انجمن

موضوع جامع بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو (SEO)  (۲۰۶۷ نوشته)

• python

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۸۶
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۱۷ دی ۱۳۸۹ - ۲۲:۳۶

من چجوری صفحه تگ درست کنم؟
    میشه راهنمایی کنی؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۶۷
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۳

من چجوری صفحه تگ درست کنم؟
    میشه راهنمایی کنی؟

وقتی کلمات کلیدی به وردپرس بدین و پوسته شما قابلیت نمایش تگها رو هم داشته باشه با لینک روی هر تگ به صفحه مورد نظر میرید و اگر تمتون این قابلیت رو نداره میتونید از بخش ابزارک ، ابرچسب رو فعال کنید.

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    بهروز ازند - aliqq - pishva - milad200
  • python

آفلاین
    عضو
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۱

من این امکان یعنی ابر برچسب رو فعال کردم اما مشکلم فقط اینه که کلمات کلیدی که برای مطالب اضافه میکنم در گوگل ایندکس نمیشن؟
    میخواستم ببینم چیکار باید بکنم؟
    در ضمن شما گفتین که سئوم افتضاحه درسته؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۸

python گفت:
    من این امکان یعنی ابر برچسب رو فعال کردم اما مشکلم فقط اینه که کلمات کلیدی که برای مطالب اضافه میکنم در گوگل ایندکس نمیشن؟
    میخواستم ببینم چیکار باید بکنم؟
    در ضمن شما گفتین که سئوم افتضاحه درسته؟

ایندکس نشن بهتره چون اونطوری صفحات تکراری زیادی براتون بوجود میاد ولی در مجموع یک افزونه سئو مثل all in one seo pack نصب کنید و توی تنظیماتش میتونید تعیین کنید چه صفحاتی ایندکس بشن.

بهروز ازند - aliqq - milad200
  • python

آفلاین
    عضو
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۵۵

مرسی از راهنماییات
    اما چون سایت من یه سایت تفریحیه فک کنم ایندکس شدنشون بهتر باشه
    ولی در مجموع ممنونم

motahharinasab
  • imann

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۳
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۳

سلام سایت من یه سری مشکلات داشت گفتم بنویسم شاید از دوستان کسی راهنکایی کنه؟
    1.من در سایتم از افزونه های زیر استفاده می کنم :
    آ:Advertising Manager+
    All in One SEO Pack
    Contact Form 7
    CyStat
    Google XML Sitemaps
    Hello Dolly
    Limit Login Attempts
    Register Plus
    WordPress Importer
    WP-PostViews
    WP Page Numbers
    Yet Another Related Posts Plugin
    خوب حالا می خواستم بدونم کدوم ها رو میشه حذف کرد بدون اینکه سایت دچار مشکل خاصی بشه؟
    آیا افزونه ای بجز CyStat برای آمارگیری هست؟
    WP-PostViews به چه درد می خوره؟
    2. من در بازدید بالای 3000 تا دارم ولی هنوز افزونه های کش(نمی دونم درست گفتم یا نه) رو نصب نکردم تمام این چیه؟
    3.سایت من اونطور که الکسا نشون میده سرعت بسیار بسیار پایینی رو داره دلیل چی کیتونه باشه؟
    4.من هنوز نتونستم سایت مپ رو نصب کنم العان هم این صفحه رو میاره : لینک
    5.سایت من قدیم co.cc بود اما العان یه 1 ماهی هست .com شده (پارک کردمش) توی این پست سوالو پرسیدم اما جواب قانع کننده ای نگرفتم ""چه جوری .co.cc از بین بره و.com فقط بمونه و در ضمن صفحه ی مدیرت میز آدرساش مثل سایت همه .co.cc بشه؟
    6.در حال حاضز پیوندهای سایتم به صورت http://www.++++.com/archives/695 هستش آیا از این نوع بهتری نسز هست؟
    7.افزونه ی آمارگیرم خراب شده و دیگه مواردی همچون بازدید از گوگل و آنلاین ها رو نشون نمیده دلیل چیه؟
    8.با اونکه با سایت ها و وبلاگهای زیادی تبادل لینک کردم اما هنوز در گوگل لینکی نمی بینم؟
    9.بعضی وقت ها پیام هایی برام فرستاده میشه که مطلبی انگلیسی و خیلی بلند هستش .چرا این اسپم ها میاد؟
    10.در آخر اگه میشه یه نگاه به سایتم بندازین و چند توصیه در جهت بهتر شدنش بهم بگین : لینک

milad200
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۲۰:۵۹

1.من در سایتم از افزونه های زیر استفاده می کنم :
    آ:Advertising Manager+
    All in One SEO Pack
    Contact Form 7
    CyStat
    Google XML Sitemaps
    Hello Dolly
    Limit Login Attempts
    Register Plus
    WordPress Importer
    WP-PostViews
    WP Page Numbers
    Yet Another Related Posts Plugin
    خوب حالا می خواستم بدونم کدوم ها رو میشه حذف کرد بدون اینکه سایت دچار مشکل خاصی بشه؟

فقط خودتون میدونید که با این افزونه ها چیکار میکنید و خودتون میتونید غیر فعالشون کنید.

آیا افزونه ای بجز CyStat برای آمارگیری هست؟

http://wordpress.org/extend/plugins/search.php?q=stat&sort=

2. من در بازدید بالای 3000 تا دارم ولی هنوز افزونه های کش(نمی دونم درست گفتم یا نه) رو نصب نکردم تمام این چیه؟

افزونه کش برای کم کردن فشار روی سی پی یو و کمک به بارگزاری صفحات با سرعت بالاتر هست.

3.سایت من اونطور که الکسا نشون میده سرعت بسیار بسیار پایینی رو داره دلیل چی کیتونه باشه؟

سرعت کم سرور + نصب نکردن افزونه کش وردپرس

4.من هنوز نتونستم سایت مپ رو نصب کنم العان هم این صفحه رو میاره : لینک

شما شاخه سایت مپ ساختید باید با افزونه google xml sitemap فایلهای sitemap.xml رو بسازید.

5.سایت من قدیم co.cc بود اما العان یه 1 ماهی هست .com شده (پارک کردمش) توی این پست سوالو پرسیدم اما جواب قانع کننده ای نگرفتم ""چه جوری .co.cc از بین بره و.com فقط بمونه و در ضمن صفحه ی مدیرت میز آدرساش مثل سایت همه .co.cc بشه؟

من جواب دادم ولی اگه قانع نشدی توی یک تایپیک جدا بپرس

6.در حال حاضز پیوندهای سایتم به صورت http://www.++++.com/archives/695 هستش آیا از این نوع بهتری نسز هست؟

http://www.+++.com/daste/name post

7.افزونه ی آمارگیرم خراب شده و دیگه مواردی همچون بازدید از گوگل و آنلاین ها رو نشون نمیده دلیل چیه؟

این سوال رو در یک تایپیک دیگه مطرح کن ولی باید جامع تر سوال بپرسی.

8.با اونکه با سایت ها و وبلاگهای زیادی تبادل لینک کردم اما هنوز در گوگل لینکی نمی بینم؟

در گوگل وبمستر تولز و در قسمت Links to your site یتونی لینکها رو ببینی

9.بعضی وقت ها پیام هایی برام فرستاده میشه که مطلبی انگلیسی و خیلی بلند هستش .چرا این اسپم ها میاد؟

اسپم راهی غیر اخلاقی برای ایجاد لینک به یک سایت هست و با این روش سعی میشه پیوندی از هر مطلب شما به اون سایتی که اسپم داده درج بشه.

10.در آخر اگه میشه یه نگاه به سایتم بندازین و چند توصیه در جهت بهتر شدنش بهم بگین : لینک

سرعت بارگزاری سایتت کمه
    دوتا تگ H1 داری که باید یکی باشه
    کلمات کلیدیت خیلی زیاده.

تورتک - imann - Abolfazl.E - doctorbeta - aliqq - milad200
  • Bita

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۱
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۲۱:۴۴

بهترین حالت برای تنظیم sitemap xml چیه ؟ منظورم % ها هست ...

آقای مطهری بهتون ایمیل زدم ...

• imann

آفلاین
    عضو
    ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۲۳:۰۷

motahharinasab گفت:
    افزونه کش برای کم کردن فشار روی سی پی یو و کمک به بارگزاری صفحات با سرعت بالاتر هست.
    سرعت کم سرور + نصب نکردن افزونه کش وردپرس
    شما شاخه سایت مپ ساختید باید با افزونه google xml sitemap فایلهای sitemap.xml رو بسازید.
    سرعت بارگزاری سایتت کمه
    کلمات کلیدیت خیلی زیاده.

سلام حیلی ممنون در مورد اینا که گفتید اگه میشه یه توضیحم بدین :
    کلمات کلیدیت خیلی زیاده.
    افزونه کش
    سایت مپ

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۴

بهترین حالت برای تنظیم sitemap xml چیه ؟ منظورم % ها هست ...

راستش اگه قرار بود همه یکجور باشه و بهترین حالت داشته باشه این قسمت خودش اتومات تنظیم میشد.
    گفته بودم که باید هدف از ایجاد سایتتون رو بدونید و دروازه ورودی موتورهای جستجو رو میتونید از این قسمت مشخص کنید .
    برای مثال میگم اگه صفحه اصلی رو روی 100 درصد قرار بدید و پستها کمتر از این درصد باشند و توی صفحه اصلیتون پستها بصورت کامل نمایش داده بشن گوگل ورودی کلمات کلیدی به سایت شما رو مساوی صفحه اصلی قرار میده و چون محتویات پستها در صفحه اصلی فرق دارن از لحاظ سئو پائین گشیده میشید.
    من خودم سعی میکنم برگه ها رو روی 10 درصد ، پستها 100 درصد و صفحه اصلی رو 20 درصد قرار بدم تا این مشکل پیش نیاد.

