترین عکسهای بازیگران ایرانی هست

سایت من فقط درمورد ، عکس بازیگران و... نیست کلا" سایت عکس هستش و شاخه های مختلفی داره.
    بخاطر همین من اینو عنوان رو (بتازگی البته!) انتخاب کردم ، شما میگید موثر نیست...پس باید به فکر همون عنوانهای طولانی باشم ...

بنظر شما این عنوان خوبه؟!

عنوان :
    گالری بـهترین عکـسها | عکس بازیگران ایرانی و خارجی, عکس فیلم و سریالهای ایرانی و خارجی, عکس خوانندگان ایرانی و خارجی , پس زمینه دسکتاپ, عکس مدل های لباس,

1-ایرانی و خارجیشو بردارم بهتره یا نه؟! :دی (چون عنوان رو طولانی کرده میگم)

2-میتونستم در عنوان اینها رو هم اضافه کنم :
    عکس عاشقانه, عکس کودکان

البته بگم عنوانهای سایتهای بزرگ رقیب هم اینگونه هستند :

عنوان سایت پیکس تو پیکس:
    pix2pix.org عکس بازیگران و هنرمندان،عکس جذاب و دیدنی،عکس خنده دار،عکس
    عاشقانه،عکس زیبا

عنوان سایت پیکسفا:
    گالری عکس پیکسفا | عکس های بازیگران ایرانی , عكس هاي عاشقانه , عکس های هنری و زیبا , والپیپر های جدید

عنوان سایت عکس مد:
    عکس و بیوگرافی بازیگران,عکس خنده دار,عکس عاشقانه,عکس زیبا,عکس جذاب و دیدن

(هر پیشنهادی دارید بگید ، من الان انقدر عنوان سایت رو عوض کرد سردرگم شدم)

درمورد سرعت لود سایت گفتید:

دوم اینکه سرعت لود سایتت خیلی پائینه و حدس من افزونه های زیادی هست که نصب کردی

حدس شما درسته ، افزونه های زیادی نصب کردم..

بنظر شما افزونه هایی که برای سئو سایت نصب کردم ، مثل اینها:

All in One SEO Pack
    SEO Siloing
    SEO Friendly Images
    SEO Smart Links

بدرد میخورند!؟ و بنظرتون پاک کنم؟ (برای سرعت بیشتر سایت) یا نه؟

درمورد برچسبها گفتید که :

سوم تعداد برچسبها 60 حرف هست حالا میتونه یه برچسب 60 کاراکتری باشه یا 6 تا 10 کاراکتری

وااای من فکر میکنم در هر پستی بالای 200 کلمه استفاده کردم....کاش زودتر میفهمیدم...حالا دونه دونه پستها رو باید بشینم درست کنم....!

درمورد سایت والیدیتور گفتید:

توی ولیدیتور هم به احتمال زیاد افزونه هات اینهمه خطا ایجاد میکنن ولی 59 وارنینگ داری که درستشون کن چون هم روی سرورت فشار میاره و هم بازدید کنندهات دیگه به سایتت نمیان

درسته...

درکل میدونم رقابت بین سایتها مخصوصا" سایتهای عکس سخته ولی راهنماییهای شما کمک بزرگی به سایتهای تقریبا" نوپایی به من میکنه و خیلی ممنون از مطالب شما جناب مطهری واقعا" استفاده کردم...

دوستان دیگر هم میتونن در مورد سایت و سئوی سایت بنده نظرات ارزشمندشون رو بگن...

ببخشید طولانی شد! :دی

ممنونم.

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۱ آذر ۱۳۸۹ - ۲۳:۲۲

درست شد

بخاطر همین من اینو عنوان رو (بتازگی البته!) انتخاب کردم ، شما میگید موثر نیست...پس باید به فکر همون عنوانهای طولانی باشم ...

