انجمن

کمک در تغییر حالت پیشفرض افزونه ادیتور Ckeditor  (۹ نوشته)

• AmirAra

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۵
    # نوشته شده: ۱۳ سال پیش
    ۲ آذر ۱۳۸۹ - ۱۵:۰۶

سلام دوستان عزیز

افزونه ckeditor یکی از قدرمند ترین ادیتور های متن باز هست که به تازگی آپدیت شده ، این افزونه رو میتونید از آدرس زیر دریافت کنید و خودتون امکانات بی نظیرش رو تجربه کنید :

http://wordpress.org/extend/plugins/ckeditor-for-wordpress/

DEMO

Configuration

configuration options

اما یه مشکل اساسی هست !!! من هر چی زور زدم نتونستم زبانش رو فارسی کنم !!!!
    فایل زبان فارسی توی خود افزونه موجود هست ، ولی هیچ جایی برای انتخاب اون وجود نداره ، خود افزونه هم زبان رو تشخیص نمیده و همیشه زبان پیشفرض (انگلیسی) رو نشون میده .

من حتی محتوای فایلهای زبان انگلیسی و فارسی رو هم با هم عوض کردم ، اما درست نشد که نشد !!!!

این سوال در انجمن های مختلف بارها و بارهای پرسیده شده ولی جواب درست و حسابی به اون داده نشده !!!
    من خودم اومدم با دستکاری تو فایلهای افزونه زبان پیشفرض رو فارسی کنم اما سرگیجه گرفتم !!!! اصلاً معلوم نیست که زبان رو از کجا فراخونی میکنه !!!!!

از وردپرس بازهای حرفه ای خواهش میکنم یک بار برای همیشه یه جواب درست و جحسابی به این سوال داده بشه ... یا یه آموزش کامل قرار بدین که چطورخودمون زبان رو تغییر بدیم ، یا فایل مربوطه رو یه جا آپلود کنید که ما ازش استفاده کنیم .

زبانش فارسی هم نشه برام مهم نیست ، در اصل میخوام قسمت کامنت ها رو که ltr شده رو rtl کنم . که اگه زبانش فارسی بشه هم خود به خود این اتفاق میفته ...

پیشنهاد میکنم این افزونه رو از دست ندین !!! امکاناتش فوق العاده است !!!! اسکرین شات ها رو ببینید خودتون متوجه میشید . من قبلاً از افزونه های دیگه هم استفاده کردم ولی این یه چیز دیگه است

• AmirAra

آفلاین
    عضو
    ۲ آذر ۱۳۸۹ - ۱۹:۲۵

هیچ کس جواب نداد ها !!!!!

یه سوال دیگه هم دارم ، چطور میشه فونت پیشفرض رو عوض کرد ؟ همچنین سایز اون رو
    از توی content.css این کار رو کردم تأثیری نداشت و کار نکرد

همچنین یه سوال دیگه که دارم اینه که میشه به فونت های این ادیتور اضافه کرد ؟ چجوری باید بهش فونت اضافه کنم ؟

ممنون میشم پاسخ بدین ، کارم گیره ;)

• Mostafa

آفلاین
    ناظم
    تعداد نوشته‌ها: ۵۲۷۶
    ۲ آذر ۱۳۸۹ - ۲۲:۱۶

سلام, افزونه خوبیه اما با توجه به مشکلات کاربران از کمبود حافظه و... این افزونه برای این کار خیلی سنگینه!

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    ~> Mr.vAhiD.DI <~
  • reza

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱۱۶
    ۳ آذر ۱۳۸۹ - ۰۰:۱۷

این ویرایشگر امکانات خوبی داره اما نیاز به نصب افزونه آن نیست. می‌توان از ویرایشگر آنلاین ckeditor استفاده کرد و کدهایش را به وردپرس منتقل نمود.

• AmirAra

آفلاین
    عضو
    ۴ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۵

سلام
    خود ckeditor آره سنگینه ولی این افزونه تا حد زیادی برای ورد پرس بهینه سازی شده .
    زبانش رو خودم درست کردم (خوب راه علمی نگفتید به زور درستش کردم :D) متن فایل های زبان انگلیسی رو با فارسی عوض کردم ، یه تغییراتی هم توش دادم .
    زبان الان هم فارسی شده هم راستچین ، سایزش هم از یه فروم خارجی کمک گرفتم اونجا سریع جواب دادند و مشکل حل شد .

اما در مورد اضافه کردن فونت به اون کسی اطلاعاتی داره در اختیار من بگذاره ؟

آقا یه سوال خیلی مهم ، بعضی از افزونه های جدید رو که میگیرم یه دفعه سایت به هم میریزه !!!! افزونه های گنده ها !!! نه از این افزونه ها که خودشون 1000 تا مشکل دارن !!!! وقتی فعالشون میکنم هدر ساید (هم تو قسمت مدیریت هم تو صفحه اصلی سایت) بالا میاد ولی بقیه مطالب غیر فعال میشند !!! تنها راه درست کردنش هم اینجور مواقع اینه که وارد فایل منیجر هاست بشم و پوشه افزونه رو پاک کنم !!! کسی اطلاعی داره از علت این مشکلات ؟ یا راه حل اون ؟؟
    من از آخرین نسخه wp استفاده میکنم .

• arash_987

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۱
    ۱ دی ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۴

امیر جان حداقل بنویس چی کار کردی
    ما هم گیر کردیم
    یا کد هر فایل رو اینجا بذار که منم کپی کنم
    ممنونتم

• saeid223

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۳۸
    ۲۷ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۵

سلام ببخشید پست قدیمی رو بالا آوردم
    اما گفتم یه کمکی به دوستان و بقیه کرده باشم
    نسخه جدید ckeditor که برای وردپرس دیگه با نام fckeditor شناخته نمیشه و همون اسم خودش رو داره الان نزدیک به 5 روز هست که نسخه جدیدشو ریلیز کرده
    از اینجا دانلود کنید:
    http://wordpress.ckeditor.com
    برای تغییر زبانش هم به مسیر زیر در افزونه برید:
    ckeditor/config.js
    و زبانش رو جای fr به fa تغییر بدید
    کسی هم خواست فونت به ادیتورش اضافه کنه از اینجا می تونه راحت انجام بده:
    http://stackoverflow.com/questions/1398342/adding-font-face-to-ckeditor

کاربران زیر به‌خاطر این نوشته تشکر کرده‌اند:
    Morteza - حسام - rezidentevilone - sadegh-92
  • desatir7316

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۶۶
    # نوشته شده: ۹ سال پیش
    ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۸

واسه من که تغییر زبان نمی ده
    چرا؟
    این تنظیم پست آخر رو هم انجام دادم

• آموزش وردپرس

آفلاین
    عضو
    تعداد نوشته‌ها: ۲۸۳۹
    # نوشته شده: ۹ سال پیش
    ۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۳

desatir7316 گفت:
    واسه من که تغییر زبان نمی ده
    چرا؟
    این تنظیم پست آخر رو هم انجام دادم

# نوشته شده: ۳ سال پیش لطفا از بالا آوردن تاپیک های قدیمی خود داری کنید در صورتی که با مشاهده تاپیک ها به نتیجه نرسیدین با عنوان مناسب اقدام به ایجاد تاپیک جدید کنید با تشکر
    ارادتمند : مسلم فلاح نیت

درباره‌ی این موضوع