انجمن

مدیریت سایت با بیش از 20000هزار پست  (۳۰ نوشته)

• elyas

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۸
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ - ۲۱:۰۷

سلام خسته نباشید دوستان خواهشا" ببخشید چنین پستی ایجاد کردم از دوستانی که تو زمینه ودپرس که اطلاعاتشون از بقیه بالاتره یه سوال داشتم
    من تا الان با وردپرس یه سایت خبری زده بودم ولی این اواخر خیلی بیش از حد اذیتم کرد دیتابیس حجمش خیلی زیاد شده بود از 700زده بود بالا و ارور زیاد میداد البته افزونه امارگیر cystats هم نصب کرده بودم که خیلی ها میگن این افزونه بدرد نمیخوره چون که سایتم به سرور فشار میورد هاستو چندین بار عوض کردم هیچکدوم جوابگو نبودن vps هم گرفتم vps هم جواب کرد بعد دگه افزونه cystats حذف کردم ولی باز مشکل حل نشد تا دگه خستم کرد به هرکی هم گفتم نتونست مشکلشو حل کنه الان میخوام از اول سایتمو بزنم شنیدم هسته وردپرس خیلی سنگینه و اذیت میکنه و اینکه میگن وردپرس بیشتر برای وبلاگ ها یا سایت های کوچک بدرد میخوره حقیقت داره؟ به نظرتون مشکلش تو نسخه جدید حل شده اگر دوباره با وردپرس سایتمو از اول بزنم چنین مشکلی پیش نمی یاد؟و اینکه ایا وردپرس توان اداره سایت بزرگ با بیش از 20000 هزار پست رو داره؟

• elyas

آفلاین
    عضو
    ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ - ۲۲:۵۲

ضمنا" دوستان اینجا پرسیدم چون قسمت وردپرس پیشرفته هسته و بیشتر کسانی تو این بخش فعالیت میکنن با هسته وردپرس بیشتر اشنا هستن واسه خاطر همین اینجا پرسیدم خب دوستان اگر امکان داره بگین بنده چکار کنم؟

• elyas

آفلاین
    عضو
    ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۲:۲۰

چرا کسی جوابمو نمیده؟
    یه سوال دگه هم داشتم وردپرس اصلی با وردپرس فارسی شده فرقی میکنی؟چرا فارسی شده 4 مگابایت هسته ولی اصلیش 3 مگابایت؟یعنی یک مگابایت فقط واسه فارسی شدن استفاده شده؟نسخه اصلی نصب کنم بهتر نیست؟

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴۰۲
    ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۸

سلام
    نسخه اصلی با فارسی شده در زبان و بخش قالب و همچنین افزونه جلالی تفاوت دارن.

در مورد حجم هم وردپرس با میزان بالای پست مشکلی نداره. یا حداقل من ندیدم مشکل داشته باشه.
    چیزهایی که روی مصرف بالای رم تاثیر میزان استفاده از قالب با کوئریهای متعدد و نامناسب و همچنین افزونه های مریض(مشکل زا از نظر کار با دیتابیس و منایع) هست.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    مجتبي اسپري پور - elyas - EleRam
  • elyas

آفلاین
    عضو
    ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۸

خب به نظر شما الان بنده دوباره با وردپرس سایتمو بیارم بالا و این مواردی هم که گفتین رعایت کنم مشکلی پیش نخواهد اومد؟شما از این بابت مطمن هستین؟
    چون میخواستم از دیتالایف یا جوملا استفاده کنم

• Morteza

آفلاین
    ناظم
    ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۲

هیچوقت نمیشه 100% چیزی رو گفت ولی یقینا مشکلی نباید پیش بیاد.

مجتبي اسپري پور - elyas
  • elyas

آفلاین
    عضو
    ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۰

پس به گفته شما با همون وردپرس میزنم انشالا مشکلی پیش نیاد مرسی ممنون

• neginiran

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸
    ۳۰ مرداد ۱۳۹۰ - ۲۳:۱۹

آخه با چی می خوای بزنی جز وردپرس لابد با جوملا

مجتبي اسپري پور - elyas
  • BrainDusk

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۴
    ۳۱ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۰:۵۰

بر عكس در جوملا شما توانايی های CMS بسيار ضعيفی رو دريافت ميكنيد و باعث افزايش درخواست به سرور و مشكلات حاد در سايت های نسبتا بزرگ ميشه.
    پيشنهاد من به شما استفاده از سيستم تجاری هست كه كنترل ناوبری قوی تری نسبت به وردپرس داره برای مثال از VIVVO استفاده كنيد ميشه كاريش كرد كه فشار به سايت به حداقل برسه تقريبا همه ليسانس هاش يه كار رو انجام ميده ولی برای من مدل Business به صرفه تر بوده.
    سايت شما برای اين مدل CMS در حد كوچك به حساب مياد موفق باشيد.