من نگفتم که عنوان سایتت باید طولانی باشه . عنوان طولانی برای پستها خوبه.
    عنوان سایت رو اگه عکس هم بزاری خوبه بشرطی که زیاد پست داشته باشی ولی اگه پستهاتون کمه باید عنوان سایت رو هم تخصصی کنی.
    اگه میخوای توی کلمه عکس نتیجه اول باشی باید:
    1- عنوان سایتت باشه "عکس"
    2- توضیحات سایتت رو هم عکس بزار بهمراه یه جمله ای که خوب جستجو میشه مثل عکس های بازیگران ایرانی نه عکسهای بازیگران ایرانی
    3- توی عنوان مطالبت عکس رو بکار ببر (مثل قبلی بدون پسوند چسبیده)
    4- توی ALT عکسها هم عکس رو بزار
    5- توی کلمات کلیدی هر پست "عکس" رو بعنوان کلمه کلیدی مجزا قرار بده
    6- توی هر کدوم از پستهات یک عدد لینک از کلمه عکس به صفحه اصلی سایتت بده.
    7- به کلمه عکس توی پستهات افکت بده (فقط یک کلمه عکس رو هایلایت کن ترجیحا )
    8- تعداد پستهات رو زیاد کن.
    9- اگه میخوای تبادل لینک کنی بگو فقط با نام عکس سایتتو لینک کنن.
    10- مواظب باش سرور سایتت از ارجاع کلمه عکس به سایتت نترکه.

البته بگم عنوانهای سایتهای بزرگ رقیب هم اینگونه هستند :

عنوان سایت پیکس تو پیکس:
    pix2pix.org عکس بازیگران و هنرمندان،عکس جذاب و دیدنی،عکس خنده دار،عکس
    عاشقانه،عکس زیبا

اگه کارهای بالا رو انجام بدی تو میشی رقیب اونها
    در کل توضیحی برای صفحه اصلیت قرار بده که عکس داخلش تکرار بشه و طوری هم باشه که کاربر روی جستجوی سایتت کلیک کنه.

درمورد سرعت لود سایت گفتید:

دوم اینکه سرعت لود سایتت خیلی پائینه و حدس من افزونه های زیادی هست که نصب کردی

حدس شما درسته ، افزونه های زیادی نصب کردم..

بنظر شما افزونه هایی که برای سئو سایت نصب کردم ، مثل اینها:

All in One SEO Pack
    SEO Siloing
    SEO Friendly Images
    SEO Smart Links

بدرد میخورند!؟ و بنظرتون پاک کنم؟ (برای سرعت بیشتر سایت) یا نه؟

انتخاب با خودته ولی سرعت فاکتور مهمی شده برای گوگل

درمورد برچسبها گفتید که :

سوم تعداد برچسبها 60 حرف هست حالا میتونه یه برچسب 60 کاراکتری باشه یا 6 تا 10 کاراکتری

وااای من فکر میکنم در هر پستی بالای 200 کلمه استفاده کردم....کاش زودتر میفهمیدم...حالا دونه دونه پستها رو باید بشینم درست کنم....!

این که گفتم چون برچسبهای زیاد سرعت لود رو هم پائین میاره ولی از من بهت نصیحت 2 برچسب بزار یکی "عکس" و دیگری عنوان پست برای برچسب هر پست

درکل میدونم رقابت بین سایتها مخصوصا" سایتهای عکس سخته ولی راهنماییهای شما کمک بزرگی به سایتهای تقریبا" نوپایی به من میکنه و خیلی ممنون از مطالب شما جناب مطهری واقعا" استفاده کردم...

الان وقتی بدنبال کلمه عکس بگردی سایتت توی صفحه 30 ام گوگل هم نیست.
    دوست دارم کارها رو انجام بدی و دو هفته دیگه بیای و بگی که نتیجه اول شدی.

Abolfazl.E - H.t.M - بهروز ازند - aliqq - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • H.t.M

آفلاین
    عضو
    ۲۲ آذر ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۹

من واقعا" ممنونم جناب مطهری...

الان وقتی بدنبال کلمه عکس بگردی سایتت توی صفحه 30 ام گوگل هم نیست.
    دوست دارم کارها رو انجام بدی و دو هفته دیگه بیای و بگی که نتیجه اول شدی.

درسته...حتما" این کارها رو انجام میدم ، قالب رو هم یه قالب سبک میذارم و قالبی که بهینه شده باشه...

مرسی.