بهروز ازند - Abolfazl.E - doctorbeta - aliqq - milad200
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۲۰

سلام حیلی ممنون در مورد اینا که گفتید اگه میشه یه توضیحم بدین :

توی سورس Html صفحه اصلیتون دوتا تگ H1 باز و بسته شده که باید یکیش رو حذف کنید که برای اینکار باید احتمالا هدر پوستتون رو ویرایش کنید.

کلمات کلیدیت خیلی زیاده.

توی همون سورس اچ تی ام ال صفحه اصلیت متا تگ Keyword قرار داده شده که کلمات کلیدیش خیلی زیاده.

افزونه کش
    سایت مپ

در مورد این دوتا توی انجمن مطلب فراون هست که میتونی جستجو کنی.

بهروز ازند - aliqq
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۸

با www یا بدون www
    یکی از چیزهایی که باید از همون اول روی سایتتون تصمیم گرفته بشه آدرس دهی پیوندهای یکتا با www یا بدونش هست؟!!!
    این مساله توی وردپرس مشکلی ایجاد نمیکنه ولی چون تغییر مسیر با 302 صورت میگیره برای موتورهای جستجو خوشایند نیست و هر 2 تا رو "ایندکس" میکنند (یعنی هر پست با www و بدون www ایندکس میشه).
    پیشنهاد من برای سایتهایی با پسوند دامنه .ایران یا .IR که میخوان بیشتر بازدیدشون از ایران باشه ، استفاده نکردن از "www" هست و در بقیه موارد باید www در آدرس دهیتون مشخص باشه. حالا تصمیم با خودتون که -- www یا بدون www -- میخواید استفاده کنید.
    ساده ترین راه تبدیل آدرس ها به ریدایرکت 301 استفاده از فایل .htaccess هست که این فایل رو میتونید در روت سایتتون پیدا کنید.
    اگر میخواین با www باشه دو خط کد زیر رو به اول فایل .htaccess اضافه کنید:

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC]
    RewriteRule (.*) http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

و اگر میخواین بدون www باشه:

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.(.*)$ [NC]
    RewriteRule ^/(.*)$ http://%1/$1 [R=301,L]

اگه سایتتون صفحات ایندکس شده با هر دوتا توی گوگل داره شاید کمی زمان ببره (6 ماه) تا -- گوگل ایندکس -- سایتتون رو درست کنه.

بهروز ازند - Abolfazl.E - saeli - vincent - doctorbeta - aliqq - M.Online - milad200
  • بهروز ازند

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۱۹
    ۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۵

میدونم قبلا توضیح دادی ولی کمی بیشتر از قوانینی که در استفاده از تگهای (h1,h2,h3,h4,h5,h6) بگو
    مثلا در کل کدهای یک صفحه فقط باید یک تگ h1 وجود داشته باشه و اینکه اگر از کلمات درون h1 داخل تگ h2 بیاد بهتره ، بحث لینکدار بودن عنوان پست ها و اینکه کدوم یک از این تگ ها بهتره رو عنوان پست باشه ، تو صفحه نخست چطور به کار برن
    میدونی میخوام این تیکه رو کامل کنی هدفم اینه این پست منظم بشه و جسته گریخته نباشه
    پس یه لطفی کن هر چی به نظرت میرسه از تجربیاتت در مورد این تگها یه جا بنویس و سوالای بعدی رو به اون ارجاع بده تا تکراری نشه چون حس میکنم بچه ها مطلب هاتو نمی خونن سوال می پرسن
    ممنون میشم منابعی هم در مورد مطالب برای مطالعه بیشتر معرفی کن
    داری فوق العاده عمل میکنی و این صفحه از کاملترین پستهای انجمن وردپرس به شمار میاد باز هم از لطفی که در حق دوستداران وردپرس داری ممنوم

motahharinasab - doctorbeta - aliqq
  • python

آفلاین
    عضو
    ۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۵

سلام
    من افزونه سئو و سایت مپ رو نصب کردم
    توی گوگل وبمسترم ثبت کردم
    درست کار میکنن
    اما تعداد لینکایی که تویه گوگل وبمستر نشون میده 1995 که فقط 104 تا ایندکس شده
    به نظرتون مشکل چیه؟
    اگه میشه یه نگاهی به سایتم بندازید و راهنماییم کنید
    ممنون

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۲

python گفت:
    سلام
    من افزونه سئو و سایت مپ رو نصب کردم
    توی گوگل وبمسترم ثبت کردم
    درست کار میکنن
    اما تعداد لینکایی که تویه گوگل وبمستر نشون میده 1995 که فقط 104 تا ایندکس شده
    به نظرتون مشکل چیه؟
    اگه میشه یه نگاهی به سایتم بندازید و راهنماییم کنید
    ممنون

سایت مپ سایتت خیلی زیاده.
    اینکه گوگل میگه 1995 تا لینک در سایت مپ شما هست که 104 تا ایندکس شده به این معنی نیست که فقط 104 تا از این مطالب ایندکس شدن ،بلکه به این معنی هست که گوگل از روی سایت مپ و نه لینکهای داخلی پستها 104 تا رو ایندکس کرده.
    برای مثال اگه پستی داشته باشید که مطالب مرتبط هم داخلش باشه ، ربوت گوگل خودش اون صفحات رو پیدا و ثبت میکنه و در گوگل سایت مپ چیزی از ایندکس این صفحات رو نمیاره.
    وقتی میگن سایت مپ بهتره فقط 20 لینک در داخلش ثبت بشه ، به این معنی هست سایت مپ بعنوان یک درخت و هر لینکش مثل یک شاخه عمل میکنه و گوگل خودش برگهای این درخت رو شناسایی میکنه.
    حالا زمانی که توی یکی از شاخه ها برگ جدیدی داشتیم باید به گوگل معرفی بشه که اینکار به عهده پینگ و سایت مپ انجام میشه.
    پس اگه سایت مپتون 20 لینک داشت و گوگل گفته بود 5 لینک رو ازش ایندکس کرده به این معنی هست که در لینکهای ورودی مطلب جدید شما فقط روی سایت مپ بوده ، و از سایت مپ تونسته پست رو ایندکس کنه.

بهروز ازند - saeli - aliqq
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۹

میدونم قبلا توضیح دادی ولی کمی بیشتر از قوانینی که در استفاده از تگهای (h1,h2,h3,h4,h5,h6) بگو
    مثلا در کل کدهای یک صفحه فقط باید یک تگ h1 وجود داشته باشه و اینکه اگر از کلمات درون h1 داخل تگ h2 بیاد بهتره

ببین encaria جان این بحث یکم حرفه ایه.
    اصلا بوجود آمدن ورژنهای جدید Html بخاطر این هست که تگها دارای زیر منوهای بیشتری بشن و یکی از این اهداف موتورهای جستجو هستند که بتونن از طریق تگهای html دستور بگیرن. به طبع وقتی اچ تی ام ال آپدیت میشه خیلی زود زبانهایی که کار برنامه نویسی برای Html رو انجام میدن هم آپدیت میشن (asp,php,java script,...).
    مثلا تگ a رو در نظر بگیر که وقتی ورژنهای قبلی Html بود چی بوده و چند تا انتخاب داشته و حالا چی شده.
    در تگ A احتیاج نبوده که عملگرهای موس هم وجود داشته باشه چون موسی وجود نداشته و یا عمومیت نداشته.
    زیر منوی Rel هم برای تگ a به همین شکله که تقریبا فقط برای موتورهای جستجو کاربرد داره.
    حالا تگ a دارای 35 انتخاب شده که هر کدوم از این انتخابها هم زیر منوهایی دارند.
    در همین تگ a زمانی که Css ها وجود نداشتن خیلی چیزها غیر ضروری بود ولی حالا چی؟
    بعضی از تگها پیشرفته تر شدند ولی بعضی هم وجود داشتن اما تعریفشون متفاوت شده.
    تگ H1 از همون قدیم هم برای عنوان سایت بکار میرفت ولی با ورود موتورهای جستجو تعریفشون برای موتورهایی جستجو شده یکی از معیارهای سئو.
    چون باید گوگل بهترین نتیجه جستجو رو لیست کنه لازمه ابتدا با یکسری از سایتها که مرجع و سازنده Html هستند هماهنگی داشته باشه.
    اگه تعریف تگ H1 در W3 عوض بشه به طبع موتورهای جستجو هم یکسری از الگوریتمهاشون رو عوض میکنند.
    بعضی از تگها مثل H1 که معلوم هست توی سئوی سایت چیکار میکنن ،برای موتورهای جستجو مشخص شده هست و اگه موتور جستجویی الگوریتم خودش رو برای مثلا تگ H1 عوض کنه فقط خودش ضرر میکنه ، چون این مساله به موتور جستجو ربطی نداره و یه استاندارد عمومی هست.
    حالا بیایم و خودمون رو بزاریم جای موتورهای جستجو و کمی الگوریتم نویسی کنیم.
    الگوریتم ما برای تگهای H1 تا H6 چی میتونه باشه که استاندارد w3 هم رعایت بشه؟چی باشه که تقلبی صورت نگیره؟
    این الگوریتم باید یه عدد بعنوان رتبه برای یک یا چند کلمه خارج کنه که با جمع کل معیارهای صفحه عدد رنک بدست بیاد.
    زمانی که چینیها گوگل رو هک کردن الگوریتمی بزبان ASP ازش دراومد که برای تگهای H1 تا H6 بود چون طولانی هست من فقط فلورچات اونو اینجا میذارم و چون از طرفی استاندارد W3 هست خیلی نمیتونه گوگل روش تغییراتی اعمال کنه:
    ------------------
    1- کلمه کلیدی رو بگیر
    2- متغیر h رو مساوی 0 قرار بده
    3- اگر تعداد تگ h1 بیشتر از 1 هست برو به خط 6
    4- اگر کلمه کلیدی در تگ h1 هست اونوقت h=h+5
    5- اگه H1 در h2 تکرار شده اونوقت h=h+3
    6- اگر کلمه کلیدی در تگهای h2 هست اونوقت h=h+2
    7- اگر تعداد H2 بیشتر از 1 هست اونوقت H=H-2
    8- اگر کلمه کلیدی در تگهای h3 هست اونوقت تا زمانی که تگ H3 هست h=h+1
    9- اگر کلمه کلیدی در تگهای h4 هست اونوقت تا زمانی که تگ H4 هست h=h+1
    10- اگر کلمه کلیدی در تگهای h5 هست اونوقت تا زمانی که تگ H5 هست h=h+1
    11- اگر کلمه کلیدی در تگهای h6 هست اونوقت تا زمانی که تگ H6 هست h=h+1
    12- اگه h بزرگتر شده از 26 اونوقت h=26
    -----------------
    خروجی متغیر H میشه رتبه اون صفحه برای تگ H.