مجتبي اسپري پور - elyas
  • elyas

آفلاین
    عضو
    ۶ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۶

بله باجوملا چون شنیدم جوملا برای سایت های بزرگ بکار میره ولی وردپرس برای سایت های کوچک همینطور نیست؟میگن اصلا وردپرس قابل مقایسه با جوملا نیسته حقیقت داره؟چون دارم اون سایتمو با جوملا میزنم
    http://www.p30novin.com

هسته جوملا بهتر از وردپرس نیسته؟دلیل علمی بگین مرسی ممنون

• منتظر

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۴
    ۶ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۴

سلام
    نظر من تازه کار رو بخوای وردپرس قابل مقایسه با جوملا نیست. (بنا بر دلایل شخصی)

شما اگر وردپرس رو نصب کردی افزونه WP CleanFix رو هم نصب کن ضرر نداره.

مجتبي اسپري پور - elyas
  • elyas

آفلاین
    عضو
    ۷ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۰:۲۰

میشه شما دلایل شخصیتونو بگین؟
    ضمنا" تو این انجمن از بزرگان که چند سال تو کار وردپرس هستن یعنی کسی نیسته نظرشو بگه؟

• منتظر

آفلاین
    عضو
    ۷ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۴

سلام
    نه نمیشه
    همان طور که گفتم شخصیه!

مجتبي اسپري پور - elyas
  • منتظر

آفلاین
    عضو
    ۷ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۶

سلام
    اگر وردپرس رو نصب کردین و اگر از پیوند یکتا استفاده کردی بهتره از پیوند یکتایی استفاده کنی که اولش با عدد شروع بشه مثل:

/%post_id%-%postname%/
    مجتبي اسپري پور - elyas
  • elyas

آفلاین
    عضو
    ۷ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۷:۳۰

همینطور هسته
    به طور مثال به این شکله
    http://www.news110.ir/1390/6317

من نمیدونم طرفدار های وردپرس کجا هستن که چیزی نمیگن ! مخصوصا بزرگان

• مجتبي اسپري پور

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۸۷
    ۸ شهریور ۱۳۹۰ - ۲۳:۲۳

به نظر من وردپرس خیلی سنگینه بقیه سی ام اس های رایگان هم بدرد نمیخورن یعنی بدرد کارای بزرگ نمیخورن و پیشنهاد من اینه که اگه سایت شما بزرگ هستش بهترین کار اینه که یک سی ام اس اختصاصی ، سفارش بدید چون طبق خواستتون طراحی میشه و بهینه هم هستش .

elyas
  • mehdi.gpr

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۴
    ۹ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۷

دوست عزیز

من هم بابت شروع وبسایتم و از اونجایی خیلی برام مهم بود که تو آمار بالا چه از لحاظ کاربری و چه از لحاظ محتوا به مشکل نخورم خیلی در این مورد تحقیق و بررسی کردم.