• H.t.M

آفلاین
    عضو
    ۲۲ آذر ۱۳۸۹ - ۲۲:۰۱

درود

دوستان من پوسته جدید رو نصب کردم و رفتم در سایت http://validator.w3.org

تست کردم ، کلا" این پوسته هیچ ایرادی نداره.

من برای سایتم از کد تبلیغ اکسین ادز استفاده می کنم .
    این کدش هست :

<!-- Begin OxinAds.Com Banner Code -->
    <script type="text/javascript" src="http://www.oxincode.com/showbanneri.php?a=Mg==&bs=OA==&s=MTIweDI0MA==&c=5f615f&u=544&row=1&col=1&text=1"></script>
    <!-- End OxinAds.Com Banner Code -->

وقتی این کد رو داخل صفحه پوسته میذارم ، سایت http://validator.w3.org
    22 Errors, 35 warning ازم میگیره...خیلی ضد حاله!

راهی نداره کد اکسین ادز رو درست کنم؟

ممنون.

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۳ آذر ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۹

جاوا اسکریپتها رو نمیشه خیلی تغییر داد و بهتره بیخیال تبلیغات این سایت بشی و اگر هم حتما باید تبلیغات کنی محصول خودت رو تبلیغ کن که میتونی برای اینکار از بینهایت افزونه وردپرس استفاده کنی.
    حتی افزونه هایی در وردپرس وجود داره که میتونه متن رو بصورت بنر تبلیغاتی توی سایت قرار بده.

H.t.M - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • hormozgan

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹۰
    ۲۴ آذر ۱۳۸۹ - ۱۸:۵۹

URL

ترجمه سایت به زبانهای دیگر با استفاده از qtranslate

http://wordpress.org/extend/plugins/google-xml-sitemaps-with-qtranslate-support/

من این افزونه را در سایتم نصب و فعال کردم ولی نه ابزارکی اضافه شد و نه در تنظیمات چیزی آمد نمیدانم چطوری میشه از آن استفاده کنم تا مراجعین دیگر کشورها بتونند مطالب سایتم را به زبان خودشان ببینند
    لطفا راهنمائی کامل بکنید چون من زیاد وارد نیستم ممنون میشم

• miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۲۵ آذر ۱۳۸۹ - ۱۹:۲۸

سلام
    راستش سایت من خیلی دیر به دیر ایندکس میشه خیلی هم روش کار میکنم اما...
    یه خبر خوش هم که دارم اینه که میهن بلاگ وبلاگ مسدود شده منو برگردوند، حالا یه سوال اساسی دارم ... چطوری میشه مطالب وبلاگ رو از میهن بلاگ انتقال بدم به یه جای دیگه ؟
    میخوام یه جوری بریزمش روی هاست...
    توی نت هم سرچ کردم و به شیوه هایی که توی نت هست انتقال رو انجام دادم اما همه مطالب نمیاد و حذفیات زیاد داره.

حتی از میهن بلاگ به خود میهن بلاگ هم اتقال دادم اما بازم حذفیات داره.

یکی از دوستان میگفت انتقال پرشین بلاگ به هاست رو با موفقیت انجام داده و حتی تاریخ های دلخواه رو انتقال داده...
    آدرس قبلی
    abas1339.persianblog.ir
    ادرس بعدی yekmodir.ir

خواستم بدونم این دوستمون برا ی اتقال به ادرس جدید از وردپرس استفاده کرده دیگه ؟ درسته؟
    یه سوال دیگه هم که دارم اینه که اسم پوسته ای که استفاده کذده در وردپرس چیه؟

ییخشید طولانی شد/....

• miladmasiha

آفلاین
    عضو
    ۲۵ آذر ۱۳۸۹ - ۱۹:۴۰

اسم وبلاگ آزاد شده من

http://www.hollydya.mihanblog.com

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۶ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۱

ممنون از همه دوستان و تورو خدا اینقدر اسپم نکنید
    موضوعاتی که در اینجا مطرح میشه باید مربوط به سئو باشه و مشکلاتتون رو با یه سرچ توی انجمن وردپرس میتونستید تبدیل به جواب کنید.