بهروز ازند - saeli - aliqq - S-ARM - stetar
  • imann

آفلاین
    عضو
    ۲۰ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۱

سلام 2تا h1 که گفتین رو پیدا کردم حالا چکار کنم:

<div style="overflow:hidden; height:1px; width:1px;"><h1>/"><?php bloginfo('name'); ?></h1></div>`

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۰ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۵

imann گفت:
    سلام 2تا h1 که گفتین رو پیدا کردم حالا چکار کنم:

<div style="overflow:hidden; height:1px; width:1px;"><h1>/"><?php bloginfo('name'); ?></h1></div>`

به این کاری نداشته باش .بجاش توی کپی هایی که از سایتهای دیگه میگیری باید دقت کنی.توی پست دانلود فیلم Gulliver’s Travels عکسش داره با h1 فراخوانی میشه که میتوی توی ویرایش این نوشته درستش کنی.

imann - saeli - aliqq
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۰ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۷

دفاع از وردپرس
    قبل از اینکه چیزی بنویسم 2 تا تذکر بدم:
    1-قصدم اینجا توهین و خراب کردن هیچ سیستمی نیست و از هیچ سیستمی هم اسم نمیبرم.
    2- مطالب من در اینجا فقط با توجه به تجربیات خودم نوشته شده ، به طبع منبعی نداره و برای اولین و آخرین بار در انجمن وردپرس فارسی قرارش میدم.
    اساس کار اسکریپتها
    اساس کار همه اسکریپتها در 2 چیز خلاصه میشه:
    1- اسان نمودن کار مدیر سیستم برای انتشار صفحات
    2- ساختن صفحه با توجه به درخواست کاربر
    محبوبیت اسکریپتها
    1- قابلیت انعطاف پذیری
    2- بهینه سازی اسکریپت برای موتورهای جستجو
    اما شروع
    من با اساس کار اسکریپتها مشکلی ندارم چون اصلا اگه بغیر از راحتی کاربر باشه دیگه اسکریپت نیست. اما دو موضوع دیگه:
    قابلیت انعطاف پذیری
    روی این هم جای بحث نیست و فکر نمیکنم حالا حالاها اسکریپتی بغیر از وردپرس بتونه به این شدت انعطاف پذیر باشه.
    بهینه سازی اسکریپت برای موتورهای جستجو
    اصل بحث همینجاست!
    این که سوالاتی میشه از قبیل: چرا فلان سیستم سایتهاش رنک بالایی دارند و چرا ترافیکشون بیشتره و غیره؟
    من دیگه اینکه ثابت کنم اینطوری نیست و یا اینکه چرا افزونه کش رو نصب نمیکنید و غیرو ، نه دیگه بحث زیاد شده.
    همه اسکریپتها رو بشخصه نصب کردم و نتایج جالب و قابل بحثی توی موتورهای جستجو گرفتم که شاید با سوال بالا همخوانی داشته باشه.ولی چرا؟
    قبلش لازمه یه توضیحی در رابطه با ایندکس کردن سایت توسط گوگل بدم.
    برای اینکه گوگل گیج نزنه و بخواد وقتی سایتها رو لیست میکنه سریع باشه ، لازمه که صفحات رو با فرمت خاصی یه جای دیگه و یه بانک اصلاعاتی دیگه ثبت کنه.
    اینکه توی بعضی از سایتها نوشتن که "با هر جستجوی کاربر گوگل تمام صفحات ذخیره شده رو جستجو میکنه " کاملا اشتباهه!
    تعجب نکنید. این یک حقیقته.
    روش ایندکس گوگل
    گوگل باید علائمی رو در زمان رتبه دادن به صفحه بکار ببره تا بهمراه صفحه این علائم ذخیره بشن.و بعضی جاهاش هم ذخیره نشن.
    پس از هر صفحه، یک صفحه جدید در گوگل ذخیره میشه که کاملا از نظر علائم متفاوته.
    حالا در زمانی که کاربر یک صفحه رو جستجو میکنه گوگل فقط به سراغ این علائم میره.
    علامتهایی مثل:
    () و [] و [...] و -- و و, و:-(و و.)و "" و "," و(,kalame) و ... و …
    حالا اگه چند روز دیگه گوگل کلمه "و" رو به اینجا ارجاع داد تعجب نکنید چون "و" با اون کاراکترها مخلوط شد.
    دلیل بوجود آمدن این روش
    گوگل فکر نمیکرد کسی به عقلش هم خطور کنه که گوگل از همچین علامتهایی در ایندکسش استفاده کنه.
    چرا لو رفت
    این اشتباه از طرف خود گوگل بود.حتی الان هم اگه توی گوگل جستجو کنید هنوز هم در بعضی توضیحات علامت ... رو میبینید.
    بعضی سایتها با توجه به همین علامت بود که فهمیدند گوگل داره از کاراکترهای یونیکد برای ایندکس صفحاتش استفاده میکنه.
    از طرفی نظر دادن بعضی از دست اندرکاران خود گوگل در فرمهای گوگل هم بی تاثیر نبود. میخواستن اون صفحه به عنوان مرجع مطرح بشه ، از این علامتها استفاده میکردند.
    این حرف حقیقت داره؟
    نمونه ایرانیش میهن ربوت بود که ناخواسته و از روی جستجوی گوگل ... رو به توضیحاتش اضافه میکرد و همه فکر میکردند که میهن ربوت بخاطر کپی از نتایج گوگله که توی صفحه اول ایندکس میشه ولی دلیلش بیشتر بخاطر استفاده از ... بود . نمونش رو اینجا ببینید.
    سایتهای سئو هم که الی ماشاء الله از این کاراکترها استفاده میکنن و وقتی یکی به سایتشون میره بجای دقت کردن در نوشته ها فقط متن رو میخونه. نمونش سایت معروف http://www.seomoz.org هست که همیشه سعی میکرده بمحض اینکه گوگل علائمش رو عوض کنه و قبلی رو اسپم بزاره با گوگل هماهنگ باشه. بد نیست یکی از پستهای این سایت رو باز کنید و علائمی که در جملاتش استفاده کرده رو ببینید.
    بعضی سایتها هم استفاده برعکس میکردند و برای مثال از - کلمه - استفاده میکردند که باعث میشد گوگل نتنها بهشون امتیازی نده بلکه چون علامت - کلمه - مشخص میکنه که این ربطی به این صفحه نداره ، ازشون امتیازی هم کسر بشه.
    به مثال زیر توجه کنید:
    همه ما ایرانیان - از جمله خود من - دلمان برای ایران میتپد.
    در مثال بالا جمله "از جمله خود من" حذف میشه و هیچ اثری در ایندکس گوگل ازش نیست و به صورت زیر درمیاد.
    همه ما ایرانیان دلمان برای ایران میتپد.
    علائم دیگه هر کدوم یه کار دیگه انجام میدن که از حوصله بحث ما خارجه.
    چه ربطی داشت به اسکریپتها؟
    تا حالا فکر کردید چرا وردپرس با اینکه اینقدر محبوبه اینقدر هم کم حجمه؟ چرا بقیه اسکریپتها با اینکه قرار نیست کار خاصی انجام بدن اینقدر حجم دارن؟ چرا بعضی از اسکریپتها باید به یه سرور دیگه هم وصل بشن و مقادیری رو از اونجا بخونن؟ چرا یک اسکریپت یه زمانی سایتهاش صدر نتایج جستجو رو دارن ولی یکدفه رتبهاشون پائین میاد؟
    همه و همه فقط در هک گوگل نهفته هست.
    بعضی از اسکریپتها جسورانه بعضی از کلمات و کاراکتر ها رو عوض میکنن! برای مثال بجای فضای خالی " " میذارن.
    بعضی ها پیشرفته تر یکسری جملات رو اضافه میکنن که فقط برای موتور جستجو قابل دیدن هست.
    بعضی از همین اسکریپتها با یه فایل عکس مثل این به سرور گوگل نفوذ میکنن.
    عکس بالا حاوی یک ویروس هست که بجای پس زمینه سایتش میشینه و کاراکترهایی رو تولید میکنه. دیدنش برای شما خطری نداره ،هدفش گوگل هست ولی عکسی در کار نیست.
    بعضی ها هم که با افکت فونت اسپم میکنند که بازهم فقط موتورهای جستجو میتونن ببینن. مثل اینکه یک کلمه کلیدی رو با فونت بزرگ شروع میکنن و با چندین بار تکرار کلمه کلیدی هی کوچیکتر میشه.
    اما وردپرس
    هسته قدرتمند و بدون هیچگونه تقلب
    شاید افزونه های وردپرس تقلب کنن ولی هستش رو خودتون در فایلهای PHP ببینید و شاد باشید از اینکه سایتتون بخاطر اینکه از هسته وردپرس استفاده میکنید ، هیچ وقت اسپم نمیشه ، مگر در مواردی که توی نوشتتون دست کاری کنید و یا افزونه و تمی که اینکار رو براتون انجام بده. وگرنه از هسته وردپرس هیچ وقت ضربه نمیبینید.
    سایتهای که از سیستم وردپرس دارن استفاده میکنن باید خوشحال باشند که همه ترافیکشون نتیجه زحمات خودشون هست که نوشته هایی مفید و بدور از تقلب درست کردند.
    اما تکلیف اون سایتها چی میشه؟
    اینطور که معلومه اگه گوگل بخواد کند اینکار رو بکنه همه از تغییر کاراکترها با خبر میشن و دوباره تقلبها به راه میشه ولی قراره در یک اقدام ضربتی تمام سایتهایی که اسپم کردند شناسایی و بعد از آپدیت روش ایندکس نام سایتها در بلک لیست قرار بگیره.
    توصیه من به شما اینه که اگه تابحال اینکارا رو میکردید ، از الان بانک اطلاعاتیتون رو از این کاراکترها پاک سازی کنید تا زحماتتون به باد نره.

