انجمن

موضوع جامع بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO)  (۲۰۶۷ نوشته)

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۶۷
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۷:۵۹

سلام دوست عزیز ایا میخواهید بازدید وبسایت شما بالا بره و ببیننده بیشتری داشته باشید ما میتوانیم به شما کمک کنیم با ارسال نامه های تبلیغاتی در تراوین در تراوین که یک بازی انلاین هست اشخاص ایرانی که همه ایرانی هستند بازی میکنند و ما میتوانیم با متنی که شما به ما میدهید و ما ارسال میکنیم وبسایت خود را به این اشخاص معرفی کنید قطعا تعدادی از این افراد وبسایت شما رو دوست دارند و یکی از بهترین بازدید کننده های سایت شما میشن هر نامه در تراوین ۵ تومان ما میتونیم هر چند نامه که بخواهید براتون بفرستیم و بعد از فرستادن نامه ها رمز و یوزر اکانت رو میدیم تا تموم نامه ها رو ببینید و چک کنید برای تماس با ما ای دی زیر رو اد کنید
    درخواست ارسال بیش از ۵ هزار نامه با تخفیف ویژه لحاظ خواهد شد

حالا فردا ما رو بن میکنن تو انجمن اما خدایی خودتون قضاوت کنید هزینه کم افرایش بازدید زیاد هرکی نامه بره تو اکانتش حداقل به بار میره تو سایت شما

شما خدایی بن شده هستید
    اینکار آخر بی فرهنگی بودنه که توی انجمن آموزشی تبلیغ کنید.
    از لحاظ سئو طرف میاد توی سایت و زود میره بیرون و این بقول معروف یعنی فاجعه.

از افراد حرفه ای سئو میخواهم که سایتم را یک تست کامل بکنند و تمام شکلاتش رو بگویند تا حل کنم .

دوست عزیز قرار شده چک کردن نداشته باشیم تا تایپیک الکی جلو نره.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Saeed Fard - بهروز ازند - m-babak
  • اسلام

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۰
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۸

سلام

سایتم 60 درصد سئوش انجا شده ولی ورودی گوگل این چند روز خیلی کم شده چکار کنم؟

• porsesh

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸
    # نوشته شده: ۱۱ سال پیش
    ۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۸

سلام
    2تا سوال

1)
    قالب من از چندین فایل تشکیل شده مثل ،index،page,single,و....من اومدم داخل فایل index.php گفتم عنوان پست ها هم لینک باشه هم h2 یعنی اینجوری

<h2 class="post-title">" title="<?php the_title() ?>" rel="bookmark"><?php the_title() ?></h2>

بعد تو فایل single.php گفتم عنوان پست لینک نباشه از طرفی h1 هم باشه یعنی اینجوری

<h1 class="post-title"><?php the_title() ?></h1>

تحلیلم هم این بوده که چون قراره تو هر صفحه فقط یک h1 داشته باشیم پس باید مهم ترین قسمت بشه h1 که داخل پیج اصلی سایت(صفحه اصلی) عنوان سایت h1 هست و عنوان پست ها h2 و لینک ، داخل پست ها عنوان پست h1 هست و اصلا لینک نیست و عنوان سایت h2
    این کار مشکلی ایجاد میکنه !؟

2)
    بهتره برای هر فایل یه css جدا بنویسم و داخل style.css فقط ایمپورتشون کنم یا کلا همه فایلای css رو تویه فایل بنویسم !؟ درسته که در حالت دوم وقتی مثلا index.php لود میشه css اضافی بقیه صفحات هم باش لود میشه اما از نظر تعداد فایل کمتر میشه ! کدوم مهم تره ؟!

naslpedia.com
  • بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۲
    ۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۷

احتمالا اکثر دوستان با الگوریتم بیرحم جدید گوگل اشنا هستند
    ما همگی دچار سردرگمی شدیدی شدیم مخصوصا کسانی که اقدام به فروش اینترنتی میکنند با ضررهای بسیار زیادی روبرو شدند
    حال حتی بسیاری از سئومسترهای عزیز هم دچار مشکلات فراوانی شده اند
    حال سوال اینجاست که چطور میشود جلوی این نابودی را گرفت؟
    جالب اینجاست که ما هم برای کاربر مینوشتیم و هم برای گوگل ولی الان گوگل با این ادعای واهی که نتایج رو بهبود داده شاهدیم که سایت های اسپم و تبلیغاتی بالاتر از سایتهای دیگر قرار گرفته اند
    راه حل برای مقابله با این الگوریتم جدید چیست؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۹

سایتم 60 درصد سئوش انجا شده ولی ورودی گوگل این چند روز خیلی کم شده چکار کنم؟

از کجا فهمیدید 60 درصد سئو شده!!!!!!!

1)
    قالب من از چندین فایل تشکیل شده مثل ،index،page,single,و....من اومدم داخل فایل index.php گفتم عنوان پست ها هم لینک باشه هم h2 یعنی اینجوری

<h2 class="post-title">" title="<?php the_title() ?>" rel="bookmark"><?php the_title() ?></h2>

بعد تو فایل single.php گفتم عنوان پست لینک نباشه از طرفی h1 هم باشه یعنی اینجوری

<h1 class="post-title"><?php the_title() ?></h1>

تحلیلم هم این بوده که چون قراره تو هر صفحه فقط یک h1 داشته باشیم پس باید مهم ترین قسمت بشه h1 که داخل پیج اصلی سایت(صفحه اصلی) عنوان سایت h1 هست و عنوان پست ها h2 و لینک ، داخل پست ها عنوان پست h1 هست و اصلا لینک نیست و عنوان سایت h2
    این کار مشکلی ایجاد میکنه !؟

قبلا این یکی از روشها بود ولی الان دیگه این روش کاربردی نداره چون احتمال اسپم تشخیص داده شدن از طرف گوگل هست.

2)
    بهتره برای هر فایل یه css جدا بنویسم و داخل style.css فقط ایمپورتشون کنم یا کلا همه فایلای css رو تویه فایل بنویسم !؟ درسته که در حالت دوم وقتی مثلا index.php لود میشه css اضافی بقیه صفحات هم باش لود میشه اما از نظر تعداد فایل کمتر میشه ! کدوم مهم تره ؟!

از نظر گوگل باید هر id و class که توی صفحه لود میشه css هم براش ساخته شده باشه ولی css لود نشه که داخل صفحه کارایی نداشته باشه.
    بهتره برای هر صفحه یک css مجزا داشته باشیم که همه چیزهایی که لود میشه استفاده بشه.

porsesh - Saeed Fard
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۴

احتمالا اکثر دوستان با الگوریتم بیرحم جدید گوگل اشنا هستند
    ما همگی دچار سردرگمی شدیدی شدیم مخصوصا کسانی که اقدام به فروش اینترنتی میکنند با ضررهای بسیار زیادی روبرو شدند
    حال حتی بسیاری از سئومسترهای عزیز هم دچار مشکلات فراوانی شده اند
    حال سوال اینجاست که چطور میشود جلوی این نابودی را گرفت؟
    جالب اینجاست که ما هم برای کاربر مینوشتیم و هم برای گوگل ولی الان گوگل با این ادعای واهی که نتایج رو بهبود داده شاهدیم که سایت های اسپم و تبلیغاتی بالاتر از سایتهای دیگر قرار گرفته اند
    راه حل برای مقابله با این الگوریتم جدید چیست؟