ترجمه سایت به زبانهای دیگر با استفاده از qtranslate
    http://wordpress.org/extend/plugins/google-xml-sitemaps-with-qtranslate-support/

من این افزونه را در سایتم نصب و فعال کردم ولی نه ابزارکی اضافه شد و نه در تنظیمات چیزی آمد نمیدانم چطوری میشه از آن استفاده کنم تا مراجعین دیگر کشورها بتونند مطالب سایتم را به زبان خودشان ببینند
    لطفا راهنمائی کامل بکنید چون من زیاد وارد نیستم ممنون میشم

قبل از نصب سایت مپ رو پرمیشن 666 بزارید .(هم sitemap.xml و هم sitemap.xml.gz)
    افزونه رو فعال کنید
    به صفحه تنظیمات افزونه برید و سایت مپ رو برای اولین بار بسازید (اگر خطایی از سطح دسترسی به سایت مپ گرفت سطح دسترسی رو که همون پرمیشن هست تغییر بدید)
    از این به بعد این افزونه خودش داخل سایت مپ آدرس زبانهای دیگه رو میسازه.

H.t.M - hormozgan - aliqq - amir - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۶ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۹

سرعت ایندکس سریعتر با شبکه های اجتماعی
    یکی از ترفندهایی که خودم برای ایندکس سریعتر وردپرس استفاده میکنم شبکه های اجتماعی هست که انگاری خیلی لینکهاش برای گوگل محبوبه.
    یه راه اینه که به هر کدوم از شبکه های اجتماعی مثل تیوتر ، فیس بوک ، دیگ ، گوگل باز و غیره بریم و یکی یکی از پستهامون یه عنوان جالب با لینک بسازیم.
    یه راه ساده تر هم هست برای همه وبلاگها اونهم استفاده از ping.fm هست که اولش یوزر و پس همه شبکه های اجتماعی رو میگیره و بعدش خودش اونها رو برای ما آپدیت میکنه.
    در این حالت وبلاگنویسان سیستمهای مختلف میتونند بعد از ساختن یوزر و پسورد برای شبکه های مختلف اونها رو به ping.fm معرفی کرده و اقدام به گذاشتن پیغام و لینک از مطلب روی ping.fm کنند تا این سایت تمام شبکه های اجتماعی که ما انتخاب کردیم رو آپدیت کنه. حتی میتونید آدرس فید رو وارد کنید تا زمانی که فیدتون بروز میشه خود ping.fm بطور خودکار اینکار رو انجام بده.
    اما وردپرس که میتونه همیشه فراتر از تصور ما باشه تعداد زیادی افزونه داره که خودتون میتونید اونها رو ببینید:
    http://wordpress.org/extend/plugins/search.php?q=ping.fm&sort=
    تقریبا تمامی افزونه ها کارشون اینه که وقتی پست جدیدی ارسال میکنید و یا پستی رو ویرایش میکنید یه پینگ به ping.fm میفرستند و این سایت هم پست رو در شبکه های اجتماعی منتشر میکنه.
    حالا بعضی افزونه ها کلید API سایت ping.fm رو میخواند که اینکار رو انجام بدن و بعضی ها هم یک آدرس از سایت شما میسازند که میتونید با وارد کردن این آدرس به Custom Url سایت ping.fm از روی وبلاگ خودتون پیغام بدید و منتشر کنید.

miladmasiha - H.t.M - نقش نگار - Abolfazl.E - doctorbeta - briskgent - aliqq - mili - amir - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • نقش نگار

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴۵
    ۲۷ آذر ۱۳۸۹ - ۰۱:۰۷

motahharinasab گفت:
    سرعت ایندکس سریعتر با شبکه های اجتماعی
    یکی از ترفندهایی که خودم برای ایندکس سریعتر وردپرس استفاده میکنم شبکه های اجتماعی هست که انگاری خیلی لینکهاش برای گوگل محبوبه.
    یه راه اینه که به هر کدوم از شبکه های اجتماعی مثل تیوتر ، فیس بوک ، دیگ ، گوگل باز و غیره بریم و یکی یکی از پستهامون یه عنوان جالب با لینک بسازیم.
    یه راه ساده تر هم هست برای همه وبلاگها اونهم استفاده از ping.fm هست که اولش یوزر و پس همه شبکه های ...................