من با توجه به بررسی هام فقط 2 تا cms رو در نهایت برای کارم انتخاب کردم یکی wordpress و دیگری movable type.
    انتخاب وردپرس بعد از بررسی به این دلیل بود که وردپرس چه در هسته و چه از لحاظ template معمولا در شرایطی سئوی مناسبی قرار داره !! و شاید بشه گفت بین cms ها اصول سئو را بهتر رعایت کرده بطوری که اگه template شما مشکل tagging نداشته باشه براحتی در عرض چند ساعت پست شما index میشه. ولی این موضوع در cms هایی مثل جوملا حداقل به این نحو نیست و معمولا در ایندکس شدن پست ها کمی به مشکل برخورد میکنید.
    انتخاب دوم به دلیل استفاده مناسب mt از صفحات استاتیک بود . تا اونجایی که این قابلیت برای دوستان هم مشخص هست با توجه به اینکه mt از روی دیتابیس قابلیت ساخت صفحات استاتیک رو داره این موضوع باعث میشه در زمان حجم بالای مطالب و تعداد بالای کاربران باعث میشه به سرور فشار کمتری وارد بشه و برای نمایش مطالب نیاز به کوئری های متعدد از دیتابیس و درگیر کردن cpu و ram سرور هاست نشه.
    برای این دو مورد هم همچنان مشغول بررسی و تجربه کردن بطور شخصی بودم ، در رابطه با mt از سایتهای مختلف بزرگی مثل p30world.com و mihandownload مشورت گرفتم ( با توجه به اینکه حجم مطالب یالا و تعداد کاربران بالایی دارند ) به گفته اونها در این حد user و post در حال حاضر مشکل داشتند ولی چون در اون شرایط دیگه کاری از دستشون بر نمیومد نمیتونستند به این راحتی سوئیچ کنند روی cms دیگری . ولی در کل در شرایط فعلی شون از cms مورد استفادشون راضی نبودن.
    در رابطه با وردپرس هم از افراد زیادی مشورت گرفتم یکی از این اشخاص آقای ضابط بودند که ایشون تجربه ی زیادی در راه اندازی سایتهای وردپرسی دارند و در حال حاضر سایت خود ایشون هم با ورد پرس طراحی شده . http://www.zabet.ir
    با ایشون که در رابطه با این دو cms مشورت گرفتم با توجه به سابقه فعالیت بالای ایشون در طراحی وب از همه لحاظ وردپرس رو به من پیشنهاد کردند و با دلایل فنی خودشون بنده رو متقاعد کردند که استفاده از این cms بصورت بهینه مناسب تر هست. در حال حاضر سایت ایشون تقریبا بطور میانگین روزانه 5000 بازدید داره و مشکلی هم ندارند بطوریکه هم رنک alexa و هم google ایشون بالا هست و ورودی گوگل خوبی دارند .

شما میتونید با توجه به اینکه براتون اهمیت داره این موضوع یک مشاوره از ایشون بگیرید و ببینید نظر ایشون در این رابطه چی هست .

در کل قضیه استاتیک بودن صفحات رو روی وردپرس با توجه به پلاگین های موجود براحتی قابل پیاده ساری هست. و این موضوع باعث میشه شما کمتر در حجم بالای مطالب با دیتابیس به مشکل بخورید و به نظر من از پلاگین هایی که صفحات استاتیک ایجاد میکنند استفاده و تاثیر اون رو در استفاده از منابع سرور بررسی کنید و در عین حال از مزایای سئو بودن عالی وردپرس هم بهره مند شدید.

با تشکر

مجتبي اسپري پور - elyas - EleRam
  • Morteza

آفلاین
    ناظم
    ۹ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۶

استاتیک بودن صفحه اینقدر که شما می گید موثر نیست.
    مخصوصا در سئو.
    اگر سیستم بخواد از دیتابیس بیاد صفحه استاتیک جنریت کنه دیگه چه فرقی داره با اینکه صفحات مستقیم از دیتابیس خونده بشه؟ البته اگر منوظر شما همین هست.
    اگر هم منظور شما اینه که یکبار جنریت میشن و دوباره دیگه نمیشه اینجا با مشکل اشغال فضای دوباره مواجه میشیم که یکبار در دیتابیس مطلب وجود داره و یکبار هم بصورت استاتیک در صفحه.

mehdi.gpr - مجتبي اسپري پور - elyas - EleRam
  • mehdi.gpr

آفلاین
    عضو
    ۹ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۴

man4toman گفت:
    استاتیک بودن صفحه اینقدر که شما می گید موثر نیست.
    مخصوصا در سئو.
    اگر سیستم بخواد از دیتابیس بیاد صفحه استاتیک جنریت کنه دیگه چه فرقی داره با اینکه صفحات مستقیم از دیتابیس خونده بشه؟ البته اگر منوظر شما همین هست.
    اگر هم منظور شما اینه که یکبار جنریت میشن و دوباره دیگه نمیشه اینجا با مشکل اشغال فضای دوباره مواجه میشیم که یکبار در دیتابیس مطلب وجود داره و یکبار هم بصورت استاتیک در صفحه.

نه دوست من منظور من این نبود . بحث سئوی وردپرس کلا جدا از بحث صفحات استاتیک هست.
    من منظورم این نبود که استاتیک بودن به سئو مربوط میشه . اگر هم مطالب من چنین منظوری رو رسونده عذر خواهی میکنم.

بحث سئو بودن در وردپرس به نظر من یک مسئله ذاتی هست که از هسته این cms درست رعایت شده . (این یک موضوع ).