درد دل
    روز اول که این تایپیک سئو رو شروع کردم هر چه جلوتر میرفت تعداد ایمیلهای دریافتی هم بالاتر میرفت.
    بعضی از همین سئو وبمسترها که همه شما هم میدونین اعداد نجومی تا 15 میلیون تومن هم برای سئو دریافت کردند ایمیل میزدند که این چرندیاتی که توی انجمن وردپرس میگی چیه.
    برای مثال یکی از همین شرکتهای سئو در طی چند ایمیل سعی میکرد سطح بالای سئو حرف بزنه و یجورایی وانمود کنه که اولین در ایران هست و بعضی نمونه کاراش که کار شرکت دولتی بزرگ بود رو هم میگفت اینها نمونه کار ماست.
    البته واقعا نمونه کاراش بودند ولی نسبت به اون سایتها بازدید صفر بود.
    یک ایمیل رو امروز دوباره میخوندم و میخوام چند قسمتش رو اینجا بیارم:

شما توی انجمن گفتید که از وردپرس استفاده کنید. واقعا چرا فکر میکنید که جنس مجانی میتونه جای یک CMS میلیونی رو بگیره.

الان دیگه اسمی از اون CMS که ایشون میگفتند نیست ولی وردپرس همچنان هست درباره طرز فکر رایگان بودنش هم ...

از طرفی به سایت مپ در داخل سایتتون لینک بدید برید و کمی سواد یاد بگیرید و بدانید اولا هیچ جا داخل سایت نمیان به نوشته های مشابه لینک بدن و دوما حداقل برید ببینید سایتهای بزرگ اینکار رو کردند یا نه.

نوشته مشابه رو که هرچی فکر کردم نفهمیدم چی هست ولی خدا رو شکر که این نکته رو صفحه اول همین انجمن گفتم و چند ماهی میشه سایتهای بزرگ دارن از این نکته استفاده میکنند نمونش SEOMOZ.ORG.
    حالا نمیدونم چطوری از راه حل مشکل بهتون بگم در صورتی که خودتون هم میدونین وقتی این تایپیک رو میخونین بعضی جاهاش مقاومت بخرج میدین.
    میگم تگها ایندکس نشن میگین نه فلان و فلان
    میگم اگه هر کاری رو سایتتون میکنین همون اول تصمیم بگیرین میگین ...
    پاندا و پنگوئن
    چنان وب سایتهای فارسی غرق اسپم بودن که وقتی ورودیهاشون کم شد مثل آب سرد ریختنی روی مدیرهای سایتها صدا کرد.
    همه چیز از اونجا شروع شد که سایتهای فارسی و چینی و روسی به اسپمها ادامه دادن و حیطه کارشون رو به سایتهای انگلیسی هم رسوندن.
    دیگه کمتر سایتی پیدا میشد که از کاراکترهای خاص و هکهای گوگلی استفاده نکنه.
    در این زمانها بود که فشارهای روی مدیر بخش اسپم گوگل شروع شد و الگوریتم پاندا شروع به کار کرد. شروع به کاری که اوایل با دادن امتیاز سئو برای سایتهایی که از گوگل آنالیتیک استفاده میکردند شروع شد و به گوگل پلاس رسید.
    در همین زمان بود که بخش انگلیسی مورد تاثیر نتایج قرار گرفت ولی در ورژنهای بعدی که مصادف با عید نوروز ما بود به وب فارسی هم رسید و بسیاری از رنکها رو شکست و بازدیدهای نجومی رو به بازدیدهای کم تبدیل کرد.
    بازدیدهای بالای 50 هزار به پانصد تا هم رسید و واویلا.
    چگالی کلمات کلیدی به یک درصد هم رسید و بالاخره پنگوئن هم اومد تا دیگه هیچ چیز از اسپم باقی نمونه.
    گوگل خودش هم قبول داره که در جریان این کارها مکنه حق بعضی ها ضایع بشه برای همین فرمهایی رو برای ارتباط با کاربران در نظر گرفته که الان ما به اونها کاری نداریم.
    راه حل
    اگر گرفتار این الگوریتمها شدید راه حل اینه:
    1- پاکسازی کامل ،کامل ،کامل ،کامل کدهای تم از هرگونه نوشته و کاراکتری که اسپم تلقی بشه.
    2- پاکسازی نوشته هاتون از کاراکترهای خاص
    3- انتقال سایت به یک دامین جدید
    4- آپدیت منظم و سریعتر

بهروز ازند - Saeed Fard - Mohamad26
  • اسلام

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۰
    ۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۱

motahharinasab گفت:

از کجا فهمیدید 60 درصد سئو شده!!!!!!!

سلام علیکم
    از سایت وب الفا

• porsesh

آفلاین
    عضو
    ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ - ۲۳:۳۷

قبلا این یکی از روشها بود ولی الان دیگه این روش کاربردی نداره چون احتمال اسپم تشخیص داده شدن از طرف گوگل هست.

پس باید چطور باشه !؟!

الان سایتایی مثل yoast دقیقا دارن از این روش استفاده میکنن و به همون علتی که بالا گفتم کار منطقی ای هست ،دیگه چرا باید گوگل اسپم بشناسه !؟ خلاف یا روش گول زننده ای که نیست !

• emoradi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۴
    ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۵۸

من شروع کردم به خوندن این تاپیک. تاحالا 6 صفحه شو خوندم. خیلی مطالب خوبی داره. با همون مطالبی که تو اون 6 صفحه فهمیدمو روی سایت پیاده کردم حس می کنم تغییرات مثبتی در راهه.
    فقط من تا یه ماه پیش از سیستم مدیریت محتوای vivvo استفاده می کردم. چون نال شده بود بعد دو سال بسته شد مجبور شدم عوضش کنم و بهترین گزینه رو وردپرس انتخاب کردم. منتهی من با اون سیستم روزی 7000 بازدید داشتم الآن با اینکه چند تا دیتابیس بی استفادمو هم به سایت اضافه کردم و تعداد مطالب از 3500 رسید به 10 هزار تا، ولی بازدید سایت 3500 در روزه. یعنی نصف قبل. و ضمن اینکه پیوند یکتام دقیقا همون پیوند یکتای سیستم قبلیه.
    با این وجود چرا بازدیدم نصف شده؟

مطلب دیگه اینکه من تاحالا با گوگل وبمستر آشنا نبودم با اینکه 9 ساله سایتمو دارم. الآن دیدم حدود8000 تا 404 برام زده که اکثرش مربوط به سال های گذشته اس(و تغییرات پی در پیی که در اسکریپت سایتم می دادم و نمی دوستم که باید پیوند یکتاشون یکی باشه) حالا اومدم نزدیک هزارتاشو از طریق remove url حذف کردم خودشم نوشته حذف شد ولی تو crawl که نگاه می کنم باز همونا هستند. این چطور ممکنه؟ پس چرا حذفشون نمی کنه گوگل؟

تعداد ایندکس های سایتم تو گوگل قبل از اضافه کردن دیتابیس های قبلیم که بی استفاده مونده بودند 12 هزار تا بود ولی وقتی مطالب جدید رو اضافه کردم و تعداد مطالب شد 10 هزار تا ایندکس ها شد 34 هزارتا. من کلا 10 هزار تا پست دارم و حدود 3500 تا برچسب. جمعا میشه 13500 صفحه. بقیه صفحات تا 34 هزارتا ازکجا اومده؟!