ببخشید بی مقدمه وارد میشم تو بحثتون اما ممکن هست دقیق بگید کدوم افزونه می تونه بهترین گزینه باشه ؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۷ آذر ۱۳۸۹ - ۰۶:۵۳

من خودم با این افزونه کار میکنم:
    http://wordpress.org/extend/plugins/pingfm-custom-url-status-updates/
    البته شما میتونید بقیه رو هم انتخاب کنید اما من 3 تا افزونه رو نصب کردم و کارکرد این بهتر بود

H.t.M - نقش نگار - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • Abolfazl.E

آفلاین
    عضو
    ۲۷ آذر ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۵

سلام دوباره. استاد من یه چرخی تو مطالب سئو میزدم همشون می گفتن www و بدون www صفحات تکراری ایجاد می کنه و باید یکی رو ری دایرکت کنیم. البته من تو گوگل وبمستر و بخش ستینک بدون www رو انتخاب کردم ولی گویا باید با htaccess هم یه کارهایی بکنیم. الان من برای اینکه لینک www دارم به بدون www منتقل بشن باید کد زیر رو تو htaccess بزارم؟

RewriteEngine On
    RewriteCond ^(.*)$ http://www.yoursite.com/$1 [R,L]
    RewriteRule %{HTTP_HOST} !^www\.yoursite\.com$ [NC]
    RewriteBase /
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule . /index.php [L]

باتشکر

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۹

مساله اینه که بدون www بهتره البته برای دامنه هایی با پسوند ir یا .ایران
    توی قسمت تنظیمات بخش همگانی در نشانی وردپرس (URL) آدرس رو بدون www وارد کنید.
    البته بهتر هست که وریفای گوگل رو برای بدون www انجام بدید.
    فقط همین

Abolfazl.E - H.t.M - miladmasiha - aliqq - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۷ آذر ۱۳۸۹ - ۲۱:۰۸