بهروز ازند - saeli - Abolfazl.E - doctorbeta - aliqq - pishva - ahmad-s - milad200 - stetar
  • python

آفلاین
    عضو
    ۲۰ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۷

سلام
    آقا من توی تنظیمات افزونه نقشه سایتم مقدار Limit the number of posts in the sitemap رو 20 قرار دادم و الویت بندی هارم برای صفحه اول 20 ،پست هارم 100 ،برگه هارو 10 ،تگها 40 درصد و بقیه همون پیش فرض هستن آپدیتم زدم اما تویه نقشه سایتم اعمال نشده یعنی تعداد لینکهای نقشه سایتم هنوز زیادن
    ایندکسمم کمه
    چیکار کنم؟

• asal.y

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    ۲۰ دی ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۱

سلام
    روزهای اول راه اندازی سایت جدیدم با این تاپیک اشنا شدم و از اول پست هاش رو خوندم و سایتم رو تقریبا اصولی راه اندازی کردم
    رتبه سایتم در woorank با اینکه نه رنک الکسا داره و نه بک لینک داره و نه در دایرکتوری ها ثبت شده 50.4 هست
    درصد سئو سایتم در whois.domaintools.com هم 87% شد
    نسبت به سایت های شما (motahharinasab) چطوره ؟
    و اما سوالم و دلیل ثبت نام و ارسال این پست
    من عکس های سایتم رو در یه سابدامین با اسم img و با پوشه ای با اسم مثلا images0-50 نگهداری میکنم
    مثلا ادرس یه عکس اینجوری میشه
    img.site.com/images0-50/www.site.com-1.jpg
    img.site.com/images50-100/www.site.com-54.jpg
    با فرض اینکه ادرس سایت من site.com هست این مدلی خوبه ؟
    یه پلاگین نوشتم و یکم با htaccess ور رفتم که بتونم ادرس عکس هام رو اینجوری کنم
    img.site.com/images0-50/www.site.com-1-PostPermalink-.jpg
    PostPermalink همون ادرس یکتا پست هست که با توجه به فارسی بودن عنوان ها اون ادرس هم فارسیه و در نهایت ادرس عکس ها برای پستی با عنوان سلام جهان اینجوری میشه
    img.site.com/images0-50/www.site.com-1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-.jpg
    این پلاگین رو فعال کنم ؟ ممکنه گوگل بفهمه که اون قسمت PostPermalink در ادرس عکس ها مجازیه و هر چیزی میتونه جاش وجود داشته باشه و این قضیه در کل بخاطر گوگله و جریمم کنه ؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۰ دی ۱۳۸۹ - ۲۰:۳۱

سلام
    آقا من توی تنظیمات افزونه نقشه سایتم مقدار Limit the number of posts in the sitemap رو 20 قرار دادم و الویت بندی هارم برای صفحه اول 20 ،پست هارم 100 ،برگه هارو 10 ،تگها 40 درصد و بقیه همون پیش فرض هستن آپدیتم زدم اما تویه نقشه سایتم اعمال نشده یعنی تعداد لینکهای نقشه سایتم هنوز زیادن
    ایندکسمم کمه
    چیکار کنم؟

من که سایت مپی ندیدم ، احتمالا سطح دسترسی رو خیلی پائین گذاشتی.

روزهای اول راه اندازی سایت جدیدم با این تاپیک اشنا شدم و از اول پست هاش رو خوندم و سایتم رو تقریبا اصولی راه اندازی کردم

ممنون از دقتت

رتبه سایتم در woorank با اینکه نه رنک الکسا داره و نه بک لینک داره و نه در دایرکتوری ها ثبت شده 50.4 هست
    درصد سئو سایتم در whois.domaintools.com هم 87% شد

درصد ها خوب هستن

نسبت به سایت های شما (motahharinasab) چطوره ؟

از سایتهای من نمیتونید درصد مناسب بگیرید.

مثلا ادرس یه عکس اینجوری میشه
    img.site.com/images0-50/www.site.com-1.jpg
    img.site.com/images50-100/www.site.com-54.jpg
    با فرض اینکه ادرس سایت من site.com هست این مدلی خوبه ؟
    یه پلاگین نوشتم و یکم با htaccess ور رفتم که بتونم ادرس عکس هام رو اینجوری کنم
    img.site.com/images0-50/www.site.com-1-PostPermalink-.jpg
    PostPermalink همون ادرس یکتا پست هست که با توجه به فارسی بودن عنوان ها اون ادرس هم فارسیه و در نهایت ادرس عکس ها برای پستی با عنوان سلام جهان اینجوری میشه
    img.site.com/images0-50/www.site.com-1-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-.jpg
    این پلاگین رو فعال کنم ؟ ممکنه گوگل بفهمه که اون قسمت PostPermalink در ادرس عکس ها مجازیه و هر چیزی میتونه جاش وجود داشته باشه و این قضیه در کل بخاطر گوگله و جریمم کنه ؟

در کل همون انگلیسی برای عکسها میتونه بهتر باشه ولی در مورد شاخه عکسها باید برای هر پست یک شاخه مجزا برای عکسهات داشته باشی. مثلا نام کلی شاخه عکسها رو بزار images و داخلش شاخه ای برای هر پست درست کن. برای مثال اگه پستت برای نوکیا مدل 3350 هست آدرست بهتره اینطور باشه.
    http://www.siteshoma.com/images/mobile/nokia/nokia-3350/nokia-3350-phone.jpg
    در مورد قسمت بعدی سوالت باید بگم که نمیدونم عکس العمل گوگل برای اینکار چیه ولی درمجموع به این صورت هم خوب نیست و اگه خواستی اینطوری قرار بدی بهتره به صورت زیر باشه.
    http://www.siteshoma.com/images/daste marbot be post/id post/name aks.jpg

asal.y - saeli - بهروز ازند - aliqq - milad200
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۰ دی ۱۳۸۹ - ۲۲:۱۰

تاثیر Meta Description بر CTR گوگل
    اگر توی ذهنتون سوال شده که چرا توی گوگل قبلا توی صفحه اول بودم ولی الان...؟
    این سوال فقط یک جواب داره!! -- بله CTR.
    ctr یعنی محبوبیت جستجو و به زبانی ساده تر، درصد تعداد نمایش بر تعداد کلیکهای یک پست.
    2 عامل اساسی بر CTR اثر میذاره. عنوان, و توضیحات.
    در اصل هر کس که توی گوگل سرچی میکنه دو چیز براش نمایش داده میشه که همون عنوان و توضیحات هستند.
    هر چقدر که تعداد کلیکها روی سایت شما بالاتر بره از نظر گوگل CTR اون صفحه برای اون کلمه کلیدی بالاتر میره و در نتیجه جستجویی که مربوط به سایت شما میشه ، بالاتر میاد.
    طبق آمار سال 2009 تعداد کلیکها در صفحه اول نتایج گوگل 97 درصد تعداد کل کلیکها بوده و همین صفحه اول هم نتایج جالبی داره.
    اولین نتیجه جستجو 53 درصد روش کلیک شده و برای نتیجه دوم و سوم بترتیب 32 و 23 پس فقط 2 درصد از جستجو ها در کل روی نتایج چهارم تا دهم کلیک کردند.
    اما شاید بگید معلومه که صفحه اول بهتر از صفحه دوم نتایج گوگل، کلیک خور داره؟
    آره درسته ولی گوگل درصدها رو در CTR یک جستجو، متفاوت محاسبه میکنه و با توجه به درصد های بالا، نتیجه دهم وقتی روش کلیک بشه بدون اینکه روی نتایج اول تا نهم کلیک شده باشه رتبه بهتری نسبت به نتیجه اول کسب میکنه.
    اگه روی اونها هم کلیک بشه بازهم نتیجه ها هر چی پائین تر برند، رتبه بهتری کسب میکنند.
    برای همین هم هست که اگه روی یک جستجو در صفحه هفتم کلیک کنید روز بعد اون نتیجه به صفحه پنجم میاد و همینطور رقابت سختر میشه. برای مثال اگه روی همین لینک در صفحه پنجم کلیک بشه جایگاه بعدیش صفحه 3 نیست و در مجموع شاید چند تا بالاتر بیاد.
    قدر فرصت را بدانیم.
    وقتی پست جدیدی منتشر میکنیم با توجه به سئویی که داره توی صفحات نخست لیست میشه ولی فقط برای چند روز و به عبارت بهتر برای چک کردن جستجوی چند جستجو.(فقط, یک فرصت از طرف گوگل برای شماست.)
    اینقدر بیکار نیستید که هر روز با یک ip جدید برید و روی نتایج جستجوتون کلیک کنید.
    پس چیکار میکنید؟
    اجازه میدید این صفحه آرام آرام به صفحات آخر بره؟
    نه ، اینکار رو بدست جستجو کنندگان بسپارید تا هر روز درصد CTR پست شما رو بالاتر ببرند.
    چطوری؟
    با انتخاب عنوان و توضیحات مناسب.
    همه افزونه های سئوی وردپرس یک کار رو خوب بلدند براتون انجام بدن.
    اضافه کردن یک فرم به هر صفحه ویرایش نوشته که میتونید علاوه بر عنوان و توضیحات ، کلمات کلیدیتون رو هم در داخلش بیارید تا با معرفی متا تگهای عنوان و توضیحات هر عنوان و توضیحی رو که خواستید براتون در موتورهای جستجو جاسازی کنند.
    اما چطوری انتخاب میکنیم.
    اینجا دیگه هیچ قانونی نداریم . هر چی که باعث کلیک کردن روی جستجوی شما بشه CTR شما رو بالاتر میبره.
    اول اینکه پست رو منتشر نکنید و بعد بیاید و این قسمت رو درست کنید چونکه ممکنه گوگل به وسیله پینگی که بهش میرسه اون پست رو ایندکس کنه و یک روز طول بکشه که اون پست دوباره ری ایندکس بشه . اینجاست که CTR شما خراب شده و بعدن توضیحات طلا هم بدردتون نمیخوره و داستان نوشدارو بعد مرگ ...
    عنوان رو که گفتم باید 60 کاراکتر بنویسید اما تا 68 هم ایندکس میشه ولی همون 60 بنویسید.
    روی توضیحاتتون حتی میتونید التماس کنید که لینک کنند (بعدن میتونید عوضش کنید).
    عنوانتون رو بلند بنویسید و از عنوانهای کوتاه پرهیز کنید.
    توی توضیحاتتون به طور حرفه ای کلماتی که ممکنه در جستجوهای چند کلمه ای بکار بره رو جاسازی کنید تا گوگل از پست، برای نشان دادن توضیحات استفاده نکنه.
    یک مثال بزنم:
    میخواید ساعت پوما بفروشید.
    عنوان پیشنهادی من: "ساعت مچی اصل ال ای دی پوما برای خوشتیپ ها"
    توضیحات پیشنهادی من: "خوشتیپ تو رو خدا اگه بدنبال ساعت مچی اصل ال ای دی پوما نیستی کلیک نکن و برو از جای دیگه ساعت Led قلابی بخر "
    در ضمن استفاده از گوگل کاستوم سرچ بجای جستجوی سایت شما هم میتونه خیلی توی CTR بهتون کمک کنه.
    Search queries در گوگل وبمستر تولز هم میتونه CTR رو براتون مشخص کنه.