سوال دیگه اینکه الآن می بینم با تغییراتی که در سئوی سایت دادم بعضی پست های جدید حتی با 25 بازدید میره تو صفحه اول گوگل، با این وضع پیشنهاد می کنید در روز چند پست بزنم؟ مثلا بیام 5 تا پست بزنم و وایسم تا 100 تا بازدید به دست بیارن و بعد 5 تا دیگه بزنم؟ یا اینکه مثلا روزی 30 تا پست پشت سر هم بزنم و کاری به بازدیدش نداشته باشم؟

• jamal291

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۸
    ۲۶ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۷:۲۵

فقط من تا یه ماه پیش از سیستم مدیریت محتوای vivvo استفاده می کردم. چون نال شده بود بعد دو سال بسته شد مجبور شدم عوضش کنم و بهترین...

زمانی که شما از یک سیستم دیگه به وردپرس مهاجرت می کنید، طبیعیه که یک کمی روی سایت و ورودیش تاثیر بذاره. و این تاثیر در اوایل خیلی زیاده. تازه این در شرایطی است که تمامی آدرس های قبلی به جدید منتقل بشن که شما گفتید این کارو کردید، در غیر این صورت که بدبختیه...
    پس باید صبر کنید و خوب کار کنید تا اعتماد گوگل رو دوباره جلب کنید.

مطلب دیگه اینکه من تاحالا با گوگل وبمستر آشنا نبودم

در مورد not found ها توی گوگل وبمستر هم باید صبر کنی تا خودش پاک بشه و توی این مدت به سئو سایتت برس.

جمعا میشه 13500 صفحه. بقیه صفحات تا 34 هزارتا ازکجا اومده؟!

ببین عزیر توی وردپرس فقط نوشته ها و برچسب ها که صفحه برای خودشون نمیسازن. دسته بندی مطالب، بایگانی زمانی، بایگانی نویسندگان سایت، همه و همه بسته به مطالب سایت برای خودشون صفحات زیادی میسازن که به فهرست شدگان در موتور جست و جو اضافه می کنه. مگر اینکه خودت با استفاده از Robots.txt یا متا تگ ها جلو فهرست شدن اونا رو بگیری.

سوال آخرت هم خوراک جناب مطهری نسبه، ولی هر چقدر نوشته میدی، فواصل زمانیش یکسان باشه بهتره.

motahharinasab - emoradi
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۰

لان سایتایی مثل yoast دقیقا دارن از این روش استفاده میکنن و به همون علتی که بالا گفتم کار منطقی ای هست ،دیگه چرا باید گوگل اسپم بشناسه !؟ خلاف یا روش گول زننده ای که نیست !

سایت با رنک بالا نسبت به سایت با رنک پائین یکسری تفاوتها داره و یکیش اینه که بعضی کارها روی سایتهای با رنک پائین اسپم تشخیص داده میشه.
    در ضمن باید css رو هم در نظر داشته باشین.

سوال دیگه اینکه الآن می بینم با تغییراتی که در سئوی سایت دادم بعضی پست های جدید حتی با 25 بازدید میره تو صفحه اول گوگل، با این وضع پیشنهاد می کنید در روز چند پست بزنم؟ مثلا بیام 5 تا پست بزنم و وایسم تا 100 تا بازدید به دست بیارن و بعد 5 تا دیگه بزنم؟ یا اینکه مثلا روزی 30 تا پست پشت سر هم بزنم و کاری به بازدیدش نداشته باشم؟

اصلا مساله ای برای تعداد پست نیست و فقط پیشنهاد من اینه که سرعت آپدیت منظم باشه فقط با کمی غافلگیری تا گوگل بفهمه سایت ما هم منظم آپدیت میشه و هم شاید زودتر آپدیت بشه.
    نکته: اگر دیر پستها توی گوگل آپدیت بشن به معنی وجود مشکلات در وبمستر گوگل هست که اگه رفع بشه سرعت آپدیت هم بالا میره.

emoradi - Saeed Fard
  • mahdich1404

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۰
    ۳ تیر ۱۳۹۱ - ۰۰:۲۳

سلام و خسته نباشید
    الان سه روزه که ورودی گوگل من تقریبا صفر شده
    تا چند روزپیش 300 تا 400 بود
    چند تا پیغام توی اکانت گوگل وبمستر واسم اومده که چیزی سر در نمیارم
    اینجا میذارم تا دوستان کمک کنن.
    راستی ادرس سایت من هست
    http://www.journalss.com
    ---------------------------------------
    Dear owner or webmaster of http://www.journalss.com
    While crawling your site, we have noticed an increase in the number of transient soft 404 errors around 2012-06-02 04:00 UTC (London, Dublin, Edinburgh). Your site may have experienced outages. These issues may have been resolved. Here are some sample pages that resulted in soft 404 errors:

http://www.journalss.com/?tag=%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B4%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86
    http://www.journalss.com/?tag=%D9%86%DB%8C%D9%88%DA%A9%D9%85%D9%BE
    http://www.journalss.com/?p=976
    http://www.journalss.com/?p=2060
    http://www.journalss.com/?p=1801

• farzadwin7

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۱
    ۸ تیر ۱۳۹۱ - ۲۱:۳۹

دوستان بعد از چند ساعت از گذاشتن مطلب تو سایت
    اگر لینک مطلب رو سرچ کنم چیزی نمیاد ولی اگر عنوان رو سرچ کنم با لینک اصلی سایت میاد که تو توضیحش عنوان اون مطلب هست
    نمیشه کاری کنم ک به جای اومدن لینک صفحه اصلی لینک خود مطلب بره اونجا ؟

• ahmadmohamadiyan

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴
    ۹ تیر ۱۳۹۱ - ۱۷:۲۳

سلام
    آقای مطهری اگه به صفحه اصلی از 2 تا سایت با پیج رنک 4 لینک بگیرم بهتره یا اینکه از یه سایت با رنک 5؟؟؟؟
    در ضمن چرا سایتها تو رنک 4 یا 5 گیر میکنن؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۹ تیر ۱۳۹۱ - ۱۷:۲۵

Dear owner or webmaster of http://www.journalss.com
    While crawling your site, we have noticed an increase in the number of transient soft 404 errors around 2012-06-02 04:00 UTC (London, Dublin, Edinburgh). Your site may have experienced outages. These issues may have been resolved. Here are some sample pages that resulted in soft 404 errors:

با سلام به همه
    البته دو حالت برای این مشکل وجود دارد
    1- یک باگ از گوگل است.
    2- تعدادی صفحه در سایت شما وجود دارد که ریدایرکت میشود و احتمالا ریدایرکت 302 و هنوز هم این آدرسها از سایت شما فراخوانی میشود مثل سایت مپ و غیره.

دوستان بعد از چند ساعت از گذاشتن مطلب تو سایت
    اگر لینک مطلب رو سرچ کنم چیزی نمیاد ولی اگر عنوان رو سرچ کنم با لینک اصلی سایت میاد که تو توضیحش عنوان اون مطلب هست
    نمیشه کاری کنم ک به جای اومدن لینک صفحه اصلی لینک خود مطلب بره اونجا ؟

این بخاطر این هست که صفحه اصلی شما رنک بالایی داره وقبلا هم چند مورد رو برای این مشکل توی همین انجمن گفتم که احتمالا ندیدید.
    به این مشکلات خطای صفحه اصلی را هم اضافه کنید که ایندکسر گوگل رو به خودش مشغول کرده.

jamal291
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۹ تیر ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۲

آقای مطهری اگه به صفحه اصلی از 2 تا سایت با پیج رنک 4 لینک بگیرم بهتره یا اینکه از یه سایت با رنک 5؟؟؟؟

از یه سایت با رنک 5 معلومه که بهتره.