موضوع دیگه در رابطه با صفحات استاتیک ، بحث استفاده از منابع سرور در هنگام حجم بالای مطالب و بازدید کننده بود ( و به سئو بودن وردپرس اصلا مربوط نمیشه ).
    امیدوارم با مطلبی که الان میگم موضوعی که در بالا عنوان کردم روشن بشه :
    اینطور که منطقا مشخصه زمانی که ما از دیتابیس یک صفحه استاتیک generate میکنیم این موضوع درسته که فضای بیشتری در هارد سرور میطلبه ولی عملا استفاده از cpu و ram سرور رو به حد چشمگیری کاهش میده ( نه اینکه کلا از بین میبره ولی خیلی کمتر میشه ) و تقریبا اینطور بگم که استفاده از منابع حیاتی سرور رو کم میکنه و این مسئله میتونه خیلی از مشکلات مربوط به سرور و دیتا بیس رو از بین ببره . ( خوب طبیعی که کمتر باهاشون در ارتباطه ) ( تمامی این موضوعات با فرض اینه که در زمان انتشار یک پست فقط یکبار صفحه استاتیک generate میشه و در صورت تغییرات روی پست که کم اتفاق میفته و معمولا مطالب تغییر آنچنانی ندارند صفحه مجدد generate بشه )
    از اونجایی که این دوستمون هم مشکلات مربوط به دیتابیس رو در حجم بالای مطالب دارند و اگر احتمال زیاد شدن کاربران شون رو در بلند مدت بدیم مسلما سرور فشار زیادی رو برای کوئری گرفتن از دیتابیس به ازای هر درخواست کاربر تحمل میکنه و حتی امکان down شدن سرور براحتی وجود داره . در کل فکر میکنم موضوع استاتیک کردن صفحات در حجم بالای مطالب به عنوان یک ایده برای کم شدن بار سرور قابل بررسی و بهینه سازی باشه.

امیدوارم این سری مطلب رو واضح تر عنوان کرده باشم.

با تشکر

مجتبي اسپري پور - elyas
  • مجتبي اسپري پور

آفلاین
    عضو
    ۹ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۸:۲۹

دوست عزیز شما که میگید با پلاگین ها میشه درستش کرد آیا پلاگین ها می تونن هسته رو تغییر بدن ؟ مشکل از سنگین بودن هسته وردپرس هستش البته سئو خوبی داره اما برای کسانی که تعداد رکورد های بالایی تو دیتابیس دارن اصلن مناسب نیستش و بهتره که استفاده نکنند و بهترین راه حل برای اینجور اشخاص ، استفاده از سی ام اس های اختصاصی هست که البته اینم باید به یک حرفه ای سفارش بدید که دیتابیس رو ساده طراحی کنه تا بشه راحت تر اینسرت و آپدیت و ... کرد در کل بخوایم حساب کنیم فقط دیتابیس نباید بهینه سازی بشه و کدهای پی اچی پی و ... هم باید بهینه باشند البته باید به هزینه اینکار هم فکر کردش و با وضعیت فعلی وب ایران فکر کنم چند میلیونی واسه یک سی ام اس خوب پیاده شید.

mehdi.gpr - elyas
  • mehdi.gpr

آفلاین
    عضو
    ۹ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۸:۳۹

سلام

دوست عزیز صحبت اصلا تغییر هسته نبوده و صحبتی هم که من کردم فقط یک راه حل قابل بررسی برای این موضوع بود . همین !!! مثل راه حلی که شما بیان کردید .
    اینکه یک شخص فرضا حرفه ای بیاد و بخواد یک cms حرفه ای و بهینه ارائه بده و تا بخواد باگهای مربوط به cms به اصطلاح حرفه ایش رو هم بگیره دقیقا باید راهی رو بره که امثال cms وردپرس سالهاست دارن میرن .
    به هر حال قصد جسارت به نظر شخصی کسی نبود و اینکه برای اینکار هم یک cms مخصوص سفارش داده بشه هم ایده قابل تامل و بررسی هست.

من پایین مطلب قبلیم ذکر کردم و باز هم ذکر میکنم پیشنهاد بالا جهت استاتیک کردن صفحات فقط یک ایده جهت بررسی گفته شد و نه اطمینان صد در صد به انجام کاری .