تگ GEO
    حتما درباره تگ محلی چیزهایی شنیدید اما اگه اینطور نیست این مطلب رو دنبال کنید.
    قبلا برای موتورهای جستجو مهم نبود که یک سایت به کدام منطقه سرویس میده و سعی در بهترین نتیجه بود و کاربر میبایست کلمه های بیشتری رو توی گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگه ای جستجو میکرد تا به نتیجه دلخواه میرسید.
    فکر کنید از طریق گوگل میخواستید بدنبال یک پیتزا فروشی توی تهران بگردید. اگه کلمه پیتزا رو جستجو میکردید به هر آن چیزی میرسیدید بجر پیتزا فروشی های تهران.
    باید مینوشتید پیتزا فروشی در منطقه رسالت تهران.
    اما یه مشکل اینجا وجود داشت اونهم اینکه جمله بالا جزو کلمات کلیدی و یا عنوان سایت و یا هر چیز دیگه ای هست که گوگل بفهمه کدوم نتایج رو لیست کنه.
    اینجا بود که داستان تگهای محلی مطرح شد.
    حالا وقتی میزنید پیتزا فروشی گوگل از روی آی پی شما تشخیص میده که شما کجا هستید و اون سایت کجا هست.
    اما ما توی ایران هستیم و اکثر سایتها در خارج از ایران پشتیبانی میشن.
    اگه دامنه از دامنه های ایران باشه یکم موضوع بنفع ما میشه ولی شهرها چی میشن.
    این مشکل نه در ایران بلکه در اکثر جاها اتفاق میفتاد و اگه بدنبال چیزی میگشتید گوگل فقط از روی کلمات کلیدی تشخیص میداد که کدوم نتایج رو لیست کنه.
    این مشکل بیشتر در بدنبال آدرس گشتن خاصی بوجود میاد که یک کلمه کلیدی و لیست کردن نتایج اون در کاربرهای مختلف نتایج متفاوتی داره.
    این تگ در اصل به گوگل میفهمونه که ما کجا هستیم تا اگه مساله بالا اتفاق افتاد نتایج جستجوی یک آی پی مشابه با آدرس ما ، سایت ما رو توی صدر نتایج لیست کنه.
    و اما تگ GEO که حل این مشکل برای موتورهای جستجو بود.
    شکل کلی تگ GEO بشکل زیر هست:
    <META NAME="geo.region" CONTENT="متغیر شهر و کشور">
    بجای متغیر شهر و کشور میتونید طول و عرض جغرافیایی و یا نام معتبر و یا کدهای دوحرفی معتبر قرار بدید.
    حالا اگه میخواید بیشتر از ایرانیهای داخل کشور بازدید داشته باشید تگ زیر رو در بین تگ هد سایتتون قرار بدید.
    <META NAME="geo.region" CONTENT="IR">
    اگه استان خاصی مورد نظرتون هست از اینجا پیداش کنید.
    برای مثال برای تهران میشه:
    <META NAME="geo.region" CONTENT="IR-07">
    برای خراسان: (ببخشید اگه هنوز سه قسمت نشده)
    <META NAME="geo.region" CONTENT="IR-09">
    برای اصفهان:
    <META NAME="geo.region" CONTENT=IR-04">
    از قرار دادن مختصات جغرافیایی میگذرم چون اکثر ایرانیها با IP های مختلف به اینترنت وصل میشن و امکان داره مشتری شما مشتری هدف شما نباشه ولی همینقدر بدونید که الان توی ایران آی پی ها برای شهر ها تا 95 درصد درست عمل میکنن پس با استان دیگه مشکلی بوجود نمیاد.
    این تگ بیشتر بدرد کسانی میخوره که سایتشون با یه منطقه خاص کار داره.
    اگه دلتون میخواد با وردپرس یه سایت تبلیغاتی را بندازید این تگ رو میتونید داخل پستهاتون قرار بدید و ببینید که چه ترافیکی جذب میکنه.
    البته وصل شدن با VPN هم جای بحث داره و نمیدونم عکس العمل گوگل در مقابل این مساله چی هست.
    استفاده از این تگ به این معنی نیست که گوگل شما رو برای بقیه لیست نمیکنه بلکه اگه محتوا خوب باشه گوگل هم اون سایت رو در لیست قرار میده و این تگ برای جستجوهایی بکار میره که با یک کلمه کلیدی کاربران روی نتیجه های مختلف کلیک میکنن و به صفحه های دوم و سوم نتایج جستجو هم میرسن.
    اگه میخواید این تگ روی کل سایتتون عمل کنه که باید در بین تگ هد هدر سایتتون قرارش بدید ولی اگه میخواید هر پست شما برای منطقه خاصی باشه (سایتهای تبلیغاتی) از افزونه های وردپرس استفاده کنید.
    با افزونه زیر میتونید برای تک تک پستهاتون تگ محلی داشته باشید
    http://wordpress.org/extend/plugins/wp-geo-tags/
    افزونه زیر هم اگه حرفه ای بدنبال زدن سایت تبلیغاتی با وردپرس هستید بدردتون میخوره.اگه API رو بعد از نصب افزونه وارد کنید یک ویدجت در ساید بار قرار میدید و نوشته هایی رو به بازدید کننده پیشنهاد میدید که مال همون منطقه هست.کارهای زیادی رو میتونید انجام بدید که یکیش آب و هوای منطقه بازدید کننده هست.
    http://wordpress.org/extend/plugins/geoposty/
    اگه توی بعضی سایتها دیدید که آدرس رو با نقشه گوگل نشون میدن با این افزونه میتونید این کار و بکنید.
    http://wordpress.org/extend/plugins/geotag/

H.t.M - Abolfazl.E - miladmasiha - aliqq - bi3da136 - بهروز ازند - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۲۹ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۰

سلام دوستان امکان داره گوگل به سایت من رنک نده و از روی سایت من رد شه؟؟؟؟
    لطفا به سایت من برید و ببینید کدی چیزی در اینباره تو قالب نیست و یا مطالب مشگل ندارن؟؟؟

• Bita

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۱
    ۲۹ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۴۰

دوستان یک افزونه بود مخصوص قرار دادن لینک بصورت اتوماتیک در متن ‍‍‍‍پستها ...
    کسی آمارشو داره.