saeli - Abolfazl.E - بهروز ازند - doctorbeta - rajer - aliqq - pishva - milad200
  • asal.y

آفلاین
    عضو
    ۲۰ دی ۱۳۸۹ - ۲۲:۵۳

motahharinasab گفت:
    در کل همون انگلیسی برای عکسها میتونه بهتر باشه ولی در مورد شاخه عکسها باید برای هر پست یک شاخه مجزا برای عکسهات داشته باشی. مثلا نام کلی شاخه عکسها رو بزار images و داخلش شاخه ای برای هر پست درست کن. برای مثال اگه پستت برای نوکیا مدل 3350 هست آدرست بهتره اینطور باشه.
    http://www.siteshoma.com/images/mobile/nokia/nokia-3350/nokia-3350-phone.jpg
    در مورد قسمت بعدی سوالت باید بگم که نمیدونم عکس العمل گوگل برای اینکار چیه ولی درمجموع به این صورت هم خوب نیست و اگه خواستی اینطوری قرار بدی بهتره به صورت زیر باشه.
    http://www.siteshoma.com/images/daste marbot be post/id post/name aks.jpg

من یه پلاگین نوشتم که عکس های پست ها رو واترمارک بزنه و سایزشو درست کنه و در دسته های 50 تایی در پوشه هایی که اسمش با images شروع میشه قرار بده
    احتمالا میتونم مدل لینکی که شما گفتین رو برای عکس ها پیاده کنم طوری که بازهم مثل الان در دسته های 50 تایی نگهداری بشن
    لینک دسته ها رو انگلیسی میزارم که داخل ادرس عکس ها هم انگلیسی بشه
    جای id post در مثال شما، من شماره عکس و شماره پوشه ای که عکس درش هست رو میزارم چون داخل htaccess به اون عدد نیاز دارم
    ادرس پست ها رو هم تا جایی که تونیم انگلیسی میزاریم

در اخر مجددا تشکر میکنم
    تاپیکتون شدیدا برای من مفید بود
    داخل همین تاپیک با woorank اشنا شدم و با راهنماییهاش نمره سایتم رو از 34 به 50 رسوندم
    میشه گفت اطلاعات من در مورد سئو تو این تاپیک دو سه برابر شد
    سایت های من منبع درامد چند نفر هستن و راهنمایی های شما کلی روی بازدید و درامد ما تاثیر میزاره
    امیدوارم در همه زمینه ها هم مثل سئو، بزرگ و موفق باشید

motahharinasab - aliqq
  • vincent

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۲۸
    ۲۱ دی ۱۳۸۹ - ۰۰:۵۵

توی woorank یه موردی هست برای تگ زبان. کد اضافه کردن تگ فارسی به سایت چی هست و کجا باید گذاشت؟ اگه سایت دو سه زبانه باشه اونوقت چی؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۱ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۳

توی woorank یه موردی هست برای تگ زبان. کد اضافه کردن تگ فارسی به سایت چی هست و کجا باید گذاشت؟ اگه سایت دو سه زبانه باشه اونوقت چی؟
    توی هدر یا سربرگ در همون خطهای اول اینو پیدا کنید:
    <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
    و به آخرش lang="fa-IR" اضافه کنید مثل این:
    <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="fa-IR">

vincent - محسن غیاثی - بهروز ازند - OneWhiteBelt - aliqq - milad200
  • Bita

آفلاین
    عضو
    ۲۲ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۷

در مورد مطالبی که مثلا" در مورد یک نرم افزار رایگان هست و لینک دانلودش رو از خود سایت سازنده در آخر صفحه قرار میدم بهتره از nofollow استفاده بکنم یا نه ؟

در مورد ویندوز لایو رایتر میشه کاری کرد که به افزونه ها هم دسترسی داشت یعنی من مستقیما" از خود لایو رایتر all in seo رو داشته باشم و کلماتم رو وارد کنم ؟

در مورد لینک دادن در بین کلمات متن به سایت خودمون بهتره به صفحه اصلی لینک داده بشه یا به خود مطلب ؟ و اینکه بهتره در خود صفحه جدید لینک باز بشه یا در همون صفحه ...

با تشکر

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۲ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۱

معرفی افزونه هایی برای all ine one seo pack
    شاید اگه به هر کسی بگی افزونه معروف سئو در وردپرس چی هست فوری بگه all in one seo pack و اگه بگی خوب هست بگه:"بد نیست!"
    شاید انتظارها از نسخه رایگان خیلی زیاده ولی نسخه پریمیوم این افزونه هم با قیمت 69 دلار تفاوت چندانی با نسخه رایگانش نداره.
    چون این افزونه توی وردپرس خیلی نصب میشه و بدلیل قدمتی که داره افزونه های زیادی برای این افزونه در وردپرس ساخته شده که کار شما رو صد چندان راحت میکنه.
    اگه تا بحال با خود این افزونه آشنا نبودید و یا نحوه کار کردن با این افزونه رو بلد نیستید اینجا رو بخونید و برای دانلود نسخه رایگان:
    http://wordpress.org/extend/plugins/all-in-one-seo-pack/
    و برای خرید نسخه پریمیوم روی لینک زیر کلیک کنید:
    http://wpplugins.com/plugin/50/all-in-one-seo-pack-pro-version
    ولی در مجموع این افزونه در کنار افزونه های دیگه هست که کار شما رو برای ساختن متا تگهای تایتل، توضیحات، کلمات کلیدی و ربوت ساده تر میکنه که جهت معرفی اجمالی چند تاش رو اینجا نام میبرم.
    فرض در همه افزونه های زیر بر اینه که شما از all in one seo pack برای سئوی وبلاگتون استفاده میکنید.
    FV All in One SEO Pack
    شاید تا بحال به این مشکل خوردید که خواستید یکی از توضیحات متای شما مثل کلمات کلیدی در همه پستهاتون یکسان باشه و بعد در هر پست فقط ویرایشش کنید.
    برای ایجاد هر پست باید دوباره همه اینها رو (در فرمی که افزونه all in one seo pack در پستها براتون ایجاد میکنه) بصورت تکراری وارد کنید. چی میشد اگه یک پیشنویس از تایتل و توضیحات و کلمات کلیدی بود تا فقط ویرایششون میکردیم؟ این افزونه همونی هست که دنبالشین:
    http://wordpress.org/extend/plugins/fv-all-in-one-seo-pack/
    All In One SEO Pack Windows Live Writer Bridge
    از اسمش معلومه که چی هست.
    اگه افزونه متاهای سئو رو در ویندوز لایو رایتر فعال کرده باشین به این مشکل خوردید که متاهای سئو همراه نوشته شما پست میشه ولی نمیتونید با all ine one seo pack در وردپرس روشون کنترلی داشته باشین. برای حل این مشکل هم افزونه زیر بدردتون میخوره.
    http://wordpress.org/extend/plugins/all-in-one-seo-pack-windows-live-writer-bridge/
    All in One SEO Pack Importer
    بعضی از تمها هستند که متاهای سئو رو تولید میکنن و اگه از هر کدوم از متاهای سئو 2 تا باشه اصلا خوب نیست.افزونه زیر به این مشکل پایان میده:
    http://wordpress.org/extend/plugins/all-in-one-seo-pack-importer/
    All Category SEO Updater
    یکی از مشکلاتی که all ine one seo pack داره درست نکردن سئوی دسته هاست که این افزونه زحمت اینکار رو میکشه.
    http://wordpress.org/extend/plugins/all-category-seo-updater/
    Category SEO Meta Tags
    دقیقا مثل همون بالایی عمل میکنه
    http://wordpress.org/extend/plugins/category-seo-meta-tags/changelog/
    Missing Data All In One SEO Pack Plugin, Add-on
    امکان داره در بعضی از پستهای سایت شما متاهای سئو رو برای all ine one seo pack مشخص نکرده باشید.حالا اگه این پستها زیاد باشن نمیشه که تک تک اونها رو جستجو کنید!
    این افزونه اینکار رو خودش انجام میده و بعد از جستجوی پستها یک گزارش از اون پستها بهتون میده که میتونید بفهمید کدوم تگ سئو رو در کدو پست کم گذاشتید و روی لینکی که میده کلیک کنید تا به صفحه ویرایش مطلب برید:
    http://wordpress.org/extend/plugins/missing-data-all-in-one-seo-pack/
    Missing SEO Data
    این افزونه هم کار بالایی رو انجام میده با این تفاوت که بالایی مخصوص all ine one seo pack بود ولی این هم افزونه all in one seo pack رو پشتیبانی میکنه و هم Platinum SEO Pack رو.
    گرچه پیشنهاد من برای کسانی که از all in one seo pack استفاده میکنند همون بالایی هست چون سرعت بالاتری داره.
    یک نکته هم اینه که کسانی که از Platinum SEO Pack استفاده میکنند هم میتونند از افزونه مخصوصی که همون سازنده افزونه بالایی که مختص Platinum SEO Pack ساخته استفاده کنند.
    http://wordpress.org/extend/plugins/missing-seo-data/
    Aioseo Multibyte Descriptions
    اگه پستهاتون رو به چند زبان مینویسید با متا تگ توضیحات چیکار میکنید؟
    این افزونه کار شما رو ساده میکنه:
    http://wordpress.org/extend/plugins/aioseo-multibyte-descriptions/changelog/
    Adminimize
    این افزونه ربطی به این قسمت نداره اما چون میخواستم کامل باشه و چون این افزونه از all in one seo pack پشتیبانی میکنه اینجا گذاشتمش.
    http://wordpress.org/extend/plugins/adminimize/
    در پستهای بعدی در همین تایپیک افزونه هایی رو در رابطه با سئوی وردپرس معرفی و نقد میکنم.
    افزونه هایی در این زمینه زیادند که سعیم بر اینه که هر از چندی یک افزونه تاپ برای سئو معرفی کنم.