در ضمن چرا سایتها تو رنک 4 یا 5 گیر میکنن؟

خب بخاطر اینکه 10 برابر تلاش بیشتر باید به سایت اضافه بشه یعنی آپدیت سریعتر بهمراه لینکهای بالاتر.
    فلسفه رنک میدونید که چیه.
    اگر رنک سایت کسی NA بود و رنک سایت کسی صفر در این حالت میکن که سایتی که رنک صفر گرفته حداقل های رنک گرفتن رو داشته و حفظ کرده و بعد بازی شروع میشه
    رنک 1 ده برابر رنک 0 ارزش داره
    رنک 2 ده برابر رنک 1 ارزش داره
    رنک 3 ده برابر رنک 2 ارزش داره الی آخر

البته توی زلزله و واحد ریشتر هم همینطوری هست و 5 ریشتر زلزله برابر با ده برابر 4 ریشتر زلزله لرزش داره.

حالا فکر کنید رنک 6 چند برابر رنک 2 ارزش داره؟

بهروز ازند
  • rock

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۲
    ۱۳ تیر ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۱

سلام اقای مــطهری نسب سوالی خدمتون داشتم
    من وردپرس رو از سایت به سایت دیگر انتقال دادم الان پنج روز هست که جر نقشه سایت جدید چیزی رو گوگل cache نکرده موندم چیکار کنم؟! علتش چیه باید سایت قبلی رو پاک کنم ؟
    تشکر.

• Mohamad26

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۵
    ۱۵ تیر ۱۳۹۱ - ۰۷:۰۶

سلام و خسته نباشید
    سایت من جزء اون سایتهایی بود که هک شد و چیزی نزدیک 32000 تا not found ایجاد شد توی گوگل وبمستر.
    در همین زمان الگوریتم پاندا داشت شروع به کار میکرد و در نتیجه سایت من که ری ایندکس شده بود رو تمامی مطالب رو کپی در نظر گرفت و کلا ورودی گوگل رو کشیوند به زیر 1000 تا. نامه نگاری صورت گرفت و گفتن سایت شما مشکلی ندارهو نه بک لینک غیر عادی و نه چیزی

همه گفتن شاید به خاطر نات فوند ها سایتت کلا کشیده شده پایین آخه سرعت ایندکس افتضاح بود یعنی الان پست میدادم کلی وقت بعد ایندکس میشد در ضمن منی که یه زمان پست میزاشتم 2 دقیقه بعد اول گوگل بود اصلا پست خودم رو توی صفحات اول گوگل نمیدیدم.

خب الان خواستم بگم نات فوند های سایت من صفر شدن.
    میخواستم ببینم امیدی به برگشتن سایت من هست یا نه ؟ ورودی گوگل در حال حاظر 100-200 تاست.

چطوری میشه همه پستهارو تک تک از اول پینگ داد به موتور های جست و جو تا بدونن بر اساس تاریخشون واسه قبل هستن و دوباره ایندکس بشن همشون. البته ایندکس شدن ولی خب بیان بالا و صفحات اول بشه دیدشون .

ممنون میشم راهنماییم کنید
    با تشکر

• iranage

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    ۱۵ تیر ۱۳۹۱ - ۱۷:۳۸

با عرض سلام ، مطالب بسیار مفیدی بود از همه دوستانی که برای گردآوری این مطالب زحمت کشیدن تشکر میکنم بخصوص آقای مطهری

motahharinasab
  • jamal291

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸۸
    ۱۷ تیر ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۶

سلام خدمت جناب مطهری نسب ...
    یک سوال داشتم، در مورد عنوان صفحات سایت

می خواستم بدونم اگه یک کلمه، که کلمه کلیدی سایت هم هست توی عنوان تمامی مطالب دوبار تکرار بشه، مشکلی برای سایت بوجود میاد یا خیر!
    این به این دلیله که سایت تخصصی است، و هم توی تمامی عناوین مطالب و همه توی عنوان سایت که در ادامه عنوان صفحه میاد، کلمه کلیدی تکرار میشه.

اگه خواسته باشم مثال بزنم، باید بگم که عنوان سایت "آموزش فتوشاپ" است. و توی عنوان همه مطالب کلمه فتوشاپ هم هست. به این صورت توی تگ Title همه صفحات دو بار کلمه کلیدی "فتوشاپ" تکرار میشه. به نظر شما باید چکار کنم؟
    کلاً یک مدتی است که برای انتخاب عنوان سایت به مشکل خوردم. اگه بتونید کمکم کنید، ممنون میشم.

• komakhesabdar.ir

آفلاین
    عضو
    ۲۰ تیر ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۳

ممنون توضیحاتتون عالی بود

motahharinasab
  • komakhesabdar.ir

آفلاین
    عضو
    ۲۰ تیر ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۲

ببخشید دوستان من قالب سایتم رو سئو کردم و اگه با سایت های آنالیزگر سئو ببینید 92% سئوست بازدید وبلاگم بعد از 3 ماه تاسیس به 1460 بازدید طبق وبگذر رسید تازگیا هاستم رو تغییر دادم و بازدید داره کمتر میشه طوری که حالا به 1000 نمیرسه البته فکر نکنم سرعت هاستم پایین باشه چون زیر 0.5 ثانیه لود میشه میشه استاید محترم وردپرس طلف کنن ببینن مشکل از کجاست؟ و اینکه با اینکه درصد سئوی سایتم اینقدر بالاست چرا بازدیدم به مثلا به 5000 تا نمیرسه؟!
    این هم آدرس ساتم http://www.komakhesabdar.ir
    با تشکر

• Tafrih4All

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳
    ۲۱ تیر ۱۳۹۱ - ۲۲:۲۹

اساتید عزیز در سئو چند سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید
    1 - تگهای h1 تا h6 رو کجای سایت باید قرار بدم؟ توی فایل index.php ؟ و کلا چه چیزهایی باید بین این تگها بذارم؟
    2 - حدودا 1 ماه میشه که سایت رو زدم میشه یه نگاه کنید ببینید سئوش در چه وضعیتی است؟ خوبه؟ باید چه چیزهایی تغییر کنه تا بهتر بشه؟
    3 - الان بازدید سایت تقریبا صفره!! باید چکار کنم تا افزایش بازدید داشته باشم؟

آدرس سایت
    http://www.Tafrih4all.com

بچه ها منتظرم ناامبدم نکنید :دی

• ali_243

آفلاین
    عضو
    ۲۴ تیر ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۷

عزیزان ببخشید میدونم مهمه اما من یه موضوع تو سایتم دادم که ضروریه جواب بگیرم دیدم این پست تو دو روز هزار خورده ای پست فرستاده شده اما پستهای دیگه کمتر جواب داده میشه بعضی پستها هم که جواب کامل داده نمیشه دو بار پست گذاشتم با عرض معذرت یکم به پستهای دیگه هم برسید ممنون

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۷ تیر ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۲

سلام اقای مــطهری نسب سوالی خدمتون داشتم
    من وردپرس رو از سایت به سایت دیگر انتقال دادم الان پنج روز هست که جر نقشه سایت جدید چیزی رو گوگل cache نکرده موندم چیکار کنم؟! علتش چیه باید سایت قبلی رو پاک کنم ؟
    تشکر.