• Abolfazl.E

آفلاین
    عضو
    ۲۹ آذر ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۹

سلام. آقای مطهری من یه سوال کلیشه ای داشتم! سایت من مشکل اصلیش کم بودن صفحات ایندکس شدس. از نظر رعایت موارد سئو مشکلی نداره ولی مشکل ایندکس دارم. جالبه که من هر موقع مطلب جدید میزارم به گوگل پینگ هم می فرستم ولی هیچی به هیچی. الان فقط 50 صفحه ایندکس شده که در مقایسه با کل لینک هام خیلی کمه.
    چه پیشنهادی دارین؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۹ آذر ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۶

zarmob گفت:
    سلام دوستان امکان داره گوگل به سایت من رنک نده و از روی سایت من رد شه؟؟؟؟
    لطفا به سایت من برید و ببینید کدی چیزی در اینباره تو قالب نیست و یا مطالب مشگل ندارن؟؟؟

zarmob عزیز سایتت رنک گرفته حالا درسته رنک صفره ولی بدون رنک نیست.
    یکی از مشکلات سایتت اینه که دسته هات دارای توضیحات طولانی هستند.
    میتونی از اینجا چک کنی
    http://www.prchecker.info/check_page_rank.php

دوستان یک افزونه بود مخصوص قرار دادن لینک بصورت اتوماتیک در متن ‍‍‍‍پستها ...
    کسی آمارشو داره.

از افزونه زیر استفاده کن
    http://wordpress.org/extend/plugins/automatic-seo-links/

سلام. آقای مطهری من یه سوال کلیشه ای داشتم! سایت من مشکل اصلیش کم بودن صفحات ایندکس شدس. از نظر رعایت موارد سئو مشکلی نداره ولی مشکل ایندکس دارم. جالبه که من هر موقع مطلب جدید میزارم به گوگل پینگ هم می فرستم ولی هیچی به هیچی. الان فقط 50 صفحه ایندکس شده که در مقایسه با کل لینک هام خیلی کمه.
    چه پیشنهادی دارین؟

الان که من نگاه کردم 122 تا بود.
    پیشنهاد میکنم لینک ورودی بگیری تا میتونی. قدرت شبکه های اجتماعی برای اینکار خیلی عالی هست.
    اگه امکانش برات هست یک دومین دیگه رو با همین نوشته هات ولی با یه تم متفاوت مدیریت کن.
    میتونی از اسپمرها کمک بگیری.
    یک ترفند خوب اینه که چند تا جستجو توی گوگل بکن که به سایت خودت برسی بعد روی سایت خودت کلیک کن تا وارد سایتت بشی و اگه Google آنالیز رو فعال کردی چند دقیقه ای اون صفحه رو باز نگه دار.
    سایتت رو توی DMOZ ثبت کن.
    افزونه ی Page number رو نصب کن.

Abolfazl.E - H.t.M - aliqq - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • Abolfazl.E

آفلاین
    عضو
    ۲۹ آذر ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۵

الان که من نگاه کردم 122 تا بود.

آره همین امروز زیاد شد.

پیشنهاد میکنم لینک ورودی بگیری تا میتونی. قدرت شبکه های اجتماعی برای اینکار خیلی عالی هست.

تو این زمینه ها کارم بد نیست. بعضی از دوستان مطالبمو شیر می کنن، بعضی موقع ها در مورد وردپرس می نویسم تو سیاره لینکم میره فکر کنم خیلی مفید باشه چون هم ورودیم بالا میره هم پیج رنک سیاره از من بیشتر. به تازگی هم تو بالاترین عضو شدم که اونجا هم مطالبمو لینک می کنم.

اگه امکانش برات هست یک دومین دیگه رو با همین نوشته هات ولی با یه تم متفاوت مدیریت کن.

چه فایده داره؟

یک ترفند خوب اینه که چند تا جستجو توی گوگل بکن که به سایت خودت برسی بعد روی سایت خودت کلیک کن تا وارد سایتت بشی و اگه Google آنالیز رو فعال کردی چند دقیقه ای اون صفحه رو باز نگه دار.

گوگل آنالیزر رو دارم. آمار وردوی های گوگلمو نگاه می کنم اکثر موقع ها خودم هم تو اون ورودی میرم و کلیک می کنم.

سایتت رو توی DMOZ ثبت کن.

ثبت رو قبلا کردم ولی فکر کنم تا تایید شه طول میکشه.