بهروز ازند - doctorbeta - aliqq - pishva - بهروز ازند - ahmad-s - milad200
  • motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۲ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۲

در مورد مطالبی که مثلا" در مورد یک نرم افزار رایگان هست و لینک دانلودش رو از خود سایت سازنده در آخر صفحه قرار میدم بهتره از nofollow استفاده بکنم یا نه ؟

باید استفاده کنید، فرقی نداره.

در مورد ویندوز لایو رایتر میشه کاری کرد که به افزونه ها هم دسترسی داشت یعنی من مستقیما" از خود لایو رایتر all in seo رو داشته باشم و کلماتم رو وارد کنم ؟

معرفی شده

در مورد لینک دادن در بین کلمات متن به سایت خودمون بهتره به صفحه اصلی لینک داده بشه یا به خود مطلب ؟ و اینکه بهتره در خود صفحه جدید لینک باز بشه یا در همون صفحه ...

بزار یه مثال بزنم.
    مطلبی مینویسیم درباره ویندوز 7
    'ویندوز 7 برترین ویندوز مایکروسافت است که توانسته با هسته قدرتمند جای سیستم عامل ویندوز ویستا را بگیرد. تم های ویندوز 7 هم تغییر قابل ملاحظه ای...'
    حالا لینک دهی به این صورت میشه.

ویندوز 7 -- به صفحه اصلی
    هسته قدرتمند -- لینک صفحه ای به جایی که درباره هسته قدرتمند ویندوز 7 نوشتید.
    ویندوز ویستا -- به پستی که درباره ویستا نوشتید.
    تم های ویندوز 7 -- به همون صفحه
    اما در مورد قسمت دوم باید در همون صفحه باز بشه.

Bita - بهروز ازند - aliqq - pishva - بهروز ازند - ahmad-s - milad200
  • Bita

آفلاین
    عضو
    ۲۲ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۵

برای اونایی که لینکی غیر از سایت خودم داره از index nofollow استفاده کنم ؟
    گزینه اول یعنی index,follow چه وقت استفاده میشه ؟ چون من موقعی که در مطلب پست خارجی وجود نداره هیچ کدوم رو انتخاب نمیکنم .

پررنگ کردن نوشته ها آیا تاثیری بر روی سئو داره ؟ مهمه هست که چه کلمه یا جمله ای bold میشه یا چه کلمه یا جمله ای لینک داخلی میشه ؟

یه مشکلی دیگه ای که جدیدا برام پیش اومده اینه که موقعی که میخوام افزونه نصب یا پاک کنم ازم "اطلاعات اتصال" میخواد که البته وارد میکنم و لوگین میشه ولی در مرحله گشودن بسته میمونه و جلوتر نمیره !
    میخواستم بدونم این مشکل رو میشه از خود wp حل کرد یا محدودیت هاست هست ؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۲ دی ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۹

برای اونایی که لینکی غیر از سایت خودم داره از index nofollow استفاده کنم ؟
    گزینه اول یعنی index,follow چه وقت استفاده میشه ؟ چون من موقعی که در مطلب پست خارجی وجود نداره هیچ کدوم رو انتخاب نمیکنم .

ببینید صفحاتی که نمیخواین ایندکس بشن از noindex و صفحاتی که نمیخواین لینکهاشون دنبال بشه از nofollow استفاده کنید.
    برای مثال وقتی میگیم صفحات تگها نباید ایندکس بشن (برای سئوی بهتر) از noindex,follow استفاده میکنیم یعنی لینکهای این صفحه رو دنبال کن ولی خود این صفحه رو ایندکس نکن.

پررنگ کردن نوشته ها آیا تاثیری بر روی سئو داره ؟ مهمه هست که چه کلمه یا جمله ای bold میشه یا چه کلمه یا جمله ای لینک داخلی میشه ؟

وقتی میخوایم کلمه یا جمله ای برای کاربر مهم تلقی بشه و خونده بشه از bold استفاده میکنیم.
    وقتی میخوایم جمله یا کلمه ای معنی متفاوتی داشته باشه از strong استفاده میکنیم ولی از لحاظ دیداری هر دوتا مثل هم هستند ولی کارایی متفاوتی دارند. برای موتورهای جستجو strong یعنی استحکام متنها و مثل ستونهای فرعی یک خانه عمل میکه ولی در bold که برای موتورهای جستجو اهمیت کمتری داره بعنوان توجه دادن کاربر به اون نوشته کاربرد داره.
    اینکه نتنها این دوتا بلکه تگ italic و U و em هم دارای اهمیت فراوانی برای موتورهای جستجو هستند.
    حالا در قسمت دوم سوالت؟
    امکان داره با توجه به جمله یک قسمت هم bold بشه هم لینک ویا یک قسمت هم bold و هم زیر خط دار باشه.
    اما یه تداخل اینه که کلمه ای هم bold بشه وهم strong که این خوب نیست.
    کلمات کلیدی در صفحاتتون رو باید افکت بدید، هم افکت تکی و هم ترکیبی از افکتهای فونت.
    بعضی سایتها که میخوان موتور جستجو رو گوگل بزنند علاوه بر اینها یک کلمه کلیدی رو با فونت بزرگ به کوچک هم نمایش میدن.
    کلمه (فونت 28) - کلمه (فونت 22) -کلمه (فونت 18) -کلمه (فونت 14) -کلمه (فونت 12) -کلمه (فونت 8) و...

یه مشکلی دیگه ای که جدیدا برام پیش اومده اینه که موقعی که میخوام افزونه نصب یا پاک کنم ازم "اطلاعات اتصال" میخواد که البته وارد میکنم و لوگین میشه ولی در مرحله گشودن بسته میمونه و جلوتر نمیره !
    میخواستم بدونم این مشکل رو میشه از خود wp حل کرد یا محدودیت هاست هست ؟

مشکل از هاستتون هست که گیر میکنه و با افزونه های مختلف هم شاید به مشکل بخورید ولی اینکه اطلاعات اتصال نخواد کافیه توی این هاستها فایل wp-config.php رو که در روت شاخه نصب وردپرس هست رو پیدا کنید و این اطلاعات رو بهش اضافه کنید:

define('FTP_HOST', 'ftp.siteshoma.com');
    define('FTP_USER', 'Your_FTP_Username');
    define('FTP_PASS', 'Your_FTP_password');
    //*اگر میخواید ssl فعال باشه خط زیر رو هم قرار بدید*
    define('FTP_SSL', true);
    بهروز ازند - Bita - doctorbeta - aliqq - pishva - milad200
  • Bita

آفلاین
    عضو
    ۲۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۲۰

من نمیدونم چرا هرچی آمار ویزیتوز گوگل آنالیتیکم بالاتر میره الکسا سایت به سمت بالا صعود میکنه !

آیا تغییر تیتر بعضی از مطالب که مثلا" 1 ماه پیش زده شده تاثیر بدی روی سئو سایت میزاره ؟ تغییرات جزئی در محتوا مطلب چطور ؟ من الان یسری مطلب که لینک از سایت منبع برنامه هست دارم که ماله قبل هست الان تاثیری داره nofollow کنمشون ؟

و در آخر یه افزونه برای وردپرس هست که میگرده و کلماتی که در گوگل سرچ میشه رو جمع و انبار میکنه ! اسم دقیقش یادم نیست ... میخواستم بدونم افزونه چطوریاست ... سودمند هست . یا بعدا" با مشکل روبرو میکنه ...

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۴ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۰۹

من نمیدونم چرا هرچی آمار ویزیتوز گوگل آنالیتیکم بالاتر میره الکسا سایت به سمت بالا صعود میکنه !

اصلا روی الکسا زوم نکن چون هیچ تاثیری نداره ولی اگه خیلی مصری باید یه افزونه برای الکسا رو بصورت ابزارک قرار بدی تا اگه کسی نوار ابزار الکسا رو نداشت هم ،بازدیدش ثبت بشه.