مجتبي اسپري پور - elyas
  • مجتبي اسپري پور

آفلاین
    عضو
    ۹ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۸:۵۹

دوست عزیز وردپرس رایگان هستش و مطمئن باش هرچی بلدن رو رو نمیکنن یعنی از روش هاش بهینه استفاده نمیکنن البته انصافن وردپرس از همه لحاظ از همه سی ام اس های رایگان دیگه سر هستش اما بازم اینو یا آورشم که وردپرس رو به هدف ساختن وبلاگ زدن نه سایت های بزرگ .
    از بحث داریم دور میشیم اما باید بدونیم که این آقا وردپرس بدردش نخورده و اومده کمک خواسته ، حالا هرچی ما بیایم از وردپرس دفاع کنیم فاید نداره چون این آقا که استفاده کردن به مشکل بر خوردن حالا تو این حالت دو تا راه داره : 1. سی ام اس های رایگان دیگه 2. سی ام اس اختصاصی .
    به قول خودمون وردپرس از همه سی ام اس های رایگان بهتره پس این راه رو باید کنار گذاشت میمونه راه دوم .
    یک نکته هم به شما گوشزد کنم که اگر واقعا کار به افراد حرفه ایی واگذار شه مطمئن باش که اینجور مسائلی که شما گفتید ، پیش نمیاد بخوام یک مثال بزنم فکر میکنید که سایت های خبری بزرگی که هستن از ورپرس استفاده میکنن ؟‌ اینجور سایت ها از سی ام اس های اختصاصی استفاده می کنند که میبینید همشونم بالای دویست هزار پست دارن و بدونه هیچ مشکلی به کار ادامه میدن . خواستین حتی حاضرم به طور تخصصی و با کد مقایسه کنیم.

mehdi.gpr - elyas
  • mehdi.gpr

آفلاین
    عضو
    ۹ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۹:۵۵

حرف شما درست و متین . و تمامی مطالبی که در مورد سایتهای بزرگ و cms های شخصی هم توضیح دادید رو بدون چون و چرا قبول دارم. نمونه بارز قدرتمند بودن وردپرس رو در wordpress.com میشه دید مسلما همه میدونند این سیستم وبلاگ دیتابیس کوچیکی نداره درسته که صد در صد نحوه مدیریتش متفاوته و حتما از راهکارهای مناسبی برای این موضوع استفاده شده ولی خوب فکر میکنم هسته یکی باشه. به هر حال ...

قصد بنده هم کمک به این آقا بود نه جانبداری یک طرفه از نظرات شخصی خودم .( حدالامکان همیشه سعی میکنم بیطرف صحبت کنم ) به هر حال اگر ایشون نخوان بابت کارشون هزینه کنند فکر کردم شاید این موضوع براشون قابل تامل باشه.

باز هم اگه دلخوری یا جسارتی از طرف بنده بود به بزرگی خودتون ببخشید .

دقیقا هم حق با شماست اینجا قصد ، قصد کمک هست نه فضایی برای تحمیل عقاید شخصی و فکر میکنم ارائه تجربیات شخصی به عنوان یک پیشنهاد بتونه جوابگو باشه. به هر حال اگه جسارتی بود به بزرگی خودتون ببخشید.

امیدوارم که این دوستمون هم بتونند از تجربیات سایر دوستان کمک و به امید خدا بهترین روش رو برای حل مشکلشون پیدا کنند.

مجتبي اسپري پور - elyas - aghili
  • elyas

آفلاین
    عضو
    ۱۴ مهر ۱۳۹۰ - ۲۳:۱۴

دوستان بنده به این نتیجه رسیدم وردپرس کلا اصلا به درد سایت خبری نمیخوره بیخود وقت خودتونو تلف نکنین من اون روز که دوباره سایتو از اول زدم دوباره سایتمو سرور باهم رفتن فضا !

• mehdisr

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۱
    ۶ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۸

elyas گفت:
    دوستان بنده به این نتیجه رسیدم وردپرس کلا اصلا به درد سایت خبری نمیخوره بیخود وقت خودتونو تلف نکنین من اون روز که دوباره سایتو از اول زدم دوباره سایتمو سرور باهم رفتن فضا !

شاید از جایی که هاست تهیه کردید سرور ضعیفی یا پری داشته . یا اینکه 2 افزونه یا .... مشکل لودر پیدا کرده . با این بازدید شما هیچ مشکلی نباید باشه . دقت در نصب افزونه ها و قالب داشته باشید

• neginiran

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۸
    # نوشته شده: ۱۰ سال پیش
    ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۳

neginiran گفت:
    آخه با چی می خوای بزنی جز وردپرس لابد با جوملا

elyas گفت:
    بله باجوملا چون شنیدم جوملا برای سایت های بزرگ بکار میره ولی وردپرس برای سایت های کوچک همینطور نیست؟میگن اصلا وردپرس قابل مقایسه با جوملا نیسته حقیقت داره؟چون دارم اون سایتمو با جوملا میزنم
    http://www.p30novin.com