افزونه ی Page number رو نصب کن.

اوکی.
    ممنون از جواب های خوبتون

• Bita

آفلاین
    عضو
    ۳۰ آذر ۱۳۸۹ - ۰۱:۲۷

من میخوام به صفحه اصلی خودم لینک بدم برای اینکار در قسمت Rel بهتره گزینه ای رو انتخا بکنم یا از بین دو گزینه nofollow و external کدوم رو انتخال کنم ?
    قسمت Target چطوری هست منظورم اینه منظور از گزینه های چی هست و نتیجش ؟
    برای قسمت text هم بهتره تیتر سایت خودم رو وارد کنم ؟

http://wordpress.org/extend/plugins/automatic-seo-links/

یه سوال دیگه هم داشتم من میخوام مطالبی که مینویسم رو با یه برنامه تو خود ویندوز انجام بدم که خوب بشه روش مدیریت داشت و مدیریت روی قرار دادن عکس و نوشته های متن رو انجام بدم . یعنی دیگه از ادیتور وردپرس استفاده نکنم و یکراست کپی کنم از اون و بزارم ... برنامه خاصی هست در این مورد .

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۳۰ آذر ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۴

من میخوام به صفحه اصلی خودم لینک بدم برای اینکار در قسمت Rel بهتره گزینه ای رو انتخا بکنم یا از بین دو گزینه nofollow و external کدوم رو انتخال کنم ?

برای صفحه اصلی هیچی قرار نده چون ما nofollow رو برای سایتهای خارجی میذاریم.

قسمت Target چطوری هست منظورم اینه منظور از گزینه های چی هست و نتیجش ؟

این گزینه مشخص میکنه که صفحه که لینک شده چطوری توی مرورگر باز بشه صفحه جدید یا همون صفحه
    برای لینک به صفحه اصلی هیچی قرار نده ولی اگه از google آنالیز استفاده میکنی بهتره ادامه مطلب رو در یک صفحه جدید باز کنی تا تایم ماندن توی صفحه بیشتر بشه.

برای قسمت text هم بهتره تیتر سایت خودم رو وارد کنم ؟

اگه منظورت همون افزونه لینک به مطالب هست باید استراتژی داشته باشی
    بهتره موضوعاتی که میخوای رتبه بهتری توی موتورهای جستجو داشته باشن رو وارد کنی و به صفحه اصلیت لینک بدی.

یه سوال دیگه هم داشتم من میخوام مطالبی که مینویسم رو با یه برنامه تو خود ویندوز انجام بدم که خوب بشه روش مدیریت داشت و مدیریت روی قرار دادن عکس و نوشته های متن رو انجام بدم . یعنی دیگه از ادیتور وردپرس استفاده نکنم و یکراست کپی کنم از اون و بزارم ... برنامه خاصی هست در این مورد .

حدود 90 تا برنامه پولی و رایگان در این مورد هست و بهترینش Windows live writer هست که تنها مشکلی که داره سرعت بارگزاری هست که کمه ولی افزونه های زیادی برای کارهای حرفه ای داره.
    اگر هم بدنبال سرعت بارگزاری بالا میگردی scribefire گزینه خوبی هست که روی خود مرورگر کروم یا فایرفاکس نصب میشه.

H.t.M - Abolfazl.E - doctorbeta - aliqq - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی
  • Bita

آفلاین
    عضو
    ۱ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۴

ممنون از رهنماییتون.

به نظر شما کدوم یکی از این 2 تا بیشتر به کار میاد و بهتر میدونیدش ؟

• طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    ۱ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۳

به نظرم گوگل قاطی کرده من نزدیک به 350 تا مطلب دارم و با 2 سایت دارای رنک 5 و 5 سایت درای رنک 4 و نزدیک به 15 سایت دارای رنک3 تبادل لینک داشتم ولی به من رنک 0 دادن یه سایت دیگه میشناسم که با یه سایت دارای رنک 7 و 2 سایت دارای رنک 5 تبادل لینک کرده ولی رنک اون هم 0 هست؟؟قضیه چیه

ghorbani77 - آموزش کسب و کار و بازاریابی اینترنتی

درباره‌ی این موضوع