این قائده یادتون باشه:
    همیشه در زمانی که تعداد خطاهای سایت زیاد میشه گوگل کمتر سایت رو ایندکس میکنه و به عبارتی سرعت ایندکس با هر خطا به صورت تصاعدی بالا میره.

بهروز ازند
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۷ تیر ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۷

سایت من جزء اون سایتهایی بود که هک شد و چیزی نزدیک 32000 تا not found ایجاد شد توی گوگل وبمستر.
    در همین زمان الگوریتم پاندا داشت شروع به کار میکرد و در نتیجه سایت من که ری ایندکس شده بود رو تمامی مطالب رو کپی در نظر گرفت و کلا ورودی گوگل رو کشیوند به زیر 1000 تا. نامه نگاری صورت گرفت و گفتن سایت شما مشکلی ندارهو نه بک لینک غیر عادی و نه چیزی

همه گفتن شاید به خاطر نات فوند ها سایتت کلا کشیده شده پایین آخه سرعت ایندکس افتضاح بود یعنی الان پست میدادم کلی وقت بعد ایندکس میشد در ضمن منی که یه زمان پست میزاشتم 2 دقیقه بعد اول گوگل بود اصلا پست خودم رو توی صفحات اول گوگل نمیدیدم.

خب الان خواستم بگم نات فوند های سایت من صفر شدن.
    میخواستم ببینم امیدی به برگشتن سایت من هست یا نه ؟ ورودی گوگل در حال حاظر 100-200 تاست.

چطوری میشه همه پستهارو تک تک از اول پینگ داد به موتور های جست و جو تا بدونن بر اساس تاریخشون واسه قبل هستن و دوباره ایندکس بشن همشون. البته ایندکس شدن ولی خب بیان بالا و صفحات اول بشه دیدشون .

سایتهایی که از نظر پاندا اسپم تشخیص داده میشن یعنی به ابتدایی ترین قوانین گوگل رو هم رعایت نمیکنند.
    من فکر نمیکنم که بازدید شما برگرده مگر اینکه سایتتون رو عاری از هرگونه خطایی چه در تم و چه در نوشته هاتون بکنید.
    قوانین گوگل رو بخونید.

بهروز ازند
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۷ تیر ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۰

می خواستم بدونم اگه یک کلمه، که کلمه کلیدی سایت هم هست توی عنوان تمامی مطالب دوبار تکرار بشه، مشکلی برای سایت بوجود میاد یا خیر!
    این به این دلیله که سایت تخصصی است، و هم توی تمامی عناوین مطالب و همه توی عنوان سایت که در ادامه عنوان صفحه میاد، کلمه کلیدی تکرار میشه.

نه این اتفاقا خوب هم هست و باید عنوان سایت رو در تمامی صفحات تکرار کرد اما بشرطها
    شرطش اینه که حواستون باشه هیچ دو صفحه ای مثل هم عنوان نداشته باشن.

بهروز ازند
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۷ تیر ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۵

ببخشید دوستان من قالب سایتم رو سئو کردم و اگه با سایت های آنالیزگر سئو ببینید 92% سئوست بازدید وبلاگم بعد از 3 ماه تاسیس به 1460 بازدید طبق وبگذر رسید تازگیا هاستم رو تغییر دادم و بازدید داره کمتر میشه طوری که حالا به 1000 نمیرسه البته فکر نکنم سرعت هاستم پایین باشه چون زیر 0.5 ثانیه لود میشه میشه استاید محترم وردپرس طلف کنن ببینن مشکل از کجاست؟ و اینکه با اینکه درصد سئوی سایتم اینقدر بالاست چرا بازدیدم به مثلا به 5000 تا نمیرسه؟!

اینکه بگید سایت فلان درصد سئو شده هیچ ملاکی نیست و لزوما نباید هم باشه.
    ما از سایتهای آنالیز سایت استفاده میکنیم که ببینیم سایت ما چه خطاهایی داره تا اونها رو برطرف کنیم و سئوی سایت رو بهبود ببخشیم.
    البته اتفاقا خیلی از اوقات هم هست که یک تم وردپرس خودش سئو هست و یک نفر میاد با سئو کردن بیشترش به حساب سئوی کل سایت رو بالا ببره و اکثرا هم بدلیل تقلب در کدها به گیر گوگل پاندا و پنگوئن میفته.
    بازدید 5000 تا دور از انتظار نیست و باید آپدیت مرتب داشته باشین.
    عوض کردن هاست هم از اون چیزهایی هست که اگر خوب و عالی هم اتفاق بیفته بازهم خیلی مشکلات رو برای سئو بوجود میاره.

بهروز ازند
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۷ تیر ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۱

1 - تگهای h1 تا h6 رو کجای سایت باید قرار بدم؟ توی فایل index.php ؟ و کلا چه چیزهایی باید بین این تگها بذارم؟

در صفحات اولیه خیلی در این رابطه بحث شده ولی برای یادآوری این تگ در تمام صفحات سایت باید وجود داشته باشه تا سئو بالا بره. تگ H1 عنوان سایت هست ولی خیلی ها برای عنوان نوشته ها ازش استفاده میکنند.
    مهم اینه که H1 با تایتل همخوانی داشته باشه تا سئو بالاتر بره و خود H1 جستجوی خوبی هم داشته باشه.
    تگ h2 در مرتبه بعدی قرار داره و تا تگ H6 که برای فوتر کاربرد داره.

2 - حدودا 1 ماه میشه که سایت رو زدم میشه یه نگاه کنید ببینید سئوش در چه وضعیتی است؟ خوبه؟ باید چه چیزهایی تغییر کنه تا بهتر بشه؟

خودتون ببینید با توجه به حرفهای تایپیک سایت شما چقدر سئو شده.

- الان بازدید سایت تقریبا صفره!! باید چکار کنم تا افزایش بازدید داشته باشم؟

سئو و نوشتن مطالب مرجع تاپ و به روز

عزیزان ببخشید میدونم مهمه اما من یه موضوع تو سایتم دادم که ضروریه جواب بگیرم دیدم این پست تو دو روز هزار خورده ای پست فرستاده شده اما پستهای دیگه کمتر جواب داده میشه بعضی پستها هم که جواب کامل داده نمیشه دو بار پست گذاشتم با عرض معذرت یکم به پستهای دیگه هم برسید ممنون

منظورتون رو نفهمیدم لطفا نام سایت رو هم قرار بدید.