آیا تغییر تیتر بعضی از مطالب که مثلا" 1 ماه پیش زده شده تاثیر بدی روی سئو سایت میزاره ؟ تغییرات جزئی در محتوا مطلب چطور ؟ من الان یسری مطلب که لینک از سایت منبع برنامه هست دارم که ماله قبل هست الان تاثیری داره nofollow کنمشون ؟

در اولین صفحه این تایپیک توضیح دادم و تا میتونی اینکار رو نکن.
    در مورد قسمت دوم: nofollow کردن دیر و زود نداره. هر چی زودتر انجام بدی بهتره.

و در آخر یه افزونه برای وردپرس هست که میگرده و کلماتی که در گوگل سرچ میشه رو جمع و انبار میکنه ! اسم دقیقش یادم نیست ... میخواستم بدونم افزونه چطوریاست ... سودمند هست . یا بعدا" با مشکل روبرو میکنه ...

همه افزونه های آمارگیر اینکار رو انجام میدن و تا زمانی که توی داشبرد وردپرس دیده بشن هیچ ضرری ندارن.

بهروز ازند - aliqq - pishva - milad200
  • uniman

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳
    ۲۴ دی ۱۳۸۹ - ۲۳:۳۸

سلام خوبین دوست عزیز
    من یک مشکلی چند وقتی با سایت خودم دارم . http://www.uniman.org
    من وقتی سرچ می کنم در گوگل آدرس اصلی سایت رو (www.uniman.org) برای من هیچی نمیاره و حتی وقتی سرچ میکنم http://www.uniman.org/index.php که کلی مطالب در درون مدیریت محتوا دارم نشون نمیده . فقط صفحاتی رو نشون میده که مربوط به index.php نیست !!!!! من اصل مطالب سایتم درون index.php هست ولی نمیدونم چرا اینطوری شده !!! قبلا کاملا درست بود اما الان سایت اصلی رو تایپ می کنم در گوگل اصل سایت رو نشون نمیده
    حتی سایت مپ و فایل روبوت رو هم درست کردم و در وب مستر اضافه کردم .
    اگر لطف کنی منو راهنمایی کنی که په کاری می تونم انجام بدم تا درست بشه کلافم کرده ...

با تشکر

• Bita

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۹ - ۰۱:۲۵

uniman گفت:
    سلام خوبین دوست عزیز
    من وقتی سرچ می کنم در گوگل آدرس اصلی سایت رو (www.uniman.org) برای من هیچی نمیاره و حتی وقتی سرچ میکنم http://www.uniman.org/index.php که کلی مطالب در درون مدیریت محتوا دارم نشون نمیده . فقط صفحاتی رو نشون میده که مربوط به index.php نیست !!!!! من اصل مطالب سایتم درون index.php هست ولی نمیدونم چرا اینطوری شده !!! قبلا کاملا درست بود اما الان سایت اصلی رو تایپ می کنم در گوگل اصل سایت رو نشون نمیده
    اگر لطف کنی منو راهنمایی کنی که په کاری می تونم انجام بدم تا درست بشه کلافم کرده ...

با تشکر

اینو تایپ کن site:www.uniman.org تو گوگل...

• uniman

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۹ - ۰۱:۳۵

قبلا اینو امتحان کردم اما فرقی نمی کنه ... صفحات دیگه ای از سایت رو میاره ..
    صفحه اصلی (www.uniman.org) و صفحات index.php رو نمیاره !!!! به عنوان مثال :
    http://uniman.org/index.php?view_content=78

• Bita

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۹ - ۰۲:۲۵

آیا افزونه یا راهی هست که کدهای به کار رفته در مطالب سایت رو بهینه کنه ...
    مثلا" اگه جایی کد تکراری و غیر لازمی به کار رفته باشه ؟

من الان یه مشکلی با ادیتور وی پی دارم و اون این که وقتی میخوام بیم دو جمله فاصله بندازم منظورم اینطوری هست

"جمله"

"جمله"

یعنی یک جای خالی بین 2 جمله باشه وقتی با قسمت گرافیکی جا خالی میذارم اصلا" اعمال نمیشه ! و وقتی از کد <br class="spacer_" /> استفاده میکنم هم فاصله اندازه 2 3 خط هست .
    از تگ <p> هم استفاده میکنم اعمال نمیکنه
    جمله
    <p>>/p>
    جمله

بازم اعمال نمیشه ... مشکل از کجاست ؟

ckeditor هم وقتی نصب میکنم وقتی در مرورگر اپرا میخوام جمله ای رو کپی کنم با کیبورد نمیشه و فقط با راست کلیک میشه !!

• طراحی قالب وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۱۱
    ۲۵ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۰

تو یه سایت که رنک 6 داشت دیدم که تمام نوشته هاش اگه کپی داشت لینک محلی که کپی کرده بود رو گزاشته بود و اگه داخل متن یه کلمه مخفف انگلیسی نا اشنا برای خوانندگان داشت یه لینک از اون کلمه به ویکیپدیا که درباره اون توضیح داده بود داده بود فکر کنم این کار رای سئو و پیج رنک خیلی موثر باشه درسته؟؟

aliqq - pishva
  • asal.y

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۳

uniman گفت:
    سلام خوبین دوست عزیز

با تشکر

خط سوم ایندس سایت شما :
    <meta name="robots" content="noindex">
    معنی: ای ربات ها! ایندس نکنید

uniman - motahharinasab - doctorbeta
  • uniman

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۹ - ۱۷:۰۶

asal.y گفت:

خط سوم ایندس سایت شما :
    <meta name="robots" content="noindex">
    معنی: ای ربات ها! ایندس نکنید

مرسی دوست عزیز اون رو برداشتم َ اما سوال من این هست که من توی گوگل تبلیغ داده بودم قبلا َ یعنی اون صفحاتی که باز شده و با خود سایت جز رنک حساب نشده تا الان ؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۵

آیا افزونه یا راهی هست که کدهای به کار رفته در مطالب سایت رو بهینه کنه ...
    مثلا" اگه جایی کد تکراری و غیر لازمی به کار رفته باشه ؟

من الان یه مشکلی با ادیتور وی پی دارم و اون این که وقتی میخوام بیم دو جمله فاصله بندازم منظورم اینطوری هست

"جمله"

"جمله"

یعنی یک جای خالی بین 2 جمله باشه وقتی با قسمت گرافیکی جا خالی میذارم اصلا" اعمال نمیشه ! و وقتی از کد <br class="spacer_" /> استفاده میکنم هم فاصله اندازه 2 3 خط هست .
    از تگ <p> هم استفاده میکنم اعمال نمیکنه
    جمله
    <p>>/p>
    جمله

بازم اعمال نمیشه ... مشکل از کجاست ؟

ckeditor هم وقتی نصب میکنم وقتی در مرورگر اپرا میخوام جمله ای رو کپی کنم با کیبورد نمیشه و فقط با راست کلیک میشه !!

مشکلتون رو میتونید با تغییر ccs ها برطرف کنید

تو یه سایت که رنک 6 داشت دیدم که تمام نوشته هاش اگه کپی داشت لینک محلی که کپی کرده بود رو گزاشته بود و اگه داخل متن یه کلمه مخفف انگلیسی نا اشنا برای خوانندگان داشت یه لینک از اون کلمه به ویکیپدیا که درباره اون توضیح داده بود داده بود فکر کنم این کار رای سئو و پیج رنک خیلی موثر باشه درسته؟؟

قسمت اول سوالت که مساله اخلاقی رو رعایت کرده ولی در مورد قسمت دوم کاملا درسته چون باید مخفف ها لینک بشن به جایی که توضیح دارن.

مرسی دوست عزیز اون رو برداشتم َ اما سوال من این هست که من توی گوگل تبلیغ داده بودم قبلا َ یعنی اون صفحاتی که باز شده و با خود سایت جز رنک حساب نشده تا الان ؟

مساله تبلیغات هیچ ربطی به سئو و رنک نداره و کلا در یه قسمت جدا محاسبه میشه

pishva - milad200
  • Bita

آفلاین
    عضو
    ۲۵ دی ۱۳۸۹ - ۲۲:۱۲

شما گفتید کپی پیست خیلی مضر هست و نوشته تازه مثل علف تازه میمونه برای گوگل ...
    اما من سایتهایی رو میبینم که کارشون فقط کپی پیست هست عین منبع و منبع رو هم ذکر میکنن ولی لینک دانلود خودشون رو میزارن ... آمار عالی و رنک و الکسا خوبی دارن ... از سیستم وردپرس هم استفاده نمیکنن !
    من که سعی میکنم اکثر مطالب رو ترجمه کنم و بزارم چیزی از گوگل نیدیدم کپی پیست میکردیم فکر کنم گوگل عنایت بیشتری میکرد !

• milad200

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵۸۵
    ۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۰۰:۱۸

سلام دوستان خسته نباشید قبل از هر چیز ما خیلی مبتدی هستیم لطفا کمکمون کنید
    ما این آموزش رو خوندیم و رفتیم و یک حساب باز کردیم و طبق آموزش پیش رفتیم تا اینکه به چند تا مشکل برخوردیم که از شما دوستان می پرسم
    1- ما برای ثبت نام از ایمیل یاهو استفاده کردیم مشکلی ندارد؟
    2- این دوستمون توی آموزش گفتند که در صفحه Verify ownership روی گزینه Add a meta tag to your site's home page کیلیک کنیم اما ما اشتباها دو بار بر روی گزینه Add a DNS record to your domain's configuration کلیلک کردیم و اینجوری شد اما حالا یکی از dns ها تبدیل به چیزی دیگه ای شده اینجوری شده حالا چی کار کنیم که این ها هر سه تاش رو پاک کنیم و یکی با استفاده از Add a meta tag to your site's home بسازیم.
    3- این کد رو چه کار کنیم؟
    4- و این دوستمون توی آموزششون گفتند که وقتی روی ادرس سایت کلیلک کنیم یه همچین صفحه ای باز میشه ولی ما هر چی کلیک می کنیم صفحه Verify ownership نمایش داده می شه
    دوستان اگر هر چیزه دیگه هم هست که باید عمل کنیم لطف کنید بفرمایید
    تشکر از همگی

• Bita

آفلاین
    عضو
    ۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۰۱:۰۷

motahharinasab گفت:

اصلا روی الکسا زوم نکن چون هیچ تاثیری نداره ولی اگه خیلی مصری باید یه افزونه برای الکسا رو بصورت ابزارک قرار بدی تا اگه کسی نوار ابزار الکسا رو نداشت هم ،بازدیدش ثبت بشه.