هسته جوملا بهتر از وردپرس نیسته؟دلیل علمی بگین مرسی ممنون

• nariman

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۲
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۶

ببينيد سايتهايي مثل دانلودها از وردپرس داره استفاده ميكنه خود من هم از ورد پرس استفاده ميكنم اگر آمار سايتتون بالا هستش من ميگم وردپرس بهتره آمار بازديد سايت قبلي من روزانه 10000 نفر بود و هيچ مشكلي نداشت البته اين آمار كم هستش . از افزونه هاي بهينه از قالب هاي سبك بايد استفاده بكنيد در ضمن سروري كه ميگيريد خيلي ربط داره الن از جايي سرور گرفتم كه نميگم چون بازارش شايد خراب بشه در كل اثلا سرور جالبي نيست پول بيشتري براي سرور خرج كنيد اگه كه آمار بازديدتون بالا باشه
    من طي تحقيقاتي كه انجام دادم ورد پرس ميتونه تعداد آنلاين هاي 10000 نفر رو نيز به راحتي جواب بده اگه سرورتون خوب باشه قالبتون بهينه و سبك باشه از پلاگين هاي درستي استفاده بشه و همه نكاتي كه فشار مياره رو سرور بايد به درستي رعايت بشه در ضمن جوملا به نظر من در حد وردپرس نيست ورد پرس با تمام سادگيش خيلي سبك و روان هستش ولي جوملا رو من نديدم كسي به صورت حرفه اي كار بكنه البته به جز ايراني ها كه بد جور چسبيدن به جومل و نميدونن كه وردپرس چي هستش

• ایران وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷۲۹
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۸

nariman گفت:
    ببينيد سايتهايي مثل دانلودها از وردپرس داره استفاده ميكنه خود من هم از ورد پرس استفاده ميكنم اگر آمار سايتتون بالا هستش من ميگم وردپرس بهتره آمار بازديد سايت قبلي من روزانه 10000 نفر بود و هيچ مشكلي نداشت البته اين آمار كم هستش . از افزونه هاي بهينه از قالب هاي سبك بايد استفاده بكنيد در ضمن سروري كه ميگيريد خيلي ربط داره الن از جايي سرور گرفتم كه نميگم چون بازارش شايد خراب بشه در كل اثلا سرور جالبي نيست پول بيشتري براي سرور خرج كنيد اگه كه آمار بازديدتون بالا باشه
    من طي تحقيقاتي كه انجام دادم ورد پرس ميتونه تعداد آنلاين هاي 10000 نفر رو نيز به راحتي جواب بده اگه سرورتون خوب باشه قالبتون بهينه و سبك باشه از پلاگين هاي درستي استفاده بشه و همه نكاتي كه فشار مياره رو سرور بايد به درستي رعايت بشه در ضمن جوملا به نظر من در حد وردپرس نيست ورد پرس با تمام سادگيش خيلي سبك و روان هستش ولي جوملا رو من نديدم كسي به صورت حرفه اي كار بكنه البته به جز ايراني ها كه بد جور چسبيدن به جومل و نميدونن كه وردپرس چي هستش

این که گفتید 10000 تا اشتباهه کاملا !!
    وردپرس فقط یک اسکرپیت هستش نه برنامه ی اجرایی ! منظور از برنامه ی اجرایی مثلا سرور یا هر چی دیگه .

اگر سرور بکشه وردپرس هم میکشه ! مساله اصلی سرور هست نه خود وردپرس . هر چقدر سرورتون بتونه تعداد کاربران آنلاین رو تحمل کنه وردپرس هم میتونه .

در ایران بیشتر تعداد 200-400 رو قرار میدن . چون سایتی پیدا نمیشه زیاد که چنین آمار آنلاینی داشته باشه . بقیه هم که میبینید خودشون سرور شخصی دارند . ما داریم از سایت های شخصی صحبت میکنیم .
    موفق باشید

• nariman

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۹۲
    ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۱

ببخشيد يه صفر اضافه رفته منم كه ميگم به سرور مربوط ميشه بيشتر بحث ها

• hami73

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۱
    ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۹

سلام آقا نریمان میشه اون سروری رو که گفتید ضعیفه اسمش رو بگید که حد اقل سر ما کلاه نره.
    تشکر.
    miladghodrati73@yahoo.com

درباره‌ی این موضوع

برچسب‌ها

هیچ برچسبی نیست.