بهروز ازند
  • faramarz2

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸
    ۲۷ تیر ۱۳۹۱ - ۲۳:۳۴

• bazarkade.ir

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۲
    ۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۲:۱۶

سلام خدمت آقای مطهری عزیز
    من یه سوال داشتم و ممنون میشم راهنماییم کنید
    من یه سایت تفریحی - موزیک جدید زدم و حدودا 12 روزه که راه اندازی کردم سایتم رو. یعنی 12 روزه کلا دامین رو ثبت کردم و بلافاصله پس از ثبت دامین شروع کردم به پست دادن و روزی 4 تا پست میدم و پستهام بعد از چند روز ایندکس میشن. ولی مشکل من اینه که نمیدونم چرا پستهام رتبشون به شدت پایین هست؟ حتی پستهایی که عنوانشون رو خیلی طولانی مینویسم و خودم تنها فقط اون عنوان رو دارم بازم رتبش خیلی پایین هست
    حالا میخواستم بپرسم مشکل از کجاست؟ آیا مال اینه که تازه دامین رو ثبت کردم و هنوز گوگل به دامین من اعتماد نداره؟

ممنون میشم راهنمایی کنید و راه حلی پیشنهاد بدید

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۱

عنوان طولانی و با معنی نه فقط عنوان طولانی
    این مشکلی هست که خیلی ها به اشتباه فکر میکنند گوگل فقط براش مهم که عنوان طولانی باشه نه عنوان باید با معنی و به تعبیری سرچ خور داشته باشه.
    عنوان اصلی ترین بخش یک نوشته هست و سئوی داخل نوشته با همون عنوان هست که چک میشه و باید طوری انتخاب بشه که از سرچ بالیی برخوردار باشه.
    میتونید داخل سرچ گوگل کلمات خودتون رو بنویسید و ببینید گوگل دقیقا چه پیشنهاداتی میده و بعد همون رو بعنوان عنوان پست انتخاب کنید.
    از طرفی باید نوشته شما جامع و کامل نوشته بشه و به تعبیری فقط کپی برداری نباشه تا بتونید رتبه خوبی بگیرید.
    و نکته آخر اینکه باید هم کدهای تمتون از نظر سئو و اچ تی ام ال درست باشه و هم لینک ورودی به نوشته هاتون داشته باشید و به تعبیر ساده تر توازن لینک سایتتون حفظ بشه.

arsol76 - بهروز ازند
  • arsol76

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۵
    ۵ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۱

سلام خدمت اساتید محترم و سایر دوستان
    واقعاً خیلی خوشحالم که همچین تاپیک غنی باز شده برای این موضوع مهم.
    جناب مطهری نسب جداً ممنون از راهنمایی های که کردی الان حدود 3 روزه که دارم سعی می کنم تمام توصیه هایی که کردی رو عملی کنم داخل سایتم.الان حدود یک ساله که این سایتم رو و یک 2-3 ماه پیش کلاً بیخیالش شدم ولی از 2 هفته پیش دوباره شروع کردم به درست کردنش و جالبه تو این مدت به خاطر تروجان ها رفته بود توی لیست سیاه گوگل و الان درش اوردم خدا رو شکر و پیچ رنک 1 هم داره از گوگل و الان یکی از کارایی که می خوام بکنم اینه که اررور هایی که validator گرفته رو رفع کنم ارور هایی که هم گرفته 17-18 تا هستن و مثلا گفته که تگ head المنتاش یکی شون نوشته نشده و هنوز بازه اما می رم که نگاه می کنم می بینیم اصلاً اینجوری نیست و خلاصه نمی تونم رفع شون کنم حالا یه خواهشی ازتون دارم می خواستم ببینم امکانش هست براتون که من یه جوری یا یوزر و پسورد بهتون بدم یا فایل های قالب بهتون بدم و شما لطف کنید این خطا ها را برای من رفع کنید یا راهنمایی ام کنید و یه سوال دیگه داشتم میشه یه سر به سایتم بزنید و ببینید چه اشکالاتی داره و چطوری رفع شون کنم.مثل عنوان و ...
    پیشاپیش ممنون

• aquaquest

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲
    ۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۲:۳۴

با سلام خدمت دوستان گرامي
    راستش چند روزي هست كه متوجه شدم ايندكس هاي سايتم به شدت فات كرده است در حالي كه اين سايت هر روز اپديت مي گردد البته در همين مدت قالب جديد سايت را نيز قرار داده ام، حال مي خواستم دوستان لطف كنند و به سايت من مراجعه نمايند و بفرمايند مشكل از كجاست.
    با تشكر از دوستان عزيز
    http://www.farsimatch.ir

• aquaquest

آفلاین
    عضو
    ۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۱:۵۲

هيچ كس نيست پاسخ بده، موضوع خيلي حياتيه عيب از كجاست؟

• arsol76

آفلاین
    عضو
    ۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۲

arsol76 گفت:
    سلام خدمت اساتید محترم و سایر دوستان
    واقعاً خیلی خوشحالم که همچین تاپیک غنی باز شده برای این موضوع مهم.
    جناب مطهری نسب جداً ممنون از راهنمایی های که کردی الان حدود 3 روزه که دارم سعی می کنم تمام توصیه هایی که کردی رو عملی کنم داخل سایتم.الان حدود یک ساله که این سایتم رو و یک 2-3 ماه پیش کلاً بیخیالش شدم ولی از 2 هفته پیش دوباره شروع کردم به درست کردنش و جالبه تو این مدت به خاطر تروجان ها رفته بود توی لیست سیاه گوگل و الان درش اوردم خدا رو شکر و پیچ رنک 1 هم داره از گوگل و الان یکی از کارایی که می خوام بکنم اینه که اررور هایی که validator گرفته رو رفع کنم ارور هایی که هم گرفته 17-18 تا هستن و مثلا گفته که تگ head المنتاش یکی شون نوشته نشده و هنوز بازه اما می رم که نگاه می کنم می بینیم اصلاً اینجوری نیست و خلاصه نمی تونم رفع شون کنم حالا یه خواهشی ازتون دارم می خواستم ببینم امکانش هست براتون که من یه جوری یا یوزر و پسورد بهتون بدم یا فایل های قالب بهتون بدم و شما لطف کنید این خطا ها را برای من رفع کنید یا راهنمایی ام کنید و یه سوال دیگه داشتم میشه یه سر به سایتم بزنید و ببینید چه اشکالاتی داره و چطوری رفع شون کنم.مثل عنوان و ...
    پیشاپیش ممنون

ای بابا کسی که این پست ما رو جواب نداد!خب اشکال نداره وقت داشتین جواب بدین ، من بازم منتظر می مونم ;)

حالا یک سوال دیگه هم داشتم دوستان من رفتم یک مقدار داخل گوگل هم جستجو کردم.و متوجه شدم که یکی دیگه از فاکتور های مهم سرعت برای گوگل Sprite کردن تصاویر بک گراند قالب هست و منم بعد از 2 روز تونستم یک Sprite تمیز واسه تصاویر بک گراند سایتم درست کنم و الان هم خود تصویر و هم یک فایل استایل به فرمت css دارم ولی نمی دونم باید این ها رو کجا جایگزین کنم و چیکار کنم که اون قدیمی ها با این جدید ها جایگزین بشن و تا صفحه 12 این تاپیکم نگاه کردم چیزی در این باره نبود و خواستم ببینم کسی می تونه در این مورد هم من رو راهنمایی کنه؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۳

اولا قرار شد چک نکنیم
    دوما توی همون ولیدیتور اچ تی ام ال اگر به پیغام خطاها خوب توجه کنی میتونی بفهمی چی خواسته مثلا برای تگ هد خیلی وقتها میگه المانها / آخر رو ندارن.

راستش چند روزي هست كه متوجه شدم ايندكس هاي سايتم به شدت فات كرده است در حالي كه اين سايت هر روز اپديت مي گردد البته در همين مدت قالب جديد سايت را نيز قرار داده ام، حال مي خواستم دوستان لطف كنند و به سايت من مراجعه نمايند و بفرمايند مشكل از كجاست.