همه افزونه های آمارگیر اینکار رو انجام میدن و تا زمانی که توی داشبرد وردپرس دیده بشن هیچ ضرری ندارن.

منظورتون از افزونه برای الکسا چی هست ؟ افزونه خاصی وجود داره؟

یعنی افزونه های آمارگیر میان و کلمات کلیدی پرکاربرد رو ذخیره میکنن ؟

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۲

شما گفتید کپی پیست خیلی مضر هست و نوشته تازه مثل علف تازه میمونه برای گوگل ...
    اما من سایتهایی رو میبینم که کارشون فقط کپی پیست هست عین منبع و منبع رو هم ذکر میکنن ولی لینک دانلود خودشون رو میزارن ... آمار عالی و رنک و الکسا خوبی دارن ... از سیستم وردپرس هم استفاده نمیکنن !
    من که سعی میکنم اکثر مطالب رو ترجمه کنم و بزارم چیزی از گوگل نیدیدم کپی پیست میکردیم فکر کنم گوگل عنایت بیشتری میکرد !

بهترین علف تازه برای گوگل تایتل هست.
    فقط ترجمه کردن که مهم نیست، باید یک تایتل و عنوان خوب توی مطالبتون باشه و از تایتل های کوتاه هم پرهیز کنید.
    تایتل رو میتونید 61 کاراکتر در نظر بگیرید و هر چه کوتاه تر = ترافیک کمتر

منظورتون از افزونه برای الکسا چی هست ؟ افزونه خاصی وجود داره؟

تمام افزونه هایی که به صورت ابزارک روی تمتون آمار الکسا رو نشون بده.

یعنی افزونه های آمارگیر میان و کلمات کلیدی پرکاربرد رو ذخیره میکنن ؟

اکثر این افزونه ها میان و کلماتی رو که از طریق سرچ اون کلمه در گوگل به سایت شما وارد شدند رو لیست میکنن.

1- ما برای ثبت نام از ایمیل یاهو استفاده کردیم مشکلی ندارد؟

نه مشکلی نیست

2- این دوستمون توی آموزش گفتند که در صفحه Verify ownership روی گزینه Add a meta tag to your site's home page کیلیک کنیم اما ما اشتباها دو بار بر روی گزینه Add a DNS record to your domain's configuration کلیلک کردیم و اینجوری شد اما حالا یکی از dns ها تبدیل به چیزی دیگه ای شده اینجوری شده حالا چی کار کنیم که این ها هر سه تاش رو پاک کنیم و یکی با استفاده از Add a meta tag to your site's home بسازیم.

فرقی نداره که کدوم روش باشه ولی اگه دو تا رو فعال کردی آخرینش رو پاک کن.

3- این کد رو چه کار کنیم؟

متا تگ رو در هدر قرار بده و یا اگه افزونه سئو رو نصب کردی، هر افزونه ای جایی برای اینکار داره.

4- و این دوستمون توی آموزششون گفتند که وقتی روی ادرس سایت کلیلک کنیم یه همچین صفحه ای باز میشه ولی ما هر چی کلیک می کنیم صفحه Verify ownership نمایش داده می شه

شما هنوز وریفای نکردی.
    بعد از قرار دادن متا تگ در هدر صفحه اصلی بر روی وریفای کلیک کن.

بهروز ازند - aliqq - pishva
  • Reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۵
    ۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۹:۲۸

سلام،
    مطالب جامع و مفيدي بود مي خواستم اگه بشه از روي تمام اين مطالب (خلاصه و چكيدش) يه كتاب pdf بسازم ميشه؟
    ممنون

motahharinasab - بهروز ازند - doctorbeta - aliqq - pishva
  • Reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۲۵
    ۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۳:۳۵

مشكلي نيست واسه ساخت اين كتاب ( البته با منبع )

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۴:۲۷

مشكلي نيست واسه ساخت اين كتاب ( البته با منبع )

خواهش میکنم چه مشکلی.

milad200 - pishva - ahmad-s
  • python

آفلاین
    عضو
    ۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۲۱:۰۲

سلام
    خسته نباشید
    سایت من یه سایت تفریحی هستش و هروز با بیش از 10 مطلب به روز میشه
    میخواستم یه نگاهی بندازین و راهنماییم کنید که چجوری نقشه سایتم و سئومو تنظیم کنم بهتره
    ممنون

• motahharinasab

آفلاین
    عضو
    ۲۷ دی ۱۳۸۹ - ۲۱:۰۹

حجم صفحه
    همیشه گوگل نشون داده که براش صفحاتی که دارای متن بیشتری نسبت به تصاویر هستند، مهمتره.
    اگه توی فرم گوگل بدنبال سایز صفحه بگردید متوجه میشید که گوگل با حجم کلی بیشتر از 320 کیلوبایت مخالفه و پیشنهادش تکه کردن صفحه به چند قسمت هست.
    توی پستهاتون لازم نیست از تصاویر زیادی استفاده کنید و اگر هم قرار شد اینکار رو بکنید حتما عکسها رو طوری انتخاب کنید که حجم صفحه از 320 کیلوبایت بیشتر نشه.
    وقتی میگیم حجم صفحه منظور فقط اون کدهای Html ساخته شده برای هر صفحه نیست، بلکه منظور Html بهمراه ضمیمه هایی هست که در اون Html فراخوانی میشه مثل CSS ها، عکسها، جاوا اسکریپتها.
    جاوا اسکریپتها هم باید کنترل شده باشند و چیزی رو روی صفحه نشون ندن که به بالاتر رفتن بیش از حد صفحه کمک کنه.
    در ضمن این فقط پیشنهاد گوگل برای حجم صفحات هست ولی از طرفی این حجم برای میانگین سرعت اینترنت در کل جهان محاسبه شده و وقتی قراره اون صفحه برای ایران به نمایش دربیاد، باید حقوق سرعت ایرانیها رو هم در نظر بگیرید تا در لود صفحات سایتتون با زمان زیادی مواجه نشن.
    یکی از کارهایی که گوگل آنالیتیک انجام میده، محاسبه مدت زمانی هست که یک کاربر در سایت شما صرف میکنه و اگه این زمان کوتاه باشه به این معنی هم میتونه باشه که سایت شما از لحاظ بارگزاری سرعت کمی مشکل داره و کاربران از خیر سایت شما میگذرن.
    از طرفی فعال نکردن GZIP که میتونه سایتتون رو خیلی سریعتر بارگزاری کنه، خیلی بهتون ضربه میزنه.
    در تمام قسمتهای گوگل خود GZIP فعال هست و از طرفی هم شاید این بحث GZIP از پرمحتواترین مطالب توی فرمهای گوگل هست.
    اگه هاستتون از GZIP حمایت میکنه (که اغلب اینطوری هست) حتما فعالش کنید چون حجم فرستاده شده برای کاربر رو به کمتر از نصف میرسونه و چون اینکار به سرعت بارگزاری صفحات سایتتون کمک میکنه، هم روی سئو تاثیر میذاره و هم روی کاربرانتون.
    مثلا خود سایت سرچ گوگل در اولین بار حدود 1.13 ثانیه زمان لود داره که در دفعه دوم این زمان به 0.2 ثانیه میرسه.
    افزونه های کش در وردپرس اینکار رو میتونن براتون انجام بدن ولی بعضی ها مثل W3 total cache اینکار رو بصورت خیلی حرفه ای انجام میدن و هم فشار از روی سرورتون کم میشه و هم سرعت سایتتون حداقل دو برابر میشه.
    عکسهاتون رو هم به اندازه ای در صفحه بکار ببرید که حجم رو بالا نبره.
    برای شروع اگه تم شما در سربرگ خودش عکسی رو بعنوان لوگوی شما فراخوانی میکنه از همین لوگو شروع کنید.
    فکر نکنید کم کردن حجم عکس یعنی دست خوردن کیفیت برای مثال وقتی لوگوی سایت شما در اندازه 100*200 باشه و عکس اصلی که لوگو از اونجا فراخوانی میشه بزرگتر باشه خیلی ضرر میکنید.
    با برنامه های مختلف گرافیکی میتونید حجم عکسهاتون رو بصورتی کم کنید که خیلی کیفیت پائین نیاد.
    گوگل خودش برنامه GIMP 2 رو پیشنهاد میکنه که هم متن باز هست و هم خیلی حرفه ای میتونید روی عکسهاتون کار کنید و حجم تصاویر بزرگ روی سایتتون رو، بهینه کنید.
    اگه قراری پستی بزنید که عکسهای زیادی داره حتما اونها رو بعد از "ادامه مطلب" قرار بدید تا توی صفحه اصلی با مشکل بزرگ شدن صفحه مواجه نشید.
    در مورد فایلهای CSS هم میتونید از افزونه هایی که این امکان رو دارند که Css ها رو بصورت فشرده دربیارن استفاده کنید مثل W3 total cache و Minyfy
    یه روز با یک کامپیوتر دیگه بغیر از کامپیوتر خودتون که با دیال آپ به اینترنت وصل میشه سایت خودتون رو باز کنید و سرعت رو ببینید و ثبت کنید و همینکار رو هم برای رفرش همون صفحه انجام بدید.
    یک روز از وقتتون رو صرف تنظیم صحیح افزونه کش و همچنین کوچک کردن حجم عکسهاتون کنید ... ضرر نمیکنید ...
    حالا دوباره با یه کامپیوتر دیگه کار بالا رو انجام بدید و پیشرفت خودتون رو ثبت کنید.

milad200 - Bita - بهروز ازند - Abolfazl.E - doctorbeta - aliqq - mikhak - pishva - ahmad-s

درباره‌ی این موضوع