انجمن

چگونه سرعت وردپرس‌مان را چندين برابر کنيم؟  (۵ نوشته)

• Anisi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۷
    # نوشته شده: ۱۲ سال پیش
    ۵ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۷

بسياري از وب‌سايت‌هاي ايراني به واسطه‌ي کندي سرعت‌شان رنجي را بر کاربر تحميل مي‌کنند؛ کاربري که حتما مي‌دانيد در آخرين آمارها مشخص شد که تعداد زيادي از آن‌ها به صورت دايل آپ از اينترنت استفاده مي‌كنند.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نظر مي‌رسد که توجه به اين موضوع و يافتن راه حلي براي آن امري اجتناب‌ناپذير براي صاحبان وب‌سايت‌ها باشد. براي انجام اين کار مي‌توان مراحل زير را دنبال کرد.

مرحله اول: دانلود و فعال کردن WP Minify

در قسمت افزودن افزونه‌ها، WP Minify را بجوييد و نصب کنيد. وقتي که آن را فعال کرديد از بخش تنظيمات، WP Minify را برگزينيد. اطمينان يابيد که همه بخش‌هاي CSS، جاوا اسکريپت و HTML Minification تيک‌دار شده و فعال هستند.

مرحله دوم: دانلود و فعال کردن W3 Total Cache

پس از اينکه افزونه را فعال کرديد، بخشي جديد به نام Performance در انتهاي پنل سمت راست ظاهر مي‌شود. به جز CDN و Minify باقي بخش‌ها را فعال کنيد؛ چرا که اولا اکانت CDN نداريد و دوما WP Minify به مراتب بهتر از بخش Minify توتال کش کار مي‌کند؛ هم به تجربه و هم به توصيه صاحب‌نظران.

در قسمت Page Cache دقت کنيد که گزينه‌هاي Cache home page و Cache feeds تيک‌دار باشند. در بخش Browser Cache گزينه‌هايي مانند Expires Header و Etags و غيره را مي‌بينيد، تمام آن‌ها را تيک‌دار کنيد. با انجام هر تغييري بر روي افزونه‌هاي وردپرس، W3 Total Cache از شما مي‌خواهد که کش را خالي کنيد.

مرحله سوم: دانلود و فعال کردن WP Smush.it

با فعال کردن اين افزونه از اين پس عکس‌هاي آپلود شده‌ي شما بهينه مي‌شوند. البته براي اينکه عکس‌هاي آپلود شده پيش از نصب اين افزونه را نيز بهينه سازيد، پس از انتخاب تصاوير برروي !Smush.it now در بخش کتابخانه کليک کنيد.

برگرفته از http://www.pouyasazan.com

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    omid0098 - Parsa - pishva
  • omid0098

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۳۵۳
    ۵ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۲

دوست عزیز خودتون تست کردید این همه افزونه رو?

• Anisi

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۷
    ۵ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۲

omid0098 گفت:
    دوست عزیز خودتون تست کردید این همه افزونه رو?

این همه نیست که! فقط 3 تا افزونه هست که یکیش رو حتما باید نصب کرد!
    بله من تست کردم خیلی بهتر شد
    از 6.5 ثانیه رسید به 3.5 ثانیه

• حسین

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۷
    ۱۰ فروردین ۱۳۹۱ - ۱۷:۴۹

سلام دوست عزیز
    پلاگین هایی که اسم بردی را اگه امکان داره لینک دانلودشون هم بذار
    ممنون

• حسین