وقتی در یک سایت مطالب در ری ایندکس تغییرات کلی دارن گوگل اونها رو از ایندکس خارج میکنه تا دوباره برسی بشن.

حالا یک سوال دیگه هم داشتم دوستان من رفتم یک مقدار داخل گوگل هم جستجو کردم.و متوجه شدم که یکی دیگه از فاکتور های مهم سرعت برای گوگل Sprite کردن تصاویر بک گراند قالب هست و منم بعد از 2 روز تونستم یک Sprite تمیز واسه تصاویر بک گراند سایتم درست کنم و الان هم خود تصویر و هم یک فایل استایل به فرمت css دارم ولی نمی دونم باید این ها رو کجا جایگزین کنم و چیکار کنم که اون قدیمی ها با این جدید ها جایگزین بشن و تا صفحه 12 این تاپیکم نگاه کردم چیزی در این باره نبود و خواستم ببینم کسی می تونه در این مورد هم من رو راهنمایی کنه؟

توی اینترنت مطلب در این باره زیاده و میتونی اونها رو بخونی ولی در مجموع این روش زمانی واقعا بهتر جواب میده که ما در صفحه ای بخواهیم بیش از بیست تصویر را بارگزاری کنیم.
    بیشترین کاربردش هم برای سایتهایی هست که میخوان منو داشته باشن که در این صورت افزونه های زیادی در وردپرس هستند که میشه از اونها برای Sprite کردن تصاویر منوها استفاده کرد:
    http://wordpress.org/extend/plugins/search.php?q=Sprite

arsol76
  • aquaquest

آفلاین
    عضو
    ۱۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۱:۵۵

motahharinasab گفت:
    وقتی در یک سایت مطالب در ری ایندکس تغییرات کلی دارن گوگل اونها رو از ایندکس خارج میکنه تا دوباره برسی بشن.

با سلام و تشكر از پاسخ شما
    آخه مشكل اينجاست كه در حال حاضر فقط پوشه ي تصاوير سايت من ايندكس شده اند در حالي كه در روبات سايت اجازه دسترسي به تصاوير سايت داده نشده است و اگر مشكل از تغييرات كلي مي باشد چقدر طول مي كشد تا دوباره ايندكس شوند.

• light8.ir

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۹
    ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۲:۲۷

سلام
    آقا ایول داری !
    دمت گرم :D
    من رفتم تو http://validator.w3.org سایتم رو تایید کرد !
    فقط چه کدی رو باید توی قالبم بذارم ؟؟؟!

• shapoor

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۴۳
    ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۳

من سایتم را توی گوگل ثبت کردم وشناخته شده است ولی احساس میکنم صفحات سایتم حوب ایندکس نمیشه کسی میتونه راهنمایی کنه که بایدچکار کنم؟

• shapoor

آفلاین
    عضو
    ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۶

light8.ir گفت:
    سلام
    آقا ایول داری !
    دمت گرم :D

تواین آدرس سایت ثبت بشه چه مزایایی داره؟ میشه توضیح بدین روالش

• niloofaraneh

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۹:۴۹

آقا من یه سوال دارم تو رو خدا یکی کمک کنه
    ببینید
    یه سایت دارم که به من دادم تا بهینه اش کنم برای \روژه \ایانی
    اما هیچی از بهینه سازی نمیدونم یکی هست که گاماس کاماس به من بگه چکار کنک؟؟؟
    در ضمن وفقتی برام نمونده همش ۱۵ روز!!!!!!!
    چکار کنم
    من websitemap رو از گوگل گرفتم فالش رو که در ابتدا هست اما نمیدونم روت سایت یعنی کجا؟؟؟؟
    که داخلش قرار بدم

• arsol76

آفلاین
    عضو
    ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۱:۰۴

niloofaraneh گفت:
    آقا من یه سوال دارم تو رو خدا یکی کمک کنه
    ببینید
    یه سایت دارم که به من دادم تا بهینه اش کنم برای \روژه \ایانی
    اما هیچی از بهینه سازی نمیدونم یکی هست که گاماس کاماس به من بگه چکار کنک؟؟؟
    در ضمن وفقتی برام نمونده همش ۱۵ روز!!!!!!!
    چکار کنم
    من websitemap رو از گوگل گرفتم فالش رو که در ابتدا هست اما نمیدونم روت سایت یعنی کجا؟؟؟؟
    که داخلش قرار بدم

دوست عزیز با تمام احترام وقتی شما نمیدونی روت کجاست...چرا همچین کاری رو قبول کردین؟
    بعد سئو رو همونجور که دوستمون آقای مطهری و سایر دوستان دیگه بسیار داخل این تاپیک گفتن اینه
    که هرکی برای سئو سایتش باشید خودش عمل کنه چون دقیقاً از همه چیز خبر داره.
    بعد با این توضیحاتی که گفتید ، مطمئنید که سیستم مدیریت محتوای اون سایت وردپرس هست؟
    بعد شما که نباید sitemap رو از گوگل بگیرید!!!شما باید sitemap رو با افزونه ها یا هر نرم افزار و ابزاری که
    هست بسازید و بعد آدرس اونو بدید به گوگل
    احتمالاً شما داخل گوگل وبمسترز هم ثبت نام نکردید...
    برای اون هم برید به این آدرس
    بعد اونجا باید اول با اکانت گوگل تون sign in شید بعد صفحه دیگه ای میاد که اونجا باید add new site یا همچین
    چیزی رو بزنید بعد باید ورفای کنید سایتی رو که ثبت کردین باری اون هم دو راه هست یا یه فایل بهتون میده باید آپلود کنید داخل هاستتون البته داخل پوشه public_html یا هم یه کد میده باید داخل قالب سایتتون بزارید.
    برای سایر موارد هم توصیه می کنم این تاپیک رو از اول بخونید خیلی کمک می کنه بهتون.
    امیدوارم کمک کرده باشم

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۳:۰۳

آخه مشكل اينجاست كه در حال حاضر فقط پوشه ي تصاوير سايت من ايندكس شده اند در حالي كه در روبات سايت اجازه دسترسي به تصاوير سايت داده نشده است و اگر مشكل از تغييرات كلي مي باشد چقدر طول مي كشد تا دوباره ايندكس شوند.

روی این قضیه من خیلی حرف دارم و همینقدر بدونید در دفعه اول که ربوت تکست خونده میشه 95 درصد بهش عمل میشه ولی در دفعات بعدی هیچ تضمینی وجود نداره که موتورهای جستجو از ربوت تکست شما پیروی کنند حتی اگر اون رو هم ایندکس کنند.
    در دفعات بعدی باید دقت کنید که از متا ربوت استفاده کنید که این متا ربوت از اون چیزهایی هست که جزو الگوریتم موتورهای جستجو هست و در پایان ایندکس از اون پیروی میکنند.

بعد از تائید یک کد رفرر بهتون میده که باید قرار داد.

من سایتم را توی گوگل ثبت کردم وشناخته شده است ولی احساس میکنم صفحات سایتم حوب ایندکس نمیشه کسی میتونه راهنمایی کنه که بایدچکار کنم؟

احساس مهم نیست باید با ابزارهای متلف چک کنید که بهترینش خود سرچ گوگل هست
    بزنید:
    site:www.namesiteshoma.com

تواین آدرس سایت ثبت بشه چه مزایایی داره؟ میشه توضیح بدین روالش

این سایت برای چک کردن کدهای قالب هست که باید سعی بشه کدهای قالب خطایی نداشته باشن.
    خیلی وقتها همین خطاهای بظاهر کوچک رو مرورگر نمیگیره اما از نظر گوگل مهم هست و اینکار با سئو سایت صدمه میزنه.

shapoor - بهروز ازند
  • shapoor

آفلاین
    عضو
    ۲۴ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۸:۵۳

احساس مهم نیست باید با ابزارهای متلف چک کنید که بهترینش خود سرچ گوگل هست

آره لینکها نمایش میده ولی چرا وقتی عنوان پست را سرچ میکنم نمیاد؟

این سایت برای چک کردن کدهای قالب هست که باید سعی بشه کدهای قالب خطایی نداشته باشن.
    خیلی وقتها همین خطاهای بظاهر کوچک رو مرورگر نمیگیره اما از نظر گوگل مهم هست و اینکار با سئو سایت صدمه میزنه.

این سایت مرا توشک انداخت به اکثر کدهای افزونه های معتبر ایراد میگیره!!
    حتی کد htmlکه من توابزارک گذاشتم!
    جالبتر اینکه
    سایت گوگل3 Errors26 warning
    سایت یاهو 8 Errors,217 warning
    خیلی به نظرم استاندارد نمیاد

• Hossein1275

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳
    ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۰:۳۳

سلام
    حقیقتش من چند روزه سایت زدم و از 85% حرف هایی که توی پست اول گفته شده بود سر در نیاوردم .
    اگه کسی لطف کنه اینکارو رو برام انجام بده هر چقدر هم هزینش بشه بهش میدم . میخوام SEO من بره بالا و این اشکالاتی که باعث پایین اومدن SEO میشه رو رفع کنه . برای بالا موندن SEO هم هر کاری لازمه بگه که من انجام بدم . همونطور که گفتم هر چقدر هم هزینش بشه میدم .. لطفا هرکی میتونه این کارو انجام بده بگه

• komakhesabdar.ir

آفلاین
    عضو
    ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۷:۴۴

میگن افزونه های کش باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت و محبوبیت در موتورهای جستجو میشوند ولی از من میشنوید از این افزونه ها استفاده نکنید!!! من نصب کردم اولا که تاثیر زیادی در سرعت بارگذاری سایت نداره دوما چون صفحات سایت رو فشرده میکنه کد های اچ تی ام ال فشرده میشوند و باعث میشه موتورهای جستجوگر وقتی وارد سایت میشوند از سایت فرار کنند.
    من افزونه W3 Wordpress cach ... را نصب کردم بعد یک هفته بازدید سایتم از 1570 رسید به 570 ، 650 و حالا که افزونه را پاک کردم تازه داره وضعیت سایت کم کم بهتر میشه بازدید رسیده به 800 .
    این هم آدرس سایتم
    http://www.komakhesabdar.ir

• bazarkade.ir

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۲
    ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۱

سلام خدمت آقای مطهری عزیز...یه سوال داشتم در مورد تاسیس یک وب سایت تازه و اینه که:
    من چه جوری میتونم یه موضوع خوب واسه سایتم پیدا کنم؟ موضوعی که سرچ خورش توی گوگل بالا باشه؟ چون میخوام یه منبع خارجی هم داشته باشه تا مقالات رو از اونجا ترجمه کنم؟
    و اینکه آیا یه سایت با یک موضوع خاص مثلا روانشناسی بهتره یا یک سایت با چند موضوع مثلا روانشناسی - آی تی - سئو و ....
    و اینکه یک موضوع توی گوگل حداقل ماهیانه چقدر باید سرچ داشته باشه که به عنوان یک موضوع واسه سایتمون انتخاب کنیم؟
    مثلا روانشناسی حدودا 368000 با در ماه سرچ میشه. آیا این مقدار سرچ آینده سایت رو و اینکه بتونیم در آینده درآمد خوبی از این سایت داشته باشیم رو تضمین میکنه؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۶ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۰

این سایت مرا توشک انداخت به اکثر کدهای افزونه های معتبر ایراد میگیره!!
    حتی کد htmlکه من توابزارک گذاشتم!
    جالبتر اینکه
    سایت گوگل3 Errors26 warning
    سایت یاهو 8 Errors,217 warning
    خیلی به نظرم استاندارد نمیاد

اصلا مهم نیست صفحه اول یا دوم هم گفتم که باید شما برای گوگل از این سایت امتیاز بگیرید نه گوگل برای شما.

حقیقتش من چند روزه سایت زدم و از 85% حرف هایی که توی پست اول گفته شده بود سر در نیاوردم .
    اگه کسی لطف کنه اینکارو رو برام انجام بده هر چقدر هم هزینش بشه بهش میدم . میخوام SEO من بره بالا و این اشکالاتی که باعث پایین اومدن SEO میشه رو رفع کنه . برای بالا موندن SEO هم هر کاری لازمه بگه که من انجام بدم . همونطور که گفتم هر چقدر هم هزینش بشه میدم .. لطفا هرکی میتونه این کارو انجام بده بگه

سئو کار یکی دو روز نیست و 90 درصدش به استمرار برمیگرده که دست خود شماست و فقط شاید 10 درصد بدست سئو کار باشه.

میگن افزونه های کش باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت و محبوبیت در موتورهای جستجو میشوند ولی از من میشنوید از این افزونه ها استفاده نکنید!!! من نصب کردم اولا که تاثیر زیادی در سرعت بارگذاری سایت نداره دوما چون صفحات سایت رو فشرده میکنه کد های اچ تی ام ال فشرده میشوند و باعث میشه موتورهای جستجوگر وقتی وارد سایت میشوند از سایت فرار کنند.

حرف جالبی بود ولی این قصه هم از خود گوگل برای بهینه سازی گفته شده و هم خودش استفاده کرده.

من چه جوری میتونم یه موضوع خوب واسه سایتم پیدا کنم؟ موضوعی که سرچ خورش توی گوگل بالا باشه؟ چون میخوام یه منبع خارجی هم داشته باشه تا مقالات رو از اونجا ترجمه کنم؟
    و اینکه آیا یه سایت با یک موضوع خاص مثلا روانشناسی بهتره یا یک سایت با چند موضوع مثلا روانشناسی - آی تی - سئو و ....

اصلا مهم نیست و این مهمه که سایتهای تخصصی خیلی بهتر کارایی دارند تا سایتهای درهم و همه کاره.
    برای مثال یک سایت عکس ممکنه در روز 1000 بازدید کننده داشته باشه و یک سایت اس ام اس 1000 تا دیگه ولی یک سایت درهم که هر دوتای اینها رو داره 1500 بازدید در روز و در اینجا میشه به این نتیجه رسید که سایتهای تخصصی با وجود کار کمتر بازدهی بالاتری دارند.

bazarkade.ir - بهروز ازند
  • taha_0095

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۵
    ۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۹

سلام .
    من طبق اموزش ها خیلی از کارایی که گفتین رو کردم . ولی باز بازدیدم خوب نیست . نمی دونم شاید به خاطر تخصصی بودن مطلب بازدید نداره . میشه یه نگاهی به سایت من بندازین و راهنماییم کنیین که کجا رو اشتباه کردم . پیشاپیش تشکر می کنم .
    http://www.eleram.ir/
    در ضمن کد وبگذر 77 هست .

درباره‌ی این موضوع